Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   480 / 577
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 9
 
Folyt. Az egész hét a mechanikus munkákkal ment el, lemezvágás, hajlítás, fúrás, anyák forrasztása, stb. Közben elkészültek a forrlécek, le lett tapétázva a doboz, meg a fedlap, meg készült hozzá plexi védőlemez is. Nagyjából összeállítottam az egészet, csak a trafók burkolata lesz még letapétázva. Persze nem marad így, még szét kell szedni, csak a fotók kedvéért raktam össze, meg hogy lássam, mit kell még változtatni rajta. A többi a képeken.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 7
 
Még képek:
(#) zolika60 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szokás szerint szép lett gratulálok hozzá. Pedig új építés, nem restaurálás.
(#) tdi75 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Ez csodaszép lesz!
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Mestermü!!
(#) tommeeka hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Valaki esetleg be tudná azonosítani ennek a stereo rádiónak a típusát? Ha esetleg sikerülne, akkor rajzot is kérhetnék?
ELL80-as végfok cső van benne. 4ohm os hangszoroval próbáltam, de csak zizeg a kimenőtrafó, ha a hangerőt feljebb tekerem.
Köszönöm
(#) tommeeka hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy URH-nagyon halkan szól egy KAPSCH MONDIAL rádióm. Valaki nem tudna rá valamilyen gyógyírt? Én cső hibára tippelek.
Köszönöm
(#) (Felhasználó 116638) válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
És mi alapján "tippeled"?
Az ECC85-öt cserélve is halk?
Milyen mérések történtek?
(#) tommeeka válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Nem történtek mérések, gondoltam kapok valami jó tippet ☺
Nagy öreg szaki mondta, kicserélem, köszönöm.
Tanulom még a csöves technikát, egyenlőre csak kitisztítottam, potikat befújtam, mechanikát életre keltettem, skálazsinórokat pótoltam.
(#) IQNUKU válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szia!

Talán ez a típus lesz az!
Link
(#) tommeeka válasza IQNUKU hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Ez lesz, igen!
Nagyon köszönöm!
Rajzot esetleg letölteni hozzá szerinted hol lehetne?
(#) antiktelefon válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Üdv!
Ott vannak a rajzok is, rá kell kattintani egyesével, aztán a kinagyított részletre kattintani, és emailben le lehet kérni.
Naponta csak hármat, úgyhogy a negyediket, a skálahúrozást ma nem fogod megszerezni. (vagy ha nagyon kell, meg lehet oldani)
(#) kristikoma válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Bele kéne dugni az UKW vagy dipólantenna bemenetre egy normális antennát, és egy nagy térerejű állomást keresni...
(#) elektroncso válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de keleti vagy nyugati URH sávos? Mert ha előbbi akkor egyáltalán nem készülékhiba.
(#) feketek válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Akkor sem veszett fejsze a dolog ha keleti URH-s, mert pl. nálunk (Győrben) 1 KF-fel a névleges hullámhossz alatt (alsó felharmónikus) szépen foghatóak a nagy térerővel sugárzott adók:
Kossuth 87,6-10,7MHz
Petőfi 93,1-10,7MHz
Ráadásul a skálának az előbbi matekkal kiszámolt helyén.
K
(#) elektroncso válasza feketek hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Ha nem tévedek akkor ez a tükörfrekvenciás vétel miatt van. De ha a rádióban jó szűrő van, akkor ez bizony okozhatja, hogy halk a jel URH-n, mivel a szűrő csillapítása miatt csak nagyon gyengén jut át a tükörfrekvenciás jel.
Olyanról, hogy alsó felharmonikus még nem hallottam soha.
(#) kristikoma válasza feketek hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Alsó felharmonikusról nem hallottam még, inkább alsó keverés lesz az. A kevés hangolt kör, illetve ezeknek a széles sávú hangolása okozza, hogy egyátalán vehető. Korrekt rádiónál nem, vagy csak jelentéktelen mértékben észlelhető.
(#) HA5BRG hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok,

Egy régi csöves rádió javításán dolgozom és a hangerőszabályozó poti menthetetlenül viseltesnek tűnik. Hosszú éveket töltött a készülék egy pincében és minden része oxidos, kontakthibás. A hangerő potit próbáltam tisztítani, Kontakt spray-el kezelni de semmi hatás. Össze-vissza szabályoz, kihagy, hol az egyik hangszóró szól, hol a másik (sztereó poti).

Nincs valakinél elfekvőben egy hosszú tengelyes, 470k-s sztereó poti, kb. 6-os átmérőjű szárral?

Illetve a rádióban az összes audio csatoló kondenzátor szét van nyílva, ki van purcanva, átvezetnek stb. Mire érdemes cserélni? Úgy olvastam, hogy a poliészter kondikat érdemes elfelejteni, helyettük a polisztirén vagy inkább polipropilén kondikat kellene alkalmazni. Ez mennyire helytálló?

Köszi előre is
(#) Stewe válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
A régi potenciométerek elég korrektül voltak építve, a lehajtott lemezfülek elviselnek néhány ki- behajlítást. Érdemes szétszedni, alkohollal kimosni, a csúszka rugóját kicsit megfeszíteni ha szükséges, és a csapágyakra egy leheletnyi kemény zsírt kenni.
Ha nem az ellenállásréteg kopása okozza a kontakthibát, fél órás politechnikával szinte csodát lehet vele tenni.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) HA5BRG válasza Stewe hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ezen sajnos nincsenek fülek, ez valami összepattintós féleség, de majd megpróbálom szétszedni. Fülest már szedtem szét és tisztítottam ki, azzal nem is volt gond
(#) Stewe válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Lehet rá fület forrasztani...
(#) gkari válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ha jó lehet 2x1M, azt tudok vadi újat (PREH).
(#) Epu2 hozzászólása Máj 11, 2018 / 2
 
Üdv! Egy kis nyalánsággal volt dolgom. Minden eredeti, csak biztosíték foglalatok fáradtak el. Az URH nagyon kellemes és meglepően érzékeny.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 11, 2018 / 10
 
Folyt:
Készen van az erősítő. 2X5W kimenet, 50mV bemenet.

És itt a videó róla:Bővebben: Link
(#) HA5BRG válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Csodaszép!

A zöld kondik azok WIMA polipropilén audio típusok?

Én is éppen egy push-pull kapcsolású 17 csöves szörnyet élesztgetek (RET Estonia Stereo), 1+2x6N2P előfokkal, 4x6P14P végfokkal.

A hangja nem az igazi, sajnos én csak sima piros Wima kondikat tudtam beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) exabit válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Az a ball. ha balance-ot jelöl nem egy L-el kellene rövidíteni? A bass pedig nem rövidítés, nem kell utána a pont
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Nagyon szép,átgoldolt munka,gratulálok!
(#) Janó bácsi válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Zöld kondi csak egy van, a sárgákból van több, de fogalmam sincs micsodák. Elolvastam rajta a szükséges értékeket, beraktam, oszt jónapot.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Szeretnénk egy videót is az erősitőről valami szép klasszikus zenével.
(#) Janó bácsi válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Nem értem a kérést, hisz ott a videó is!
Következő: »»   480 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem