Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   147 / 181
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Mérted a feszültségeit?
(#) tepege válasza veroka hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Jobb felső sarkában égésnyom féle és teljes sötét de én vagyok a baromállat mert nem figyeltem... pedig görgőt is szereztem meg szijakat-sírok...
(#) tepege válasza CHZ hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Még nem
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ezzel kellett volna kezdeni, szerintem nem rossz a kijelző.
(#) veroka válasza tepege hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Az nem égésnyom, az a getter. Akkor van baj ha kifehéredik, akkor fellevegősödött a cső. Nézd meg van-e fűtése.
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
1-33 kivezetése a fűtés AC feszültség (két szélső) és a 3-5-18-32 kivezetésein 15V-ot kéne mérned.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020

Image 2.png
    
(#) tepege hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Kösz - nagyok vagytok nézem is
(#) gépromboló válasza veroka hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ezt akartam én is írni, a fűtőszál és a cső is épnek tűnik (valóban, akkor van baj, ha az az "égésnyom" már nem fekete). A mérések többet fognak mondani.
Én a lábak forrasztására gyanakodnék először, előfordulhat, hogy valamelyiknél rideg volt az ón és elvált az idők folyamán.
(#) tepege hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Ezt nem hiszem el:-1 láb, ilyenkor mi van?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) tepege hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Nem is szól már szintjelző sem megy csak világít. Szijakat cseréltem csak. Tekerés kazettával nuku csak megmozdul nélküle teker lejátszás megy de néha megáll a jobbos orsó akkor begyűri. A múltkori bénázásommal a biztit lőtte ki csere után csak világít. Meg kellene menteni hamvas szépséges megvigyázott darab...
(#) tepege hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Ja és nem a görgő gyűri be hanem a kazetta testben gubancolódik majd a jobb fele felpörög és felszedi a szalagot asszem beletört a bicskám... Mágus kerestetik.
(#) tepege hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
...vaagy...az autó-stop lefoghatja a mechanikát ha szorul...? Igazából ez miatt szedtem szét mert nem kapcsolt ki-már jó de jöttek a fentebb említettek...
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Szerintem az a láb sosem volt ott, kizártnak tartom, hogy kitörjön onnan, nem kerítésléc az

A mechanikát nézd át alaposan, valami szorulhat de rendesen. Az autostop szerintem is jó ötlet, nézd át azt is.
Ha kiment a bizti, akkor lehet, hogy más is elszállt, ha tudod, hogy hol okoztad a zárlatot, akkor próbálj meg onnan kiindulni a táp felé, lehet, hogy a kijelző vezérlője nem kap valami feszt. Használd a szervizkönyvet, méregesd a feszültségeket.
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Idler hibás, megkeményedett, szennyezett a gumigyűrű.
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Kösz-az idlerek vajpuhák mintha cserélték volna de... a lejátszásét kicseréltem o-gyűrűre mert nem ment most hajt- a fenti hibákkal.Ha mindhárom idleren o-gyűrű van akkor meg se moccan. Kinyúlt szijakkal tette a dolgát autó-stop nélkül. Esetleg az, hogy Protegummal megpucoltam az idlereket? No a mai napot még rászánom.
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Alkohollal tisztítsd át, amíg gumik felülete nem tapad nem lesz jó.
(#) tepege válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Okés,csinálom de...már rommá puceváltam idlereket meg a műanyagokat amiket hajt meg szijtárcsák felületét is...
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Autó-stop szíj le így a mechanika ok teker is csak ugye így kb 3sec után leáll biztosan ott szorul legalább ez már kiderült chilis bab főzés közben...
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Nem túlzottan feszes az a szíj?
(#) tepege válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Szerintem nem az előző gatyamadzagként lógott... Idlerek takarítva - a helyzet:stabilan megy a lejátszás tekerés előre, hátra csak addig míg mindkét orsón egyforma mennyiségű szalag lesz, akkor megáll. Kijelző világít és ha a fotón látható - narancs szinű-kondik környékén matatok akkor felvillan a szintjelző is amíg a tetejét fogom. Kb 15sec amíg szólt is
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Ja és nem megy a PMS-dióhéjban ennyi
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
13.26 óta szól szintjelző is megy én semmihez nem nyúltam, csak úgy... nagyon kontaktos lehet valahol
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Maaajd... mint REW-nél lejátszásnál kazi feléig viszi majd akadozva leáll.
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Egyedül a didiket nem szedtem még szét
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Akkor mégis jó a kijelzőcső.
Idézet:
„Maaajd... mint REW-nél lejátszásnál kazi feléig viszi majd akadozva leáll.”

Jó lenne tudni mi áll le, motor, vagy csak orsózók, vagy a nyomógörgő?
Kazetta nélkül ellenőrizhető gyorscsévélés és lejátszásnál az orsók húzóereje.
Ha a lendkereket lefogod, motornak is meg kell állnia, ha a szíj nincs megnyúlva.
Kapcsolókat is tisztítani kellene!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) tepege válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Kapcsolókat tisztított már, 90-es a lapszij új, utána csak 81-es lett volna de ahogy írtad lendkerék lefog-a motor meg vigan pereg tova úgyhogy laza. Kazi nélkül néztem már didiknél van erő így gondolom idlerek ok. Lejátszásnál fél kazinál orsók megállnak, nyomógörgő megy tovább.FF RW van benne erő kazetta nélkül, kazettával csak FF megy hibátlanul.
(#) tepege hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Most tettem bele feszesebb szijat hamarabb stoppol de a REW még mindig fél kazettáig megy majd orsók állnak, motor, lendkerék forog tovább, kézzel lefogva lendkerék most leáll, lejátszás is ok így.
(#) tepege hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
PMS már ok. Orsóknál húzóerő ok, új fejet is túrtam hozzá csak az a REW, az nem akarja az igazat. Ha a didiket szétkapom?Kazettával elfogy az erő.
(#) tepege hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Olvastam olyat,hogy egy ONKYO 2870 produkált ilyesmit a szalag 3/4 részénél hátra tekerésnél leállt-ott a motort megfújkálták kontakt spray-vel és helyre jött.Azt irta,hogy a motor érintkezők szennyeződése miatt nem jutott elég feszültség.
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Feszes számláló szíj is lefoghatja.
Következő: »»   147 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem