Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   461 / 580
(#) TBurjan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Megnéztem.
Néha bezárja, néha nem.
Az öblítés és a centrifugálás nem ment, a 30 perces program elindul.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) palko0125 hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Zanussi ZWG 6100 K nem fűti a vizet. Betét jó, de azért kicseréltem biztos ami biztos. Ntc 8kOhmot mutat hidegen, de kipróbáltam másikkal is. Vízszint szabályzója 3vezetékes, a fűtést direktben nem kapcsolja. A vízszintet elzárja rendesen. Az ULN ic bemenetére már nem jön a prociból jel a fűtésnek.
A betétet 2relé kapcsolja (fázis, nulla) de egyik sem kap jelet.
Fogalmam nincs mi lehet a gond. Aki tud segítsen.
Előre is köszönöm.
Üdv, palkó.
(#) botesz válasza TBurjan hozzászólására (») Ápr 30, 2017 / 1
 
Addig amíg nem zár be indulni sem fog.
(#) TBurjan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
És robbantott ábrát tudna valaki küldeni?
Köszi!
(#) botesz válasza TBurjan hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Robbantott rajzot itt találsz.Bővebben: Link
Ha nem lesz Fagor néven keresd.
(#) csocsoszan válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Köszönöm!

Hogy lehet, hogy 5(!) év alatt elkopik a szénkefe?

Ha csapágyas, akkor tudnám forgatni a dobot kézzel? Könnyen megy.

Mi lehet még a szénkefén kívül a baja?

Kihívtam egy szerelőt, hibamegállapítás miatt. Azt mondta (amit telefonon is), hogy motor. Kérdeztem: "konkrétabban?" Erre ő: csapágy, forgórész, szénkefe, bármi lehet. Majd holnap a kolléga szétszedi és akkor kiderül. Kérdem tőle: ha szénkefe, akkor az mennyi lesz? Erre ő: "15e, számlával" Felhívtam a Népszínház 19-ben a szaküzletet: 550/db. Ezek tök hülyének néznek. Jó, hogy rá kell forrasztani, de egy óra alatt tokkal vonóval megvan. (Nekem persze lesz vagy 3 óra...)
(#) Dino71 válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Elkophat a szénkefe 5 év alatt. Kopó alkatrész ugyan úgy mint a csapágy.
Ha csapágyas akkor megtudod forgatni. Először hangos nagy fordulaton, aztán nehezen forog és kotyog.
Igen tényleg lehet bármi, én a csapágyat kizárnám ha nem volt hangos a gép. Legtöbbször csak a szénkefe szokott elkopni. Ha kicseréled megtudod.
Tizenöt tényleg nem kevés bár ha márka szervizt hívtál ott elképzelhető, mert ők elvileg csak a gyári szénkefét teszik bele az meg 5-7eft.
Ha fogtál már csavarhúzót meg forrasztó pákát a kezedbe akkor megtudod csinálni magadnak.
ITT
egy video nézzed meg és csináljad meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Nekem volt már olyan hogy 2-3 éves volt a gèp és csontra voltak kopva a kefék bár ment is eleget.A 15 ezres javítási költség hogyha számolod nem is olyan sok,tudom tudom persze sok egy 1000 forintos tétel miatt de vedd sorra:kiszáll,ez általában önmagában foglal 5 e Ft ot. A gyári alkatrész valóban 4-7 e Ft közé esik.
És akkor még ott van hogy szétszedi a gèpet összerakja maga csere motortakarítás(én legalábbis szoktam)Szóval 5 e munkadíj szintén bem sok.Ja és számlát is kapsz.
Nem védeni akarom(akárjitől is legyen szó) De szerintem nem sok.
(#) csocsoszan válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Dino71, ezer hála, működik!!! El sem hiszem. Már megrendeltem az újat, holnap hozták volna. Gyorsan lemondom. Spóroltál nekem 60e forintot. Nem 15e forintot, hanem 60e!!! Ez nem semmi. Éljen a szolidaritás! Éljen az önzetlen segítségnyújtás! Éljen az információ szabad áramlása és a nyílt forráskód! Vesszenek a tudásukat féltő, kicsinyes szélhámosok!
Okulásként:
- nem márkaszerviz, hanem maszek jött ki. Leírhatom a nevét? 2 km a székhelyük, szóval a kiszállás nem egy vagyon
- kijött és meg sem mondta, hogy mi a baja, csak annyit, hogy motor, úgy kellett belőle mindent kiszednem, de még akkor sem mondta meg konkrétan, csak hogy lehet motor forgó rész, motor csapágy (a szénkefét nem is mondta)
- nyilván ő sem gyárit rakott volna bele, hiszen egy rutinos szaki 10 perc alatt kicseréli a foglalatban a szénkefét én meg azt sem tudom, hogy gyárit rak bele vagy bontottat, netán barkácsoltat, de a gyáriról később még értekezek
- minimális forrasztással megúsztam; arra kell vigyázni, hogy a réz foglalathoz nem lehet hozzáforrasztani a szénkefe sodort rézközegét, hanem a régi szénkefe rézdrótjához kell; a rézdrót olyan rövid legyen, hogy ha elfogy a szénkefe, ne forduljon ki a foglalatból, hanem feszüljön a rézdrót!
- a Népszínházban lévő, ~50 éve működő szaküzletben az eladó totál kiakadt, amikor mutattam neki a kiszedett Indesit szénkefe maradékát (mintának); azt mondta, nagyon rossz minőség, málik szét; hát persze, mondom neki, hiszen ezek a mosógépek programozottan mennek tönkre, hogy aztán újat vegyünk (ez 5 éves példány)
- azt mondta az eladó, hogy a mosógépalkatrész szaküzletek (konkrétan van egy nagy a 8. kerületben, az is) tőlük veszik a szénkefét és dupla áron adják

Nagyon jó volt a videó, nélküle nem mertem volna nekiállni.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) csocsoszan válasza botesz hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Hát, van nekem egy öreg gázkonvektor-szerelőm, az ősszel, amikor a piezo nem szikrázott, kihívtam. Kicserélte. Anyag + munkadíj + kiszállás kocsival összesen 2e forint lett volna. Alkudoztam vele, végül elfogadta a 3e forintot. Sokfélék vagyunk.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) Dino71 válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Örülök,hogy sikerült. Ahogy botesz is írta nem olyan sok az a 15e Ft Bpesten és vonzáskörzetében. Ismerek kollégát aki többért cseréli. Van aki 10% nál már új gépet vesz van aki 90% ért is meg javíttatja.
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ja volt olyan aki 80 e Ft os mosógépbe ki akarta velem cseréltetni a 20 e Ft os dobcsillagot.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Hát ha ragaszkodnak hozzá és fizetnek meg kell csinálni.
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Áhh ugyan.Nem is volt valami márkás cucc azt hiszem vestel volt. Után meg jött volna szép sorjában a többi dolog.Lengéscsillapítók,a szivattyú is zúgott már és a kaszni sem volt a legjobb állapotban.Azt a kérdést szeretem mikor mondják: "maga szerint érdemes megjavítani?" Mondom ezt Ön tudja.Ha önnek megfelelt eddig miért ne? Persze sorba kell venni hogy lassan használtan jobbat lehet venni mint amennyit beleinvesztálnak egy ipari nevenincs hulladékba.
(#) csocsoszan válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
"...ezt Ön tudja" Szerintem nem tudja, hiszen lövése sincs, milyen típushibái vannak a gépnek, azok mikor jönnek elő és mennyibe fog fájni. Te viszont már nyilván a sokadikat javítod, szóval tudod. Szerintem ilyenkor kellene elmondni, hogy "Ez már sokat nem fog futni, csak nagy ráfordítással. Jobban megérné egy új!"

Csak azért gondolom, mert most a gépem jól kefével, de ha a szaki 15-ért cseréli ki a szénkefét és holnapután a dob csapágyas lesz, ennél a típusnál az 40e. És 40+15 már egy új az Indesit-ből. Mellesleg valamiért most centrifugálásnál nagyon hangos lett. Lehet ennek köze a szénkefe cseréhez???
(#) botesz válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Valóban én tudom de ha az ügyfél nem szeretne másikat?Hidd el ha olyan a gép akkor nem javaslom hogy foglalkozzanak vele de amikor láthatóan vigyáztak rá,nem beszélve arról hogy esetleg egy jó konstrukció is akkor miért ne?

A zajról:

Valószínűleg még nincs bekopva a kefe. 5-10 mosás után elmúlik.
(#) botesz válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Azt még hozzáteszem hogy az újak sem jobbak....pontosítok:Rosszabbak!
Az indesit amikor még gariba csapágyas lesz na meg a 2 éves gép amivel egyszer mostak hetente 2 főre?Tiszta minőség nem?Arról nem is beszélve hogy üzün-gürün(török) indesit volt
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 1
 
Ez így van. Mi tudjuk hogy mi szokott elromlani kb mikor. Azt hogy hogy bántak a géppel lehet látni rajta és az egész környezetén. Én is elszoktam mondani, ha valami drágább javítás van, hogy mi lesz a következő és még mi az ami jöhet. És a gazdi eldönti hogy vállalja vagy nem. És sajna tényleg megéri rákölteni a tíz éves vagy öregebb gépekre ami nem rohad, már energiatakarékos és vigyáztak rá. Én pl dob csapágyazásoknál bele nézek a motorba is és inkább cserélem a keféket jelképes összegért és még az elektronika gyenge pontjait is átnézem és abba is kicserélem az alkatrészeket ami gyanús. Nehogy az legyen hogy egy hét múlva megáll.
De sajna nagyon sokan csak kimennek és javítani sem akarnak. Szinte lebeszélik a tulajt a javításról elkérik a kiszállást bevizsgálási díjat és visz lát fél óra és mennek a következő címre.
Az új gépek sajna márkától függetlenül annyit érnek amennyi garit vállalnak rá
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ha már energiatakarékosság:Szerintem a 15-25 éves gép nem fogyasztanak lényegesen többet a maiaknál.Ez egy trükk semmi más.Ha megnézel egy fogyasztási érték táblázatot akkor láthatod hogy van egy EU-s referenciaprogram ahol valahogyan víz nélkül mos(40l) a többin 60-70l.Na de annyiból kimos egy 25 éves Miele is.(Ebben a korban vannak extrém esetek mint Pl ezeréves ardo meg ignis ami valóban nem volt takarékos de most a minőségibb gépekről beszélek)De legyen,tegyük fel valóban többet eszik.Meddig?5 évig utána lerakhatod az első szemetes mellé.Hova a "spórolt" pénz?Veszel rajta másikat.Vagy nem mert annyit nem spóroltál rajta de kidobtál egy gépet.Vagy megtartod a régit ami többet fogyaszt,amit egyébként szerintem a számlákon nem veszel észre és 5 évente 1 szer kell javítani akkor is fillérekből javítható és nem dobtál ki semmit.Kérdem én akkor mire a nagy A+++ ozás?Arra hogy mindenkivel lecseréltessék a jó gépeket ilyen újdizájnos hulladékokra.
(#) csocsoszan válasza botesz hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Köszi! Amúgy megreszeltem a szénkefét abban a szögben, ahogy a régi bekopott, persze nem lett hengerpalást, csak sacc/db.

Igen, ez a rosszabb minőségű új gép már árnyalja a kérdést. Így már lehet, hogy megéri a régire ráfordítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) csocsoszan válasza botesz hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
És még támogatást is kapsz rá az államtól, hogy lecseréld. (Pörgetni kell a piacot)

Hát igen, ez egy nagyon összetett kérdés. Sajnos én is gyanakvó lettem, mindig azt nézem, hogy a másiknak mért éri meg, amire rábeszél.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ez így van. Szerintem is már csak felhajtás az A+++++++ Azzal már sokkal többet lehetne védeni a környezeten ha nem kellene 2-3-4-éves gépeket kidobni. Mert sajna arra mennek, a többi csak duma. Ugyan ez a helyzet az autóknál is start stop, autó leáll-elindul gázadásnál oké nem fogy üzemanyag nincs káros anyag kibocsájtás addig míg áll. De nehogy megmagyarázzák hogy nem károsodik a motor jobban és hogy nem megy előbb tönkre. Azt lehet cserélni önindítót, akkut, sőt motort is. Na most ezeknek az előállításával, vagy az pár deciliter több üzemanyag fogyasztással védjük jobban a környezetet???
Elnézést a kirohanásomért de, nagyon elgondolkodtató dolgok ezek.
(#) Witl 106 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Helo!

Indesit WITL 106, 10 évig remekül működött átlagos használat mellett. Napokban rakoncátlankodni kezdett. Nem lépett tovább a programon belül, pl. elkezdte a mosást, de nem ugrott a centifugára. Vagy folyvást ismételte az adott programlépést. Végül el sem indult. Utóbbin szénkefecsere segített. De a programbaj megmaradt. Leszedtem az oldalát és a csatolt képen látható állapot fogadott.

Hozzáértőktől kérdezem: ez mi a bánat és mi okozhatta? Ha cserélem vajon megoldja a programbajt?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) zolika60 válasza Witl 106 hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 1
 
Ezt az égést valószínűleg a csatlakozó kontakthibája okozta. Azt viszont nem tudom ha ezt kijavítod megjavul-e, de próba szerencse, veszteni valód nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) botesz válasza Witl 106 hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 1
 
Az egy zavarszűrő kondi egyszerűbb ha kidobod anélkül is megy.
(#) palko0125 válasza Witl 106 hozzászólására (») Máj 7, 2017 / 1
 
Szia!
A szűrő kikötése vagy cseréje után szerintem a panel tápegységét is "rakd rendbe". Puffer elkókat cseréld ki. Tudnak hasonló galibát okozni.
Üdv, Palkó.
(#) Witl 106 hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Palko, Zolika és Botesz javaslatai szerint (hálás köszönet!) kikötöttem a zavarszűrőt és szétkaptam a vezérlőpanelt. Utóbbinak kívűlről semmi baja nem látszott, aztán szétszedve már teljesen más a helyzet. Nejemnek mutatom: "Még jó, hogy nem égett le a lakás."

Szerintetek kuka vagy érdemes cserélgetni?
(#) uniman válasza Witl 106 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Az a fekete csak por...nagynyomású levegővel/ ecsettel eltávolítható.
(#) Witl 106 válasza uniman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Talán megvan az ok. A 470µF-os ment gallyra. Holnap veszek egyet.
(#) uniman válasza Witl 106 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ezt "ránézésre" állítod, vagy műszeres méréssel igazoltan...?
Olvastad pl. ezt ?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
Következő: »»   461 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem