Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 181
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Próbálj olyan érintkezőt, kapcsolót keresni, ami a fej pozíciójáról vagy a tárcsa állásáról adhat információt..
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Oké, akkor ez rendben van, de a motor még mindig hiányzik és a két capstan is...
(#) Massawa válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Az a jobb oldali gumikerék akkor minek támaszkodik lejátszáskor. (Nagyon agymenéses ötlet, ha ez igy eredeti, lehet, hogy Mongoliában feketén rakták össze.) Azokat akkor miért hagyták benne ha nincs capstan? Ilyen formában teljesen értelmetlen a szerkezet. Kuka!
(#) Tomi94 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Bocsánat! Ha megnézed, mire válaszoltam, rögtön értelmezhető is lesz a válasz. Egy szóval nem írtam, hogy a hiányzó capstan normális, csak a fejekre reagáltam.

Viszont az a tippem, hogy csak a láthatóság kedvéért vette ki, és nyilván megvan neki. És ez a működés áttekintése szempontjából valószínű megengedhető, a legritkább esetben szoktak a kisebb felületen hajtott vissza irányú lendkerékről bármi mechanikus szervót is mozgatni.
(#) Massawa válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Bocs valoszinü, hogy már elvesztettem a téma fonalát. Abba is hagyom, ha ugyanis valaki arra kényszerül, hogy kivegye a gépböl a capstant, ott teljesen felesleges egyébb dolgokrol beszélni.
(#) gergo73 hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Hozzám került egy remek állapotban levő BRG MK-29 -es magnó. Estétikailag remek, sehol egy karc, vagy kopás, stb.
A szíj tropára ment benne, azt cseréltem. Szétszedtem a mechanikát és kiesett belőle egy merev fémpálca. Arra már rájöttem, hogy a mechanikán lévő panel érintkezőihez lehet köze, mert most el sem indul a motor és az erősítés sem, hiába nyomom le a play, vagy a rew/ffwd gombokat.
A kérdésem az, hogy hogyan-hová kell visszatenni azt a fémrudat, hogy mozgassa az érintkezőket?
Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) CHZ válasza gergo73 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Mechanika bal alsó szélén van a helye, ez pálca működteti az érintkezőket.
Motorszabályozó panelt emeld ki, látni fogod hová passzol.
(#) gergo73 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
A kazettafészket le kell szedni a mechanikáról, hogy vissza tudjam tenni a rudat?
A kuplungok felöli oldalon van a helye, vagy a kazettafészek alatt?
Üdv: Gergő
(#) CHZ válasza gergo73 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ha leveszed könnyebb visszarakni. Ajtó levételével óvatos legyél, könnyen eltörhet.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2020
(#) gergo73 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Köszönöm!
Üdv: Gergő
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Üdv a motor a második képen lenne capstan ok is megvannak itt csak azt mutattam milyen belül meg volt szó koszos felületű vmilyen tárcsáról az a legelső képen lenne fényes cikkek vannak rajta de lehet szijcserénél rossz helyre ment vissza a programkerékbe a kar mert alatta kellett kifűzni a szijat vagy a második képen
(#) tepege hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Folyt. van két nyák azok alá nem lestem egyik végük a relékhez forrasztva... de mielőtt szétszedtem akkor is csak kattogott a relé és kb 10-ből 1x elindult a lejátszás mindezt kb 1 év használat után. Kösz mindenkinek majd lesz valami.
(#) Udvari Zsombor válasza gergo73 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Ne keresgélj tovább! (lásd: kép)
(#) Tomi94 válasza gergo73 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Őszintén, a kazettafészket érdemes leszedni hozzá, viszont én az ajtó levételét nem javaslom. Idióta konstrukció, és ráadásul gyenge anyagból van. (Aki ezt így gyártásba engedte, bár szerelné élete végéig ingyen és bérmentve.. Minden eltört darab után durr egy pofon..) Tényleg könnyű letörni.

Na most, ugyebár a kazettafészket négy csavar tartja, ebből kettő belül van, és marha nehéz hozzáférni fent hagyott ajtónál. Én mégis azt javaslom, próbáld meg így kitekerni mind a négy csavart (az se baj, ha a belsők fejét tönkreteszed közben), és az összerakáskor már csak a külső kettőt rakd vissza. Ha nem feszegeted csavarhúzóval az ajtó tetejénél, semmi különbséget nem fogsz érzékelni, megfogja az a kettő csavar is. És többet nincs rizikó, meg szívás, ha valamiért szét kell szedni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Továbbra is az a tippem, hogy valami érintkező, ami a fejhíd pozícióját jelezné, kontakthibás. RS-TR232 Technics-ek hasonló mechanikájának is típushibája.
(#) gergo73 hozzászólása Máj 15, 2020 /
 
Köszönöm a tippeket és a segítséget. Meg tudtam oldani a problémát, működik a magnó végre (MK-29) egy kérdésem lenne még, van egy MK-27 -es magnóm is. Az MK-27 azt csinálja, hogy az eredeti tápjával működik rendesen, de elemről nem megy. Az elemeket megvizsgáltam, más készülékbe is betettem, az elemek jók. Szóval elemről nem szól a magnó, de a tápjáról működtetve is azonnal megáll, amikor az utolsó elemet is beteszem az elemtartóba. Mi lehet a gond? Az elemek polaritására is odafigyelek. Többször próbáltam, mindig ugyanezt a hibát produkálja az MK-27. Köszönettel: Gergő
(#) gergo73 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Köszönöm Zsombor!
Üdv: Gergő
(#) gépromboló válasza gergo73 hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Nem lehet, hogy az elemtartó fordítva van bekötve? Mondjuk a tápcsatlakozónál, vagy akörül.
(#) tepege hozzászólása Máj 16, 2020 /
 
Üdv-Pioneer ctf 650-hez keresek nyomógörgőt- még nem szedtem szét-vagy ha tudná valaki a méretét s még annyit hogy van valami egyezés a modellek mechanikájában?
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez mechanikusan még a CT506-tal megegyező konstrukció. Ahhoz meg jó a szokásos 13x8x2-es görgő.
(#) tepege hozzászólása Máj 16, 2020 /
 
Köszöntem-olyanom van itthon.
(#) Josika001 hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy FineArts Cf4-es deckem, de sajnos olyan baja van, hogy elindítom, egy kb. fél másodpercig szól, utána pedig teljesen néma...
A fejet, görgőket megnéztem, megtakarítottam, de még mindig semmi...
Valaki segítsen!
Köszönöm!
(#) gépromboló válasza Josika001 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Ha ez a CF4 a Grundig szépsége, akkor csudaszép egy jószág! Az hogy néma az pontosabban mit takar? Leáll, hirtelen megkukul, vagy gyorsan elhalkul? Motor teker közben? Jó lenne ha levennéd a burkolatát, hogy többet láss. Ennyiből egy jós se tud mondani sokat.
Szalagokat nem gyűri?
(#) Udvari Zsombor válasza gépromboló hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Nekem is van egy régi kazettás rádió, amivel egyszer fél napig eredménytelenül küzdöttem. Lejátszást lenyomom, utána szinte két másodperc sem tud eltelni és elmegy a hang. Kínomban már a lejátszó fejet is újrakábeleztem (azt reméltem hogy csak valahol kontaktos), de a hiba nem szűnt meg.
(#) Massawa válasza gépromboló hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Ezt már nem ismerem, mert az egyik elödjét meglehetösen magasrol dobtam a szemétbe - (azota NoGrundig ) Már abban sem volt semilyen kapcsolo rendszer, mindent elektronikusan kapcsoltak ( ha jol emlékszem elég egzotikus IC-kel) és sajnos meglehetösen bizonytalanul. Az valamilyen CM tipus volt ( fekete bakelit). Hiába rakták bele az akkor legdrágább elektronikát, ha a mechanizmus is teljesen müanyag volt, annak minden kinjával (mechanikus stabilitás).
(#) Josika001 válasza gépromboló hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Igen, az az!
Ahogy mondtam, kb. fél másodpercig szól, utána „hirtelen megkukul” de a motor teker, levettem a burkolatot megmozgattam az érintkezőket, és semmi javulás.
Szalagot nem gyűri...
(#) VJ72 válasza Josika001 hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Első körben a két forgásérzékelő szenzort vizsgálnám és takarítanám meg. A némítást két tranzisztor végzi amit a processzor vezérel T155, T156.
Bővebben: Link

A számláló működik mikor lejátszik vagy teker a magnó?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020
(#) Josika001 válasza VJ72 hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Igen, megy a számláló
(#) tepege hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Üdv Pioneer ctf 650-ben elszállt a kijelzője lenne valakinek ilyen portékája vagy esélytelen? Egyáltalán javítható?
(#) veroka válasza tepege hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Szerintem a VFD nem hibás, a getter épnek tűnik.
A fűtőszálak izzanak a sötétben?
Következő: »»   146 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem