Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   370 / 577
(#) kisgeri válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Szép ez is, majd befejezed Azok a potik akkor jó sokat lettek tekergetve már Csere után reméljük jobb lesz. Az AT505 nem mostanában volt bekapcsolva utoljára... Nagyon vigyáztak rá ahonnan hoztam. Még az első 700-valahanyadik darab, 1959-es gyártás. Az összes papírja és javítási számlája is megvan. Azért volt egy jópárszor javítva anno.
(#) Janó bácsi hozzászólása Aug 26, 2015 / 2
 
Üdv mindenkinek. Ezt a Philips 550-est (gy.év. 1942) újítottam fel az utóbbi hetekben. A készülék egy rádió kiállításra készült, ezért kicsit többet foglalkoztam a kinézetével. Korához képest nagyon szépen szól. Ebben a natúr, káva nélküli állapotban lesz kirakva egy körbe járható polcon, és működés közben lehet majd megtekinteni. Azért érintésvédelmi szempontból csinálnak majd neki egy plexi dobozt, vagy keretet, abban lesz a hangszóró is. A többi a képeken.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
(#) granpa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Már megint 'nagyot' alkottál! Egyszer lenne ennyi időm; volna 1-2 rádióm helyrepofozni.
(#) madzagos válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szebb lett mint újkorában.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Jó lett volna látni az alját is , amúgy gyönyörűűű
(#) Janó bácsi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Az alja néhány kondi és ellenállás cseréje, meg néhány vezeték pótlása után is maradt eredeti, annak nem vállalnám már a teljes le-és visszaépítését.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nagyon köszönöm , köszönjük
(#) zolika60 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Ne szerénykedj, ez neked semmi. Szép ez is gratulálok.
(#) rozsdas111 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Nagyon szép.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Valakinek lenne véletlenül elfekvőben Orion AR604-hez második KF trafó (A demodulátorhoz közelebbi)? Nem tudom milyen másik Orion rádió KF trafója stimmelhet még ide.
(#) Janó bácsi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Általában a korabeli URH-s Orionoknak és Tertáknak azonos a KF-je pl AR 602, 702, 312, 612 (Pacsirta) valamint Terta 529 stb.
(#) Gafly válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Kis szerencsével tudok adni (legalábbis vasárnap találtam egy doboz Orion KF-et ). Sajnos viszont nem Pesten van. De lehet hogy itt is van, akkor szombaton el tudom vinni Szegedre.
Idézet:
„a korabeli URH-s Orionoknak és Tertáknak azonos a KF-je”

Mármint nem úgy, hogy a kettő egyforma, legalábbis a rajz szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) trickentrack hozzászólása Szept 1, 2015 / 1
 
Üdv!

El kezdtek érdekelni a retró cuccok és kicsit körbe néztem a padláson.
Találtam egy régi Videoton rádiót, pontos típusát nem tudom igazábol még nem is néztem át nagyon részletesen, de szerintem 60-as évekbeli.
Kipróbáltam szépen működik csak elég koszos kívül belül, de ki fogom pucolni szépen.
Igazából szétszedni nem is nagyon merem, mert nagyon nem értek még az ilyenekhez.
Aki felismeri a rádiót és tud valamit róla értékelném ha leírná, esetleg azt is ha valami hibát lát rajta.

Köszönöm!
(#) Janó bácsi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Igazad van csak kinézetre azonos, lehet hogy kicsit át kell kötni a rajzok szerint.
(#) Janó bácsi válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 1, 2015 / 1
 
A Gugli a barátod. Ha beütöd, hogy VT R4360 Velence De Lux kb 550 találatot, írást, képet kapsz róla.
(#) trickentrack válasza Janó bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) MaSTeRFoXX válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Közben sikerült vaterázni egy Pacsirtáét, az AM részen a kondik ugyanazok, valószínűleg a tekercsek is. Majd átlegózom a 604-esébe, ha azzal nem jutok előbbre.
Valami nem stimmel a kf átvitelével, jelgenerátorra+ szkóppal méregettem. Az első KF-nél nagyon szépen ott a kiemelés 470kHzen, itt meg kb semmi.

Igazából az FM miatt vettem ezt a rádiót hogy nyugati normás, és majd szépen rendberakom, és még lesz használati értéke. Puffer elkó csere után rendbejött szépen az AM rész, de az FM rész iszonyat érzéketlen, kb alig jön ki bármi is 10.7MHzen a tunerból, nem tudom milyen jelszintnek kellene lennie. Innen indult a játék.
Cseréltem varázsszemet egy vatta új 6E1P-re. Ilyenkor volt valami ismeretlen kontakthiba/zárlat és a puffernél lévő ellenállás füstölt egyet, azóta nem megy kb semmi. Tápfesz mindenhol van, az utolsó KF-en kb alig jön át valami. Kondik tekercsek elvileg jók mérésre, de mégse. Innen szép nyerni
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Közben sikerült előrelépnem, valami szörnyen nagy kontakhiba miatt működött rosszul minden, és több dolog félrevezetett. Most a középhullám működik. Amikor a hullámváltókapcsoló is úgy gondolja.
Az URH meg épphogy csinál néha valamit. Lehet szét kell szerelni és az érintkezőket átnéznem.
(#) kristikoma válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Az FM részt ekkoriban csak a közeli adók vételére találták ki, jellemző érzékenység kb. 10uV, 26dB jel-zaj viszony mellett. Vagyis minimum 200uV jelszintre van szükség, illetve közeli adóra. Persze az is lehet, hogy áthangolták OIRT-ra, de ezt egyszerű ellenőrizni.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Akkor nem kezdek feleslegesen kutakodni itthon az Orion KF után. Majd szólj, ha mégis kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) Gafly válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Hullámváltó kontakhiba. Nem ezzel kezdődik a "rádiószerelő tanonc iskola"?
(#) MaSTeRFoXX válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Idézet:
„Nem ezzel kezdődik a "rádiószerelő tanonc iskola"?”

Amikor először elindult még máshogy volt kontaktos, nem úgy hogy félig megy
Igaz addig piszkáltam ma hullámváltót hogy az FM is jobban megy már, de még teljesen használhatatlan, illetve mint ha gerjedne, hang alapján.

Van mellette egy másik igaz már tranzisztoros videoton rádió, adatlap szerint érzékenyebb az orion, mégis kiválóan megy a VT rádió. Mindegy kb 1 hét és megjön kínából a digitális FM traszmitter, azt fogom URH jelgenerátornak használni, aztán meglátom hogy működik

Sávban szerintem jó, mikor legutoljára néztem az oszcillátor 100MHz környékén meg felette ment.
(#) gkari válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Szerintem a Pacsirta Fm tekercsei nem azonosak a 604-ével, talán úgy használható, hogy az EABC 2 aránydetektor diódáját mellőzöd (testre kötni), a kapcsolás ezen részét a Pacsi szerint csatlakoztasd a triódához
(#) Gafly válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Elnézést a képminőségért. Ezt a KF-et tudom ajándékba felajánlani. Szombaton a szegedi Alsóvárosi Tóth vendéglőben (nagyállomással srégan szemben) leszek kora délután , ott átvehető. Papirforma szerint pont ilyen kell...
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015

KF1_pici.jpg
    
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Sanyo RD 4028UM kazettás magnóhoz nincsen valakinek egy, a szalagválasztóra való műanyag kapcsolókarja? Sajnos az egyik törött, már csak ez hiányozna a hiánytalan külső állapothoz..

Kép 006.jpg
    
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Tárgytalan, már kaptam máshol felajánlást.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Köszi a felajánlást! De közben tényleg megoldódott a probléma, így mégse kell
(#) ticseboy hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Üdv. Mindenkinek. Egy Terte 328-as skálahurozását keresem, lehetőleg értelmezhető rajzon. Előre is köszönöm. Amiket találtam, számomra értelmezhetetlen.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2015
(#) kadarist válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Szia!
Miket találtál? Gondolom ezt meglelted.
(#) ticseboy válasza kadarist hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Amiket találtam, ne egyeznek a valósággal.
Következő: »»   370 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem