Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   166 / 172
(#) Topi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Nyiss RMA-t róla, de készíts képet az RMA-hoz és küldd el nekik. A többit szerintem velük intézd
HESTORE: RMA
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Megnéztem, rendben van. Indítja rendesen a tápot, világít a narancs led, a kivezetéseken megvannak a feszültségek. Ez annyira egyszerű, hogy nehéz elszúrni.

A tieden lehet valami rejtett hiba, vékony átvezetés a lötstop alatt, ami a nyák gyártásakor maradhatott, vagy rálóg a csatlakozó alátét a föld sziget szélére, és zárlatot csinál.

Szereld le a csavaros csatlakozókat, és úgy is mérd meg. Ha úgy is rossz, akkor nyák hiba, ha úgy jó, akkor nézd meg hol tud zárlatot csinálni.
(#) vargham válasza klausz18 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Az ellenállás füstölt. Tippem az, hogy zárlat lehetett a 12 voltos ágra. Még nem mértem ki.
(#) Udvari Zsombor válasza Topi hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Abból az ~1465 Ft-ból nem akarok nagy ügyet csinálni, nem sírom vissza.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Méregettem sípoló módban, és úgy tűnik, hogy eszerint az ábra szerint van bekötve a csatlakozó. Kiszedtem a panelből az összes banánduggót, egyenként kivettem a biztosítékokat, másik táppal is próbáltam, de az is leold! Lehet, hogy a LED terhelése nem tetszik a tápegységeknek? (Mert már csak az meg a csatlakozó marad a panelen.)
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Ne viccelj. A LED kb 20mA terhelése lepkefing a táp terhelhetőségéhez képest.
Fotózd már le légy szíves. Táp rádugása nélkül sípol még valamelyik kimenet a + ág és a föld között?
Ha lecsavaroztad a csatlakozókat utána is sípol?
(#) Monster02 válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Én is ezt javasoltam neki.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Mindegyik lábát átsípoltattan a csatlakozónak GND-re, és a legutolsó mérésem szerint minden rendben lévőnek találtatott, de mégis azonnal leold a rákötött tápegység. Ami pedig még furcsa, hogy mikor puszta kíváncsiságból óvatosan meglengettem a tápegységre csatlakoztatva, akkor felvillogott, de nem maradt úgy... Furcsa...
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 1 /
 
Idézet:
„Ami pedig még furcsa, hogy mikor puszta kíváncsiságból óvatosan meglengettem a tápegységre csatlakoztatva, akkor felvillogott, de nem maradt úgy... Furcsa...”


Igazán nem teljesen értem ennek a topic-nak lényegét.
Ez most arra van, hogy:
- Vettem egy ellenállást, mert az előző elfüstölt. Ez is elfüstölt. Gagyi ellenállást sóztak rám?
- Vettem egy kittet, nem passzolnak a csavarok.
- Miért nincsen mindenhez magyar dokumentáció és videó?
(#) Monster02 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre.
(#) Monster02 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Tehát kezdjük az elején! A PC-táp amit szeretnél használni tele van védelemmel.
Mivel a számítógép alaplapja és perifériája hajlamosak a megfutásra, így ha zárlat vagy túlhajtás jön létre (alul méretezett) megvédi a rácsatlakoztatott eszközöket. Természetesen ez a megfelelő minőségű tápegységekre igaz. A régi tápegységekben a +5V tápágra tették a figyelő áramkört és ha nem volt terhelés kikapcsolt a táp. Ezért a +5V ágat 2db 10W ellenállással meg söntölték hogy legyen fogyasztás és a táp ne kapcsoljon ki.
Következőt teszed:
-Multiméter szakadás, vagy folytonosság vizsgálat-ra állítod.
-Műszer zsinórt össze érintve sípolnia kell!
-A Panel-ra nem kötöd rá a tápegységet.
-Keresel egy GND pontot. Az összes közös lesz.
-És az összes felirattal el látott kimenetet végig méred GND-hez képest.
-Ha mindegyik kimeneten szakadás mért akkor valószínű hogy nincs zárlat, de más huncutság lehet.
-Amennyiben még is sípol a műszered az adott kimeneten GND-hez képest akkor 100% a zárlat valószínűsége.
-OHM állásba is ellenőrizheted mekkora a zárlat nagysága. Ha egy ón paca van a kártyán ami szabad szemmel nem látható, az 0R is lehet.
-Labortáppal is lehet zárlatot keresni, de fólia zárlat több 10A vagy 100A is elnyelhet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
A csatlakozó összes lábát átsípoltattam már GND-re, érdekes módon rendellenességet nem tapasztaltam a legutolsó mérés alkalmával. Már levettem a banándugó csatlakozókat és kipattintottam a biztosítékokat is, de valahol valami szellem még továbra is szívat... Ha ismét lesz több időm, akkor ismét meg fogom nézni a panelt... (Labortápom nincs és nem is volt.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Egymással is "összesípoltattad" a lábakat?
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Azt lehet, hogy kimaradt, egyenlőre GND-re sípoltam, viszont mivel vezetősávok mennek a csatlakozó alatt is, így nem látszik teljesen minden...
(#) Kovidivi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Ha rádugod másik tápra, és az is kattan, akkor ez a "csatlakozó bővítő" a hibás. Ha nem old le ez a második táp, akkor az első tápod a hibás. Ezt a tesztet csináld meg.
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Ezt már megléptem, a másik táp is ugyanúgy leoldott, míg rajta volt ez a panel.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Vegyél egy másikat, ha nagyon nagy szükséged van rá. És ha a másik is hasonlóan működik, akkor a tápjaiddal van valami generális probléma. Nem szabványos lábkiosztás, vagy hasonló.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Később az idei évben lenne majd olyan, amibe beleterveztem, de rá fogok még nézni erre a panelre, hátha...
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Jó lenne, ha lefotóznád a tápjaidat, hogy látszódjon a típus, és a csatlakozók.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Délután tudom megtenni. Az egyiken tutira szörnyülködnétek, egy régi villanykapcsoló lett a tetejére szerelve, ami a zöld eret teszi negatívra hogy indítsa a tápot.
(#) Hujikolp hozzászólása Ápr 21, 2022 /
 
Üdv,
Szeretném jelezni, hogy a EM-50261 (HEKIT-261) Időzítő / Stopper terméknél a fotó rossz!
A kijelző és a nyomógomb a panel hátuljára kell beforrasztani. A gyártói honlapon jól van megadva a két kép.
Forrasztási oldal, beültetési oldal.
Sose emlékezetből ........
(#) Suba53 válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Köszi.
Most forraszthatom ki a kijelzőt.
Nemrég vettem, gyorsan összeraktam a Hestore oldalon található kép alapján.
Még nem élesztettem, így nem kapott tápfeszt.
Remélem sikerül kiszedni a huzalozás sérülése nélkül.

Amúgy neked jól működik, a helyes összerakás után?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2022
(#) Hujikolp válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Igen, a helyes összerakás után jól működött. A nyomógombot kicsit hosszabban kell nyomni, hogy bekapcsoljon.
Azt észre vetted, hogy a nyomógombnak van egy lecsapott része, mely a mellékelt papíron (nyáklapi ábra) is jelölve van? Nem mindegy az orientáció!
Meg persze a *-os rész, mely szerint fordítottan kell beültetni a kijelzőt és a nyomógombot is.
Nálam csak a kijelző került a másik oldalra. A gombot még meg kell fordítanom... A kijelzőt 1 lábbal forrasztottam be, amikor rájöttem a baklövésre.

Úgy siettem, hogy a kvarc alól is kihagytam a lemezkét (bár kilehet), és a két stabilizáló kondiját is felcseréltem előre a 100nF-al, a 22 pF helyett. De az csak azért mert később találtam meg
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2022
(#) HESTORE válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Kedves Hujikolp!

Az említett termék a hozzávaló doboz elérhetetlenné válása miatt új verziót kapott. Az új verzión minden alkatrészt egy oldalról kell beforrasztani.
Mindig a készlethez adott dokumentáció alapján kell az összeépítést elvégezni.

A panelen található verzió számozás, az alapján elkülöníthetők az egyes verziók, jelezzük a beszállítónak, hogy egyértelműsítés szükséges.
(#) HESTORE válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Kedves Suba53!

Kérjük, hogy mindenképp a termékhez adott dokumentáció alapján rakd össze a terméket, akkor minden rendben lesz (ne Hujikolp felhasználó által, egy régebbi verzióról feltöltött régebbi dokumentáció alapján)
(#) Suba53 válasza HESTORE hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Kedves HESTORE!

Köszönöm az infót. Előveszem a dokumentációját, és ellenőrzöm.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 29, 2022 1 /
 
Tiszteletem!
A függőben lévő rendelésem tartalmazza a 100.277.76 cikkszámú PS/2 aljzatot, amelyre "beszállítónál megrendelve" státuszt mutat a rendszer.
Afelől érdeklődnék, hogy mikorra várható a termék beérkezése és azzal együtt rendelésem végleges összeállítása?
(#) rolie válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Sárga fejlécben:
Idézet:
„hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)”
(#) Udvari Zsombor válasza rolie hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Rendben.
(#) Ronin hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok.
Van egy USB-C-s pendrive-om, viszont csak USB-A-s aljzatom van.
Ezért kellene egy USB-C-USB-A átalakító, viszont nem látok ilyet a Hestorén.
Jól látom hogy nincs?
Ilyesmi kellene : https://www.ekiraly.hu/Kabel-csatlakozo/Baseus-5A-USB-C-USB-A-adapt..._D_BwE
Következő: »»   166 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem