Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   413 / 570
(#) pocok5 válasza balazsgy hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Erről van szó: http://gazkeszulekalkatreszek.hu/spd/8707406034/Aramlaskapcsolo
Az előző hozzászólásomban az "Erre" szóra klikkelve is ez nyílik meg.
(#) zoszka válasza pocok5 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Igen, csak kicsit olcsdóbban.
Itt
(#) balazsgy válasza pocok5 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Bocs! Elnéztem, tényleg ott van a kép!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) pocok5 válasza zoszka hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Köszi! Én is innen terveztem megrendelni.
(#) sszerzo hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Sziasztok,

A témában említett kazán működésében hiba lépett fel. Nem ad melegvizet a HMV oldalon. A kazán a beallított 45 fokot akkor tudja reprodukalni ha 90 fok fölé fűti a rendszert és leáll ezek utan hidegvíz majd ismét 90fok fölött pár másodperc melegvíz letilt és ismét hideg víz. A víz-víz hőcserélő tiszta. Nem jelzett idáig semmilyen hibát. Kivéve most 270-es hibakoddal(hőcserélő túlmelegedés) leállt. Mi lehet a problémája?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: Sanyi
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) JZoli válasza sszerzo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Jó lenne a konkrét tipust megjelölni, mert így csak általánosságokat lehetne írni! Itt egy : A melegvíz hőérzékelője nem jó, vagy lecsúszott a helyéről, és így a kazánvezérlő nem érzi a vz hőfokát. Ezért is van az, hogy a hőkorlátozója állítja le forró víz esetén a kazánt.
(#) jotek007 hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Üdv!

Adott egy SD Semia Condens F25 típusú kombi cirkó. A készülék nem ad hibaüzenetet.
Egyik napról a másikra a HMV hozama és nyomása kb a felére, harmadára csökkent.
Mi lehet a hiba oka?

Válaszokat előre is köszönöm.

Józsi
(#) JZoli válasza jotek007 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
A kazán hidegvíz bemeneténél van egy szűrő. Lehet az rakódott el szennyeződésekkel. Nem szereltek nálatok, vagy a környéken mostanában vizet?
(#) jotek007 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
De volt csőtörés.
A szűrőt kitisztítottam, de a hiba továbbra is fennáll.
(#) JZoli válasza jotek007 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Hát akkor nagy valószínűséggel elrakódott a hőcserélője. Át kellene mosni, vagy mosatni.
(#) jotek007 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Köszönöm, megnézzük.
(#) sszerzo hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Sziasztok,

A kazán pontos típusa westen condens star + 24. Volt már kint szerelő, de sajnos ő nem jött rá hogy mi lehet a baj. Hőcserélő megnézve tiszta. Ntc hőérzékelők is rendben vannak. De mégsem ad meleg vizet.

Előre is köszi.

Üdv.: Sanyi
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) macsi01 hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
sziasztok
Immergas victrix zeus tárolós kondenz kazán .
A fütésre váltáskor vagy csak annak indulásakor 10- es hibakódót ír ki egy pillanatra ekkor kikapcsolja az égőt is ( kontroll led elalszik ) majd eltűnik a kijelzőről a hibakód és újraindítja az égőt és megy .
Resetelést nem kell csinálni magától helyreáll a dolog .
Mi lehet a gond ?
Manuál szerint a 10 - es kód áramláskapcsoló nem kapcsol oka elégtelen a nyomás a fűtési rendszerben vagy szivattyú letapad .
A nyomás ok 1,1.2 a szivattyú nincs letapadva ha így lenne gondolom megmaradna a hibakód és nem indulna el .
Valami kontakt hiba lehet ?
A szivattyú légtelenítőcsavart kivettem a forgórész könnyen forog .
A szivattyút egyébként lehet illetve érdemes kitakarítani ?
Vagy mi lehet a gond ötlet tapasztalat valakinek ?
(#) 444Tibi válasza Réger József hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Szia, küldhetsz képet bár a képról távgyógyítás nem az erősségem, a panel mindkét oldala kéne.
Mail, nicknevem kis tével kukac gmail pont com
(#) 444Tibi válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Megnéztem a hidraukikai rajzát, de sajnos nincs több ötletem így sem. A buborékok valahonnan lesznek, ha megvan a nyomás a rendszerbe akkor pedig nem kívülről mennek be mert ez fizikai képtelenség hanem belül keletkezik, annak meg csak 2 oka lehet, kavitáció vagy megforrás.
(#) jotek007 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
A kazán hideg víz csonkjában van egy szűkítő, abban voltak apró kavicsok beszorulva. Lecsökkent a szűkítő keresztmetszete.
(#) pocok5 válasza zoszka hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Köszönöm a segítségeteket!
Hétfőn megrendeltem az áramláskapcsolót és tegnap este már szépen is működött a kazán.
Ha már le volt engedve,akkor az itt olvasottak szerint fel is pumpáltam a tágulási tartályt(15 éve nem volt) 0.8 barra. Ketyeg,mint a zsebóra. Még egyszer köszönöm!
(#) Réger József válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia! A panelt javítgatták és "sikerült" ügyesen rövödzárat csinálni a termosztát vonalon.

Így most megoldódott a probléma. Hol lehetne hozzájutni egy vezérlőpanel kapcsolási rajzhoz?

Köszi a segítséget.
(#) kenw6200 hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Stiebel Eltron Hydrotherm Primus kombihoz keresek váltószelepet, vagy ötletet a szétfagyott szelep javítására (0,2 mm rés keletkezet a fedél és a ház között). Kösz.
(#) bbalazs_ válasza kenw6200 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Miből van?
Feltételezem sárgaréz, azt meg lehet forrasztani. A többit hegeszteni.
De 0.2mm eléggé kicsi rés, még vastag szilóval is jó lehet esetleg...
(#) zeusmaior hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Üdvözlöm a fórum tagjait! Egy nem mai Immergas Zeus Maior kazánnal kapcsolatban lenne kérdésem. Mivel régebben voltak hibái, s azt is itt sikerült megoldanom. Azok véleményét, kérném, akik járatosak eme kazán javításában , működésében. PL. aki megmondta egy másik fórumozónak miért áll le eme kazánja nagy csattogással... Előre is köszönöm ha jelentkezne!
(#) Obisix hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Üdvözletem a kedves fórumtagoknak!

Sajnos akadt egy problémám a kazánommal, amelyet nem sikerült diagnosztizálni...
Egy Junkers Ceraclass ZW24-esem van, amely mindeddig megfelelően működött. Januárban teljesen kifújtam, kiporszívóztam a port belőle, csak a rend kedvéért.
Március elejétől viszont egy olyan hibára lettem figyelmes, hogy amennyiben megengedem a melegvizet, a kazán begyújt, ég egy kicsit, majd leáll. Begyullad, ég egy kicsit, leáll.. Ezt ismételgeti mindaddig, amíg egyszercsak begyullad, majd folyamatosan adja a melegvizet.
Észre vettem, hogy a kijelzőjén a víz hőmérséklete mindvégig a küszködés alatt villog.

Ha esetleg tudna valaki segíteni, azt nagyra értékelném!
Köszönöm
(#) 444Tibi válasza Réger József hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Örülök hogy sikerült.
Rajzot szerintem sehogy, sehonnan, a Nasa könnyebben adja ki az űrsikló tervét mint a kazángyártók a vezérlő kapcsolási rajzát. Sokra amúgy se megy vele halandó felhasználó, max. a perifériák be és kimenete környékén lehet valamit okoskodni, a modernebbek mikroprocesszora és a buszrendszer miatt nem könnyű eset és a beleírt program nélkül esélytelen.
(#) balazsgy válasza zeusmaior hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Nekem ennél kazánnál az áramláskapcsoló okozott hasonló hibát, úgyszólván "fennakadt", ezért annak (először WD40 spray), majd a szilikonos zsírral történő bekenésével oldottam meg a problémát. Nem biztos, hogy neked is ugyanez a hiba jött elő, de ott alul van egy fekete bakelit bütyök-szerűség (fal felé zár, kifelé nyit), annak a mozgását nézd meg, illetve mozgasd is meg jó sokszor.
(#) JZoli válasza zeusmaior hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Ha leírnád egy kicsit bővebben a kazánleállás körülményeit, többet tudnánk segíteni. Mivel ez nem mond túl sokat:"miért áll le eme kazánja nagy csattogással..."
Ilyenekre gondolok, hogy meg egy darabig és leáll, vagy elinduláskor csinálja, melegvízkészítés vagy fűtés esetén csinálja stb.
(#) zeusmaior válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Igen ez volt nekem is a problémám anno, de ezt én is megoldottam, miután ,,elfogyasztottam,, egy pár szerelőt, - volt köztük márkaszervizes is- Ezt a csattogós problémát csak azért írtam, h aki leírja a hiba okát- balázsgy ezt pontosan így tette- az képben van, s tud pontos segítséget adni lehetőleg!
Na szóval a problémám: Fűtés, HMV rendben, aztán azt veszem észre, hogy a termosztát fűtést ,,igényel,, de nem kapcsol be a kazán, vagy nem épp meleg a HMV. s ez akár órákon keresztül is így megy pl. nem vagyunk otthon.
Ugyebár ez a kazán fűtés ciklus vége után, átvált HMV gyártás állásba, s oda forgatja le a hőcserélő energiáját - tartályba- majd leáll a kazán.
Na itt kezdődik - alkalmanként- a probléma. Mert újrainduláskor elindul a k.szivattyú, de csak az forog, semmi más nem történik. Ez így megy akár órákon át, közben ugye hül minden a lakás, a HMV. Na itt jöttem rá, hogy nem ,,nyomja,, meg a kis mikrokapcsolót, s ezért nem indul a ,,munka,, De mi lehet az oka, ennek? Emlékeim szerint van egy nagy rúgó a kis tányéros tüske alatt, ami ezt a kapcsolót mozgatja. Vagy csak elkoszolódott volna valami, s ezért nem tud teljesen kijönni a tüske? Ezt nem egy membrán mozgatja? Az nem lehet kiszakadva? Nyomás 1 bár, a k. szivattyú 3 fokozatra állítva. Azt megfigyeltem, h minél kisebb a fordulat a szivattyún, annál jobban visszahúzódva áll a ki tüske. Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni, merre keressem a megoldást!
(#) zoszka válasza Obisix hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Junkers CeraClass-ba ZWExx-5, ZWCxx-3, ZSCxx-3, ZWSExx-5,-6, ZSxx-2, ZWxx-2 létezik. Simán ZW24 nem.
(#) zeusmaior válasza zeusmaior hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Meg is találtam a szakszerű elnevezéssekkel ellátott rajz: szóval lehet a probléma az, hogy a 44. membrán szakadt, átereszt, s ezért a 45. nyomáskapcsoló tányér nem megfelelően mozdul a 84. HMV mikrokapcsoló felé?
(#) balazsgy válasza zeusmaior hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szia! Ha nem megy a keringtetés, akkor az a "tüske" behúzott állapotban marad, ha megy a keringtetés, akkor kijön. Amikor nem indul a kazán, akkor biztosan a keringtető szivattyú hangját hallod és nem az elszívó ventilátorét?
Először inkább ezt ellenőrizd, azután menj át a mikrokapcsoló membrán esetleges lyukadására.
(Egyéb: A HMV gyártás után a fűtési körbe dolgozza le a hőcserélőben lévő hőenergiát, a fűtési ciklus után magába a fűtési körbe dolgozza le a hőcserélőben lévő hőenergiát.)
(#) balazsgy válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Azért még átgondoltam és elképzelhető a feltevésed, a membrán lyukadása, de ahogyan írtad, ez a leállás, vagy nem újraindulás csak esetenként történik meg a kazánodnál és ez ellentmond a membrán sérülésének. Inkább a szorulásra, elkoszolódásra tippelnék, valami kis csipesszel próbáld megmozgatni azt a tüskét, bár tudom nehéz a hozzáférés.
Következő: »»   413 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem