Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   2 / 93
(#) dudzsi válasza jocoka hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Hány voltot adsz neki?Milyen kijelző?
(#) jocoka hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Sziasztok !
Rendesen +/- 5Volt a kijelző pedig ( kingbright sa03-11ewa)
Most mérgembe vetem másfajta kilyelzőt
(#) Sebi válasza jocoka hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Nem is nagyon tehetsz mást, a soros ellenállások az IC-n belül vannak, ha a beállított kimenőárammal nem világít eléggé a display, akkor nagyobb fényerejűt kell venni.
Megjegyzem, a pozitív tápot veszély nélkül növelheted 6V-ra (csak a kijelző anódon), ha már jól beforrasztottad és sajnálod szétszedni, esetleg megoldja a dolgot.
Általában - normális kijelzőknél - inkább csökkenteni szokták a fényerőt soros diódákkal....
(#) jocoka hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Köszönöm a választ meg is fogadom kijelző csere lesz.
További szép napot neked és mégegyszer köszönöm.
(#) miklosch hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Szerintetek meg lehet odani azt, hogy ezzel a kapcsolással áramot mérjek egy 0,47Ohmos, és a kijelzett érték a reális legyen, ne kelljen átszámolni?
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Ha ez egy tápegység áramérzékelő ellenállása, akkor gondolom a 2A-es méréshatárra lehet szükség.
Egyszerűen egy 10kohmos potit köss párhuzamosan a 0,47 ohmmal, és ezzel beállítható az 1,999A-nál a 199,9mV - ennyi kell a 7106 bemenetére.
Arra kell ügyelni, hogy a tápja mindentől független legyen (pl DC-DC konverter), mert a 0,47 ohm általában a pozitív ágban van, tehát erre kell "lebegtetni" (ráültetni) a 7106 tápját. Ha a negatív ágban mérünk, akkor megoldható egyszerűbben is.
(#) miklosch válasza Sebi hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Ehhez a kapcsoláshosz szeretném felhasználni, és ebben van a negatív ágban a 0,47Ohm. A párhuzamos potival hogyan állítom be a műszert?
(#) sirály12 válasza miklosch hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Én a helyedben kettévenném két ellenálássá azt a 0,47ohm-osat. És egy 0,1 ohmosan mérném az áramerősséget vele sorban meg kerülne egy 0,37ohm-os, hogy meglegyen a 0.47.
ez szerintem így jobb megoldás lenne.

Ismétlem szerintem.


u.i.: én pont így csináltam egy másfajta labortáppal, abba 0.2 ohm kellett, így 2db 0.1 essel oldottam meg, és az eggyiken mérem az ampert. :yes:
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
A negatív ágon mérni ez esetben szerencsésebb és olcsóbb. Két stabilizátorral megoldható.
Semmit nem nyerünk, ha megosztjuk az érzékelő ellenállást, mert akkor pontosnak kell lennie a 0,1 ohmnak, a disszipáció pedig ua. A trimmerrel "hitelesíthető" a kijelzés egy másik műszerhez.
Ha 3A-es a táp, akkor már 20A-es méréshatárt kell választani, ilyenkor két darab trimmert kell beépíteni és a csúszkákat átkapcsolhatóvá tenni: 2A/20A.
A gyakorlatban szükség lehet még a 200mA-es méréshatárra is, de ezzel az érzékelőellenállással már nem esik elegendő fesz a műszernek. Ilyenkor válik szükségessé még egy megfelelő soros ellenállás beépítése (az érzékelés marad az eredetin, csak a műszer kapja a feszt a két végpontról), amit a méréshatár kapcsoló 2A és 20A-es állásban rövidrezár.
Persze célszerűen a méréshatár-váltó kapcsoló az áramkorlátot is váltja (hülyeségvédelem), hogy a 200mA miatt beiktatott (viszonylag nagyobb értékű) ellenállás nehogy leégjen egy 3A-re állított áramkorlátnál rákötött 3A-es terheléssel...

schem.gif
    
(#) Sebi válasza Sebi hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Most nézem, hogy a negatív tápon csak 5,6V-os a zener, ezért a 7905 bemenőfeszét nem innen, hanem a soros ellenállás elől - a C3 pufferkondiról - kell levenni!

jav.gif
    
(#) miklosch válasza Sebi hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
A párhuzamos ellenállás a 0,47Ohmmal nem változtatja meg nagyon az ellenállását? Hogyan lehet majd ezt kalibrálni? Úgy lehet, hogy kiveszem ezt az ellenállást, és direktben átfolyatok rajta 1A-t, és a műszeren beállítom azt. Szerintem elég lesz a 2A-es méréshatár, mert még ekkora árrammal sem szoktam dolgozni.
Jah, és a két dióda milyen célt szolgál? Hogy a nyitófeszüknél nagyobb fesz ne essen ott? Amúgy 4148-asok?
(#) miklosch hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Azt még elfelejtettem, hogy ilyenkor az alap kapcsolást milyen feszültség méréshatárra kell beállítani?
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Egy 10k-s poti semmit sem befolyásol az áramlimit funkcióban. (kiszámolhatod az eredőt a 0,47 ohm-al...)
Áramméréshez mindig a legkisebb (200mV) méréshatár kell, hogy minél kisebb értékű söntöt lehessen használni, amit az áramkörbe sorosan bekötve, abban számottevő változást nem hoz létre.
A két dióda csak védelem céljára lett berajzolva - én mindig beteszem (régen igen drágák voltak a 7106-ok).
A hitelesítésnél egy másik árammérővel sorbakötöd az ellenállást ( amit majd beépítesz), átkergetsz rajta 1...1,5A-t (ezt látod a műszeren), és a potival a saját építésű DVM kijelzését is beállítod erre az értékre. Ezt elvégezheted a helyén (a tápegységben ) is.
(#) miklosch válasza Sebi hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
A DVM-en ha 200mV-os méréshatárt állítok be, akkor először pl. 100mV-tal hitelesíteni kell. és utána a párhuzamos potival az áramot hitelesítsem? Ekkor mekkora lesz a méréshatár? Hányadik digitnél kell a pontot bekötni? Bocs a sok kérdésért, de amíg nem csinálom meg, addig felmerül bennem valami.
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Igen először állítsd be magát a DVM panelt, 150...180mV-tal, itt nem fontos kötögetni a tizedespontot, beállításnál az első 3 számjegy egyezzen meg a "hitelesítő" műszer által mutatottal (mondjuk 1505 a kijelzőn 150.5mV) Ezután lehet "hozzáálítani" a meglévő áramlimit ellenálláshoz a 10k-s potival (1A a kijelzőn 1.000, tehát a tizedespontot az első digiten kell bekötni).
(#) Rapidus hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
A szegmenseknek mekkora feszt küld a 7107? (ettől függ, milyen kijelzőt kell szereznem).
(#) baloghz hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a 7106 és a 7107 között? Lehet, hgy kicsit hülye a kérdés, de az Intersilnél a 7106-ra az van írva, hogy LCD/LED driver. Elvileg tehát (???) tudja mindkettőt hajtani? Viszont a MAXIM 7106-osra csak az van írva, hogy LCD driver... Most akkor kinek kell hinni? A 2 IC-nek egyformának kell(ene) lennie? Mert nekem van egy 7106-os (MAXIM), de LED-et kellene hajtania. Van valakinek ezirányú tapasztalata? Csak azt ne javasoljátok, hogy próbáljam ki, aztán elválik! Jó lenne épségben megőrizni az IC-t....
(#) pbalazs válasza baloghz hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Elvileg a 7106 LCD, a 7107 LED meghajtására való. Valahol láttam egy kapcsolást, ahol az egyik IC-vel a másik kijelzőt hajtották, csak nem emlékszem a párosításra.
Egyszerűbb lenne 7107-tel LCD-t hajtani, mint fordítva, de meg kellene nézni szkóppal a 7106 kimeneteit, hátha kis logikával menne a dolog.
Mindenesetre a múltkor 800Ft-ért láttam DMM-et kompletten. Ennyiért szerintem nem éri meg szenvedni vele.
(#) Bush válasza baloghz hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Hali.
A 7107 csak és KIZÁROLAG, ledkijelzöt tud vezérelni,
a 7106 csak Lcd-t.
a 7107-es +- ost táp szükséges,mig a 7106-os sima tápról üzemel.
(#) pbalazs válasza baloghz hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Gondolkodtam egy kicsit.
Mivel a 7106-ra csak egybackplane-es LCD köthető, így biztos, hogy a 7106 szegmens és BP kimenete azonos, vagy ellenfázisban van attól függően, hogy inaktív, vagy aktív a szegmens.
Így a fáziseltérést kell detektálni: ha van fáziseltérés (konkrétan ellenfázis), akkor kell világítani a LED-nek. Láss csodát, éppen a kizáró-vagy (EXOR) kapu való erre.
Vagyis fogsz egy EXOR kaput, egyik bemenetét a 7106 BP kimenetére, a másik bemenetét a 7106 szegmens kimenetére kötöd. A kapu kimenete megy a LED anódjára.
Minden szegmensre egy ilyen kapu kell, azaz kb. 24 kapu, vagyis plusz 6 IC.
Szerintem ez így működik, viszont meg kell nézni, hogy az EXOR kapu elbírja-e a LED-et.
(#) baloghz válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
OK! Köszi a gyors választ! Azt hiszem nem variálok vele, mert akkor a panelt teljesen át kellene tervezni. Vagy szerzek egy 7107-et, vagy ahogy javasoltad veszek egy teljes DMM-et. Nem emlékeszel hol láttad 800 Ft.-ért?
(#) pbalazs válasza baloghz hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Itt adta valaki a linket, éppen most találtam meg.

Bővebben: Link
(#) baloghz válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Köszi! Meggyőztél! Nem foglalkozom a megépítésével, inkább veszek egy DMM-et! Még1X köszi!
(#) webinas hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
ICL7107 helyett tévedésből 7106-ot vettem.
Gondoltam, ha már megvan, felhasználnám.
Csakhogy, lövésem nincs, hogy milyen kijelzőt lehet használni hozzá. Sosem foglalkoztam még LCD- vel.
Tudnátok segíteni, hogy mit vegyek? Mit kérjek, hogy ne nagyon "mosolyogjanak" az eladók?

Köszi előre is.
(#) Blint válasza webinas hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hali!
Ha minden igaz, ilyesmi kijelzők fele kell körbenézned, 3 és 1/2 digites

Bővebben: Link
(#) webinas válasza Blint hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Köszi!
(#) webinas hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Meg építettem az ICL7106 adatlapján lévő kapcsolást. (11. old. 12. kép.) Immár sokadszorra.
Meg szerintem már mindenkiét, aki itt a fórumon valamilyen variációt közzé tett, de valami mindig sántít.
(Attila86 forrasztóállomásának a kijelzőjét sem sikerült 100-as ra megcsinálnom.)
Most azzal szenvedek, hogy villog a kijelző, de csak akkor, ha a mérő bemenetre valamilyen feszt kapcsolok.
Azt hittem, hogy a labortáp miatt van, de ki próbáltam elemmel, akksival is. Ugyan az a hiba.
Elég, ha csak a + t rákötöm, és már villog össze-vissza a kijelző.

Lenne esetleg valakinek valami ötlete?
(#) Attila86 válasza webinas hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Üdv.!

Milyen nyáktervet használtál? És LCD vagy LED kijelzős az áramkör?
(#) mtomihun hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen LCD-m, ami a képeken van! Hogyan lehetne megtudni, hogy melyik láb mi? Nem találtam róla semmi infót, a hátulján levő felirat alapján! Jó lenne csinálni belőle egy DVM-et 7106-tal!

Előre is köszi!
(#) vicsys válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Szia
Ha a lámpa felé fordítod és oldalvást nézel bele, lekövethető, hogy melyik szegmens-hová van kivezetve. Ha rövid ideig használod, akkor egy ceruza elemmel is tesztelheted. Általában az első ill. utolsó láb a backplain ami a negatív lesz jelen esetben. Papír és ceruza legyen a kezed ügyében.
Következő: »»   2 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem