Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-ek áttűnése LM324-gyel
Lapozás: OK   7 / 7
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm szépen a rajzot.

Ennél melyik dolog felel a sárga villogásáért?
Csak azért kérdezem hogy ha netán hamarabb abbahagyja akkor tudjam esetleg állitani egy potival....
(#) proli007 válasza malak hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Hello!
- Az R3*C2 határozza meg, hogy a sárga meddig villog. (Vagy is amíg át nem vált pld. pirosról zöldre vagy vissza vissza.)
- A villogás üteméért pirosról zöld felé az R5*C4, zöldről piros felé az R4*C3.
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm szépen .
Amint kész leszek ezzel is megosztom a tákolmányom
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!

Megépitettem a rajzod alapján mellékelem is a képeket plusz egy videot.

Nem igazán ugy mukodik ahogy kéne,mert nem akar a sárgárol átváltani zoldre hanem csak ott áll.

Videó a múkodésrol
(#) proli007 válasza malak hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Hello! Valahol az U1b és az U1e inverternél lesz a hiba. Mérni kell..
- Ha az MG nem kap feszültséget, akkor a 3-as láb alacsony feszültségen van, a 4 és 11 magasan és a 10-es láb szintén alacsonyan.
- Ha rákapcsolod az MG-re a tápot, akkor a C2 el kezd feltöltődni az R3-on keresztül.
- Ha a C2 elérte a felső küszöbfeszültséget (3-as láb), akkor a 4-es láb hirtelen alacsonyra vált. A 10-es láb pedig magas szintre.

Mivel nálad a piros állandóan ég, a 4-es láb várhatóan állandó magas szinten van. Tehát vagy a C2 nem töltődik fel, vagy is zárlat van a 3-as láb és a GND között (esetleg a kondi szivárog). Vagy a 4-11-es láb zárlatos a + táp felé. A nyák olyan homályos, hogy azon látni semmit nem lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017

Nyák.png
    
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Köszönöm válaszod ,sajnos a kép eredetiben nem homályos de neagyobb mint 2 mega,megnézem a bekarikázott részeket......
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Köszönöm valoban a c2 volt zárlatban mert osszefolyt a cin.

Most megint feltöltök egy videot hogy ennek igy kell mukodnie vagy pedig még van hiba máshol is....Javitott mgn
(#) proli007 válasza malak hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Hello! Nézd át a panelt tüzetesen, mert itt még mindig hiba van. A Led-eknek teljesen határozottan kell felvillanniuk. És a sárgának többször kell villanni, mire a piros a zöldre (vagy vissza) vált. És esetleg tisztítsd meg is a panel sávközeit, mert lehet "áthallás" van.
A piros-zöldnek kb. 5..6 másodperc alatt kellene váltani, míg a sárga kb. másodpercenként kel felvillanjon..
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia Proli

Nos beépitettem a nyákot a gépbe és érdekes, akku fesszel tökéletes.Ugy müködik ahogy mondtad.Viszont az akkutöltövel produkálta azt ami a problémám volt.Ott vajon mi lehetett a baj?A multiméter szerint az akkutöltö is állandó feszt adott ki és mégis hülyén müködött a nyák.Köszönöm szépen a segitséged.

Ja csak azért irtam mert 3x is átnéztem a nyákot és semmi hibát nem találtam ,aztán már ugy voltam vele hogy jo ez igy is.De akkor ezek szerint más elektronika is meghülyülhet egy ilyen fesztöl?
(#) proli007 válasza malak hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Hello! Mi köze van ennek az áramkörnek az aksitöltőhöz?
A gépkocsiban az aksi sima egyenáramot ad. Egy aksitöltő, meg a legtöbb esetben szűretlen kétutas egyenáramot. Még szép hogy megbolondul tőle az egész.
(#) malak válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 


Amikor probáltam, kényelmesebb volt összerakásnal bent a szobában tesztelni egy akkutöltövel mint a kocsiban,és ott jött elö az a hiba ami ezek szerint nem is hiba hogy nem ugy müködött az elektronika ahogy te mondtad hanem mint a videon.De akkor azt az akkutöltö okozta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) proli007 válasza malak hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Hogy a töltőnél a műszerrel 12V körül mérsz, az egy dolog. De hogy működjön is róla egy elektronika, ahhoz szűrni is kell a kimenetét, pld. egy nagyobb pufferkondival. Ez lehetne mondjuk 470uF..2200uF. De ennek hatására, az egyenirányított feszültség csúcsértékére töltődik a kondi, és az már sok lehet az IC számára. A kapcsolás aksihoz készült, így a szűrőkondi csak egy 10uF. Az pedig egyenirányítóhoz nem elégséges. Aksihoz viszont igen.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem