Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1509 / 1672
(#) igor4122 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 6
 
Már nincs.
Régen néztem tévét, de mióta azt a sok jó hasmenés reklámot folyton megszakítják, egy-egy unalmas filmmel, inkább eladtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) gernerakos hozzászólása Feb 21, 2019 / 21
 
Bár még nincs teljesen kész (amatőr készüléknél egyáltalán van "kész" állapot?), de mivel már teljesen funkcionál, megosztom.
Megépítettem én is a Proli007/Alkotó féle LPSU50V3A-t.

Amit tud:
+/-12V és +/-5V 1A szimmetrikus kimenet
0-50V és 0-1.8A közt szabályozható kimenet, ez volna az LPSU. Azért csak 1.8A, mert ennyit tud a trafó...
Be van továbbá építve az NTC-fan6 is, ez szintén innen a cikkekből van.

Amit még nem tud:
Akartam bele automata méréshatárváltást, ezt egyelőre elnapolom nyárig, mert közben beindult a 2. félév az egyetemen.
Nincs benne továbbá kultúrált kábelezés, illetve az egyik kék banándugó ugyanott van, ahol a finomszabályzó potik. (a boltban...)

Az előlapról: életem első maticázós megoldással készült előlapja, úgyhogy erősen hasonlít a reggeli termésre a mellékhelységben... Több helyen felszakadt a matrica, valahol a "festék" repedezett fel, apró foltokban, nem is lett pontos sok helyen, meg oldalt hiányzik 5-5mm. Nem vagyok vele elégedett.

Igen angol feliratos, és analóg műszeres, ezért lefogadom, hogy meg fogtok kövezni.
Próbáltam az unalmas ledes visszajelzőket valahogy feldobni, ez lett a 2 műszer közt látható nyák lapból készült visszajelzős panel. Hátulról nagy fényerejű ledekkel van megvilágítva, így nappal is jól látható, de nem vakít, mint a képeken, csak a fotógép nem tud mit kezdeni a fényviszonyokkal.
A műszerek skálázására se figyeljünk még: a uA mérő által mutatott értéket jelenleg 2-vel osztva megkapjuk a kimeneti feszültséget, a kimeneti árammérő meg csak viszonyítási alapnak jó, teljesen helytelen még a skálázása.

Hogy miért osztom meg, ha félkész?
Mert őszintén nem tudom, lesz-e készebb valaha.

Remélem, azért felvállalható.
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Jó lesz ez. Van néhány szokatlan megoldás, de ez viszi a dolgokat előrébb. Hasonló műszert láttam már működni, aminél feltűnően lassan mozgott a mutató. Mintha lassított felvétel lett volna, el is gondolkoztam mivel tudták ennyire csillapítani.
Az E-Fuse és a DC-OFF funkciók működési jellege egymást kizáró, ezért kínálja az egyetlen középállásos kapcsolóval való kiváltást. Mellékeltem én hogyan ajánlom az utánépítőknek.
(#) eSDi válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Összességében nekem tetszik!

Az állapot kijelzőhöz szerintem használj kifejezetten erre készült háttérvilágítás LED modult. Bővebben: Link
Az összemosódó fények miatt kicsit olyan "piaci 100 forintos diszkógömb" hatást kelt bennem. És felcserélt V és uA, azt én inkább lekaparnám a skáláról.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A műszerek nem lomhák annyira, pl a Ganzuniv 2-m sokkal lassabban áll be a mért értékre mint ezek.
Az egy kapcsolós megoldáson is gondolkodtam, de végül ilyen kapcsolóim voltak itthon, így ehhez terveztem az előlapot.
(#) gernerakos válasza eSDi hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ha tudtam volna, hogy ilyen létezik, 100% hogy ilyennel építem. Hestore-ban szoktam vásárolni, ott nézelődtem, de nem volt ilyen, vagy ehhez hasonló. Elképzelhető, és elég jó esély van rá, hogy kapni fog egy újjáépítést a visszajelzős rész ennek tudatában.
Ja, és normális skálát is kapni fognak a műszerek, ha éppen azzal lesz kedvem szöszölni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Jó ez így, éppen ettől a megoldástól egyedi. A skálát azt mindenképpen meg kell csinálni, de a többit hagynám így.
Ha egyszer készül másik, akkor a digitális kijelzők használata ígérne előnyöket. Gyors, pontos, kis helyet foglal, nincs leolvasási hiba, lehet színes a szám. Viszont kell neki külön táplálás, és nem feltétlenül a legolcsóbb megoldás.
(#) Ge Lee válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nekem tetszik ez a hátulról átvilágított információs kijelzés. Ha nem lenne macerás házilag megcsinálni én is alkalmaznám, mert sokkal jobban néz ki mint egy csupasz LED, és tetszőlegesen elhelyezhető rajta bármilyen felirat, embléma, akármi. Csak precíz kivágás kell neki, meg a szomszédos jelzőtől is el kell különíteni (valami vékony takarólemezzel) hogy ne világítsa meg a mellette (alatta, felette) lévőt is hanem csak az aktuálisat.
(#) ronin75 válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nekem nagyon tetszik. Végre egy igazi "alkotás". Nem az a "jaj, még a csavarfejek is vizszintesen álljanak" típus, ezáltal lesz igazán emberi. A két analóg műszer és a visszajelző egység mindent visz. Egyedi, dögös, ipari, retro kinézetet ad. Sárga vagyok.
(#) Kovidivi válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nagyon jó lett. Nem a megszokott dizájn, kitűnik a tömegből. Biztosan jókat fogsz vele mérni! Jó használatot hozzá.
(#) gernerakos hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Köszönöm a dícséreteket.
A visszjelzős panelből ez az első darab, amit csináltam, úgyhogy elég amatőr lett, bőven van még rajta mit fejleszteni...
Az egyes ikonok közt van ugyan elválasztó lap, de így is atlátszik az egyik fénye a másikba. Mondjuk a valóságban jobb a helyzet mint a képen...
(#) sany válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szép műszer, egyedi!
Az "output current" a kimenetei áramerősség, az "output voltage" a kimeneti feszültség. Nekem furcsa , hogy a feszültségnél uA van.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) janigel válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Tetszik, gratula.
És ha a lámpák közé fekete elválasztó lapokat ragasztanál akkor még jobb lenne.
(#) kalmi.kalmi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Olyan mint egy flippergép, tetszetős.
(#) SALáta válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nálam a bt vetett véget . Minősége jó. Agybadugós vs bt nagy driverrel... Lehet azt is vezetékes módba hajtani persze. Én is a zatiktól rendeltem a bt hez faanyagot, préseltem magamnak furnérból ívet mert hát a műanyagja addig tartott. Azóta is jó. 5 havonta töltöm.
(#) igor4122 válasza SALáta hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Üdv.
Nálam pedig ez (képeken), csak még nem tudom hogy teszem rá a fülemre.

Viccet félretéve, nekem is volt, meg persze van is Brútuszom, csak még nem találtam meg az igazit, valahogy mindnek ami elérhető áron van kicsi a szivacsa, ami miatt kényelmetlen.
Emiatt épp tegnap gondolkoztam el azon, hogy a Zalman ZM-HPS300 fejhallgatómba (aminek egyébként elég jó a hangzása, csak a vezetéke vacak), ha nagyon állat kedvemben leszek, beépítem a Platronics M25 fülesemnek az elektronikáját.
Csak mono lenne, de egy próbát megér.

Fából fejhallgatót, ez érdekel.
Vannak róla képek a topikban?
(#) gernerakos válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Igen, mert mint írtam, skálázás még helytelen, de a műszerek a felettük lévő feliratnak megfelelően mutatnak. Előbb utóbb csinálok hozzájuk megfelelő skálát is.
(#) gernerakos válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Van közöttük elválasztó lap.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 23, 2019 / 14
 
5100 grammal, és 30cm-el jöttem a világra. "Apukám" és én jól vagyunk
Máris egy örökmozgó vagyok. Remélem sokat dolgozunk majd együtt.

Automata Marató
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) janigel válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Szia!
Tetszik nagyon.
Én korábban ezt csináltam, de nincs megoldva nálam se a lötyi melegítése / melegen tartása.
Erre dolgozzunk ki valamit.
Ötlet?
---- Itt ---- van az enyém feltéve.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) zsoltee0001 válasza janigel hozzászólására (») Feb 23, 2019 / 1
 
A múltkor néztem ezt a videot:
Bővebben: Link
És eszembe jutott, hogy a maratáshoz is jó lehetne.
Ennél a világon nincs egyszerűbb.
(#) janigel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Ez nem biztos hogy jó lenne maratáshoz, mert csak a lötyi felszínét rezegtetné.
Ha megnézed az én videómat, azon látni, hogy amint felgyorsítom a mozgás, már nem áramlik olyan intenzitással a folyadék.
(#) zsoltee0001 válasza janigel hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Csináltam anno ablaktörlő motorral, az működött, lehet, hogy gyors erre, de nagyon tetszik. Biztos, hogy megcsinálom, csiszolósra...egyszer.
üdv
(#) janigel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Ha csiszolásra kell, akkor lassú lesz a motorral.
Akkor inkább ugyanúgy csináld mint a fazon.
Viszont a maratáshoz lehet hogy már túl gyors a motorral, akkor a tápfeszt kell csökkenteni.
Lehet nyugodtan, mert lesz elég erő az áttétel miatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Nem rossz, de csak egy kérdés. Egy vibromotoros verzió nem lett volna elég egykis lejtéssel? Talán az könnyebben kivitelezhető. Ebben azért van anyag és munka, ahogy elnéztem. De a lényeg - ez már megvan. Illetve nekem van mikrohullámú mosóm amivel a paneleket szoktam mosni, az gyakorlatilag az a sűrű rezgésekkel fel is hevíti a benne lévő folyadékot - akkor a fűtés is le lenne tudva.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Engem az érdekelne, miből vannak azok a szemcsék?
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Szerintem bármi, akár homok, ill szerintem amit a térkő alá tesznek apróra zúzott kő.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Nekem is kell műanyagot políroznom CNC megmunkálás után, eddig vaciláltam rajta, de azt hiszem én is készítek valami hasonlót.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Igazából az anyag nagy része volt itthon, ezért kezdtem a tervezést ezzel az anyagokkal. Melegítést nem igényel, sósav+H2O2 melegítés nélkül is kiválóan dolgozik. Először túl nagy sebességű motort tettem bele, aztán minden a környezetében tiszta víz lett. Ez kisebb fordulatú motor, bár ezt is túl lehet tolni... A "gyors marató" nem csak a nyákot, de a környezetét is lemarja
(#) Udvari Zsombor válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Nem akarok beleszólni, de esetleg egy hajnyíró gépet is át lehetne alakítani erre, elvégre az is "rezgést" végez... (Neten már láttam hogy valaki rezgőcsiszolót készített belőle úgyhogy lehet hogy erre is jó lehet...)
Következő: »»   1509 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem