Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   479 / 577
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok.Keresem Panasonic rádiós magnó kapcsolási rajzot ,tip RX-1650ls,ha valakinek megvolna vagy le tudná tölteni, és elküldené megköszönném.üdv szepi003
(#) hobbyjani válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Azt hiszem ez kell legyen
(#) szepi003 válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Köszönöm ez lesz az ,átszeretném hangolni az oirt ról ccir re.Még lehet hogy kérek segítséget ha el akadok .még egyszer kösz. üdv szepi003
(#) fecameca válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Szia. C4 C23 és a bemeneti szűrő az eltávolítandó. Talán itt is ilyen rádióról lenne szó? Bővebben: Link
(#) tommeeka válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) tommeeka válasza gkari hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszi a választ, már csak az a kérdés, hogy ha balra dugom, akkor mi fogja kikapcsolni a belső hangszórókat?
(#) HA5BRG hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy 1950-60-as években gyártott műsorvevőm. A skálaüvegről elkezdett leperegni a felfestett frekvencia-jelzés.

Mit lehet ilyenkor kezdeni vele?
(#) Janó bácsi válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Kicserélni!
(#) HA5BRG válasza Janó bácsi hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ez egy olyan készülék amit idehaza nem forgalmaztak. Magánimportból származik, nem tudom mire kicserélni.
(#) Janó bácsi válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Akkor így kellett volna kezdeni...... Kiveszed, beszkenneled és kijavítod a gépbe, vagy keresel valami számítógépes nagyeszűt, aki meg tudja csinálni. Ha kész, ki lehet nyomtatni fóliára színes lehetőleg lézer nyomtatóval, és üveglap mögé téve eredetinek fog látszani.
(#) gkari válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Én a feliratból (Zweitlautsprecher=másodhangszóró) gondolom, hogy így lehet. A kapcs.rajzról ez sajnos nem látható, a kétféle csatlakozó nincs is jelölve.
(#) HA5BRG válasza Janó bácsi hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ez egy remek ötlet Köszönöm
(#) hobbyjani válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 23, 2018 / 1
 
Itt van egy rakás rádióskálaüveg lefényképezve,hátha valamelyik talál
Bővebben: Link
(#) rozsdas111 hozzászólása Ápr 25, 2018 / 1
 
Sziasztok! Kaptam egy jobb sorsra érdemes VIDEOTON RM4624-A ( STAR DE LUX ) rádiós magnót.
Szeretném új életre kelteni. A facebook-ról kapott infó szerint a hangszórója hajlamos beporosodni és ettől sercegős hangja van. Ezt még kipróbálni nem tudtam mert a készülék még nem üzemkész, de ha kézzel mozgatom a membránt akkor hallani a sercegést. Ez a por ami benne van a tekercsnél, valószínűleg mágneses is mert a mágnese is szőrös a rárakódott vas reszelék szerű anyagtól. Első kérdésem ez ügyben, hogy miként tudnám szakszerűen tisztítani a hangszórót. Menet közben majd még biztos lesznek akadályok amiket remélem a segítségetekkel sikerül leküzdeni. Most indulásnak néhány képet is felteszek. A mikrofon felirata sajnos sima meleg vízzel leoldódott. A többi felirat nem sérült. A burkolat nagyjából meg tisztítva. A későbbiekben szükségem lesz egy kapcsolási rajzra, ha nem találok hozzá itt az oldalon, vagy máshol. Ezen kívül kell majd egy antenna mert az nincs meg teljes egészben és egy állomás kereső gomb.
(#) oregtamas0202 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 / 1
 
Üdv! Ezeknél a lágy szélgumi,( szivacs) miatt eldeformálódik és a csévetest dörzsölődik a vas külső és belső falához. Az egyik oldal mindig jobban súrlódik amelyik irányában deformálódott.
Azon az oldalon kis vatta , vagy puha szivaccsal kitámasztom a membránt a kosárhoz.
Ez kényszeríti visszaállni az eredeti állapotba.
Kicsit csökkenti a hangszóró mozgását , de nem mérvadó.
Valamint , fordítva tenném be és a súly is segít az eredeti állapot felvételére.
Ez kerek hangszóróra is érvényes , ott a kivezetés is elhúzza , félrehúzza egy idő után a membránt, és ott is súrlódik.
Talán van rajzom is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) hobbyjani válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 / 2
 
Ha a rajza kell,az itt van.
(#) hobbyjani válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 / 1
 
A baj a hangszóróval az,hogy a mágnese belül van,másképpen érdemes volna szétszedni,kitakaritani ,visszaragasztani és becentirozni,ilyen tipusoknál ez nagyon nehéz,esetleg lehetne helyesiteni valamilyen lapos Alnico mágneses modellel,a japán készülék roncsokban esetleg található ilyen.
(#) zolika60 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Egy kis reklám. Tán nem veszik a fejem érte.
(#) rozsdas111 hozzászólása Ápr 26, 2018 / 2
 
Hiányosságok még vannak, a takarítás sikerült, eltekintve attól hogy ugyanazon módszer mellett az egyik felirat megkopott. Ezt inkább teljesen eltávolítottam. Belső részt ecsettel és porszívóval nagyjából portalanítottam. A magnó résszel később fogok foglalkozni. Néhány forrasztást frissítettem, de még lehet hogy kell továbbiakat is átforrasztani. Egyenlőre elégedett vagyok. Szépen szól és van benne erő. A kapcsolási rajzért külön köszönet.
(#) Janó bácsi hozzászólása Ápr 30, 2018 / 8
 
Tisztelt mindenki. A legutóbbi csöves erősítő építésem elég nagy népszerűségnek örvendett, sokan kerestek meg prívátba építési tanácsokért, ötletekért, sőt még konkrét megrendelést is kaptam egy erősítő építésére. Ezért bátorkodom most bemutatni egy hasonló erősítő építését, csak ez most sztereó lesz, 2 X EL84-el. Néztem közben a "Csöves erősítők építése" lapot is, de ott is vegyes a kép, szó van mindenről, rádiókról is, úgy hogy maradok ezen a topikon. Természetesen most is a trafókkal kellett kezdeni, meg is csináltam már a két kimenőt, meg a hál. trafót, hogy a hely miatt tudjam tervezni az alaplapot. Részletesen írok majd az építésről. A többi a képeken.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 1, 2018 / 5
 
Folyt.: Ma a panel, doboz gyártással telt a nap, reggel 6-tól délután -3 ig. A tartó panel 1 mm-es alu lemez, a doboz oldala 0.5-ös horganyzott bádog, hajlítva, az éleken összeforrasztva. Kífúrtam rengeteg lukat, a csőfoglalatok helyét, stb. Van még egy csomó mechanikai munka, mielőtt elkezdhetem a huzalozást. Hát eddig ennyi.
(#) HA5BRG hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Egy kis tippet szeretnék kérni tőletek. Adott egy dobváltó egység, rajta két csővel (Orion Duna tv-ben). Eléggé nehezen hozzáférhető a foglalat, mert magas a köré épített gallér, amolyan árnyékoló henger-féleség. Alulról a foglalat szintén nehezen hozzáférhető, a szűkösen beépített alkatrészek miatt.

A hiba: a cső foglalat erősen KH-s és csak egy bizonyos szögben megpiszkálva hajlandó menni a cső.

Már ellenőriztem, nem cső hiba!

Van valami tippetek, hogy a doibváltó atomjaira bontása nélkül miként lehetne kicsit tenni a bibi ellen? Kontakt 60/WL/61 spray-család? Egyéb praktikák?

Köszi előre is!
(#) Stewe válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
A csőfoglalat érintkezője elcsavart rögzítésű? (Felülről a villa beledugva és alul elcsavarva, hogy alakzáró rögzítést adjon.) Ha ilyen, akkor cső ki, érintkezőkről a huzalozást és alkatrészeket leforrasztani és ónmentesíteni (egyesével természetesen) és akkor egy hosszú csőrű fogóval alaphelyzetbe lehet csavarni és fölfelé kitolni. Így a két fél beállítható, vagy esetleg újra is gyártható.
Ha felül hozzá lehet férni, akkor a csőláb furata melletti hasítékon egy tűvel, vagy lapos ékkel mellé lehet szúrni, és előlehet feszíteni. Kivéve persze, ha felül egy csak furatos bakelit tárcsa is be van pattintva....

De biztos, hogy a csőfoglalat KH-s? Nem lehet, hogy a cső piszkálásakor a dobváltó érintkezése lesz jobb?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) HA5BRG válasza Stewe hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Felülről csak egy bakelit karika van a csőfoglalaton. Furatokkal. Hogy alatta mi van, az sajnos nem látszik jól.

Próbáltam megmozgatni magát a dobváltó szerkezetet, de akkor nem történik semmi. Csak akkor ha a csövet finoman megmozgatom a foglalatban.
(#) Stewe válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Fényképet tudsz csinálni a foglalatról a cső felől és hátulról is?
(#) HA5BRG válasza Stewe hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Igen, este csinálok képeket.
(#) kristikoma válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Szerintem atomra bontás nélkül nem sokra mész. Ezek a foglalatok valamiért gyárilag se az igaziak minőségre. A helyedben cserélném(ha lehet) jobbfélére.
(#) HA5BRG válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Ettől féltem
(#) (Felhasználó 116638) válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Ezek a foglalatok nem megbízhatóak.
Cramolin Tuner spray-vel megfújhatod, de csak ideig-óráig lesz jó.
A Preh gyártmányú kerámia foglalatos verziókkal nem szokott ilyen hiba lenni.
(#) HA5BRG válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Van egy donor Duna sasszim, abban a kerámia foglalatos dobváltó van. Ha nagyon nem boldogulok a szétszereléssel, akkor az egész dobváltó állványt átszerelem és a vezetékeket átforrasztom. Köszi a tippet!

Ha mégis a foglalat cseréje mellett döntök, akkor gondolom kizárólag kerámia foglalatot szabad felhasználni és a bakelit az felejtős.
Következő: »»   479 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem