Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   481 / 577
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Elnézést ,nem vettem észre,szépen működik az erősitő,eszemben jut,mikor iskolás voltam,épitettem én is egy hasonlót 2 db ECC83-al és 2 db 6P6sz-el és egy 5C4-es orosz egyencsővel,most sajnálom,hogy elkallódott és valahol a kukában végezte.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) lacusska hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Kedves Fórumozók! kéném szives hozzászólásotokat a következőkre: Szeretnék feléleszteni egy 1945 előtti elektroncsöves rádiót, amiben az AZ1 es elektroncsövet sajnos letörték a foglalatáról a bekötések elszakadtak stb. Az AZ1 istentelen drága, annyit nem szeretnék első körben rákolteni . Rémlik hogy valaha volt egy cikk valamelyik ujságban, hogy meg lehetett oldani a dolgot valamilyen késleltető áramkörrel és két diódával. Nem találom a leirást. a lényeg annyi hogy " megvárja" míg a többi csövek felfütenek és aztán adja rá a félvezetővel egyenirányitott anódfeszültséget, hogy a felfütetlen csövek katódját ne gyötörje meg a korán érkezett anódfeszültséggel- anódárammal. Kérem ha valakinek van erre ismerete segítsen ebben. köszönöm : Lacusska
(#) lacusska válasza HA5BRG hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Kedves HA5BRG. Nekem a következő potméter javitás vált be: papiron elcsiszolunk egy darabka 4-6 B s ceruzabelet, ennek a keletkezett porát összekevertem a valamikor divatos molibdénszulfidos motopr"javitó porral vagy folyadékkal, és ha pos a Molibdénszulfid akkor sürü szilikonolajjak kevergetek egy kis masszát , az kenem rá a szénpoályára. Nem mondom hogy ez egy uj potméter lesz, de azért haszálható, és eredetinek tünő poti lesz. Jobb az eredmény, ha még előtte nem próbálkoztak a javitással. Az 1970-80 azs években dolgoztam a Rákóczi uton a Várnai rádió mühelyben akkor és ott nagyon sok háboru előtti rádió potit hoztunk használhatóra ezzel a módszerrel.
Üdv lacusska
(#) kristikoma válasza lacusska hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Amíg feléleszted a rádiót, elég két dióda a tápegységbe. Ha tényleg nincs AZ1(nekem lehet van felesleges), megteszi AZ21 is(az is van). Egyébként valami egyszerű relés késleltető kell, 30s és 60s közti bekapcsolás késleltetéssel.
(#) circuit hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Kedves László
A Rádiótechhnikában Plachtovics György " Elektroncsöves erősítők " sorozatában konkrétan foglalkozik a csöves készülékek bekapcsolás késleltetésével. Egyszerű relés kapcsolás, megbízható. Valamikor 2005 táján ment a cikksorozat. Ha érdekel, előkerítem, ímél címedre elküldöm.
Üdv: Tóni
(#) HA5BRG válasza lacusska hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Köszönöm Idő közben valami hasonló módszerrel sikerült életet lehelni a potiba. Most olyan 95%-osan működik. Erre azt mondom már, hogy JÓ
(#) madzagos hozzászólása Máj 15, 2018 / 1
 
Lomtalanításból mentettem meg.
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Ezt "fényesítsd" ki, ez a kihívás! Mi a neve, mi kell bele?
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Házi készítésű,az egyenirányító cső az jó. A másik csövet még nem néztem.
(#) gcsabee válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Esetleg nem RV12P2000?
(#) hobbyjani válasza lacusska hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Egy késleltető relét be lehet épiteni,valami hasonlót mint hangszoróvédelem,akkor az anódfesz később kapcsol be,vagy lehet egy modernebb csővel (EZ81) és egy kis 6V-os trafóval megoldani,igy nem kerül félvezető a készülékbe,én igy helyetesitettem egy AL 4-es csövet EL 34-el amit ma is gyártanak.
(#) Robin2 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Miközben relés késleltetővel védi a csöveket, bocsásson rájuk megnővelt anódfeszültséget. (Az egyenirányító csövön eddig esett jónéhany tízvolt, a két diódán ehhez képest semmi sem fog.) Ezt a szűrő/puffer kondiknak sem túl jó.
(#) Janó bácsi hozzászólása Máj 15, 2018 / 1
 
Ámberek. Ennyi macera (relé, dióda, ellenállás, késleltető áramkör) nem lenne egyszerűbb berakni egy AZ1-et? Szerintem az a legolcsóbb megoldás, és minden maradna eredetiben.
(#) granpa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Azé': relé, dióda, ellenállás van a fiókban, AZ1 meg nincs, csak a piacon aranyé'.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Én is németnek tippelném
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
2500 forint
Bővebben: Link
(#) Janó bácsi válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
(#) madzagos válasza gcsabee hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
De az este kivettem megnéztem. Még nem mértem ki de van belőle tartalék.
(#) keszeg01 hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Jó napot.
A képen lévő sasszi milyen rádióé lehet ?
Csövek:EBF2,ECH4,( EL11 v ECL11 v VCL11)
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) benzinkutas111 válasza Gobe54 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Kedves GOBE54!

A TVR130 a VBKM által valamikor gyártott, 380 V-os, háromfázisú tirisztor gyújtásvezérlő egység szinkronizáló blokkja. Sajnos, így nem működik, kell hozzá 3 db. TVR120 kártya, és 3 db. TVR110 gyújtótrafó. Tápegységnek sem nagyon használható, mert max. 0,3 A-t ad le tekercsenként. Ha viszont bontatlan állapotban még megvan, akkor érdekelne. Pláne, ha esetleg több darad is van, vagy van hozzá TVR120, TVR 110. Csere, (nagyon sok alkatrészem van), vagy kp. is szóba jöhetne.

Köszönettel:
benzinkutas111
(#) gkari válasza benzinkutas111 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Biztos, hogy ez idevaló????
(#) goreny válasza gkari hozzászólására (») Máj 17, 2018 / 2
 
Miért őt kérdezed??? Ő válaszolt, segíteni próbált egy kérdezőnek. Talán az eredeti kérdésfeltevőt kellene erről kérdezned. De amúgy igazad van, nem múzeális rádióról vagy tv-ről van szó. Mert ide csak azok tehetik be a lábukat.
(#) granpa válasza goreny hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Természetesen, mivel a téma címe: Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása.
(#) goreny válasza granpa hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
A téma címében sehol nem látom a tv vagy rádiókészülék kitételt.
Elárulnád mi számít muzeálisnak?
(Az a megfogalmazás, hogy az, ami a muzeumba való, nem elfogadható, de az sem, hogy amiben nincs nyák és sorozatban gyártották. Akkor az összes Pacsirta rádiót ki kell dobni a muzeumokból.)
Akkor ezek szerint, itt nem lehet bemutatni egy régi villanyórát, motordinamót, netán egy 1962-ben készült mágneskapcsolót.
(#) E197 válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Kedves keszeg01!

Keresgéltem a Kádár Könyvben, olyan rádiót kerestem, amely ECH 3 vagy 4, EBF 2 és ECL 11 csővel készült.
Találatok:
Standard Elit szuper,(4233) Eka 424
Telefunken 341V
Telefunken 2T65V és 2T65VGR
Orion 255 és 255G
Orion 355 és 355G és Telefunken 1T75V és 1T75VGR

Ebből nagyon valószínű, hogy valamilyen Telefunken lesz, mert az interneten való böngészés után a legtöbb Telefunken sasszi erre a típusra hasonlít. Ha nem kérem javítson ki valaki. Sajnos nem találtam meg mindegyiknek a belső képét. Nekem csak Orion készülékeim vannak, de szeretek kép alapján típust felderíteni, remélem segítettem valamennyire.
(#) keszeg01 válasza E197 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Jó napot.
A Telefunken 341V lesz ara hasonlít, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) fecameca válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Akkor ez gyönyörű rádió lehetett. ha az, amiről a képet találtam. Sajnos ez az alváz nálam már a reménytelen kategória. Ház pedig sehol. Nem tudom, Janó bá tudna -e belőle valamit még varázsolni?
(#) keszeg01 válasza fecameca hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Csak mint alkatrészforás másra már nem való meg mint érdekesség.
(#) granpa válasza goreny hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
Olvasd el újra, és értelmezd, az előző h.sz. árnyékában. Természetesen idevaló lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
Következő: »»   481 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem