Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 181
(#) gépromboló válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Nekem van 12voltos CCW (órajárással ellenkező irányban forgó) motorom, vadiúj (bár szerintem inkább "new old stock", raktáron felejtett régi-új. Egytől szívesen megválok, ha szeretnéd, részleteket privátban megbeszéljük. TípusaEG-530AD-2B.
(#) Laci66 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Kösz szépen!
Most már legalább tudom a tipusát.
Kezdetnek ez is valami.
(#) tepege hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Üdv-tudna vki mondani véleményt a Sharp Rt1122-ről?Egyáltalán érdemes lenne megvenni?Lenne egy hamvas darab és Sharp cuccom még nem volt,amúgy újszerű megkimélt és kipróbálható lenne.
(#) Istvanpisti hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Nincs-e valakinek nélkülözhető ORION SM1025 fejtartó műanyag, illetve beszerezhető-e valahol. A mellékelt képeken látszik mire gondolok, az első képen a 210-es számú alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) lecnevhecs hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Van egy MEGA SOUND SX-2301es rádiós egykazettás magnóm.
A rádió szól rajta, de a magnós része nem működik, a motor nem indul el.
Nem tekeri előre se, hátra se a szalagot. Két vezeték leszakadt, nem tudom
hova kell vissza forrasztani. A számot nem jásza a szalagról. Ezért jó lenne
róla egy rajz.
A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) gépromboló válasza lecnevhecs hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Kéne pár kép a gépről, főleg az érintett területről. Neten nem igazán lelhető fel róla infó.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Jó szerencsét, Mindenkinek! Ezt a a köszönötenyilvánitást kb. 2 hete meg kellett volna írnom. Mindezt nyilvánosan meg is teszem! Ferenczi Zoltánnak -akivel itt "találkoztam"- szeretném megköszönni a munkáját, aki csodálatosan rendbe tette a használtan vett AIWA AD-F990-es magnómat. Alapvetően pontosan erre vágytam, egy teljes mértékű felújításra, amit meg is kaptam Tőle. Általánosan kipucolta, valamiféle folyadék beleszáradást eltávolította, kezelőgombokat is tökéletesen működésre bírta, kondikat cserélt benne. Az igen rendesen tönkrement motort megvette, cserélte. És ajánlott egy bizonyos áthidaló megoldást a kijelző nem megfelelő működésére, amit, mint erős-, és gyengeáramú ismeretekkel rendelkező elfogadtam, mert tudtam, hogy az jó megoldás lesz. Többször beszélgettem Vele a felmerülő problémákról, részletezte, hogy mit csinál, mire készül és az árait is előzetesen, pontosan leírta. Igez csak pár hetes a gép a felújítás után, de úgy működik, ahogy elvártam volna a vásárlás után. Még egyszer nyilvánosan leírom: köszönöm szépen a tökéletes javítást! Egyetlen személyeskedést engedjenek meg Nekem (többet is tudnék írni): mindenkinek tudom ajánlan Őti, aki AIWA deck-et szeretne felújítani. Köszönettel: Meszes József, Tatabánya.

Utóiratként mindenképpen, kiegészítésként meg kell említenem az illetőt, akitől a "roncs" AIWA AD-F990-est vettem. Igen, ez személyeskedés! A budaörsi Németh Nándortól (remélem olvasni fogja) vettem, aki a megboldogult Bányai Sándorra hivatkozva állította, hogy a szíj ki lett cserélve és jól működik (két szakember is állította, hogy a nem megfelelő szíj miatt ment tönkre a motor). Néhány nap után derült ki, hogy simán átvert.
(#) gépromboló válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Hát, akkor most van egy szuper Aiwa géped, amihez gratulálok és sok kellemes órát kívánok neked! Volna egy kérdésem is, mégpedig hogy mit takar a "nem megfelelő szíj" kifejezés? Túl feszes volt? Én erre tippelek.
(#) Marko Ramiusz válasza gépromboló hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Bizony van! Inkább Ferenczi Zoltánnak jár az elismerés. A nem megfelelő azt jelenti, hogy nem volt egyező az eredetivel, szélesebb és rövidebb is , ezért összehúzta lendkerék és a motor tengelyét. Igen túl feszes volt.
(#) lecnevhecs válasza gépromboló hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Kösz az érdeklődést. Nem lehet hogy az a baja, hogy nem hálózati kábelről (230V-ról), hanem elemekről működtettem? A motorját kipróbáltam elemmel működik, de nem teker előre sem hátra. Igaz az egyik szíj hiányzik a mechanikából. A készüléket a sógoromtól kaptam ha tudom javítsam meg, nem tudom a másik szíjat mért vette ki, és azt sem tudom milyen szíj kell hozzá. Ha képeket készítek róla, nem tudom hogy küldjem el, mert nincs még okos telefonom. De megpróbálok majd valahogy képeket küldeni. Először is köszönöm a hozzá szólásod.

Ui. azért kellene nagyon a rajz róla.
(#) gépromboló válasza lecnevhecs hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Elemről? Akkor ez nem is deck, hanem hordozható gép, nem? Ami meg a leszakadt drótokat illeti, ha azok a motorról vannak leszakadva, akkor rájuk mérhetsz, amikor be van kapcsolva a gép (mondjuk lejátszásra) és onnan elindulhatsz. Ha azonosítottad a pozitív, illetve negatív drótot, akkor már elég a motort megnézni, hogy elemről (vagy ami kéznél van) melyik irányba forog, aztán a megfelelő irány megtalálása után bekötheted a drótokat. Ha máshonnan vannak leszakadva, akkor is hasznos, ha rájuk mérsz, illetve megnézed, hogy meddig érnek el, így be tudod lőni, hogy merre is lehetett az eredeti helyük.
Képeket fényképezőgéppel is tudsz csinálni, ha van egy akármilyen digitális gép a háznál.
Nálam a gugli nulla találatot dobott a típusra, így azt sem tudom, hogy hogyan is néz ki a készülék...
Ja, ha a gép elemről is működtethető, akkor az elemek használata nem lehet ok arra, hogy meghibásodjon.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) lecnevhecs válasza gépromboló hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Bocs hogy ha félre érteted. Ez egy rádiós magnó, egykazettás. Eredetileg 230V-ról
is működik illetve 4db elemről is. És így hordozható is. Csak a vezetéket nem
kaptam meg hozzá. Ezért próbálom elemekről működtetni, mert nem merem a hálózatról működtetni. Félek hogy leég a trafója, vagy zárlatot csinálok.
(#) kistee válasza lecnevhecs hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Az ilyen hordozható magnók mechanikájában szokott lenni egy érintkező, ami bármelyik üzemmódkapcsoló lenyomásakor záródik és csak akkor indul el a motor. Kösd össze, egy próbát megér.

Apropó: a motorra megy valamilyen vezeték?
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Sziasztok van egy denon drm-700 deckem. Szerintem zajosabb a kelleténél a hangja. Fejtisztításon és demagnetizáláson túl vagyok.Mi okozhat még zajosodást?
(#) doktor válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Szia!
Szét szerelni,tisztítani, régi kenőanyagot eltávolítani, újrakenni.
Motort leszerel állapotban érdemes külső tápforrásról, ellenkező irányban járatni.
Ezután az elektronika átnézése,mérése szükség szerinti javítása , majd beállítása.
/tranzisztorok,kondenzátorok, kapcsolok/
(#) Nagy Tamás válasza doktor hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Köszi ! Szétnézek benne!
(#) lecnevhecs válasza kistee hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
A nagy panelről amin a nyomtatott áramkörök és több alkatrész van, sárga
illetve fekete vezeték megy a kis nyomtatott áramkörös panelre.
Onnan a motorra megy fekete illetve piros vezeték. Amin kondenzátor, diódák,
ellenállások, tranzisztorok és potméter van.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2020
(#) kistee válasza lecnevhecs hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Fel tudnál tenni fotókat a mechanikáról, ill. úgy általában a magnó belsejéről? Talán látunk valamit...
(#) gépromboló válasza doktor hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
A készülék zajos, vagy a felvétel, amit készítesz vele? Mert ha a felvétel, akkor több oka is lehet, pl. rossz minőségű kazetta, vagy belső okként ott az előmágnesezés hiánya (bár ez nagyon torz hangot eredményezne)
(#) doktor válasza gépromboló hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Idézet:
„Szerintem zajosabb a kelleténél a hangja.”

Ezt írta kérdező.
Vélelmezem, hogy ha demagnetizálta, kizárta a kazettahibát /is/ .
(#) gépromboló válasza doktor hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Ettől függetlenül jó lenne, ha pontosítaná, hogy mit is takar a "zajosabb hang", mert így csak találgatunk. Mechanika és mechanika között óriási különbségek lehetnek, ugyanígy kazetta és kazetta között is.
Például ott a szipiszupi Sony deckem, ami szervós és mégis sokkal hangosabbak a funkciói (a be-kikapcsolás, átkapcsolások egyik funkcióról a másikra), mint a Nakamichi deckem, ami mellett simán lehet aludni is, mert a kikapcsolást még ébren sem igazán hallod meg két méter távolságból. Persze lehet a mechanika meghibásodás miatt is zajos, arra már kapott tippet.
A kazetták között sem mindegy, hogy mit használsz, a type 0 sokkal zajosabb (és csiszolópapírnak sem utolsó), mint egy normál, vagy akár egy króm, nem is beszélve egy metálról. Az ősi Orwo-k például ilyenek, ismertető jelük az egészen világos barna, matt szín.
(#) Nagy Tamás válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Üdv! Nem mechanikai a zaj. A kimenetén jelentkezik .Jobbára mély és közép tartományban. Több tipusú új kazettával is próbáltam.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) gépromboló válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Na, ez már kicsit konkrétabb. Mély és közép: állandó zaj, vagy változó a zene függvényében? Esetleg valami brumm? Ha búgás, akkor lehet egy kiszáradt szűrőkondi a tápban (vagy több).
Ha átvered a gépet és kazetta nélkül működteted, akkor is hallatszik a zaj?
(#) Nagy Tamás válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Holnap kipróbálom kazetta nélkül is
(#) Nagy Tamás válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
...Kazetta nélkül is eléggé zúg.Első kép szűrő nélkül,második dolby c.
(#) pucuka válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Szóval van mit javítani rajta. Látszik van némi keresztmodulációs tartalom a zaj mellett.
A szkóp jobb beállításával jobban látható lenne. Fényerőt kisebbre, fókusz pontosabbra, hogy ne legyen udvar a fénycsík körül.
A periódusosnak látszó hullámzásnak megmérni a frekvenciáját, ez megmondja hogy milyen brumm származék, vagy gerjedés, megmérni a zaj csúcstól csúcsig feszültségét, az megmutatja hol kell keresni a zaj forrását.
Ha van egy ilyen szkópod az teljesen alkalmas a hibakereséshez.
(#) Nagy Tamás válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
A főmoror kapcsain üzem közben ezt ac komponenst mérem.Ha jól elemzem akkor 100Hz 0,8V pp Ha terhelem a motort kissé az ujjammal akkor nő a feszültsége,frekvenciája állandó. Ez a ténykedés a fejhallgatóban is jól hallható.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) pucuka válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Ha a motor zaj igencsak behallatszik a lejátszási csatornába, akkor szűretlenség, földelési, árnyékolási probléma lehet.
Ha még nem tetted meg, töltsd le a Service Manuálját a javításhoz.
(#) Nagy Tamás válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Marko Ramiusz válasza pucuka hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Jó szerencsét! Nem a felvetett kérdésre válaszolnék. Inkább azt kérdezném, hogy Denon DRM-500-as magnóm és valaki rendelkezik hozzá szevíz manuálllal. Még nem volt vele bajom, de az ördög nem alszik. 1990-ben vettem, de jó néhány éve parkolópályán van. Üdv.: Joe
Következő: »»   138 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem