Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   192 / 276
(#) selout válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Ez örömhír! Én is hasonló gondolatra jutottam, meg egy ilyen kis vacak gépbe nem akarok sokat beletenni...
Még a tolómotor ami idegesít, eléggé viseletes, igaz újan sem lehetett egy jó konstrukció. Első körben kicsit feljavítom, de ha kezembe akad egy jobb kicserélem.
Minden alkatrészem van az átalakításhoz, csak egy 3-es munkakábelt és aljzatot kell vennem.
(#) erbe válasza selout hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Ilyen kis géphez, amit nem is túl gyakran használsz, nem biztos, hogy érdemes aljzatot és munkakábelt venni. A gázszelep az jó, nem kell a gombot tekergetni indítás előtt. Egy munkakábelt javítani, felújítani nem nagy munka. Rövid kábelhez, vékony huzalhoz a gyengébb toló is megfelel. Akadt jelentkező, aki 4 m-es munkakábelre cserélne. Na ott már kell a komoly tolómotor, bármilyen vékony a drót. Ráadásul oda kell figyelni a kábel vonalvezetésére. Voltam ügyfélnél, nem nyúltam semmi máshoz, csupán megigazítottam a munkakábelét. Nem győzött hálálkodni.
(#) selout válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Sajnos nagyon oda van a régi kábel, nem újítom fel, egy 3 m-est veszek és előbb-utóbb kicserélem a tolómotort, de inkább előbb.
Volt egy nagyobb magyar gépem, de " elkunyereálta " az egyik ismerős, most egyelőre van MMA és AWI, de néha jól jönne egy CO, akár egy ilyen kicsi is mint az ominózus gép.
(#) selout hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Ezt sajnálom:
(#) erbe válasza selout hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Nem rossz. Kívülről majdnem Trakis, belülről majdnem kínai.
Bár javítottam már eredeti osztrákot, amiről belülről sem mondtam volna meg hogy nem Trakis.
Melyik volt előbb? A tyúk vagy a tojás?
(#) selout válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Itthon hegesztgetni elég volt.
(#) HF33 hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Uraim! Adott egy vezérlőpanel, amit most vásároltam. Tudna valamelyikőtök bekötési rajzot hozzá?

V.panel.JPG
    
(#) Cavalier válasza HF33 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
(#) HF33 válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm az értékes segítséget! Üdv, Gyula
(#) selout hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Itt van az átalakítandó példány, régi gép, akár a kínai elődje is lehetett:
(#) selout hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék a CO hegsztő fojtójával párhuzamosan egy ellenállást. Milyen ellenálláshuzalból készítsem el és mennyi legyen az értéke? Van vastagabb huzalom 2,5 mm átmérőjű és kb. 0,8 ohm/m, de azt gondolom, hogy túl hosszú kellene belőle...
(#) erbe válasza selout hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Miért gondolod, hogy szükség van rá? Nem szokás. Lerontja a fojtó hatását.
(#) selout válasza erbe hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Itt olvastam a fórumon:
"A 3,3ohmos ellenállás funkciója,hogy az ív begyújtásakor keletkező lengéseket csillapítsa. Erre az ESAB a nagyobb gépein komoly megoldásokat alkalmaz."
(#) hulala válasza selout hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Például Esab LKB 260 .
(#) selout válasza hulala hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Pont ez az.
(#) erbe válasza selout hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
A fenti képet már én is láttam, de a gyakorlatban még nem találkoztam vele. Igaz, én nagyon régen, '73-'77 között javítottam ESAB 320-asokat meg néhány fedőporost (1200A). Azóta ESAB nem került elém. A többi meg nem számít.
Egyébként a fő jelentősége nem a begyújtáskor, hanem az ív megszakadásakor lehet. De éppen ezek a feszültséglökések segítenek fenntartani az ívet.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) hulala válasza selout hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Ez még a régi gépemben volt - a mostaniban jóval nagyobb vasmaggal rendelkező ugyancsak Esab fojtó tekercs van és van vele párhuzamosan ellenállás is de nem tudom mekkora az értéke ill. pontosan milyen anyagból van .. pedig én készítettem .
(#) mpisti válasza erbe hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 1
 
"Lerontja a fojtó hatását". A fojtónak az áramkörben nem csak pozitív hatása van. Pl a cseppátmeneteknél keletkező lengések okoznak némi galibát a hegesztőáramkörben,és ennek a kezelésére a legegyszerűbb módszer a párhuzamos ellenállás. A fojtó is csak egy bizonyos áram mellett tölti be tökéletesen a funkcióját, tehát a fojtós áramsimítás igazából csak fix áramterhelés mellett nyújt tökéletes megoldást. Az ellenállás hatása a fojtó névleges áramterhelése, azaz a "munkapontja" alatt érvényesül, efelett olyan mintha ott se lenne. Nem ok nélkül alkalmaznak megcsapolt fojtókat a nagyobb gépeken. Ezt a megcsapolást lehet megspórolni az ellenállással.
(#) selout hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Végre volt egy kis időm a kis CO2 hegesztő átalakításra.
-Kapott egy új 3 m-es Binzel pisztolyt.
- Tolómotor egy laposvassal megerősítve, mert a műagyag tengely a csapággyal együtt kifordul, de így már jól működik.
- Táp függetlenítve, új táp beszerelése. ( A fotón szereplő stabil táp volt kéznél, tudom inkább egy trafó+egyenirányító lett volna oda való. Ha egyszer netán tönkre megy, majd akkor átalakítom.)
-Mágneskapcsoló
-Gáz mágnesszelep.
-Fojtóval párhuzamos ellenállás.
-Dinse testcsatlakozó aljat felszerelése.

A vezetékek még nincsenek összekötegelve és néhány csak provizor a próba idejére.
Később még valószínűleg egy nagyobb és jobb ventillátort beteszek.
Meg kell, hogy mondjam, a várakozásomon felül lehet hegeszteni vele. Igaz, hogy 4 fokozat van, de ha jól beállítom a gépet, egész jól használható.
Csak 0,8-as dróttal tudtam kipróbálni, a végén még az 1mm-es lemezt is tudtam elfogathatóan hegeszteni. Pontozni és szakaszos hegesztés is egészen jó. Szép hangja van hegesztés közben, persze a beállításokkal játszani kell.
Vastag anyagot is szépen hegeszt. Nagyon örülök, hogy sikerült feljavítani.
Köszönöm Mpisti-nek és mindenkinek a segítséget
Sok anyagot tettem bele, de mivel nagyrészt rendelkeztem velük, ezért alakítottam át. Amúgy természetesen nem éri meg...
(#) selout hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Ja a 44.000 µF kondi és a kisőtőellenállások is benne vannak, bár ez látszik a fotón is.
(#) selout hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Valahol itt a fórumon olvastam, hogy 2 potmétert tett be valaki, gondolom sorba kötve, hogy finomabb huzaltolást lehessen beállítani.
Nekem is kéne betenni, sokat próbálgattam állítgattam a hegesztőt, most már látom, hogy szükség lesz rá.

A fő poti egy osztásközét kéne megmérni és egy ekkora értékűt tennék be sorba. Így meg lehetne jegyezni beállításokat. Később könnyen beállítanám, legfeljebb ha kell kicsit módosítanám a huzaltolást.
(#) Melphi hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Szép estét!
Már napok óta szívok egy W122-es vezérlővel, a huzal befűzés funkció kivételével minden funkció jó, de a huzalbefűzés nem működik próbáltam már átkötni egy vezetékkel a sorkapocs 20-as lábat a negatívra de semmi reakció, vagy valami elkerülte a figyelmem, bármi ötletet szívesen vennék akár mit.
köszönöm.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Senki?
(#) dokidoki válasza Melphi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Fáradt vagyok, írtam olyat, amit egy percen belül töröltem. Ebből jöttem rá ... Nem tudok jobbat javasolni, mint minden hozzá kapcsolódó áramköri részlet átnézését.
(#) Melphi válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Már átnéztem, minden funkció működik teszi a dolgát, csak a huzalbefűzés nem.
(#) dokidoki válasza Melphi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Elég silányul olvasható a kapcsolási rajz, annyira lehet követni, hogy egy diódára csatlakozik. A befűző gomb testre húz. Ezért az a kérdés, a gombon mérhető feszültség? A diódán gomb megnyomására van-e feszültség változás? Mintha több dióda az egyik olvashatatlan jelzésű komparátorra csatlakozik... Ilyesmiképpen végignézni a kapcsolódó alkatrészeket ha kell megmérni mindet, ha kell, cserélni az LM324-et, mert lehet az egyik komparátora hibás is.
(#) Melphi válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Megmérem amit írtál, és ha kell az IC-t is kicserélem mert van idehaza.
Köszönöm.
(#) JZoli válasza Melphi hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Én inkább azt a tranzisztort meg a zénert mérném meg a panelon amire a befűző gomb adja a diódákon át a testet.
(#) Melphi hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Uraim meg van a hiba, vezetékek csatlakozójának 20as lába a panelen a forrasztás mellett megszakadt a vezető sáv. Valószinüleg ahogy a csatlakozó rá lett nyomva a panelra úgy szakadhatott le.
Köszönöm a segítségeteket.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) Melphi hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Kedves Phile80!
Ez a csatlakozó volt a huzaltolóban, erről kapott tápot, itt van a főtrafó kapcsoló szálak is.
Köszönöm.
Következő: »»   192 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem