Fórum témák
» Több friss téma |
Közben jött a válaszod míg írtam. A hőbiztosíték az hogy néz ki?
Van hőbiztosító, a belső fémdoboz tetején, egy kerek klixon, rátűzősarus bekötéssel.
A jó isten szólt belőled huba Lőn csoda.. ujra van "kép" a mikrón
![]() ![]() Lehet olyan hogy a hőbiztosíték elfárad elöregszik?Ez a mikró már kb 15 éves. Nem érdemes ilyen 15-20 perces max fokozatot igénylő főzést folytatni benne?
Ilyen szokott lenni:Bővebben: Link
íköszi akkor megvan az a kis kütyü mire való. nem tudtam minek van az ott.
Lehet főzni vele, de attol is függ hogy mit, mert ha nem nyeli el eléggé a mikrohullámot akkor csinálhat vicces dolgokat, elnyeli az árnyékolás és felforrósodik. így jártam amikor gyertyazselét szerettem volna mikróba olvasztani. Nagyon nagyon rossz ötlet volt
mi rizset főztünk ilyen csoda tuppervere müanyag kis kaszrolyban.. direkt erre találták ki állítólag.
Sziasztok Nekem van egy SAMSUNG MX245 digitális mikrom,ma melegités közben leált,sekép,se hangot nemadott hozzá. Szétszettem kicseréltem a biztositékot ,és igy müködik,de a csillámlemeznél szikrázik.Felületesen megtisztitottam demég mindig szikrázik.A csillámlemez új,a szigetelést nemnéztem mert 4 müanyag prücök tarja.milehet az oka ,mit keressek. A prücköket lehet csavarral hejetesiteni.
Szia!
Szedd le a csillám lapot, és takarítsd meg alaposan valamint a feltáruló nyílást is. Meg kell nézni, hogy a magnetron antennája nem olvadt-e meg, illtve, hogy nem lukas-e. amennyiben igen cserélni kell. (Egy rosszról áttehető, amennyiben más baja nincs a magnetronnak). A csillám lemez, ha egy kicsit is meg van égve - CSERE! Vehetsz méretre vágottat drágán, vagy egy egész lapot relatíve olcsóbban és kivágod méretre. csavart ne tegyél bele, mert nem kultiválja, legfeljebb a műanyag készültet.
Sziasztok.Kösszépen a tippet Kalex50-ven leszedtem acsillám lapot,és belülröl elvolt szenesedve, de nemvolt lyukas megcsiszoltam polirpapirral jónak tünt.Visszaraktam ,de1 percmülva ugyanugy szikrázott.Azmár kuka tudom cserés.A magnetron meg tüzforró volt ,vagy annak ilyennek kell lennie. küldök egy képet róla de szerintem hibátlan,gondolom én.Nézdmármeg teis kössz.Mégegy kérdés hollehet a csillám lapot beszerezni.
Segitsetekmár,hollehet ezt a csillámlapot beszerezni.minden megoldás érdekel.
szia.mostmármár semmigond kaptam csillám lapot 1-négyzet centimétere 35 ft-ba került az egyém kb 2500 ft volt. Kösszépen a segitcségeteket.jó szerelést.
Üdv kollégák
lenne itt egy mikro, amely terhelve (étellel) normálisan működik, de üresen a magnetronnal szemben, alul áthúz a fesz (szikra sistergés és szag) a doboz és az ajtó között. A festék már leégett, megfeketedett a fém felülete. Az ajtó nincs szintén földelve a zsanérokon keresztül? Aki ért hozzá segítsen, vagy aki látott már ilyet mi lett a vége? Kuka?
A mikrónak olvastad a használati utasítását? Nem dísznek van.
![]() Üresen a mikrót nem szabad járatni, mert a magnetron olyankor is termel, a mikrohullámokat nincs mi lefékezze, a bádogdobozban ionizálják a gázmolekulákat, ez okozza a szikrát. Ha egy pohár víz nem elég neki, az baj. De az is lehet hogy a tányér széle van fémes csíkkal ellátva, már láttam emiatt leégni mikrót.
Nos olvastam, és természetesen van tapasztalatom más mikrókkal is, volt már vagy öt hosszú életem során...
De ezt még egyik sem produkálta. Nekem is égett le aranyozott teáscsésze pereméről az aranyozás, em tér, indukció, örvényáramok OK. De most az indukciós téren kívül, a csukott ajtó és a ház között húz ívet terheletlen állapotban. Még mielőtt kérdeznéd, a földeléses hálózat ok, a mikróban a zöld/sárga vezetékek a helyükön, sértetlenek, ház leföldelve. Arra vonatkozott a kérdés, hogy látott-e már valaki olyat, hogy a magnetron által leadott teljesítmény valamiért jelentősen megnőtt, és ez okozza az áthúzást. Egyáltalán mérhető normál eszközökkel a leadott teljesítmény? Gondolom az eszköz által felvett hálózati teljesítmény nem túl informatív. Másra nem tudok gondolni, mint hogy túlságosan beindul a magnetron, de bár szakmabeli vagyok, a mikrohullámot sose szerettem.. Jut eszembe: hogyan történik a teljesítményszabályzás? Egyáltalán szabályozzák, vagy csak a ki-bekapcsolás időzítésével játszanak? Ha van ötlet, tipp, köszönettel várom ![]()
A "terheletlen" állapotot és úgy értelmezem hogy üres a mikró...
Teljesítmény szabályozás nincs, csak vezérlés. Az időkapcsoló által keltett alternáló mozgás a fokozatválasztóhoz is eljut, ott történik a kapcsolgatás.
A szikrára nincs tippem, de a teljesítményszabályzás a ki-, és bekapcsolt állapotok időtartamának változtatásával történik->PWM, avagy impulzus szélesség moduláció.
Üdv!Én is segítséget kérek Mikróval kapcsolatban.
Ívet húz a magnetron antennasapka és a sütőtér között. a sütőtér oldalán van egy kis lemez , talán azbeszt, ami már át is lyukadt. MIÉRT?
köszönöm. esetleg azt megtudod mondani,hogy a Magnetron környékén lévő fémet miért nem bántja,a tányéron lévőket pedig igen?
Szia!
Azért nem bántja, mert a magnetron kicsatoló csonkjának környezete a a rezonátorüreg, abban nem keletkeznek állóhullámok(alapból).
Szia!
Rossz az alapállás! A mikrót akkor terheled, ha nincs benne semmi. Akkor ugyanis nem nyelődik el a kibocsátott mikrohullámú energia. Az antennáról kijövő sugárnyaláb össze-vissza verődik az üres térben, egy része visszajut az antennára és túlhevíti azt. Minimum egy félpohárnyi víz kell bele.
Köszi a választ, de terjesszünk tévhiteket.
A terhelést természetesen elektromos szempontból használom egy szak-fórumban, vagyis az üres mikrót úgy kell tekinteni, mint egy terheletlen (de belső ellenállással rendelkező) feszültségforrást (feszültséggenerátor), ilyenkor a kapocsfeszültség maximális. Bármilyen terhelés (pohár víz) esetén csökken a kapocsfeszültség a terhelés-belső ellenállás arányában, ilyenkor nincs áthúzás. Az én kérdésem arra vonatkozik, hogy fenti magyarázat elegendő-e az áthúzás magyarázatára, vagy előfordulhat, hogy terhelés hijján "megszalad" a magnetron, ami esetleg hibás, és ez nagyobb indukciót eredményezve okozza az áthúzást. Én azért gondolok erre, mert még egy mikrónál sem tapasztaltam eddig, hogy üresen bekapcsolva szikrázna. Ez ugyanis bár nem javasolt üzemmód, de a való életben kikerülhetetlen állapot. Nehéz lenne egy felhasználót felelőssé tenni azért, mert az időzítés lejárta előtt kivett kávéja iszogatása miatt elfelejti a szabályzót lenullázni. Ha ez hibás netán veszélyes helyzetet teremt, akkor egyértelműen a konstruktőrnek kell kivédenie, "hülyebiztossá" tenni a készüléket. Ahogy az ajtó kinyitását is többszörösen levédik. Ha az üres mikro miatt a magnetron önmagára veszélyes üzemállapotba kerül, az tervezési hiba lenne. Ha másért nem, a felmerülő garanciális költségek miatt hamar átterveztetnék a konstruktőrrel az áramköröket. Azt el tudom fogadni persze, hogy az üres mikro üzemeltetése megterhelő(bb) adott esetben a magnetronnak, mint a szokásos használat. Tehát a kérdés megismételve: Látott-e már valaki olyat, hogy a magnetron "megszalad" terheletlenül, kimérhető-e ez veszélytelen eszközökkel? Elsősorban szervizekben dolgozó kollégák tapasztalatára lennék kiváncsi. üdv
Szerintem rosszul gondolkodsz!
A magnetron kicsatolása maga a terhelés, egy illesztett antenna, így "megszaladni" sem tud. Amikor ez kisugározza az energiát a térbe ott, ha jól van a tér kitalálva állóhullámok keletkeznek és ha a tervező értette a dolgát, kevés, nagyon kevés jut vissza az antennára. A legnagyobb térerő az antenna előtt van, ahol a csillámlemez megakadályozza a szennyeződések bejutását a magnetronba. Ha ez elszennyeződik, megváltoznak a tulajdonságai, és a térerősség hatására áthúz, mert már nem tekinthető szigetelőanyagnak. Az áthúzásnak semmi köze ahhoz, hogy van-e benne akármilyen étel vagy egyéb anyag. -szerintem-
Csakhogy nem a csillámnál van áthúzás!
A sütőtéren kívül(!), az ajtó bal alsó zsanérja mellett, alatt húz át a készülékház függőleges oldaláról az ajtó keret alsó részére. Tehát hangsúlyozom nem a sütőtérben.. Megpróbálok fotót csinálni róla. És tapasztalati tény, hogy a mikro csak üresen húz át, ha van benne bármi, amit melegíthet, NINCS áthúzás. Ezt hogy magyarázod? Tudtommal állóhullám éppen üresen alakulhat ki, amikor a falakról reflektálódik a hullám, megfelelő fázisban. Ha van a térben vizes anyag, az elnyeli az energiát, nincs reflexió (csak kevés), vagyis nem lehet állóhullám sem. A jelenség ugyanaz, mikor a fejünk, agyunk elnyeli a mobil által kisugárzott energiát. Ott milyen állóhullám van? De természetesen nem bántás, csak vélemény
Az a mikró, amelyik bármely üzemállapotában az ajtónál szikrázik, az rossz! Nyilvánvalóan a sütőtérben akkor maximális a térerő, ha nincs ami elnyelje azt, tehát ebből a szempontból érthető, hogy ilyenkor szikrázik.
A sütőtér fizikai méretei úgy vannak kitalálva, hogy állóhullámok alakuljanak ki, ezért is forgatják a tányért, hogy az energia minimumánál lévő kaja a forgás miatt energia maximumot tartalmazó helyre (is) kerüljön. Igyekeznek a reflexiókat úgy kialakítani, hogy a térben homogén(ebb) legyen az energia eloszlása, azonban ez nem lehetséges csak közelíteni lehet->forgatnak. Nyilvánvalóan a hullámkép a sütőtérben innen kezdve folyamatosan változni fog, de pont ez a folyamat is segíti az egyenletes melegítést. -miért venném az eszmecserét bántásnak? Ahhoz arrogáns lekezelő stílus kellene a részedről , azonban ezt nem tapasztaltam -
Hát ez az, rossz, de mi?
Érintésvédelmi szempontból ok, leellenőrizve műszerrel is. Az áramfelvétel nem extra a hálózatból, a magnetron megy, a bizti gyári és ép, nem patkolt, sehol nincs égésnyom (kivéve az áthúzás helyét). Szóval mit tegyek, mit tehetek? üdv
Én vennék egy sugárzásmérő műszert, nem olyan drága, és végignézném az égésnyom környékét. Szerintem ott "szivárog" Ha ív keletkezik, biztosan két eltérő potenciálú pont jön létre, ami csak akkor lehet ha az ajtó és az ajtón lévő fémháló nincs összekötve a mikró fémházával és a földeléssel, esetleg egy elszakadt átvezetőszál miatt. ( Van ahol a fémzsanérral viszik át a testet )
De csak akkor érdemes ha drága a gép, különben nem rentábilis.
Heuréka, megcsináltam!!
Tanulságképpen: Jobb ötlet (és sugárzásmérő) híjján szétszedtem újra a tetves gépet, leszereltem az ajtót is, és akkor vettem csak észre, hogy mintha leejtették volna a mikrót, a doboz bal alsó sarka enyhén deformált. Emiatt az ajtó nem feküdt fel rendesen a nyíláson,elemelkedett kb. 2 mm-re (nem többre!) ott keletkezett az áthúzás. Amúgy az ajtó rendben nyilt-záródott. Kiegyengedtem a tartólemezt, beállítottam a zsanérokat. (Egy elemlámpával a belsejében jól lehet látni körben a rést), és láss csodát megszűnt az áthúzás. Hát ciki, mit mondjak.. köszi a segítőknek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |