Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   193 / 199
(#) kokozo válasza mhl hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Én úgy gondolom, hogy egy 2*40W-os erősítő nem 80W-ot fogyaszt hanem ennél jóval többet, lehet hogy a dupláját is, mivel az energia egy jelentős részét csak elfűti. Egy AB osztályú erősítő hatásfoka átlagosan 60%. Tehát minimum ennyivel kell nagyobb tápot csinálni hozzá. Így már kapásból minimum 130W-al érdemes számolni minimum! Így számolva máris majdnem 2A / dióda lesz az áram. És az se jó, hogy bekapcsoláskor akár többszöröse is lehet ameddig a kondikat tölti. Nem szabad ennyire kicentizni az aktív elemeket szerintem.
(#) devergo74 hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Sprint layoutban készített nyáktervet akarok legyártatni, de nem sikerül a megfelelő fájlokat elkészítenem a gyártáshoz. Lenne valaki, aki megkeresne privátban, és segítene elkészíteni, a nyomtatáshoz szükséges gerber fájlokat.
Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza devergo74 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Praktikusabb ha felteszed ide a tervet, és abból legenerálja valaki a gyártáshoz (nem nyomtatáshoz) szükséges fájlokat.
Függetlenül a Te tervedtől, nekem az a tapasztalatom, hogy a kérdezők tervei általában számos hibával rendelkeznek, és csak ezek javítása után érdemes a gyártáson gondolkozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy kicsit ráértem szerkesztgetni... Le ellenőriznétek, hogy a rajznak megfelel-e?
Nyákon a kép vörös vonaltól jobbra eső rész van, a csőfoglalatok azért kerültek tükrözve, mert a réz felőli oldalon lesznek.
Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Nem a vörös vonaltól balra eső rész van a nyákon?
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Oooo, de! Rosszul írtam, bocsi!
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Hello!
- Hogy lehet ilyen melák alkatrészekhez ilyen vékony vezetősávot tervezni? A forrpontokról nem is beszélve.
- Igazából egyik átkötés sem kell. Ha a bemeneti csati 1-2 lábát megfordítod, nem kell a GND-t vezetékezni. Valamint, a GND-sem kell felvinni a két cső között, ha a 470k-t nem felfelé, hanem lefelé viszed el.
- A 220nF-ok valóban ilyen elkószerűek?
(#) mc-4 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Szia!
Köszi, így alakítok rajta. A kondik nem elkók természetesen, csak ezek fizikai mérete egyezik meg a TF-3 kondiéval.
Köszi!
(#) mc-4 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Kicsit satíroztam rajta...
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
A sávok meg a pöttyök, mindig vékonyak és kicsik!
(#) Alkotó válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Bármelyik oldalon is vannak a csőfoglalatok, azok útban vannak a nagy-méretű kondiknak. Feltételezve, hogy ellentétes oldalon vannak (mert másként nem is lehetnek), a foglalatok lábainak kilógása + valamekkora biztonsági távolsággal meg kell a kondikat emelni, ami jelentősen csökkenti a mechanikai stabilitásukat (nagy alkatrészeknél ez kulcsfontosságú szempont). És akkor még nem is beszéltünk esetleges javításokról vagy mérésekről, amiket ilyen konstrukciónál macerás megcsinálni.
Nagyobb panelon célszerűbb elhelyezést is lehetne találni -gondolom-.
Milyen 220 nF-os kondinak vannak ilyen méretei? Mit jelent a TF-3? Szívesen megnéznék egy fotót a kondenzátorról.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2020
(#) mc-4 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Szia!
És a pontos megnevezés...
https://www.google.com/search?q=Ft-3+600v+capacitor&client=tabl...h=1280
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) Alkotó válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
A képek minősége, a szerkezeti felépítés, a csomagolás, a kivezetés módja és alakja mind egy régi gyártástechnológiát sugallnak nekem. Ettől persze lehet nagyon jó, és ígéretes.
Látszólag fém burkolata van a kondenzátoroknak. E miatt még hangsúlyosabbá válik a kérdés, szabad-e, érdemes-e őket a csőfoglalatok alá tenni. Azt javaslom, inkább a foglalatok mellé tedd őket. Egy csöves panelnek nem kell mindenáron parányinak lennie.
(#) mc-4 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm a tanácsot, elgondolkodom rajta.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Üdv!

2 oldalas NYÁK tervezésnél ha az alsó réteg GND, akkor hogyan célszerű / kell pl egy SMD ellenállás lábát levinni VIA-val?

A képen látható módszerrel csináltam., de annyira nem tetszik.
Ha közvetlen az SMD pad közepére teszem, akkor az nem okoz gondot gyártáskor?

Köszi!

kicad.jpg
    
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Vagy nem tudja valaki hogy a JLC-nél csinálnak -e eltemetett VIA-t?
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 20, 2020 / 1
 
Ilyet biztosan csinálnak.
Én annak ellenére, hogy máshol nem láttam még ilyet, esetenként szoktam az SMD PAD közepére is tenni átkötést a túloldalra. Ez az építést nem zavarja, elektronikailag sincs semmilyen ellenérzésem vele kapcsolatban, de ha ellenőrizni kell a panelt akkor az áttekinthetőséget korlátozza, mert nem látszik hol az átkötés a két oldal között.
(#) Hp41C válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 20, 2020 / 1
 
Különbséget kell tenni a kézzel és más módon forrasztott panelek között.
A probléma az, hogy a kisméretű furattal rendelkező átvezetés (via) felmelegítve a forraszanyagot magáva szívja.
- Kézi forrasztással készült paneleken kis lábszám esetén megengedhető az átvezetés az SMD pad -okon. Forrasztásnál ügyelni, hogy elegendő forraszannyag legyen a pad és a kivezetés között. Nagy lábszámok esetén kerülendő (főleg a közbülső lábaknál ill. a pad tok alatti részén). Sok megbízhatatlan kötéshez vezet.
- Pasztás technológia használatánál kerülendő. Az amúgyis kis adag forrasz megbízhatatlan kötéselet eredményez. A tömeges felülvizsgálat költséges.
- Hulámforrasztás esetén bizonytalan kötés és összezárt lábak egyaránt előfordulhatnak sokkivezetéses alkatrészek esetén. Ugyanis az átvezetés furata sok forraszt tarthat meg.

Ha mégis alkalmazzzuk, feltöltött (plugged) átvezetésel kell rendelni, ami jelentősen megdrágítja a panelt.

Hőelvezetésre alkalmazható. Az SMD tok hátoldalán levő hűtőfelület és a panel között így biztosíthatunk jó hőátadást.
(#) szucsistvan123 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Köszi a válaszokat!
(#) mc-4 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy új projektben vagyok, több szem többet lát...
Leellenőriznétek?
Csináltam egy sima nyák tervet és abból egy tele földeset is.
Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Hello! A kapcsolási rajzon (meg a nyákon) a D2 és C1, nagyon nem jól van. Meg a nyákon az alkatrészek forrpontja ilyen kicsi? Hogy fogod beforrasztani?
A vezetősávokat forrpontokat olyan nagyra-szélesre kell tervezni, amilyen csak lehet..
(#) mc-4 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia!
Az eagle lbr-ben lévő alkatrészeket használtam.
https://audioxpress.com/article/hd-2-a-single-ended-class-a-headphone-amp
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Oké, ott is el van rontva. Ugyan úgy kell kinéznie, mint ahogy a T3-nál van a dióda és a kondi bekötve.
Én a Sast nem ismerem (csak az égen), de ilyen kicsi forrpont furatgalvánhoz való. Gondolom nem azzal fog elkészülni a nyák.
(#) mc-4 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Akkor újra tábla, és valahogy megnövelem a forrpontokat.
Köszi!
(#) mc-4 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Mondjuk nekem nem tiszta, hogy 500V AC-ból miként lesz 250V DC.
(#) mc-4 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Uhh... nagyon benéztem!
Dilettáns voltam!
(#) Helios hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Át tudnátok ellenőrizni a kreálmányom? Alkotó Crescendo-ján felbuzdulva meg kerestem a kis tesóját, és elkészítettem a saját panel tervem.
(#) Helios hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Ismételten ellenörzésre bocsájtanék egy tervet, Ami a fenti kapcsolás 2 oldalas kivitele lenne. Rá néznétek hogy jó-e? Az elsö 2 oldalas NYÁK tervem lenne, szóval lehet hogy nem a leg ésszerűbb.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Lehet hogy alapjaiban rossz, de remélem hogy nem !
a panel egy konnektoros villanykapcsoló mögé kerül ahol 7*7*3 centi helyem van!
A funkciója a Lámpa kapcsolása..
a konektorrol lesz megcsapolva és betáplálva (P4 es csatin) a hi-link ami csinálja az 5 voltot a Wemos D1 nek .
P1-en a lámpa lesz bekötve amit egy G3MB-202P kapcsol.
J1 en egy DHT22 es szenzor csatlakozik.
U3 on pedig az eredeti 230V os villanykapcsoló lesz bekötve, ami jelen esetbe 5 voltot kapcsol, annyi változtatással hogy a kapcsoló le van cserélve "lépcsőházi villanykapcsolóra" tehát pillanatkapcsoló ( ez a része tesztelve van szépen dolgozik a wemos-al)
Amibe nem vagyok biztos az a 230V os rész,,, bár ennél jobban nem lehetett volna elszigetelni illetve leegyszerüsíteni!
Illetve hogy az Omron G3MB meghajtása jó e a MOSFET-el?
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Már látok is egy hibát, mégpedig a 10K s ellenállás ami gnd-re huzza az a csati és a wemos közé kell
Következő: »»   193 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem