Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   659 / 727
(#) soos csaba válasza strobi hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia!

ITT nézz körül, itt vannak hang váltok, de vannak jó minőségű audio kondenzátorok tekercsek, és ellenállások is!
És ITT
(#) strobi válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ez volt az én ötletem is, de ellenállások darabja 1 Eur fölött, kondenzátorok átlagban 3-5 Eur darabja, tekercsek sincsenek 3-4 Eur alatt. Így nem nehéz 60 Eur értékben összepakolászni, belevéve, hogy korrigálásra alkalmas értékeket vennék. Nem számít ez drágának?
A másik a fehérvári bolt amit ismerek és régen rendeltem is, de 15 nap alatt még egy végleges alkatrészlistával sem tudtak előállni. Nem hinném, hogy a nyár előtt még össze tudnának hozni abból bármit is.
(#) deebo válasza strobi hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ez ilyen áron megy sajnos, tekercset magad is tudsz bontani, készíteni könnyen, ezzel spórolhatsz.
(#) strobi válasza deebo hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ezek szerint jól meg kell becsülni az efféle forrásokat... Fehérváron jó minőségű ellenállások 30-90 forint, kondik is 200-600 forint. Viszont a telepátia működik, mert hozzászólásom után 2 perccel kaptam választ a múlt havi rendelésemre...
(#) P_Laszlo válasza strobi hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 1
 
Ez azért van, mert nem a Logoteches címre kell írni, hanem a hangszórósra. Bővebben: Link

Egyébként igen, ez kivételes lehetőség, amit az egyetlen magyar hangszórógyár biztosít. Amíg még van. Nem sokáig már.
(#) teddysnow válasza gery20 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia,
erről a hangszóróról mi a véleményed?
(#) gery20 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia! Nem ismerem sajnos. De kép és ár alapján szerintem annyit nem ér. De ez csak saját vélemény. Olcsóbban lehet jobbakat találni.
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Borzalmas egy hangszóró. A régi TVM (TelsaValMez) kínai másolata. Nem szabad megvenni semmiképp.
(#) didyman válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ez a görbe valami rossz vicc?

monacor.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza didyman hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Hát körülbelül. Mert valójában így néz ki: SPM-165/8
Az igazi rossz vicc, az a kosara.
(#) veroka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Milyen adatlap már az, ahol a mágnes tömege, a mánes átmérője meg a lengőtekercs átmérője van feltüntetve mint fontos műszaki paraméter? OMFG... Ja, meg teljes átviteli sáv 35000 Hz. Én már ez alapján sem venném meg.
(#) teddysnow hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Oké, csak nyugalom. Valami jó fajta 16 centisben?
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Jó fajta nincs. Olyan van, ami a céljaidra megfelelhet. Csak írd le, hogy mire szeretnéd használni, és mik az elvárásaid kb.
Bár ettől a Monacortól, egy javított Videoton is sokkal jobb, 2000,-HUF értékben.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) teddysnow válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Annyit szeretnék, hogy a meglévő MNC-ket szeretném lecserélni "eggyel vagy kettővel" jobbra, mert drága kislányom a színes ceruzáival kiszurkálta a széleit. Ez a helyzet és ennyi az igény.
(#) veroka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Nem akarlak befolyásolni, de akkor egy habszél csere nem jobban megérné? Nem tudunk semmit a jelenlegi rendszeredről, de ha ebbe veszel egy bármilyen, adott esetben jobb hangszórót, akkor az az egész komplex rendszert felborítja, teljesen más lesz a hangkép. Adott esetben akár olyan is lehet, ami neked nem fog tetszeni, hoszen nem azt szoktad meg - még úgy is megeshet ez, hogy az új hangszóró jobbá teszi a hangot, de ehhez iszonyú nagy mázli kellene, aminek az esélye gyakorlatilag nulla.
Ha pedig csak az a cél, hogy szóljon valahogy a konyhában vagy a számítógép mellett, akkor nem érdemes 7-8 ezer forintot kidobnod egy új hangszóróra, avagy kétszer ennyit egy párra.
Viszont, hogy ne csak a levegőbe beszéljek,EZ a mélyközép megfelelhet neked, és 4310 forintba kerül - de el kell váltani 2kHz fölött, vagy elviselni az 5dB-es rezonanciáit.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Hajaj, a méretei nem stimmelnek, a H2000 pár milliméterrel kisebb mint kellene. Akkor talán Bővebben: Link, ennek az impulzusválasza is szebb talán
(#) teddysnow válasza veroka hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Igen ez stimmel méretileg. Habszélt már cseréltem sikeresen más hangszórón, de ezt az MNC-t szeretném lecserélni. Köszönöm szépen!
(#) veroka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ugyan, nincs mit köszönni. Majd csak akkor, ha már megelégedéssel hallgattad 1 hónapot
Link a rendeléshez.
(#) P_Laszlo válasza veroka hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
De ő 16-osat keres, ez meg 15-ös, amit ajánlottál. Bele fog esni a kivágásba. Ettől eggyel nagyobbat kell nézni.

A jobb hangszóró, az így is úgy is jobb, de legalább a dobozt egyeztetni kell hozzá.

MNC-t javítani nem éri meg, egy normális membránszél csere 3500,- pénz ebben a méretben, azért már hangszórót lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) veroka válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Már korrigáltam, egy beszólással lejjebb Elsőre nem láttam az MNC méreteit, mert nem kattintgattam végig a képeket, ezt én benéztem.
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Azért azt nézd meg, hogy milyen dobozban van most a hangszóród, a fehérvári 16-os inkább b-reflex dobozban működik elfogadhatóan, 20 liter, kb. 50Hz-re hangolva. Zártban gyengébb lenne mélytartományban, mint az MNC.

veroka
Igen, látom, csak én sokáig írtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) teddysnow válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A doboz kb 30-35 Liter zárt.
(#) vGabor82 hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Üdv Rellex doboz tervek közül melyik a legjobb megoldás?
Én az ötletre gondolok!( Mik a vélemények? Melyik hogy fog hangzani? A legideálisabb melyik?)
Ezek a görbék(Csoportfutás ,Impedencia stb.) közül melyik a döntő?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Az nem lesz jó. Eleve túl nagy egy 160-as hangszórónak. 35 literben inkább 200mm-es működik jól.

De ha marad a HA16, akkor is érdemes belőle b-reflex dobozt csinálni. Ekkora térfogatban 40-45Hz körüli hangolással.

Ugye a 30-35 liter, a nettó hasznos térfogat? Jó lenne kicsit pontosítani, hogy 30 vagy 35 inkább.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) P_Laszlo válasza vGabor82 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Igazából egyik sem döntő önmagában. A mélytartományt mindig a helyiség hatásaihoz, környezethez, körülményekhez, és a saját elvárásaidhoz kell igazítani. Nincs legideálisabb. Olyan van, ami neked megfelel.

Egyébként: Bővebben: Link még mindig azt gondolom, hogy olvasd át az egész hangdobozépítős részt.

A nagyobb kiemelések persze hallhatóak, a rosszabb, egyenetlenebb GD hatásai is, az alsó határ különbségei is, és az impedanciamenet is, bizonyos erősítőkkel.

Milyen hangszóró ez?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) vGabor82 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Már ez a 3 handobozzom lesz! Csak most probbálok mindent figyelembe venni a tervezésnél (az első hangszoro dobozt csak össze dobtam! De szenecsére jól sikerült, 12l lett! A másik neki futásom már tervezet volt az nagyon jól sikerült!)
Már meg van, ez lesz beépítve!(AHX 1620/BK és DTF 12/4)

AHX 1620.pdf
    
(#) vGabor82 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Itt van az első reflex dobozom mért eredménye! (szerintem a hangváló nem jó helyen vált Kb.700Hz mert csak ilyen tekercset sikerült beletennem!)
(#) P_Laszlo válasza vGabor82 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Rendben. Korábban írtuk már, akkor először meg kell mérned a hangszóród T-S paramétereit. Anélkül nem lehet modellezni, mert az adatlap nem érvényes rá. És ezek a SAL-ok, sajnos nem jók.

A csatolt képen nem látszik a hangváltó hatása, legfeljebb annyi, hogy 700Hz környékén kisebb a hangnyomás, 150-nél meg nagyon sok, valószínűleg rosszul hangolt a doboz, és nagyon gyenge a mélyközép-hangszóród mágnese. Más értékelhető nincs rajta. Hangválókat nem így ellenőrzünk, és a használt idő-energia diagram sem erre jó, és nem ebben a formában használva.

A hangváltóhoz, frekvencia-hangnyomás diagram kell, a dobozhoz, T-S-hez, impedancia.

Olvasd el tényleg, mert nincsenek meg a szükséges infók.
Bővebben: Link
És itt fórumban, hozzászólásban, nem lehet ennyit leírni, meg fölösleges is, ha más már megtette.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) teddysnow válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Lemértem, 17
Jó lesz az.
(#) vGabor82 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ertem!Az impedencia mérést azt beépítésnélkül kell mérni?
Következő: »»   659 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem