Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1573 / 1672
(#) sargarigo válasza deebo hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Tök jó!
(#) Alkotó válasza deebo hozzászólására (») Okt 26, 2020 4 /
 
Ugyan még nem láttam sok lötyögtetőt, de amit láttam azok közül toronymagasan ez a legkevésbé átgondolt, a legkevésbé ötletes, a legpazarlóbb technikai megoldásokat tartalmazó, és legkevésbé univerzális.
Általában az edény szabályozható billegtetését sokkal inkább ígéretesnek látom az elvárt cél eléréséhez. Annak mechanikai megoldása lényegesen egyszerűbb, és a hatékonysága vetekszik a tiéddel.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Buborék befúvó -levegő- még egyszerűbb.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Igen, egyszerűbb, de a hatékonyság nem annyira jó. Apró és egyenletes buborékokra lenne szükség, amit elég nehéz létrehozni. És nem mellékesen a levegőáramlást is létre kell hozni.
Mindezzel együtt, ipari körülmények között is használják a levegőbefúvást, tehát abszolút életképes a dolog.
Gulasoftnál láttam olyan edényt, amibe függőlegesen lehetett egy kb. A4-es méretű panelt beletenni, amiben légáramlás keverte a lötyit. Neki bevált.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 2
 
Szerintem humorosra sikerült.
Átgondolta hogy ő a saját szemszögéből hogyan valósítaná meg a dolgot és megépítette.
Tény hogy gyakorlati haszna lehet nem túl sok, és hogy egyszerűbben megépíthető ettől jóval kevesebb alkatrész felhasználásával hatékonyabbra is, de ez mókásan fest és még egy ilyen tuti nincs a földön.
Kreatív megoldás egy problémára az biztos.
(#) deebo válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 4
 
Állítható a lökethossz, így nagyobb panelnél rövidebb távon mozog.

Látom sokan értetlenkednek, de ez a masina azért készült, mert ráértem és voltak felesleges alkatrészek. A líneáris sín egy bemutatókészletből van, a forgómechanika egy thrustmaster T100-as Force Feedback kormány mechanikája, lényegében annak akartam valamiféle funkciót találni.

Amúgy eléggé erős a masina, maltert is tudna keverni vödörben stb.
(#) kalmi.kalmi válasza deebo hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Ezt építetted a lehetőségeidből. Új és érdekes. Nekem tetszik.
Ilyen is lehet egy marató gép.
(#) sany válasza deebo hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Nekem is tetszik. De azért réz dróttal fölkötni?
(#) deebo válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
A réz drótós megoldást vagy 15 éve használom, ami inkább zománcozott huzal, szóval nem eszi a marató.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 28, 2020
 
Kollégák! Tématartás!
(#) sany válasza deebo hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Akkor rendben. Nem szóltam.
(#) jimmi12 hozzászólása Okt 28, 2020 / 17
 
Kissé vonakodva, de azért felteszem ide is, habár nem csak a "ki mit épített" topikba illik, talán inkább a játék a "modulokkal"-ban jobban elférne...
Egy "kibelezett" műholdvevő dobozába épített netrádió.
(#) Bakman válasza jimmi12 hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Mi a baj a modulokkal? Tranzisztorokból, diódákból is lehet nagyot alkotni, csak "kicsit" több idő.
(#) sany válasza jimmi12 hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Jó lett.
Hátul van a főkapcsoló? Észrevételnek pedig, szerintem szigeteled le a tápegység panel bemenetét is, nehogy megrázó élményben legyen részed, véletlen!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2020
(#) Kovabe válasza jimmi12 hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Nekem is pont ugyan ilyet kellene készítenem amin a Megadance megy 24 órában, de azt sem tudom hogy álljak neki.
Mely topicban van valami iránymutató?
(#) jimmi12 válasza sany hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Köszi, még nincs teljesen befejezve, a főkapcsoló valóban hátul van, viszont a hangerő potméter kapcsolós, így azzal tudom "standby"-ba tenni.
(#) jimmi12 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 29, 2020 / 2
 
Az Internetes rádióvevő topikban találsz segítséget, ott van egy picivel bővebb leírás az enyémről is. Ha kedvet kaptál szívesen segítek, elsőnek szerezz be VS1053-as modult és Wemos D1-et vagy hasonlót.
(#) kalmi.kalmi válasza jimmi12 hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
A fémdoboz elég necces. A jövőben a fém dobozba szerelt áramkörök táplálásához inkább külső adaptert javasolnék, de ez csak az én álláspontom. Sokan megszólják az ilyet az érintésvédelem miatt.
Egyébként jó ! Nem is gondoltam, hogy ennyi minden kell egy netrádióhoz.
(#) Skori válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 29, 2020 / 2
 
Ugyanebben a témában korábban beraktam amit én építettem ESP8266 + VS1053 felhasználásával:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Most játszok az ESP32-re épülő verzióval, úgy néz ki ez azért gyorsabb, de ez mellé is be szeretnék tenni egy további procit, hogy az kezelje a kijelzőt és a nyomógombokat, és ne a wifi modul.
Pár link a netrádiós témából:
Bővebben: Link KARADIO32
Bővebben: Link Minimal Radio Config
(#) jimmi12 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
A fémdoboz a gyári, csak a tápegység (na és minden más) lett kicserélve benne. Szerintem nem szokatlan megoldás, a legtöbb "gyári" erősítő kialakítása is ilyen. Nem kellett volna ennyi minden a netrádióhoz, a legtöbb cucc az egyedi igények (és ami volt itthon) miatt került bele.
(#) jimmi12 válasza Skori hozzászólására (») Okt 29, 2020 / 1
 
Nálam az Aruino kezel mindent, kijelzőt, nyomógombokat. Jelenleg az internet hálózat a "szűk keresztmetszet". Anno volt egy számítógép kábellel bekötve, meg max. 1db laptop a wifin. Most 2db "okostévé", legalább 3db "okostelefon" stb. Ráadásnak a műhelyemben átmenetileg egy wifi továbbító dolgozik, na mire ott megtaláltam hogyan engedje a netrádiót DHCP-ben...
(#) janigel hozzászólása Nov 1, 2020 / 9
 
Jó barátom kérésére elkövettem egy időkapcsoló elektronikát fotózáshoz.
Ez is kész volt, és már régóta várt a szitázott fólia előlapra.
Megkapta.
A peremkerekes kapcsolóval beállított ideig (ami lehet perc vagy másodperc), bekapcsolja a kimenetre rákapcsolt világító testet (szilárdtest relével).
Max. idő = 9999 perc
Max. teljesítmény 300W
Lejárt időnél hangjelzés. (be/ki gomb)
Számláló / kijelző tesztelés gomb.
Egy nem túl jó bemutató róla

1.JPG

2.JPG
   
(#) exabit válasza janigel hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szép! De egy képet kaphatnánk a belsejéről is?
(#) Frankye válasza janigel hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Profi ez az előlap, szívből gratulálok! Jól látom, hogy a feliratok betűi be is vannak süllyesztve, nem csak szitázva vannak? Milyen technológiával készültek? CNC?
(#) janigel válasza Frankye hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Ez egy speciálisan előlapok és fólia tasztatúrák szitázására való nagyon strapabíró és kopásálló átlátszó műanyag fólia.
A titok az, hogy az alsó felére van (tükrözve) szitázva a minta, így kívülről nem sérülhet.
Fel van ragasztva ehhez való kétoldalas ragasztó fóliával.
Én eddig minden előlapomat így csináltattam meg (nézd meg itt a többit is).
Sajnos ez már tovább nem támogatott (anyaghiány miatt), ezért nekem is az utolsó volt.
(#) mek-elek hozzászólása Nov 2, 2020 / 6
 
Annak idején a munkahelyemen team-ben készültek ilyen dobozok a fotózással foglalkozó kollégáknak.
Magam is jó ideig használtam eme példányt a derék UPA-5-el amire még adapter is készült jobb objektív felrakása céljából. Nagy segítség volt abban az időben.
A doboz mérete, a kapcsolók elhelyezése, jó használhatóságot biztosított.
Elején balra a fehér billentyű a manuális expozíció, és inverter kapcsolóvolt.
Tőle jobbra a dekádváltó. A piros billentyű volt az indítógomb. Alatta a zöld a pillanatállj. Majd ai expozíciós idő beállító. Ezek a nyomógombok visszaugró típusúak voltak.
Hátul, hálózati csatlakozó, majd a nagyító csatlakozóalj, majd invert csatlakozóalj, majd kétági biztosítékok a főkapcsolóval helyezkedtek el.
Gondolom az elektrolit kondikat nem ártana kicserélni benne, az eltelt 30 év miatt.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
A zöld, és a piros kezelőgombok funkcióját tévesen írtam, ugyanis fordítva igaz.
(#) kiszebra válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Csodálkoztam is. Jók ezek a gombok amúgy, mi a típusnevük?
(#) mek-elek válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Ilyen időtávlatból jó kérdés...
Belenézve svájcinak tűnik, amit le tudtam lesni.
Találtam neked valami hasonlót.
Az EATON-t nem ajánlanám az ára miatt, de a Lumotast 75 IP 40 talán olcsóbb....
(#) Travolta válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 2
 
Talán hajaz a RAFI nyomogombra.
Következő: »»   1573 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem