Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1562 / 1670
(#) don_peter válasza Skori hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Ez a kütyü csak arra valló, hogy az elvi töltést mérje. Tehát csak a PWM és kitöltésből számolja az elvi áramot. Hálózati feszültséget nem méri, bár nem lenne lehetetlen vállalkozás megoldani azt sem, de egyelőre fix 230v-al számol. Pár évvel ezelőtt mikor az első töltő elektronikát terveztem és fejlesztettem, akkor nagyon sok autónál végeztem el mérési teszteket, hogy +- mekkora frekvencia eltérésnél működik még stabilan illetve megfelelően a töltés. Én átlagosan +- 6%-os eltérést mértem még elfogadható hibának, ami nem azt jelenti, hogy minden autónál ez elfogadható, de a többségnél mindenképp. Voltak olyan esetek amikor 10%-os eltéréssel is működött stabilan a töltés. Ezeknek a méréseknek télen nagyon hidegben és nyáron nagyon melegben van rendkívül fontos szerepe, tehát a szélsőséges időjárási körülmények nagyban befolyásolhatják a rendszerek működését. A méréseknél a töltés indítására és a töltés közben extrém lehűtéssel való frekvencia csökkenésére koncentráltak. A kísérletek hardveres stresszeléssel (extrém hűtéssel vagy melegítéssel) és szoftveres módosítással (frekvencia állítgatás) is elvégeztük.

A frekvencia mérés igen pontos, két külön megszakításban figyelem a felfutó és lefutó éleket, ezen adatok begyűjtését követően értékeli ki a program, hogy mennyi idő telik el egy felfutó majd lefutó él közt. Így akár egyetlen méréssel is meg lehetne állapítani a kitöltést, nyilván a frekvenciánál átlagolok itt lehetnek kisebb eltérések, de csak alig 1-5Hz, ami még bőven belefér a 6%-os hiba határba. A hardveres mérések alapján ez az 1KHz-es jel az pontosan 1KHz.

Hozzá kell tegyem, hogy a kütyü rendeltetése, hogy egy töltő kábelbe beépítve megfigyelhető legyen egy bármilyen AC töltő oszlop elvi töltési teljesítménye. A maximális töltési teljesítményt minden esetben a töltő oszlop határozza meg, ha az oszlop beállít egy adott maximum teljesítményt, akkor azt a kitöltési tényezővel jelzi az autó felé és az autó erre a teljesítményre áll rá, vagy ez alá szabályoz ez ebben az esetben mindegy is. A cél, hogy megfigyelhessem az adott használt oszlop maximum meghatározott töltési teljesítményét. Ennyi és nem több..
(#) Bakman hozzászólása Júl 9, 2020 / 29
 
Estét!

Végre volt időm befejezni a szeizmográfom, rendszerbe integrálva.
(#) Skori hozzászólása Júl 9, 2020 / 19
 
Ez most nem lesz olyan szép mint sokak cuccai itt, de azért megmutatom mivel játszottam mostanában.
Ezt a projektet már amúgy is rég ki akartam próbálni: ESP8266 + VS1053 = internetrádió + STM32(bluepill) + 2x16LCD.
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Szép munka.
Volt egy barátom. Az afrikai Maliból jött mo-ra. Ő szeizmológus volt. Sok érdekeset mesélt. Sajnos 3 éve már nem él.
(#) Pumuckli válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Szuper jól néz ki, gratulálok! Majd egyszer én is szeretnék építeni hasonlót... A kijelzőn megjelenő adatok (és grafikák) egyedi fejlesztés, vagy van rá RPi program?
(#) Bakman válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Egyedi fejlesztés, Xojo feljesztőkörnyezet, Raspberry-re ingyenes.
(#) pittyu2 hozzászólása Júl 10, 2020 / 4
 
Én össze " ollóztam " egyik kedvenc órámat:Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) janigel válasza pittyu2 hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Ennek fuss neki még egyszer.
Csak egy papír házat látunk.
(#) pittyu2 válasza janigel hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Oké, nem papír- hanem rétegelt lézerrel kivágva. Bináris óra + a torony hőmérő .
(#) proli007 válasza pittyu2 hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 1
 
Hoppá! És most mennyi az idő? 22:43.31 Milyen meleg van?..
(#) attika válasza pittyu2 hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Idézet:
„hanem rétegelt lézerrel kivágva”


Milyen az a rétegelt lézer?
(#) Pumuckli válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Köszönöm az infót. Remélem egyszer az én fejlesztésem is ide kerülhet... egyetlen kérdés még: melyik Raspberry Pi van neked? Nekem van egy 3B+.
(#) Bakman válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 1
 
3B+ van mindét helyen. Nem nagy a feladat, bírják a gyengébbek is, elsősorban a kijelzők miatt vannak ott Raspberry-k, ehhez már kevés egy mikrokontroller.
(#) jani1987 válasza attika hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Ez a rövidített verzió.
(#) pittyu2 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 11, 2020 / 1
 
Szia. Igen, annyi az idő. A hőmérő része nem túl pontos most 27 fokot mutat
(1+2+8+16) Sajnos a DHT-11 szenzort cserélnem kell. Az RTC viszont elég pontos.
A bejárati ajtó kék vagy piros , mert mögé van téve az akku töltő LED.
A "rétegelt lézer" 120 W os.
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Júl 11, 2020 / 18
 
Mivel az összedrótozott internetrádió egész jól működik, ezért úgy gondoltam megérdemli, hogy a részegségeket kicsit összébb zsúfolva, próbanyákba beforrasztott hüvelysorokkal rögzítsem, és bedobozoljam.A doboz egy mezei lomexes doboz, amit "hagyományos módon" azaz fűrógéppel, reszelővel, stb munkáltam meg. A mérete mindössze kb. 13 x 7 x 5 cm
(#) tomat5 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 11, 2020 / 1
 
Szia,
AZ IEC65851-1 szabvány 1000Hz+-0,5% ban határozza meg a frekvenciát. A 6-10% nagyon sok.
Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nem gyenge!
Zsanérokat nyomtattad?
(#) Marko Ramiusz válasza Skori hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Jó szerencsét! Ők játszották a Superhero c. dalt? Amúgy jó kis eszköz lehet (biztosan az is). Én tudnékgyártani ilyet!
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Ez nagyon szép lett.
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Nem nyomtattam, készen vettem.
(#) Placi84 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Gratula!! Nem tervezel egy részletesebb cikket is erről?
(#) Bakman válasza Placi84 hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Lásd itt: Bővebben: Link. Ráadásul ha a két képernyőfotót összeveted, láthatod, hogy azóta bővítettem, alakítottam a rendszert mert vagy nem tetszett valami vagy átskáláztam a beosztást stb. Azóta annyit változott a helyzet a szabadidővel, hogy éppen a felmondási időmet töltöm (végre valahára) de tekintettel arra, hogy ilyen összetett rendszernél nem tudok reagálni minden egyes kérésre*, szinte kizárt, hogy cikket írjak erről. A villámdetektor még nem is látszik, az éppen debug üzemben fut...

A segítségnyújtást továbbra is felajánlom itt a fórumon ha igény lenne rá. Ha jól megnézed az adatokat, nem sok típusú érzékelő van a rendszerben.

* Írtam pár cikket, mindegyikhez érkezett minimum öt egyedi kívánság amit a lehetőségekhez mérten teljesítettem. Ennél várhatóan sokkal több lenne, ezt már nem tudom vállalni.
(#) Gabi75 hozzászólása Júl 19, 2020 / 28
 
Orion SE-1025 végfok kicsit másként de teljesen megegyező paraméterekkel .
Eredeti hűtőbordára szerelve. Pár kép a panelről .
(#) Josi777 hozzászólása Júl 20, 2020 / 21
 
Arduino Nano-val működő mosógép motor fordulatszám szabályozója, kijelzővel, enkoderrel (utóbbiak nincsenek a képen). Akár dimmerként, akár stabil fordulatszámon való tartásra is alkalmas. Motor vizsgálónak készül (ill. mosógép alternatív elektronikájának a része). Érdeklődés esetén akár cikk is lehet belőle.
(#) popi61 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 3
 
Szerintem nem vagyok egyedül aki szívesen olvasna róla.
(#) JZoli válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 2
 
Én is szívesen vennék egy leírást róla.
(#) sargarigo válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Nekem is jól jönne!
(#) szili83 válasza Skori hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Szia, ez jól néz ki, esetleg elérhető lesz ez valahol?
(#) staci123 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Bravó, várjuk a cikket...
Következő: »»   1562 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem