Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   401 / 577
(#) popeye válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Csak rádóhoz való trafó jó vagy van más megoldás is pld. fénycső transzformátor?
(#) granpa válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A fénycső "trafó" egy fojtó, nem trafó (tkp. előtét-ellenállás, nem hálózatfüggetlen). Leválasztó trafó az igazi, de a rádiós, és egyéb trafó is jó, mert hálózatfüggetlen feszültséget biztosít. Autotrafó NEM!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) elektroncso válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Használhatsz 230V/230V-os leválasztó transzformátort is, de akár két egyforma pl. 230V/6V-os trafót is, úgy bekötve, hogy a két trafó 6V-os tekercsét összekötöd, az egyik 230V-os tekercsre rákötöd a hálózati 230V-ot, a másik trafó 230V-os tekercséről pedig leveheted a galvanikusan leválasztott 230V-ot.
Mellékelek egy ronda skiccet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016

névtelen.JPG
    
(#) popeye válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Na ez már megvalósíthatónak látszik számomra.
(#) popeye hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Gondolom univerzális adapterek trafója használható erre a célra.
(#) popeye hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget s bocs hogy így felvillanyoztam a topikot
(#) Gobe54 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A 2004/8. számban van egy tápegység leírás is! 400. oldal: type:
(#) lefituta válasza popeye hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Vannak ilyen csöveim ha szükséged van rá elcserélhetjük.
(#) Gobe54 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Tisztelt fórum- és topictársak! Találkozott-e már valaki a VBKM által gyártott TVR-130 típusjelű szerkezettel? Hozzájutottam egy ilyenhez, de semmi információt nem tudok róla, és a barátom (gugli) sem segített. Előre is köszönet!
(#) cocacola80 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok. Én most regisztráltam. Én is gyűjtöm a régi rádiókat és próbálom restaurálni is őket. Szép ez a 933-as☺ Remélem nekem is sikerül eggy ilyenre szert tennem.
(#) kristikoma válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Milyen készülék? Fotókat tudsz feltenni?
(#) cocacola80 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Bocsi. Az eggy jó pár oldallal visszább van. Még szoknom kell ezt a fórumot. Esetleg a saját rádióimbol tudok mutatni.
(#) zolika60 válasza cocacola80 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Van mód arra, hogy egy hozzászólásra hivatkozást betegyél a hozzászólásodba. Például. Valamint ha valakinek a hozzászólására válaszolsz, használd a hozzászólás fejlécében lévő Válasz gombot. így egyértelműbb kinek reagálsz. Szívesen megnézzük a saját rádióidat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) cocacola80 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 2
 
Ok igyekszem. Ezt nem rég fejeztem be.
(#) zolika60 válasza cocacola80 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szép darab, gratulálok hozzá. Mennyi a te munkád benne?
(#) cocacola80 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Köszönöm. Festés, lakkozás és a hiányzó alkatrészek pótlása. Én mindent magam oldok meg. Sajnos még nem működik de majd fog
(#) zolika60 válasza cocacola80 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
A belseje is ilyen szép? Ha vissza olvasol láthatod, hogy például Janó bácsi hogyan csinálja meg ezeket. Persze vannak más ügyes kollégák is.
(#) cocacola80 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Igen olvasgattam. Ezért is regisztráltam be. Itt jó kis eszmecserét lehet folytatni a rádiókrol.
(#) popeye válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Találtam egy régi unomat vaku töltő adaptert melynek 4.5 és 130 v egyenáramú kimenete van .
A 130 v -os feszültség elég a kondinak ?
(#) Gobe54 válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Pillanatnyilag nincsenek képek. 3 egyforma trafó van benne, 12db dióda 2db kondi és két db elko. Valószinűleg valami 3 fázisú tápegység lesz....
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) granpa válasza popeye hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Kezdeti formázáshoz elég, de a kondijaid magasabb feszültségűek, illene közel akkora feszültségig formázni. A vizsgáláshoz is akörül kell, mert alacsonyabb feszültségnél nem biztos, hogy hibát mutat.
(#) OFK hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Kollegák!
Ha valakinek szüksége van egy ilyen Terta T425 belsőre, az szóljon bátran.
(#) ticseboy válasza OFK hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
328- ad nincs véletlen?
(#) szikorapéter válasza OFK hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Engem érdekelne lehet,írok privátban.
(#) OFK válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Sajnos nincs, ez is ma talált meg "véletlenül"
(#) effect hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok,

új vagyok még restauráció témában. Ölembe "hullott" egy gyönyörűen megkímélt Pacsirta. A kis problémám az, hogy egészen enyhén torzítva szól, külső bemenetről is. Olyan mintha picit túl lenne vezérelve. Az ECC83-at cseréltem de nem csökkent sokkal a probléma. Szerintetek merre érdemes elindulni? Nem szeretnék kárt tenni benne. Nem hinném hogy a csövek el lennének használva, a varázsszem úgy virít mintha teljesen új lenne. (szoktam csöves gitárerősítőket javítani, ott azért látszik egy csövön, hogy mennyire leharcolt)

köszönöm és üdv,
effect
(#) Atosbacsi válasza effect hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
El84 körüli kondenzátorokat kell megvizsgálni, cserélni. Ellenállások kimérése sem árt.
(#) popeye válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Találtam egy rajzot: teszter
Érdemes megépíteni ?
(#) granpa válasza popeye hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Formázáshoz nem igazán való, de tanulmányozáshoz jó. (Valamint teszteléshez: jó-nem jó)
(#) popeye válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Egyenlőre ellenőrzéshez kellene mert le akarom tesztelni a rádióban lévő papírkondikat hogy kell e cserélni őket.Van egy két gyanús kondi aminek a szélein a kátrány mintha kiolvadt volna de lehet hogy csak a 70 év mumifikálta
Következő: »»   401 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem