Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   352 / 373
(#) igor4122 válasza ferci hozzászólására (») Aug 30, 2020 / 1
 
Üdv.

Tény hogy színváltásról írok, de itt a kő váltja a színt, aszerint hogy Természetes- vagy Mesterséges Fehér fénynek van kitéve, nem RGB-nek.

Piros fényben minden pirosnak látszik (kis túlzással élve).
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2020
(#) kari142 hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Helló!Keresnék Iskravar mig 150 co hegesztő irányitó panel rajzot .Kérem aki tud segitsen.Üdv.K
(#) kadarist válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Nézd meg egy melegfehér fényű LED-es lámpánál a kő színét. Biztosan van a tulaj környezetében ilyen.
(#) igor4122 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Megfogom, még viszek is pár ledet, de legkorábban csak egy hét múlva fogunk újra találkozni.

Jelenleg véget ért a börze, még el kell rendeznie a köveket, leltár stb.

Igazat megvallva nekem is van két olcsóbb alexandritom, nyers, termés példányok, de még nem derült ki róluk hogy tudják-e a színváltást.

A nagyon drága példányok mindegyike tudja, azért is drágák, az enyéim valódiak, de olcsók voltak, így még nem lehetek biztos benne, hogy a fényforrás hibája, vagy nem tudják egyáltalán.

Ma délután egyébként megint voltam kint a börzén, kutakodni e-téren, az egyik kiállító mutatott egy sötétzöld, majdnem fekete nyers példányt.
Az ott rendelkezésre álló fényforrásokkal próbálgattuk (főleg fénycsöves lámpatestek, hideg és meleg fényűek), köztük a Lomexes ledjeimmel (95-03-70, CRI80), de végül egy meleg fehér fényű izzószálas reflektorral átvilágítva értük el a kellő hatást.
(#) rukh hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Hi!

Valamikor a '80-as években építettem egy lapozós órához egy kvarc oszcillátort (32,768 kHz + SAJ 300T) és 220 v-os meghajtó fokozatot. Úgy emlékszem, valamelyik RT számban vagy évkönyvben volt a kapcsolási rajz, de nem találom - esetleg valaki meg tudná adni a forrást, vagy a rajzot?

Kösz és üdv,
Rukh
(#) gerenk válasza rukh hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
RT Évkönyv 1986 50.o
(#) igor4122 hozzászólása Szept 3, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Kutakodtam még kicsit a neten, a színváltó kövekkel kapcsolatban.
Felhívtam egy drágakő labort, és azt mondták a fluoreszcens fényforrások nem jók, valamint hogy lehet kísérletezni a ledekkel, de amivel célt fogok érni az egy régi 100 Wattos izzó lesz, a folyamatos spektrum miatt.

Azt is mondták, hogy a 100 Wattos izzónál kisebb fényforrások nem feltétlenül jók, mert kell a nagy fényintenzitás, hogy a követ rábírjam az ellenkező színre.

Persze kipróbálok majd néhány meleg fehér ledet, esetleg keverve a különböző színhőmérsékletűeket, mert nem akarom elhinni hogy 2020-at írunk, és még nem találtak fel olyan ledes fényforrást ami erre a célra megfelelő (a 100 Wattos izzókat meg már nem gyártják).
(#) proli007 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Ó, itt az a szép új Neolitikum..

"Nem igaz, hogy nincs olyan lézer 2020-ban, amivel az obszidián szakócámat nem lehet jobban megélezni!"
De sebaj! "Obszidián hatása: védő, földelő, lelki problémák, méregtelenítés, ízületi problémák, vérkeringés, érelmeszesedés, prosztata, energia.."
(#) reloop válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Szia! Keress vetítő izzót, például Osram 64627 HLX 12V 100W GZ6,35-t.
(#) ferci válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Van 300 wattos szép tenyérnyi is hagyományos formában, aztán 250 wattos halogén nagyujjnyi, stb...
(#) rukh válasza gerenk hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
(#) rukh válasza gerenk hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Még egyszer kösz! Van még egy gondom: az oszcillátorral egy tranzisztoros fokozatot hajtottam meg, ami biztosította az óra motorja számára a 220 V-os 50 Hz-es jelet. Ha jól emlékszem, volt benne két 555 IC, de sajnos ennek a fokozatnak sincs meg a rajza, fényképem viszont van a panelről. Ezek alapján megkereshető valahol a hálózati rész kapcsolása?

Kösz és üdv,
Rukh

óra_2.jpg
    
(#) igor4122 válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Köszönöm, rákeresek.

Tegnap a szervizes barátom kölcsönadta a műterhelését, egy 40 Wattos meleg fehér halogént.
Annak ellenére hogy a fényét parabola tükörrel fókuszáltam, a kellő fényintenzitás elérése érdekében, nem vettem észre változást.

Tegnap egyébként vettem a Lomexban hideg-, és meleg fehér fényű CRI 80-as ledből 5-5 darabot próbaképpen.
Beforrasztottam, kipróbáltam, de nem láttam változást.

Töltök fel képeket az első ledes tesztről is.
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Még képek.
(#) reloop válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Ha akad egy prizmád (nekem távcsőből bontott van) megnézheted diszpergál-e a fényforrásod. A LED-hez a szűk spektrum miatt semmi reményt nem fűzök.
A fókuszálás nem tudom elegendő-e. Optikai eszközzel előállított fénynyalábbal próbálkoznék. Félek, akkora OFF-ban vagyunk, hogy törölve lesz ez a beszélgetés.
(#) igor4122 válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Rendben, este hazaérek nyitok új témát, gemmológia vagy optikai megoldások néven.
(#) Gafly hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
Itt van a rajz.
(#) gerenk válasza rukh hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Nem ismerem a lapozós óra áramkörét, 220 v AC szinkronmotorral működik?
Itt nagyon sok óra árkörrel találkozol talán segíthet
http://www.next.gr/meter-counter/clock-circuits/

lapozz mert 7 oldal van
(#) reloop válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
(#) igor4122 válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Köszönöm, a továbbiakban ott folytatom.
(#) rukh válasza gerenk hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Köszönöm, böngészem!
(#) mraulajos hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Hali!
Ez nem kapcsolási rajz. Ehhez a TV hez, tudna segíteni valaki egy magyar nyelvű használati leírással.?
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem egy stromo SW tig-300 hegesztőgépet. Szeretném a gázutánfúvást módosítani. El tudnátok küldeni a kapcsolási rajzát?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) macera2 hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Van egy ősrégi Fujitsu-Siemens 17”-os LCD-s monitorom. Bekapcsolás után a képernyő bevillan, aztán se kép, se hang. Akármilyen régi is, sajnálnám kidobni. Ha ki tudnátok segíteni egy ek. és egy beültetési rajzzal, talán ki tudnám deríteni, hogy hol lehet a probléma. Ilyen feliratok vannak rajta: P 17-2, / s.n.: YEHH161987. Előre is kösz a segítséget, és az esetleges tanácsokat, javaslatokat.
(#) usane válasza macera2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 / 1
 
Rajzom nincs, de szinte biztos, hogy az elkókat kell kicserélni a tápban.
(#) mateatek hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Üdvözlet!

C1-55 ös orosz szkóphoz keresek kapcsolási rajzot, de nem arról, aminek a vízszintes erősítője bemenetén tranzisztor van, hanem a nuvisztoros bemenetűről.

Köszi!
(#) promise hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Behringer VMX100 keverő kapcsolási rajzát keresném,leginkább a tápegység részre lenne szükségem.
Köszönöm!
(#) igor4122 hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Anno készítettem néhány nagyítót, ledes körmegvilágítással, és szeretném kicsit tovább fejleszteni.

Egy AVR-es kapcsolásra lenne szükségem, amivel a PDF fájlban leírtakat többé kevésbé meg lehet valósítani, a lehető legkisebb méretben.

Amúgy három különböző színhőmérsékletű fehér ledből lenne benne 4-4 darab, színenként párhuzamosan kötve, valamint négy darab UV led, ugyanígy kötve, az egész pedig egy darab 18650-es celláról működne.

Programozni ugyan nem tudok, de ismerek valakit aki ért az Arduinohoz, és fel tudja programozni amikor elkészül a kapcsolás.
(#) qvasz2 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Ezt inkább az apróhirdetés rovatba
(#) igor4122 válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Üdv.

Nem igazán értem, hogy miért az apró hirdetés rovatban kellene kérnem egy kapcsolási rajzot?
Következő: »»   352 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem