Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion SE 260 erősítő
Lapozás: OK   15 / 21
(#) 13_Balu50 válasza bekeipeter hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Az enyémben is 0R68 R-es emitter ellenállások vannak.
(#) pejak987 válasza bekeipeter hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Ha megvannak még, érdekelnének a régi műszerek. Küldtem ezzel kapcsolatban egy privátot.
(#) pejak987 hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Még mindig keresnék 1 darab eredeti műszert. Valakinek nincs esetleg egy elfekvőben amitől hajlandó lenne megválni?
(#) didyman válasza bekeipeter hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
A fólia meg mégjobb. Azon a feszültségen, ami itt előfordul, mindegy a polarítás. Az elkók is üzemszerűen igénybevehetőek ilyen nagyságrendű, ellenkező polaritásra.
(#) pejak987 hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Nemsokára hozzájutok egy szkóphoz így gondoltam érdemes lenne átnéznem mégegyszer, alaposabban ezt az erőlködőt. Tudtommal a trimmerek: P1403 a műszeré, P1404 a védelemé, P1401 a kimeneti offset, P1402 pedig a nyugalmi áram. Javítsatok ki ha rosszul tudom.

A beállításokon kívül még mindig keresnék 2 egyforma műszert ami befér (vagy 1 eredetit), ha nem találok, akkor modernizálok egy kicsit LED-es kivezérlésjelzőkkel.

Láttam, hogy a balansz potin van egy pár csapolás. Lecserélhetem-e ezt egy sima stereo potira?

Utolsó kérdésem pedig: a védelem működik de normális-e az, hogy egy minimális pattanás van az erősítő ki és be kapcsolásánál? Váltás kimenetek között nem okoz ilyet.
(#) bekeipeter válasza pejak987 hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Ha a kimeneti DC offset 0, akkor nem pattanik , ha ettől eltér, akkor pattanik. Ha a védelemben a C3602 - R3602 tagokat változtatod, akkor később kapcsol a védelem, ezzel időt nyerhetsz, hogy a végfok munkapontja beálljon. Az R/C3602 növelésével nő a bekapcsolási idő, de a védelem működésének ideje is nő!
(#) Rhapsody hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Szia Mindenkinek!
Barátomtól átvettem egy eléggé legatyásodott jószágot. Szépen megpucoltam. Bár másod játékszernek kellett volna, sajna jelenleg használhatatlan. Csak fejhallgatóval próbáltam egy magnót rákötve. Hangszóró kapcsolót "Ki" állásba állítottam, és később sem kapcsoltam be, mert nincs egyenlőre mit rákössek. Konkrétan fejhallgatós használatra kellene a jószág, természetesen a későbbiekben valószínűleg szerzek hozzá hangfalakat. Csak a jobb oldal szól, a bal oldalról csak közepes erősségű sistergés hallatszik, ami a hangerő állítástól független. A kivezérlés jelző a jobb csatornánál dolgozik, a balnál nem. A választó gombot is átkapcsolgattam, a helyzet minden állásnál ugyan az, pedig csak a magnó bemenetében volt bedugva kábel. A jobb oldal tisztán és élvezhetően szól, reagál a hangszín állításra. Ballance szintén működik. Potik nem recsegnek. Ha valaki esetleg tudna segíteni a hiba behatárolásában, vagy vállalná a javítását, boldoggá tudna tenni! Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) bakter7210 válasza Rhapsody hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Szia István! Küldtem emailt.
Üdv bakter7210.
(#) breeemaster01 hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Szasztok! Segitsetek kérkek. Szukségem lenne az orion se 260 trafojának 3 kimeneti tekercsének feszültsèg èrtèkeire! Vàlaszokat előre is köszi!
(#) bakter7210 válasza breeemaster01 hozzászólására (») Dec 3, 2015 / 1
 
Szia!

Végfoknak 2x28V, 20V a védelemnek és a világításnak 6V.

Üdv bakter7210.
(#) breeemaster01 válasza bakter7210 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Koszike!
(#) breeemaster01 hozzászólása Dec 10, 2015 /
 
Sziasztok! Esetleg tudnátok nekem feltölteni egy kapcsolási rajzot aminminden rajtavan? A védelem lenne most a fontos. De szerintem mashol is lesz gondom! köszönöm
(#) 13_Balu50 válasza breeemaster01 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szia !
(#) breeemaster01 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Sziasztok! Bács-Kiskun megyében lakik köztetek olyan aki ért ehhez az erősítöhöz és eltudnàm vinni hozzà és segítene megcsinàlni? Előre is köszi!
(#) breeemaster01 hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Lenne akkor mas kerdesem. A vegfok panel 37V helyett 38.5V kap. Ez problema lehet-e?
(#) reloop válasza breeemaster01 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Szia! Egyáltalán nem probléma. Okozhatja a hálózati feszültség ingadozása, de terhelés hatására úgyis le fog esni.
(#) Pgyula hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Sziasztok! Miután full amatőr vagyok pontos infókat kérnék!

Van valakinek egy kapcsolási rajza az SE 260-ról? Kicserélném a balansz potit benne, pattog sistereg, néha még jó. Esteleg pontos ma kapható típus ami csereszabatos? Kicserélném a táp stabilizáló kondikat is esetleg pontos tipus ami szerintetek a legjobb?
Előre is köszönöm!
Üdv, mindenkinek!
(#) 13_Balu50 válasza Pgyula hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szia!
Kicsit feljebb megtalálod a teljes rajzot.
(#) Bencze.k hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Szép estét kívánok. Orion SE260 probléma.
Próbáltam minden bemenetet számítógép hangkártyáról illetve hálózati táp nélkül tablettel csak akksiról.
Tünetek.. Bekapcsolom.. Relé meghúz, elindult az erősítő. Maximum 30msp után elkezdi azt a sistergést amit csak azzal tudok megállítani, ha lekapcsolom a hangfalakat vagy kikapcsolom. Semmi másra nem reagál a sistergést illetőleg. Új végfok tranyók vannak benne.. Hivatalos Elszo szervíz csinálta. CD lemezjátszóval lett legelőször próbálva kb 2perc.. Akkor nem csinálta. Nagy a probléma? Vagy gyorsan kicsi pénzből javítható lenne? Olvastam a topicot végig, gondoltam földhurokra, de akkor miért sistereg ha tablettról adok neki jelet akkor is ezt csinálja. A sistergés nem kiszáradt elko hatású.. Nem hálózati brummos.. Az is van egy kicsi.. De ez nem az. Választ köszönöm szépen!

Hangja van, szépen szól. Ha sistereg és hangosítom akkor a zene elnyomja a sistergést.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) bekeipeter válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A végfok panelon megnézném a trimmereket, de lehet, hogy a tabletből nagyfrekit szed össze és az csinálja a galibát. Kapcsold be a magasvágó szűrőt, ha úgy megszűnik, akkor a tabletből jövő nemkívánatos nagyfreki okozza a problémát, ha megmarad a hiba, akkor a végfoknál érdemes nézegetni.
(#) Bencze.k válasza bekeipeter hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Mindent be és kikapcsolt állapotban próbáltam. Ugyanúgy megvolt a sistergés..
(#) steelbird válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Hello!
Nézem a rajzát, két kérdésem van:
- mindkét hangszóróban hallatszik a sistergés?
- teljesen levett hangerőnél is hallatszik, vagy akkor nem sistereg?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Bencze.k válasza steelbird hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Mindkét oldalon egyetemlegesen ugyanolyan hangerővel sistereg.. Illetve hol halkabban hol hangosabban..
Teljesen levett hangerőnél is ugyanazon a hangerővel sistereg. Akkor is sistereg ha bemenetet váltok, ha filtert kapcsolok. Ha 10percig kikapcsolom hagyom, kb 30msp-ig nem sistereg.
(#) Bencze.k válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A sistergés olyan mint mikor "sütök egy szelet húst".. Átolvastam 2x a topicot itt. Hiba lehet potméter, meg földhurok. 83 a szériaszám első kettő száma. Néztem a grd pontokat, szerintem gyári állapotban van még. Táp Kondenzátor 0pont - végfok 0pont - hangfal negatív oldal ebben a sorrendben mennek. Előerősítőn rajta az árnyékolás. Minden garantált tankolás és gányolás mentes. Csak a végfok tranyók lettek cserélve.
(#) steelbird válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A hangerő potméter után teljesen különálló a két végfok, egyedüli közös bennük a tápegység. Mivel mindkét végfokban hallható, ezért közös dologra terelődik a gyanú, vagyis a tápegységre.
Ha tudsz, tegyél már fel róla egy hangfelvételt is.
Gerjedés is jelentkezhet sistergésként, de akkor -mivel megterheli a tápot a végfok- halkan búgni is szokott. Meg olyankor nagyon melegszik általában a borda. Viszont a gerjedés oszcilloszkópon azonnal látható is. Ha van, nézd meg a kimeneteket.
Még egy kérdésem van, a sistergést befolyásolja-e a szűrők kapcsolóinak állása? Változik a hangszíne? Vagy teljesen ugyanolyan marad, szűrőktől függetlenül?
Ha ugyanolyan marad, akkor a végfokok előtti illesztő fokozatot, illetve azok tápját kellene ellenőrizni.
A tápfesz +/- 10V, és a T1301 és a T2301 a két szóban forgó fokozat tranzisztora.
A +/- 10V -ot az R1125 -ön és az R2125 -ön (680 Ohm) keresztül állítják elő a +/- 37V -ból zéner diódákkal (D1103 és D2103).
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Bencze.k válasza steelbird hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szkópom nincs. A hűtőborda nem melegedett.. Ideje sem volt.. Annyit nem ment.
A szűrők ki bekapcsolás között nincs különbség.
Viszont amit nem mondtam. Olyan erőtlenül furcsán szólt abban a 10percben míg próbálgattam. Akkor volt egy normális mély basszus mikor a tabletról próbáltam,aztán megint támadott a kígyó... Sistergett..
(#) steelbird válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A tápokat ellenőrizd le, amit írtam, meg ha tudsz, tegyél fel róla egy hangmintát.
Nem zárom ki addig még a gerjedést, amíg nem hallom.
A tranzisztorok emitterén -1,2V körüli feszültséget kell mérned, kollektorukon +10V -ot, a bázisukon pedig -0,6V körüli feszültséget.
(#) Bencze.k válasza steelbird hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Holnap lemérem megnézem. Megírom. Köszönöm szépen előre is a segítséget!
(#) Bencze.k válasza steelbird hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Emitter -1.94v bázis -1.28v kollektor +10.28v
-2.02v - 1.39v +10.32v

És tegnap rosszul mondtam. A hangszín ki bekapcsoláskor változik a hangja. Próbálok egy videót ide beszúrni,de nem engedi...
(#) Bencze.k válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Nem video.. de hallatszik rajta minden...
Következő: »»   15 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem