Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1237 / 1384
(#) bbatka hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Néhány hónapja ígértem hogyha kipróbálom az SK10 FLUX-ot beszámolok róla.
Nagyon jó anyag. Mindenkinek ajánlom. Kiválóan folyósít és védi a réz felületeket. Sok éven keresztül alkoholban oldott fenyőgyantát használtam, de ez jobb. Felhordás után kell vele várni minimum egy 24 órát, mert ragad. A mellékelt kép a maratás után 24 órával készült. Plusz oxidáció nem jelentkezett. Ami a képen látható az már a maratás után is megvolt. Sajnos a kép sem sikerült túl jól. Nem ennyire pocsék a nyák a valóságban. Felül egy sávot ónnal végig futtattam.

DSCF0411.jpg
    
(#) niedziela válasza bbatka hozzászólására (») Júl 28, 2017 / 1
 
Ésszerűbb a panelt ónozni mint kenegetni.
(#) bbatka válasza niedziela hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A kémiai ónozásra gondolsz?
Attól függ mi a cél. Nálam ez esetben az, hogy egyes sávokon erősebb áram is folyhasson.
A másik hogy így tudom nyomon követni, hogy melyik sávot ellenőriztem már le. Így zárom ki a nyák hibát.
A kémiai ónozást próbáltam a Wolf termékkel régen. Nem jött be. Nehezen forrasztható.
(#) Sanyesz5 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ha a felület védelme a cél csak akkor az ónozás, viszont a fluxos bevonat sokkal jobban forrasztható, pont nem is olyan régen rendeltem én is.
(#) bbatka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Akár SMD-hez is használható.
(#) niedziela válasza bbatka hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Wolf TN160 -at használok, és nagyon könnyen forrasztható nálam.
Olyan sávok ami nagy áramokat visznek, viszont kicsit alul vannak tervezve, "rendes" ónnal futtatom be. De ez ritka mert adott áramerősséghez, hozzá illő sávszélességet tervezek.
A folyasztószer és az ón nem helyettesíti egymást alapesetben.
A forrasztás minősége több dolog összetevője, hőfok, páka, ón ...stb
(#) bbatka válasza niedziela hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Még meg van az ónozom. Megnéztem az enyém is TN160-as. Ahhoz hogy forrasztani tudjam fel kellett tekernem a páka hőmérsékletét vagy 100C-al. Rendes körülmények között 270C-on forrasztok. A TN160 elpárolgott a forrasztás helyén és nagyon ronda lett a végeredmény.
Általában autorouter-el huzaloztatok. Abban az esetben ha kényes az áramkör, akkor neki állok kézzel. Na ekkor már a huzalvastagságot szoktam állítani. A fenti képen lévő nyák autorouter -el készült kb 5 perc alatt.
(#) Ge Lee válasza bbatka hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 2
 
A kémiait el kell felejteni, az egy vicc, csak tönkreteszed vele a fóliát. Nagyméretű lapos pákahegy, normális folyasztószer meg néhány centi ón, és pár perc alatt le van ónozva egy nyák.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Nálam ez vált be Kis vízzel hígítva ecsettel felhordva és hőlégfúvóval melegítve pillanatok alatt kész az ónozás (a felesleg még melegen papírtörlővel lehúzható)
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Alaktól, mérettől függően szépen meg is tudod hajtani vele.
(#) gulasoft válasza bbatka hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Nekem árnyékos száraz helyen kirohadt a flakon alja, és az egész gyantás cucc ráfolyt a polcra. Ez már a második ami így csinált, valami van a palackban ami szétszedi a palackot.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Hamar el kell használni ......
(#) RoliNyh válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Ezen nagyon könnyen lehet segíteni. Ez a palack, kb 6-7 éves, és semmi baja. Sőt, még ami benne van, az is "működik". Gyógyszertárban lehet venni ilyen üveget, én úgy kértem, hogy gyógyszeres barna üveg. Ilyenbe van a vaskloridom, és a cinkkloridom is. Ja és a figyelmeztető jeleket se felejtsük el felvinni a címkére...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Csakhogy amiről beszéltünk az spay ...
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Na olyat még nem láttam...
Akkor fujjátok bele az üvegbe...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Én azt hittem, a TN160 -ról van szó. Lehet eltévedtem...
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szerintem ezt nagyon túlbonyolítod.
Bár mindenki másképp csinálja.
(#) RoliNyh válasza attika hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Az nem baj, engem a végeredmény kárpótol...
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) bbatka válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Hasznos információ. kösz !
(#) dbalazs hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok. Nyákmarást tudna nekem vállalni valaki? Egy oldalas, általában 100x160mm-es méretekben szoktam tervezni. Nagy ritka a nagyobb méret. Elsődlegesen Székesfehérvár és "vagy" környékbeliek lennének előnyben. Az átadás átvétel végett. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) Ge Lee válasza attika hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Azon a videón én is jót mosolyogtam. Az alatt az idő alatt amíg a ragasztgatással (nem is értem) bajlódik, kinyomtatom a műnyomóra amit akarok, levasalom, lemosom, és már benne is van a vaskloridban. Mellesleg abban sem vagyok biztos hogy a ragasztószalag átküldése a hengeren nem fogja azt előbb utóbb tönkretenni.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Üdv!
Valaki el tudná mondani, hogy mire való a Transparent 21 es lakk?

Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Hogy a pausz papírt átlátszóbbá tegye a fotózáshoz.
De a Rádiótechnikában megjelent nyákokhoz is azt javasolják, hogy fotózás előtt fújd le vele.
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Áttetszővé teszi a papírt, könnyebb használni előhíváshoz. Lásd itt: YouTube video.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Értem, köszönöm! Egyébként ilyen lakk nélkül is lehet sima papírral levilágítani ugye? csak több ideig tart.
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 2
 
Ne gondold hogy lakk! Egy olajos trutyi ha nedvesen teszed a levilágítóba akkor mindent összeken ,ha hagyod száradni akkor meg kb fele olyan átlátszó (viszont a száradási idő kb 2 nap)
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Mintha itt olvastam volna, hogy valaki így használja. Nekem kétségeim vannak, leginkább a jó kontraszt miatt de fene tudja... Le is megyek a műhelybe kipróbálni, hátha alapon.
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Alapesetben tíz perig tart nálam a levilágítás, előre lakkozott panellel, normál üvegen keresztül, írásvetítő fóliával. Papírral 30 perc megvilágítás után is csak fele annyira látszanak a kitakart részek, mint a szokásos fóliát használva.

Egy próbát megért, többet nem.
Következő: »»   1237 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem