Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   165 / 172
(#) Suba53 válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
A túl hosszú forrasztás oldali alkatrész lábak miatt feszül, vagy a csatlakozók nem illeszkednek a kivágásokba pontosan?
Ha az első, akkor én lecsipkedném rövidebbre lelkiismeret furdalás nélkül.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Mondjuk itt eléggé egyértelműen látszik, hogy valami nincsen jól összerakva...

HE_csavar.PNG
    
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Igen, azok a menetek nem igazán találták meg az ellen oldalt. Azért az ilyesmi érződni szokott, amikor az ember anyát teker a csavarra.

Meg az is fura, hogy a műanyag alátét alatt is van egy anya. Gyárilag azt nem biztos hogy oda szánták.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2022
(#) Hujikolp válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Amennyiben a nyáklapot nem tartom el az alap plexitől 1 csavar + 1 műanyag karikával, akkor az USB csatlakozó belekoppan a plexi kivágásba. A forrasztási oldalon a lábakat nem kell lecsípni, azzal nincs gond.

Műanyag távtartóból 6 db van. Ha egy helyre 2 db műanyagot tennék bele, akkor már nagyon magas lesz a nyáklap pozíciója, az IC miatt nem lehet a tetejét rátenni feszülés nélkül. Ez azt sugallja, hogy 2 db tartalék, mintsem a 6-ot kellene felhasználni.

Amennyiben a panel rögzítésére nem használnék alul csavart, csak távtartót (gondolom így lett tervezve) akkor az USB és DC csatlakozó felül a plexi szélére és a távtartó lifeg a csavaron, a csatlakozók feszülnek!

Van egy másik panelem, ahol látható, hogy 2 db csavart alátéve, a megemelési vastagság ÉPPEN jó, a csatlakozók nem feszülnek.
Össze lehet hasonlítani, hogy ha 1 anya és 1 műanyag távtartó van, akkor PONT JÓ a magasság,
Így adódik, ha csak 1 távtartó van, az ott lötyög és a csatlakozók feszülnek.


Gafly: Az a csavar lehet egy picit rosszul néz ki a kép alapján, újracsavarom, de a lényeg persze nem itt van
Összeszerelési leírás nincs, de egy egyszerű házhoz nem is kell.

Kiváncsi lennék, hogy a Hestore is kipróbálná ezt az összerakást a panellal, ők is erre a következtetésre jutnának-e.
(#) Suba53 válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Értem, nem gond. Csak hát a gyártó nem azt vette figyelembe gondolom, hogy te a csomagolt anyákat használod fel az általuk elméretezett doboz kivágásokhoz.

A plexi tartozékai 4db hosszú csavar, 4db rövid csavar, 4db műanyag távtartó, és 8db anya a leírás szerint. Lehet hogy ez így nem passzol. De én nem a mellékelt anyákat használnám a távtartók hosszabbításához.

Bosszantó, és barkácsolás, tudom, de megoldható.
(#) Suba53 válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Szerintem a már leszállított tételek mind ilyenek. Ha nagyobb mennyiséget akarsz használni, akkor érdemes venni egy marék anyát, és a mellékelt távtartókat kidobni.

Szerintem a Hestore nem fog tudni ezen segíteni a közeljövőben. Ha meg is reklamálják, és a kínaiak komolyan is veszik, akkor is csak a jövőben születhet megoldás.

Aztán az is lehet, hogy egyszerűen csak nem jó méretű távtartót szortíroztak ezekhez a dobozokhoz, de ez is a kínai gyártó figyelmetlensége.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Papacsavar és mamacsavar szemlátomást nem kompatibilis.
Innentől kezdve miről beszélünk?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Nem ez az alap gond. Ha megnézed a fotókat, látszik, hogy ha kiveszi az anyát a távtartó alól, akkor valóban felütközik a plexire az USB és a DC csatlakozó is.
Vagyis rövid a műanyag távtartó.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Kompatibils az. Az a probléma, hogy az anyába ferdén van vágva a menet vagy az anya lapjai nem párhuzamosak. Én is kaptam már ilyen anyát hasonló egységcsomagban.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
(#) Hujikolp válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Az anyák számáról, hogy keveset adnak hozzá A képen látható anya lehet, egy picit rosszul ment rá, de nem ez a lényeg.

Mindenki szív az összeszereléssel, mert nem lehet nem szívni vele. Csak éppen ők nem reklamálnak, hanem lenyelik, megoldják pl.
Természetesen én is megoldom, nem ezen van a hangsúly, hanem ahogy van a pack, az úgy nem jó.
(#) Kovidivi válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Nézz meg egy videót róla, mi lenne a logika az összerakásra, lehet te máshogy raktad össze, mint tervezve van. Én is legalább 15percet szívtam vele, mire sikerült kitalálnom, hogy hogyan, mi passzol össze. Hogy hiányzott-e anya vagy csavar azt nem tudom megmondani. De M3 anya, amit távtartóként lehet használni, mindenki fiókjában van!
(#) Hujikolp válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Összeszerelni nem lehet máshogyan a kitet, mint amit adtak hozzá(legalábbis a plexit). Én örülnék a legjobban, ha M3-as lenne sajnos M2.5-es, így kicsit ritkább az az anyacsavar. Na, befejeztem a témát, köszönöm, hogy meghallgattatok.
(#) Kovidivi válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Az M3 az pont azért nagyobb mint az M2.5 menet, hogy mint távtartó tudjon működjön. Hidd el, többféleképpen is össze lehet szerelni!
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2022
(#) Alkotó válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Úgy tűnik nekem, az anyát nevezed csavarnak. Ezt nem jó összekeverni.
Ritkán tervezünk olyan csavaros rögzítést, ahol a képeid szerinti megoldás valósul meg.
Esetedben az alsó anya csak távtartó, tehát nem az anya kevés hanem a távtartó alacsony. Az alsó anya helyett valami más magasságnövelést csinálj, és akkor elég lesz az anya.
(#) Suba53 válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Én igazság szerint hasonló esetben a távtartó alá lapos alátéteket tettem volna, egy vagy két darabot, amíg nem megfelelő a magasság. Így az anyák száma is megmarad, és az összerakás is stimmelne. 2,5-ös, vagy akár 3-as alátét is jó lehet, az meg tényleg figyel minden műszaki hobbival foglalkozó fiókjában.

Ha meg nincs érdemes 50db-ot berendelni a következő szállításnál.
(#) gcsabee válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Szia! Itt van egy összeszerelős video. Itt a távtrató a nyáklap felett van és az anyacsavar a plexi alatt van. A tiedét nem lehet így összszerelni?
(#) Suba53 válasza gcsabee hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Ne viccelj! A távtartónak ott semmi szerepe nincs. Amikor oldalról mutatja, látszik, hogy ferdén áll benne a nyák. A két csatlakozó felütközik a plexire. a másik oldalon meg az alul kilógó alkatrész lábakon támaszkodik.

Ez a mókus vagy direkt rakta össze rosszul, vagy teljesen fogalmatlan a mechanikai konstrukciók terén.

Attól hogy valaki videót készít és megosztja, attól még nem szentírás amit mutat.
(#) Topi válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Megkértem a hestore-os műszakis kollégákat, hogy rakjanak össze egyet, hogy nézzék meg mi a helyzet. Vagy én vagy ők jelentkeznek majd az eredménnyel, persze ha tényleg gond van a kittel, akkor megpróbáljuk kijavíttatni/cseréltetni a beszállítóval.
(#) Hujikolp válasza Topi hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Köszönöm, hogy foglalkoztok vele! Kíváncsi leszek az eredményre
(#) Josi777 hozzászólása Márc 31, 2022 / 1
 
Hálózati transzformátorok paramétereinél, pontosabban a szekunder áramnál mit jelent a "hangszóró rács"?
Pl. itt: 2*12V és itt: 1*6V.
(#) Suba53 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
Szia!
Ez ott ebben a formában értelmetlen.
Valaki tükör fordított valamit, és ez sült ki belőle.
( Vagy a ctrl C - és ctrl V félrecsúszott, vagy nem ellenőrizte szakember, lényeg, hogy nem oda való. )

Tekintsd simán szekunder névleges áramnak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2022
(#) Topi válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 1, 2022 / 2
 
Sajnos teljesen igazad van. Az USB csatlakozó felőli oldal plexi kivágása 0.5~0.7mm-el feljebb van a mostani sorozaton, ezért felemeli kissé a panel elejét (az USB és a DC csati aljánál fogva). A probléma jelezve lett a beszállítónak, reméljük tud vele mit kezdeni, ha mást nem a következő beszállításra.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 3, 2022 /
 
Legutóbbi rendelésemben volt egy ATX kifejtő kártya, ami kiderült, hogy nem jó. Rácsatlakoztattam egy PC tápegységre, bekapcsoltam, erre azonnal jól hallható kattanással leoldott a tápban lévő védelem, többszöri próbákozásra ugyanaz! A termék eltávolítását követően a tápegység rendesen bekapcsolható (zöld ér egyik feketéhez zárásával). ATX alaplapi csatlakozó kiosztása.
Szeretném kérni az eset kivizsgálását.
(#) Monster02 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
A PC-táp rádugása nélkül nincs zárlat valamelyik kimeneten ? A kis kapcsoló is PS-on jelet húzza GND-re.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
A tápot már korábban felszereltem egy kapcsolóval, így a zöld ér már el sem jut a csatlakozóig. Valamint, ha eszerint jól sípolom, akkor 3.3V és GND között van valami csúnyaság. Rendelt-e már közületek valaki ilyen kártyát?
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Igen, nekem van, de még nem kötöttem tápra. Majd megnézem.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Először sípolj rá multiméterrel a csatlakozóra a 3.3V és GND közé, én ott észleltem valamit.
(#) vargham válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Nekem ez a típus füstölt.
(#) Monster02 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Az se valami bizalom gerjesztő! Valaki tenne fel róla képet, hogy hát ha látható rajta vizuális rendellenesség ?
(#) klausz18 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Én egy corsair táphoz használtam szintén hestoreból ezt a modult, de minden rendben volt vele (használom most is), de ezen amit a hestoreból vettem, nincs semmi a panelen amúgy ami füstölhetne, az ATX csati csak be van kötve a banán dugókra direktben. Egy LED meg hozzá az ellenállás az egyetlen "alkatrész".
Következő: »»   165 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem