Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   137 / 181
(#) gépromboló válasza kuzin hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Érintkezik rendesen a fémes felületekkel az a két kis érintkező? Gondolom a tárcsát is alaposan megtisztogattad. Nem árthat esetleg kivenni azt az érintkezős micsodát és az érintkezőit nem csak lefújni, hanem alkoholos ronggyal alaposan megtisztogatni, valamint ha szükség van rá, akkor kicsit meghajlítani őket lefele, hogy biztosan feküdjenek a felületen.
Ez csak tipp volt.
(#) kuzin válasza gépromboló hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
A kontaktot nem mértem ki, mert az erintkezos oldalon megmérve, meglöködik az érintkező és falsch eredményt mutathat. A tuloldalán lenne jó mértni, de fogalmam sincs ez micsoda. Valaki látott már ilyet?
A "görbitgetésre" már én is gondoltam, de még nem mertem kivitelezni.
Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy ez a ludas.
Sajnos nem lelhető fel hozzá rajz. A nyák alapján van valakinek ötlete még hol lehet a probléma?
(#) megott hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Miután Gépromboló megrendelte és nem jelentkezik már napok óta érte, felajánlom a lehetőséget másnak a beállítósablonra. Anyaga alu, CNC megmunkálással készült. Az átvételt és az árát beszéljük meg privátban.
(#) gépromboló válasza megott hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Itt vagyok, csak el voltam havazva. Privi ment. Köszi a türelmet.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) Bassmester hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Sziasztok!
MMI-6S2LK magnómotort hol tudnék venni? Végül is csak perselyezni kéne, de azt sem könnyebb manapság beszerezni.
(#) Tomi94 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2019 / 1
 
Szia!

Újonnan kb. sehol. Perselyt se fogsz tudni szerezni hozzá, így marad az a generál-kísérlet, amit én már párszor megcsináltam sikerrel.

Szét kell bontani a motort (hátlapot egy ponton leforrasztod, óvatosan lepattintod csavarhúzóval, kefékre vigyázva széthúzható), keféket megtörölni alkoholba mártott vattával, perselyeket szintén (hátsót érdemes lehet ki is venni a műanyagból). A kommutátort fúróba befogva, 2000-es polírpapírral fényesre csiszolni, majd alaposan letörölni ezt is vattával, különösen ügyelve rá, hogy a szeletek közé szorult fémforgács semmiképp ne maradjon. Érdemes lehet régi fogkefével is megkapargatni a végén, a biztonság kedvéért.

Összerakáskor először persely a hátlapba, rá egy apró csepp műszerolaj, bele a forgórész, majd vigyázva arra, hogy a mágnes ne rántsa ki, visszatolni a tengely irányában az állórészbe. Utána a külső persely szintén kaphat egy csepp olajat.

Összerakás, pár óra járatás üresben, majd visszaszerelés, fordulatszám beállítás, amennyiben semmi erős melegedés vagy csörgő hang nem jelentkezik.
(#) Bassmester válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Szia!
Az általad leírt műveletet, a kommutátor polírozás kivételével már elvégeztem rajta, de csak rövid időre segített rajta. Az a baj, hogy kotyog a tengely a külső perselyben.
Jó volna tudni hogy más hasonló motorban van e ugyanilyen persely, mert akkor vennék donornak
Bővebben: Link
(#) Tomi94 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Akkor meg fordítsd el 90°-kal a felfogatásban. A kotyogás önmagában viszonylag kevés gondot okoz, ha nyávog, az a kommutátor oxidációja, bemaródása miatt lesz.
(#) kuzin válasza kuzin hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
És igen, ránézésre tisztának tünt, de kontaksprays tisztitás után életre kelt. Köszönöm.
(#) gépromboló hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Szép napot mindenkinek! Vékony lemezből készült alátétekre volna szükségem, lehetőleg sárgarézből. A vastagsága a szervizkönyv szerint 30, 60 és 100 mikrométer, de ha valakinek valami köztes méretű van, az sem baj. Kellene egy jópár darab. Esetleg ha tudtok boltot, ahol ilyesmit kapni, az is jó lenne. Ha sima lemez van, amit kifúrhatok és méretre vághatok, az is jó. A helyi vasboltban semmi ilyesmi nem volt. Köszi
(#) gépromboló hozzászólása Dec 21, 2019 / 1
 
A jutyubon fent van az Aldi valaki által korábban említett karácsonyi reklámja, benne a magnó deck egy villanásra. A kérdés, hogy valaki felismeri-e? Itt a kép róla, sajnos a videóban sem élesebb a kép, hiába 1080p. Köszönjük jutyúk.

izé deck.png
    
(#) Bassmester válasza gépromboló hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szerintem ez egy AIWA AD-F260.
(#) gépromboló válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 22, 2019 / 1
 
Igen, nagyon annak néz ki. Hiába, az mp3 soha nem fogja tudni pótolni a kézzel fogható, szagolható zenét. Soha! Egyszerűen az embernek igénye van arra, hogy megfogja, megtapogassa a dolgokat, a mobil erre teljességgel alkalmatlan.
(#) gépromboló hozzászólása Dec 24, 2019 /
 
Boldog Karácsonyt és sok szép analóg zenét kívánok mindenkinek!
(#) Fidel hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Hol tudnék beszerezni 0.8x0.8x 180mm-es meghajtó gumi szíjat?
Lehet, 1x1-es vagy 1.2x1.2-es is szóba jöhetne.
(#) GARFIELD13 válasza Fidel hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Szia!
Szerintem a hq elektronikánál biztosan lesz ilyen is.
Nemrég túrtam át DVD tálcanyitó szíjért a kínálatot és volt több mint 20 oldalnyi szíj.
Januárban nyitnak csak majd.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) Fidel válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Pont most néztem az oldalukat, szerintem meg is találtam, amit kerestem.
Köszi!
(#) gépromboló hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
BUÉK mindenkinek!
(#) devergo74 hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Technics 615-deckem, az a problémám vele, bekapcsoláskor és kikapcsoláskor is pukkanó hang hallható a hangfalakban. Ezt a jelenséget produkálja akkor is, ha fülhallgatóval hallgatom. Mi okozhatja ezt a pukkanáshoz hasonlító hangot?
(#) CHZ válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
Szia!
Kapcsolora tegyél 100n 630V kondit, elvileg megoldja.
(#) devergo74 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszönöm, letesztelem.
(#) devergo74 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget, megoldódott az általad javasolt kondenzátor berakásával a bekapcsoláskor keletkezett zavaró hang. csak azt nem értem, miért nem tettek már eleve a deck gyártásakor oda egy kondit, gondolom ez valami zavarszűrés miatt kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) CHZ válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Szia!
Lehet valaki már kivette, általában van minden japán cuccban...
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Sziasztok!

A véleményetekre volnék kíváncsi.

Van egy Technics RSTR 474 kétkazettás magnóm. Régen szépen ment de mára feladta a harcot. A gondja az, hogy nem vesz fel és nem is játszik le rendesen, azaz ha a szalagon van is anyag akkor sem jelenik meg se hang a kimeneten, sem pedig a fényorgonán semmi. A további gondja az, hogy ha pl. az egyik irányban szeretném hogy lejátsszon akkor nekiáll gyors csévélni. Ha csévélni akarok, akkor meg a szám végi kereső módba vált. Mintha a vezérlés kavarodott volna meg. Korábban is csinálta ezt, de nem bántottam, annyit tettem eddig, hogy kifújattam belőle a nem kevés port.
A vezérlő gombok lehetnek porosak, vagy a vezérlő IC ment tönkre szerintetek? Sajnos Győr-Moson-Sopronban nem találtam senkit aki tudna segíteni.

Szerintetek kuka?
(#) Laci66 hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Technics RS M-215 deck. Nézzem már meg hogy javítható-e?!
Bekapcsoláskor iszonyúan pörgött a motor. Mint kiderült, valaki egy 6V-os BRG motort tett bele szabályzó nélkül. Sikerült szevízdoksit találni, abból kiderült hogy a motor 12,8V-ot kap. A ford.szab.
a motorba van beépítve. A motor tipusa (talán) QXU0170. Lehet-e még ilyen, vagy ezzel kompatibilis
12V-os motort találni?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Laci66 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Szia!
Nézd meg a gumigörgőt, rendesen nekinyomódik-e a lendkerék tengelyének.
Ez stabilizálja a szalagsebességet. Bár ha ez lenne a hiba valami cincergést akkor is
produkálna.
(#) KoblogPerGyok válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ok, megnézem, de egyelőre még szét sem szedtem teljesen. A burkolatot eltávolítottam, a kijelző mögötti elektronikát sem szedtem le. Elég bonyolultnak tűnt elsőre a szétszedése, mert nem találtam megfelelő tervrajzot. A műanyag pattintós dolgokat nem szeretem, mert ennyi idő után már csak törnek. Mindenképpen szét szeretném szedni, de jobb lenne egy videó, amin lehetne látni hol mit kell szétszedni, hogy kijöjjenek a modulok. Egy elsőre nem látható csavar eléggé megnehezíti a dolgokat.

A hang hiányát simán okozhatja az, hogy a kifújáskor a szalagkábel kijött a helyéről. Legalábbis szerintem, vagy inkább csak szeretném, ha ez lenne a baja.
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Mindegy már.

Kukázom. A fejek rozsdásodnak, semmi jele nem volt miért nincs hang, nem kínlódok vele többet. Szétszedtem, de a kazetta mechanizmust már nem. Minden műanyag öreg, forrasztások is barsának stb. Utána gondolva minimum 10 éve nem ment. Ennyi idő alatt rozsdásodott, poros mindenhol.
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ha valakinek kell szétszedve, akkor írjon.
(#) xxxyyy válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
A motor fotóját egy tegnapi hirdetésben megtalálod. Más is keres ilyet...

https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_113031.html
Következő: »»   137 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem