Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   289 / 841
(#) emmzolee hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Viszont tovább gondolva az elő szabályzást. Mi lenne, ha nem relét használnék, és a trafóm kisebb kicsatolásait venném igénybe, hanem betennék egy triakos fázis hasítós fokozatot a trafóm szeünder oldalára? Én már gondolkoztam rajta, de egyelőre nem tudom, hogy lenne jó.

Ilyennel bíbelt már valaki? Esetleg van is működő rajz?

Kössz
(#) emmzolee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Te már ezek szerint próbálkoztál vele. Milyen zavarok voltak? kapcsi rajzot tudsz betenni róla?
(#) Attila86 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Az a baj, hogy 50Hz-et nagyon nehéz szűrni... Hatalmas L-C tagok kellenek, amik talán még nagyobbak is lennének mint maga a trafó.
(#) Alex2 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Korábban rakta fel valaki ezt az előszabályzót:
(#) dB_Thunder válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Ez a fázishasításos technológia akkor volt elterjedve mikor még nem voltak olcsó gyors és nagyteljesítményű félvezetők.
Ma már adott a technológia, nagyobbak a követelmények a zavarszűréssel szemben, mert nem csak a kimenetet, hanem a primér oldalon is kell zavarszűrni.
Jobban jársz egy nagy frekin üzemelő kapcsolóüzemű előszabályzót építesz.

Én sem preferálom a relés megoldást (mert lassúnak tartom) megpróbálom félvezetőkkel megoldani az átkapcsolást.

Mivel ma kaptam két toroidot a főnökömtől, elhárult a legnagyobb gond, ami a labortápom megépülését akadályozta.
Az első verzió, az egyik barátomnak készül (emiatt nem sokáig lesz az enyém :- ) ), a következő paramétereket fogja tudni: 1x 30V 20A
egyszerű áramgenerátoros védelemmel, többfokozatú előszabályozással.
(#) emmzolee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Húúú
Kíváncsivá tettél.
Ha lesznek rajzok, és működik is, akkor megosztod velünk?
(#) dB_Thunder válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Megosztom persze.
(#) janik00133 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Van nekem 1 CB rádióhoz való tápegységem. Amiből szeretnék készíteni 1 labortápot! A tápegység adatai: 13,8V 7A. Tudnátok nekem adni 1 jó kis kapcsolást amivel 1 jó megbízható labortápot tudnák készíteni?! Előre is köszönöm.
(#) dB_Thunder válasza janik00133 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ez nem így működik!
Fogalmunk sincs mi rejlik a CB tápod dobozába !
Erős a gyanúm, hogy nem éri meg átalakítani, mert kb annyi munka (és anyag) mintha újat (labortápot) építenél!
(#) janik00133 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Jól van akkor!
Azért köszi a segítséget
(#) maestro válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ez egy hulladék. :yes:
Mi használtunk ilyeneket újonnan, és 1 hónap múlva már 10-ből 4-nek nem működött a soros/párhuzamos üzemmódjuk. (persze nem én tettem tönkre ):
(#) Attila86 hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
A kimondottan labortápegységekbe szánt PIC-es panelmérő II. elkészült:
Bővebben: Link
(#) edison14 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Nagyon jó lett. Gratula.
(#) vikipapa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Helló. Gratulálok! Nagyon jó lett! Nekem nagyon tetszik! Lenne egy kérdésem: ennek a kijelzőnek mi a pontos neve? Az lcd-kijelzőkön belül milyen néven találnék ehhez hasonlót? Előre is köszönöm.
(#) Attila86 válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Ebay-ről vettem. Ez van ráírva: "JDH 162A"
(#) vikipapa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Köszönöm. Majd utánaérdeklődök Fehérváron a boltban.
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Én is gratulálni szeretnék, teljesen érthető lett a cikk is! Annyi észrevételem van csak, hogy én tettem volna egy felhúzó ellenállást az MCLR vonalra.
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Az MCLR lábon a reset funkció ki van kapcsolva és azt a lábat semmire sem használom. Egyenlőre...
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Akkor nem tettem semmilyen megjegyzést!
(#) Doncso hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok, első sorban Proli-t kérdezném, hogy a 24V-os labortápod, ami ugye FET áteresztős, megpróbáltam keményebb FET-et betenni, az volt a terv, hogy a BUZ -feteket egy darab IRFP460N tipusuval kiváltom. De érdekes tünet jelentkezett. Amikor nincs áramkorlátozás, akkor max fesz megy ki, és nem lehet szabályozni, ha letekerem az áramkorlát potit teljesen, akkor meg szépen lehet szabályozni a kimeneti feszültséget.
Van valakinek valami ötlete?
Bővebben: Link
(#) mex válasza Doncso hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Ötletem az nincs, elvileg jónak kellene lennie,talán a G-S minimális nyitófeszültsége a ludas, itt kellene méricskélned. Amúgy szerintem sokkal rosszabb lesz a helyzet egy fettel, mégha akárhány wattos is. Kisebb a hőátadó felület, mint több darabnál.
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Azért szerettem volna egy FET-et, mert amik jelenleg vannak benn, azok összesen 90W-os tudnak "adatlap szerint" elfűteni, az IRFP pedig 280W-ot, persze tudom ez határadat, nem kézpénz, de ha 60-70W-ot elfűt, az mát tökéletes, a BUZ fetek 20mp-ig tűrik a rövidzárat. Igazad van, de ebben az esetben jobbnak látom az IRFP-t. Annyi infót lehagytam, hogy a rajzon szereplő G-S zenerrel párhuzamos ellenállást lehagytam, ez lényeges lehet?
(#) mex válasza Doncso hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Idézet:
„párhuzamos ellenállást lehagytam, ez lényeges lehet?”

Na látod, már meg is van a hiba oka!
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Sejtettem, hogy balek a sztori. Köszi.
(#) Directors hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!

EhhezBővebben: Link a labortáphoz milyen analóg kijelzőre lenne szükségem?Ami méri az áramot illetve a feszültséget nekem.Illetve kell ahhoz is egy külön áramkör?
Tudnátok mutatni 1 oldalt ahol belehet szerezni a kijelzőt, illetve rajzot ha kell?
(#) Proci_85 válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Én ennek a kapcsolásnak az eredetijét építettem meg (link), melyhez az Elektrokonthában vettem mutatós műszer.
Árammérőt a kimenettel sorosan, feszültségmérőt a kimenettel párhuzamosan kötöttem, mivel tartalmaztak belső söntöt/előtét ellenállást.
Jól működnek
Több elektrós boltban kapni. Pl. a Hestore-ban is.
(#) Directors válasza Proci_85 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet.
(#) Directors válasza Proci_85 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Méh egy kérdés ha nem baj.
Ha kettő ilyet vennék bele akkor ezeket hogyan kellene bekötnöm ? Bővebben: LinkEzeket is ugyan úgy mint az analóg kijelzőt? Semmi más nem kellene hozzá?
(#) Proci_85 válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Ezt egy fokkal bonyolultabb beépíteni. Feszültségosztóval kell játszani, úgy ahogy a termék alatt olvashatod. Valahol külön topikban ki is tárgyaltál a különböző méréshatár-kiterjesztési problémákat. Talán itt is. Érdemes rákeresni
(#) Directors válasza Proci_85 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged.Szerintem maradok az analógnál.
Következő: »»   289 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem