Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   624 / 839
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
A hidat csak oda kellene csavarozni a bordához. Eleve így terveztem, azért van éppen ott a panelon.
A 7812-es stabilizátort nálam nem kellett hűteni, még hűtőzászlóval sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2015
(#) Justo válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Hello! Igazából Alkotó első tesztje során leírt tapasztalat miatt döntöttem úgy, hogy nem fogatom a hűtőbordához a diódahidat. Ünnepek után letesztelem mennyire melegszik a híd és megírom a tapasztalatokat és az előlap is kap még feliratot. Köszönöm a dicséretet.

Kellemes Ünnepeket és Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
(#) dB_Thunder válasza Justo hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Idézet:
„Egyenlőre külső labortápról tápláltam,”

Itt van a kutya elásva! Ac áramforrásról (trafóról) már jobban fog melegedni a graetz! De ezt majd úgy is meglátod.
(#) scooby_ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Szia!
Amit idéztél, azt Alkotó írta az élesztési folyamatról. Mint látod, a fenti kollégánál mér egy készen összerakott készülék látható, transzformátorral.
(#) dB_Thunder válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Pontosan! Ezért a különbség.
Én is használtam milyen graetz-et de nekem igencsak melegedett.
(#) SKY válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Használj olyan műszert, ami nem közvetlenül áramot mér, hanem feszültséget (pl. 60mV/FS), így egy sönt ellenálláson tudod mérni az áramot és egy dupla potméter másik ellenállásával és egy kapcsolóval át tudod váltani a beállítottra is. (Vagy egy földfüggetlen táp segítségével a tényleges áramérték beállító ellenálláson keresztülfolyatva is meg tudod mérni, hogy milyen értéken van.)
(#) Toth Attila válasza Justo hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Gratulálok! Nagyon szép és ízléses lett a tápod! Használd sok-sok örömmel!
(#) kadarist válasza Justo hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szia!
Annyit jegyeznék meg, hogy függőlegesre állított hűtőbordák jóval hatékonyabb hőátadást biztosítanának a mostani fektetett elrendezéshez képest.
(#) scooby_ válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Aktív hűtés van benne!
(#) kadarist válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
A kis bordákon nincs aktív, ezért elsősorban őket kellene függőlegesíteni
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy egyszerű kapcsolást LM723CN-hez? Amin működik és lehet külön állítani a feszültséget és az áramerősséget.
Előre is köszönöm!!!
(#) Ge Lee válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Tessék. Ha visszalapozol akkor tettem fel hozzá egy hevenyészett nyákrajzot is, ami úgy lett kialakítva hogy egy procihűtőre fel lehet csavarozni a tranyókkal együtt. Így az egész áramkör hűtéssel együtt kb. 15cm hosszú és 8cm széles, és nagyjából olyan magas amilyen magas a cooler. A potik ki vannak vezetékezve, így szabadabb beépítést biztosítanak különféle dobozokba is.
(#) dokidoki válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Az ötös és hetes láb közé érdemes egy 100µF kondit tenni, mert a manapság kapható 723-ak flicker zaja elég magas. Meg sem közelíti a '80 évekbeli szériát minőségben.
(#) BI-AMP válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Kösz! Ez megfelel
(#) teszti hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Hello

Tudnátok ajánlani olyan kapcsolást ahová nem kell trafó, hanem egy 19V-os laptoptöltőről üzemeltethető, és nem kell hozzá sok alkatrész? Feszültség és áramerősség szabályozható legyen. 0-15V és 0-3A elég lenne. De ha nagyobb az áramerősség az nem gond.
(#) kissattila88 válasza teszti hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
(#) molnarf válasza teszti hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Vásárolsz egy ilyen egységet ,kicseréled a potmétereket, rákötöd a 19 V-os tápegységed és a kimeneti feszültséget és arámot tetszés szerint allitod.itt
(#) teszti válasza molnarf hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Ez jól néz ki, köszi! Ennél olcsóbban nem hinném hogy megépíthető lenne, kijelzőkkel együtt.
Te is használsz ilyet?
(#) molnarf válasza teszti hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Igen és pont úgy ahogy te is szeretned használni csak 24 V tápról járatom.2 db NiMH fúrógépet alakítottam át lítiumosra (balanszeres elektronika van beépítve az akkutartóba) és ezeknek a töltését valósítottam meg ezzel a tápegységgel.
(#) scooby_ válasza teszti hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Vagy ha mindenképp építeni szeretnél, egyszerű és működőképes szakszavak alatt tudom ajánlani a néhány hozzászólással feljebb lévő Ge Lee által favorizált kapcsolást!
(#) Andrei1181 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok

Tudna valaki segíteni ebben a labortápban?
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/egyszeru_labor_tapegyseg.html?pg=2

A dolog csak félig működik, azaz használhatatlan. A kimeneten 0 - 1.25V közötti feszültség jelenik meg és semmi más. Az 1k potival le tudom nullázni a kimenetet, viszont az 5k-s nem szabályoz semmit, hiába tekergetem, nem történik semmi.
A 4700 mikrós kondit egy 1000 mikróssal helyettesítettem a próba idejére, mert nincs még 4700-asom, de gondolom ez nem számít.
Az 5k poti közös pontját ha leteszem testre és úgy tekergetem, akkor sem történik semmi.
A 2. LM317-es bemenetén 35V egyenfeszt mérek, a kimenetén pedig az említett 1.25-öt.
A 2. LM317-est kicseréltem egy másikra, eredmény nélkül.
Az 5k poti jó.

Előre is köszönöm.
(#) dB_Thunder válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Egy hülye kérdés! Miről kapja a tápot a kapcsolás?
(#) Andrei1181 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
2x12V-os 7cm2-es trafóról, minden úgy van bekötve, ahogy kell.
(#) Bakman válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Így kötötted be az LM317-est?
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
" minden úgy van bekötve, ahogy kell. " - Ha ez így lenne, akkor jól működne a kapcsolás.
A 2. LM317 ADJ és OUT lába között zárlat van. A c2-n meg van a negatív segédfeszültség? 35V egyenfeszültséggel nagyon a határon mozogsz, főleg, ha ezt a 2. LM317-en mérted. Az első bemenetén mekkora feszültség van?
(#) Andrei1181 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Igen, így van bekötve
(#) Andrei1181 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Hehe, igen, van egy kis logikai bukfenc

Kimértem, amit írtál. 27V váltófesz jön ki a trafóból. Az első LM317-en 36.8V egyenfesz van, a másodikon 35V.
C2-n -12.3V van.
2. LM317 out és adj lábai között 239 ohm van.
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Külön-külön kellene próbálgatni a két LM317-et. Olyan kevés az alkatrész, hogy ennek mennie kell. Tüzetesen össze kell hasonlítani a kapcsolási rajzot azzal, amit megépítettél. Lábkiosztásra figyelni. Ha az első LM317 nem szabályozza a feszültséget, akkor felesleges a következő fokozattal foglalkozni. Válaszd le azt, nehogy az okozza a galibát. Szépen sorban haladj. Legalább a negatív feszültség meg van. Ez már jó jel.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) Andrei1181 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Mindjárt nekiülök.

Az első LM317-et akkor vegyem ki és az in&out lábak helyét kössem össze?
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Mindegy melyiket veszed ki. Az első a feszültséget, a második az áramot állítja. Javaslom, hogy először a feszültség állíthatóságát teszteld.
Következő: »»   624 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem