Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   534 / 580
(#) dada75 válasza dada75 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Kijavítottam. A fólia is megsérült, de áthidaltam. Triak cserélve, holnap próba. Jó éjt!
(#) palko0125 válasza dada75 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A szénkefe a motorban van. Ha a szénkefe rövid, akkor a self-test-nél a motort nem érzékeli az elektronika. Zanussinál ilyenkor semmit nem hajlandó csinálni a gép.
Tehátrakd rendbe az elektronikát, vedd ki a kefét, nézd meg milyen hosszú (~1cm már rövidnek bizonyul) aztán mehet a teszt, ha a kefe is rendben.
(#) dada75 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Köszönöm a választ, így már érthető. Így teszek, és jelentkezek. Az megvolt, hogy hol a szénkefe, csak az összefüggéseket nem értettem.
(#) noi válasza VIM hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Tegnap este kipróbálta ezt anya, közben kihangosítva volt velem telefonos kapcsolatban.
Sajnos nem változott a működés. Program induláskor nincs szivattyú, nincs vízbeengedés, hanem rögtön nagy energiával felgyorsítja a dobot, majd leállítja. Ez után ezt megismétli, miközben kigyullad a szervíz LED és mutatja az F60 hibát. Utána leáll teljesen, csak a hibajelzések maradnak.
Megnézetjük a tacho épségét.
Köszönöm!
(#) noi válasza noi hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Azt mondja a szerelő, hogy amikor kint volt az F60 hibára, akkor megnézte a Tacho-t is, ami jó.
Sőt, a panel cserét sem vállalja, mert fél, hogy újra kimegy a panel...
Ha megyek anya felé (talán pünkösd), kiveszem a panelt, hátha látszik rajta valami sérülés.
(#) VIM válasza noi hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Még megpróbálhatsz egy teszt programot lefuttatni és az "aqua stopot" a bejövő tömlőn megnézni, nem e leoldott.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
(#) mlaci989 válasza noi hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ez tacho lessz. Volt ilyen esetem. Szakadt smd ellenallas, vagy hasonlo.
(#) VIM válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia!
Idézet:
„Anyukám vett kb. 5 éve egy Whirlpool WTL 60812 mosógépet. Csütörtökön próbálták beüzemelni. (tehát az elmúlt 5 évben egyszer sem ment)”
.... már eleve rossz volt amikor megvették vagy a nem rendeltetésszerű beüzemelés tett benne károkat?
(#) samarazoli hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
sziasztok. Van egy LG direct drive mosógép ami kiöblití a főmosást majd csak a szivattyú megy percekig utána meg kidobja a vizleeresztési hibakódot szivattyut már ujat tettem bele. egyszer jól ment utána megint ezt játssza. Van valakinek tippje esetleg???
(#) dada75 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia! Elektronika bent van. Bekapcsolás, egy kis időre bezár, aztán kinyit. Szénkeféket kiszedtem (a jó anyjukat, aki azt az idétlen csavart odatervezte...). Elég rövidnek néz ki, kb.1-1,3 cm között van. Hol tudok normálisan ilyet beszerezni? Orcyban lehet? A kommutátort felpolírozzam? Elsőre az elektronika jónak tűnik, a jelenség most az, hogy bezárja a zárat, de nem indul, hanem kb. egy percen belül kinyit. Persze, ekkor még bent voltak a szénkefék. Most az oldalán fekszik, mert csak így férek a motorhoz. Köszönöm.
(#) tibec válasza samarazoli hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia! Nézd meg vízszint szabályzó kapcsolót, lehet, hogy az nem működik. Ha az jó, kapcsol, akkor ellenőrizd a hozzá vezető csövet az üstig, hogy nincs-e eldugulva. Ha az is rendben, akkor az üst alján a leeresztő csövet, ami a szivattyúhoz megy. Ha nem fürdőkádba, illetve mosdóba ürít, akkor a falban, vagy ahová be van kötve a leeresztő cső, nincs-e eldugulva! Esetleg, maga a gép leeresztő csöve nincs-e eldugulva? Ha egy bizonyos idő alatt nem tudja a vizet ki szivattyúzni, akkor nem kezd centrifugázni, hanem leáll hibára. Ha a szintszabályzó nem működik, akkor nem érzékeli, hogy kiszivattyúzta a vizet, ezért leáll.
(#) dada75 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szénkefe szétszedték, lemérve 14 mm. Elég a kefét cserélni? A neten találtam a heilmannál. Köszönöm, jó éjt!
(#) palko0125 válasza dada75 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia!
Az a kefe cserés. Ha pesthez közel vagy a népszínház utcában van egy szénkefe bolt, ott lesz a legolcsóbb. Elég a kefét cserélni, a házat nem kell.
Egyébként orczy, heilmann egyaránt megfelel, csak ott drágább lesz. ( népszínház utcában kb 5-600ft darabja)
Üdv, Palkó.
(#) dada75 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia! Köszi a tippet, de sajnos, én onnan 230km-re nyugatra vagyok. Bementem az Orczyba, ahol szerdára lesz, igaz a 2 db 1990, de ha megrendelem bárhonnan (heilmann 2 db 1100+1400 posta akkor még ott sem vagyok. Ha bekerül, jelzek, nagyon bízok benne, hogy jó lesz. A kommutátort felpolírozzam? Megtisztítom, az OK, csak kérdezem. Köszi a segítséget addig is
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) palko0125 válasza dada75 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Egy nagyon finom polírozást adhatsz neki, de ne vidd túlzásba. A kommutátor szeletek között nem szükséges kikaparni, kipucolni.
(#) teglascs hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok,
Zanussi TA 1033 V-nek hogy jön le az ajtaja? Elkezdett rozsdásodni a forgáspontnál, le szeretném szedni lekezelni.
Köszi.
(#) dada75 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 26, 2020 / 1
 
Szénkefe ma megjött. Beleraktam. Először mint eddig, lezár, kinyit. Átforgattam a motort (a szénkefe felülete gyárilag finoman fűrészfogas volt). Utána elindult. Mindent a program szerint csinál, tehát, köszönöm a segítséget!
(#) Zsika hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok! Küzdök egy Miele w155-ös mosógéppel F04-es hibakód ír ki(motor, tacho, motorvezérlő). EL150-es vezérlő van benne. IGBT zárlatos volt cserélve lett meg még irányváltó relék, igbt környékén összes alkatrész a relék diódái, motor tisztítva, szénkefe mérve 21mm. Tachogenerátor 350 Ohm, kézzel tekerve kb1 V produkál. A trafó jó mindkét 20V megvan stabil is. Mi lehet még? Köszönöm. A melléklet alapján mérve a feszültségek is megvannak pár volt az eltérés.
(#) palko0125 válasza dada75 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Örülök, hogy sikerült
(#) Zsika válasza Zsika hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Sziasztok! Sikerült megcsinálni, a hibás az LM339D volt. Ha más is ilyen hibával találkozik és minden jó akkor azt is cserélni kell.
(#) noi válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Aquastop nincs a gépen. Semmilyen formában (sem aktív, sem passzív).
Teszt programot indítottam, a legelső öntesztnél (C0) elszállt, motort hirtelen felpörgeti, kiírja az F60 hibát
Egyébként ezen a gépen nem a szivattyúra kell tenni a teszt indításhoz, hanem az OFF állástól eggyel balra levőre, ami egy mosás program.
(#) palko0125 válasza noi hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szia!
Ahogy már javasoktuk többen is (mlaci989), hogy tacho probléma lesz. Csekkold, hogy a tacho tekercs jó e, mágnes fixen van e a tengelyen, aztán ad e feszültséget. Ha ezek rendben vannak csekkold a panelen a tacho körét. Pár darab smd ellenállás, zener dióda, tranzisztor. Ezek közül valamelyik problémás lesz.
Esetleg, de nagyon kicsi eséllyel még motor triak is lehet, de azt is meg kellene mérni, hogy nem zárlatos e.
Üdv, Palkó.
(#) noi válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A tacho-t is néztem. A tacho-nak 2 vezetéke megy a panelra, ezt szakadás vizsgálóval mértem meg (amikor hangot is ad a multiméter), és a motor forgatáskor szépen csipogott tőle a műszer. A panelról lehúzva, a panel csatlakozóban mértem. Nem tudom jól mértem-e...
Csatolom a panelról a képeket. A tacho_in képen jobb oldalon piros rombusszal jelöltem, hol csatlakozik a tacho. Tőle balra van egy 0-ás átkötő SMD, az jó, eljut a csatlakozó a közös pontra (nulla?). A másik szálat a processzor közeléig követtem, de ott elakadtam, ahol két nagyobb 13kOhm-os (1302 jelű) SMD-hez érkezik. A PCB_proc képen fent középen jelöltem, hova érkezik a két szál. A felső itt zsákutca, az megy másutt a közösre.
Nem tudom, melyik lehet az ide tartozó tranzisztor, zener, többi ellenállás, mert itt szerteágazik. Illetve a panelon hogyan tudom kimérni?
(#) noi válasza noi hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Még egy infó: a hiba esetén a motor olyan energiával indul, hogy az üres dob esetén megcsúszik az ékszíj a motor tárcsáján.
(#) noi válasza noi hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Egy élesebb kép a proci melletti részről.
(#) Temela válasza noi hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Üdv!

Ellenőrizd le a motorvezérlő triakot is, szerintem zárlatos. (általában a motortól megy tönkre...)
(#) palko0125 válasza noi hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ahogy Temela is javasolja csekkold a motor triakot. Ha így indul, akkor az elképzelhető, hogy zárlatos.
(#) noi válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Sziasztok! Jól gondolom, hogy ez a túloldalon levő egyetlen hűtőbordás triac lesz? A csatolt képen a TR01 jelű. Sajnos az áramköri vonalak sok helyen rejtve vannak az alkatrészek alatt, hogy biztosan követni tudjam. Műszerrel meg nem merem.
A triac ellenőrzéséhez ki kell a triac-ot forrasztanom, vagy csak vizsgálok egy ellenállást betáp nélkül az A1 és A2 lábak közt?
A motor is beteg lehet, ha rossz a triac?
Ha legközelebb járok anya felé, akkor fogom tudni ellenőrizni.
(#) proli007 válasza noi hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Hello! Jól gondolod. A triac van így jelölve. Nyugodtan megmérheted a helyén. Én egy hideg műszerrel mérek, amiben 1.5V-os elem van. De most megnéztem egy gagyi multit, 1mA a mérőáram és 3V a feszültség. Azzal is nyugodtan mérhetsz, nem fog kárt okozni. A motor nem mehet ettől tönkre, maximum ha szétpörög, vagy szétver valamit.
(#) angyalpc hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Hello,

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Mosógép LED kijelzőjén a karakterek nagyon gyorsan 1-1 pillanatra felvillannak "futnak".
Ki húzva vagy kikapcsolva újra bedugva megint jól jelez, de eleinte 10-15 most már 2-4 perc után "begerjed".
Maga a mosógép egyébként működik.
Márka Brandt (francia elvileg..nem túl gyakori márka, pl a gyártótól kértem pl részletes kezelési manuált, de csak francia van nekik)
Típus: BWT3613

Esetleg kapcsolási rajza szétszerelési útmutatója van valakinek?
Következő: »»   534 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem