Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1282 / 1384
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Egy időben nem voltak tökéletesek a Bungard nyákok ,sokan írták itt a fórumon is hogy hosszabb időt igényelt mint az előző széria . Lehet hogy a tied is abból a gyártásból származott.
(#) SlyChocolate hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Lenne még két kérdésem.
Láttam a neten olyan videót, hogy sniccerrel vágták be a panel majd törte el a srác.
Ez mükődőképes dolog vagy maradjak a biztosabb kis-lomb fűrésznél?
A másik kérdésem a lézernyomtatós vasalós rajz felvitel működik?
Vagy inkább a hagyományos uv-s fotózás?
(#) alex0 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia!

Amiket leírtál, az mindegyik működőképes. Sniccerrel is el lehet vágni a nyákot, de az üvegszálassal meg kell szenvedni. Bakelitnél kényelmesen használható a folyamat. Ha van karos lemezolló a közeledben, azzal könnyen, nagyon gyorsan és tisztán lehet dolgozni, ez a legjobb megoldás. De a flex is jó választás, csak vigyázz a porral!

A lézeres megoldás kiválóan használható, de tonerpor függő. És a kínai trasfer paper olcsón beszerezhető, azzal állítólag nagyon könnyű dolgozni. Itt hon a fényes műnyomó papír kapható, azzal is megy.
A fotózás kategóriákkal jobb, azzal gyári minőséget lehet otthon is készíteni. Persze csak a nyák rajzolatára értem, mert a felirat már nem annyira egyszerű, de azt is meg lehet oldani otthoni körülmények között.

Üdv:
Alex
(#) Ge Lee válasza alex0 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Idézet:
„A fotózás kategóriákkal jobb, azzal gyári minőséget lehet otthon is készíteni.”
Kategóriákkal azért nem, és azt is tegyük hozzá, hogy csak abban az esetben, ha sikerül tökéletesen átlátszatlan nyomatot csinálni. Egy mezei lézer vagy tinta nyomat az közel sem az, a végeredmény is annak megfelelő lesz. Én 3 vagy 4 évig fotóztam, majd áttértem a vasalásra, és nem bántam meg, mert a minőségre sem mondanám hogy sokkal rosszabb, viszont a macera az töredéke van vele mint a fotózással, plusz jóval gyorsabb is (kinyomtatom, rávasalom, leáztatom, újramelegítem és lehet maratni).
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Gondolom P20 at használtál , az tényleg macerás . Egyszer próbáld ki a DRY fóliát szinte semmivel sem macerásabb a vasalásnál (na jó kell egy mosószódás előhívás) de 99% ban tökéletes a végeredmény ..
(#) Bakman válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Mit értesz "hagyományos" UV-s fotózás alatt? Az előre lakkozott panelekkel van a legkevesebb macera. Nyomtatás és már mehet is a levilágítóba az egész. Mivel a nyomat sohasem tökéletes, két példányt kell nyomtatni, majd egymásra helyezni. Ehhez képest a P20 hazsnálata valóban macerás. Igaz, az előre lakkozott panel drágább, cserébe viszont a maratás utáni fóliasávok tökéletesek (tiszta, karcmentes).

Sniccerrel is lehet panelt vágni. Nem nehéz abban az esetben, ha a vágás mindkét oldalán van legalább két-három cm-nyi panel, különben szenvedés a köbön. Tapasztalat.
(#) alex0 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Igen, én a DRY fóliára gondoltam. Az is macerásabb a vasalásosnál, meg kell hozzá felszerelés is. Meg ha már dolgozni kell, akkor érdemes a nyomdai fóliát választani. De az ismét egy lassító tényező.
Otthoni körülmények között én a vasalást javaslom, az jó eredményt ad és még gyorsan is lehet vele dolgozni. Meg kell rendelni azt a bizonyos sárga papírt (én még nem próbáltam, mert még nem rendeltem meg) azzal állítólag sokkal könnyebb dolgozni, mint a műnyomóval.
(#) SlyChocolate válasza alex0 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Köszi.
Most előre lakkozott panelt vettem.
Nem volt olcsó a 10 × 16 centis 1500 forint.
Jól tudom, hogy a vasalt nyomatottnak a sósav meg hidrogén per oxid a maratója.
Míg a lakkozottnak vasklorid?
(#) Bakman válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
A paneleken réz a vezetőréteg, azt oldja a vasklorid vagy a sósav+hidrogénperoxid keveréke.

Az UV fénnyel megvilágított lakk lemosásához (előhíváshoz) kelleni fog lúgos oldat, pl. NaOH vizes oldata.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2018
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Ehhez képest 10x10cm-es, kétrétegű nyákból 10db 3-4eFt... Jlcpcb.com
(#) SlyChocolate válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Melyik a veszélytelenebb ha bőrre kerül?
(#) SlyChocolate válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Az nagyon jó ár.
Mennyi volt a szállítási idő?
(#) Bakman válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
A vas-klorid veszélytelenebb, de egy gumikesztyű sokat tud segíteni. A bekevert sósav+hidrogén-peroxid lebomlik egy idő után, nem lehet hosszan tárolni. A vas-klorid cserébe, hogy szinte végtelen ideig eláll, amire rácsöppen, maradandó foltot hagy, csak az ecetes olló segít.
(#) SlyChocolate válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Akkor maradok a vaskloridnál.
Régen is ezt használtam......
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Kb. két hét, követési számmal. Még hasonló minőséget se lehet otthon elérni (furatgalván, kétoldali feliratréteg a nyákon, precíz fúrás...).
(#) nedudgi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Egyoldalas áramkörhöz, a leggyorsabb, legegyszerűbb megoldás az acetonos hideg transzfer. Vannak korlátai, de 0,3 mm sávok, és vezetéktávolság könnyen begyaakorolható.
(#) tajger hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Segítsetek! Yamaha PSR 550-es szintihez keresek XZ 594 MK S5 panelt. Hol lehet beszerezni?
(#) Bakman válasza tajger hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Az esélytelenek nyugalmával keresgélj pl. az eBay-en. Gyári gép ilyen részegységét nem szokták piacra dobni.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) sakrafi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Szia!
Az acetonos hideg transzferes NYÁK-hoz jó lehet a denaturált szesz+Aceton keverék?
(#) kaqkk válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Igen. Én avval próbáltam ,működött ...
(#) sakrafi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Köszi, akkor kipróbálom.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 29, 2018
 
A NYÁK készíttetéssel kapcsolatos hozzászólások a megfelelő témába áthelyezve.
(#) Zoli_bácsi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Én évek óta pausz papírra nyomtatok egy mezei nyomtatóval (HP Laserjet P1102), és a trükk: Toner sötétítő spray

Ezzel egy rétegben is tökéletes nyákot lehet fotózni. sokáig két példányban nyomtattam, majd összeillesztgettem a filmet. Aztán jött a "trükk". Nagyon jó. Kissé nehézkes beszerezni, de helyi nyomdák tudnak hozni. Én is a lakóhelyemen lévő nyomdából vettem. Pontosabban ők hoztak nekem.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) janigel válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
És ezt beszerezhető nálunk?
(#) Zoli_bácsi válasza janigel hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Nyomda ellátókban kapható. Google azonban nem talál magyar forgalmazót sajnos. De hazai nyomdákban érdeklődve egészen biztos, hogy tudnak segíteni. Ilyenkor érdemes 5-6 palackot venni, nagyon sokáig elég.
(#) sdrlab válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ugyanezt adja, ha nitrohígítós párának teszed ki vagy egy félórára(zárt edényben párologtatsz némi hígítót), vagy egyszerűen csak lefújod valamilyen hasonló oldószert tartalmazó akril lakkal, átlátszóval értelemszerűen. Ez gyorsan megszárad, és a rajtamaradt lakkréteg még védi is pluszban a nyomatot. Én ezt használom már régóta, és sosem kellett még egynél több nyomat a megfelelő fedéshez...
(#) Zoli_bácsi válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ezt az opciót is jó tudni. Következő alkalommal ki fogom próbálni, köszönjük a hasznos infót!

(#) TAttila77 hozzászólása Nov 8, 2018 / 2
 
Sziasztok. A minap olvastam itt visszább, hogy az a bizonyos sárga transzfer fólia milyen jó a vasalásos technikára. Hát gondoltam egyet és rendeltem a német ebayről egy nehány darab A4-es nem kunkorodós darabot. Azthiszem GeLee és CHZ írt erről egy pár sort. Egy hét alatt meg is jött, alíg vártam hogy kipróbáljam rögvest neki is estem mint foxi a zizinek. Álmomban se gondoltam volna hogy ilyen gyönyörű panelt csinálok elsőre vele. nem kell áztatni semmit sem, ahogy átküldtem a laminálón vagy hússzor lehúztam a papírt, már marattam is. Fúrással együtt volt tán tíz perc. A nyákot a legfinomabb csiszolószivaccsal megdörzsöltem, majd papírzsepire tettem vagy két csepp sósavat, megtöröltem vasalás előtt. Itt egy kép a kész panelekről. 25x25mm-esek a fóliasávok 0,4, a legvékonyabb csík pedig 0,05-ös, illetve az írások is. Nagyon köszönöm hogy megosztották ok ezt az ötletet.
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 2
 
Nagyon megéri az árát, álom vele dogozni.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ahoz képest hogy én lakkfilccel tanúltam nyákot csinálni a 90-es évek legelején és így is tettem tavalyig, el se hittem hogy a legvékonyabb fóliacsíkot is ki tudom maratni. És mellesleg olyan mint a gyári. Most jut eszembe, hogy az etikett cimke hordozópapírja is ilyen, csak fehér. na ki fogom ezt is próbálni. Úgy sejtem hogy egy papír számtalanszor felhasználható.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
Következő: »»   1282 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem