Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 113
(#) Massawa válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Vita nem igen volt, csak egy hiba a rajzon ( amikor ezt rajzolták még computer sem igen volt igy a tévedés most már örökké megmarad). Sajnos nemcsak a rajz 50 éves, de a használt alkatrész bázis is, igy elkerülhetetlen lesz a leirtak kimérése és cseréje.
A hibás áramkör meglehetösen primitiv és egyszerü, igy aránylag könnyen meg lehet találni a hibát.
(#) Massawa válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
A rajzod nem is az utolso változata az Akainak. Mert késöbb még javitottak a motor áramkörön a jobb W&F érdekében. De elöbb javitsd meg ezt, s ha majd megy javithatunk a te magnodon is ( ha az valoban javitott rajta).
(#) pucuka válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 8, 2023 / 1
 
A motor fordulatszám szabályzása ún. slip szabályozással működik, aszinkron motornál a fázistekercs áramának szabályzásával valósul meg. A fázis tekercsével sorban van a TIP48 tranzisztor, (mivel váltóáramú körben van, ezért van egy greatz egyenáramú átlójában) aminek a CE ellenállását szabályozza a bázisára adott fordulatszám adó impulzusainak egyenirányított, erősített jelével.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Már ideje lenne valamit hallani a kollégátol is, hogy mire jutott a mérésekkel meg a javitással.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2023 / 1
 
Idézet:
„Legfőképpen azért, hogy tanuljak belőle.”

Csak ezért meséltem, hátha tanul belőle
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
(#) Delinsky válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Megrendeltem a TIP48 tranzisztort mert az valóban rossz. Amíg az nincs itt, addig gyakorlatilag semmit sem tudok mérni, illetve nem érdemes. Leszedtem az egész panelt, és cserélgetem ki rajta a kondikat, amim van.
(#) Gafly válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 9, 2023 / 1
 
Kondikat mi reteknek cserélgeted rajta?
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Csak 7 darab 50 éves kondi van ott. Rájuk fér egy csere, de a C8-st mindenképpen másra kell cserélni az M tipus helyett - olyat ugy sem kap. ( wima, mkt stb).
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2023
(#) pucuka válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 9, 2023 / 1
 
Javításnál keresd meg a hiba okozóját, azt cseréld ki, semmi mást. Az értelmetlen kondi (alkatrész) cserével könnyen tudsz olyan hibát okozni, ami addig nem volt.
Már az autójavítóknál is kikopóban van cserélgetős javítási módszer.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Csak ugye itt egy analog szervoról van szo, majdnem minden kondi kulcsszerepet játszhat és kimérni a kondikat sokkal egyszerübb és biztosabb, s ha nincs meg a kapacitásuk ( ami könnyen lehet 50 év alatt - amikor már garanciában is pontosan itt kondikat kellett cserélni). Persze ha jok akkor vissza is lehet forrasztani. de annyi idöt megér egy 50 éves gép. Azt sem tudjuk, hogy a kolléga milyen müszerekkel rendelkezik.
(Én sem vagyok a kondicsere hive, ez az áramkör azonban sokkal érzékenyebb és kritikusabb).
(#) Delinsky válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Sziasztok! Rendeltem 3,3 mf -os kondit is, de olyat kaptam, ami bipoláris. Nincs pozitív és negativ fegyverzete. Nem tudom, hogy ezt beültethetem-e.
(#) Massawa válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Beültetheted nyugodtan, csak ( ha van mivel) mérd meg a kapacitását, mert ez pontosan ennél az alkatrésznél nagyon kritikus. ( a WIMA, MKT is polaritásmentes, de azok stabilak).
(#) Delinsky válasza Massawa hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Hát ez az! 4,975mf. 3,3-nak jött. Ezért írtam, mielőtt beraktam volna. A 4,9, nem 3,3. Most megint rendelhetem máshonnan és az megint egy hét, és újabb 2800 Forint. De köszi, mit tudok tenni, rendelem máshonnan.
(#) Massawa válasza Delinsky hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Az nem olyan veszélyes rakd be s legfeljebb majd be fog kelleni állitani a motor fordulatszámát.
(#) Delinsky hozzászólása Aug 24, 2023 /
 
Sziasztok! Adva van a rajzon látható tápegység, aminek stabilan 24,0 V-ot kéne adni. Adja is, egy pillanatig, aztán vagy el kezd csökkeni, vagy növekedni. Nem stabil. 24,0; 24,01; 24,02;....25,01.stb. És ugyanígy lefelé is. Attól függően hogy merre tekerem a trimmert. Minden érték nagyjából jó. A zenert megmértem. Uz=644mV. A múlkor kérdezett, szervóval az a helyzet, hogy működik, de nem lehet az igazi sebességet beállítani, mert egy lehelettel előbb vége van a trimmer pályájának. A 3,3 mf kondit kicseréltem de lényegében semmi változás nincs. m=mikro
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2023
(#) Gafly válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
4.8 V-os zeneren a 664 mV eléggé gyanús...
(#) Delinsky válasza Gafly hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Milyen érték lenne nagyjából jó? Illetve milyen adatot kell nézni egy zenernél az Uz-n kívül?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2023
(#) mcc válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
4.7V/400mW tökéletes lesz oda.
(#) Gafly válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 24, 2023 / 1
 
Ha multiméterrel, mint diódát méred, akkor jó a 664 mV nyitóirányban.
Üzem közben nem, akkor a zener feszültséget kell mérned, az odaírt 4,8 V kellene hogy legyen, a 4v7 zenernek teljesen rendben van. Ha ekkor van rajta 664 mV, akkor az nem jó. De ha így van, annak sem biztosan a zener az oka...
(#) Delinsky válasza Gafly hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Nem a zener stabilizálja a kimenő feszültséget?
(#) Gafly válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Magát a kimenő feszültséget a TR1 és TR2 szolgáltatja, amit R3 és R4 teljesen kinyit és majdnem a teljes bemenő feszültség eljut a kimenetre. Ezt akadályozza meg a TR3 szabályozó tranzisztor, ami szükség szerint "elszívja" a felesleges áramot a TR1 és TR2 elől. Ezt akkor teszi, ha a referencia R5 és zener (4,8 V) feszültségénél, a kimenetről leosztott (R6, R7 és VR1) visszacsatoló jel (5,4 V) kinyitja. Ezt tipikusan 0,6 V. Ki is jön a matek: 4,8 + 0,6 = 5,4.

Lényeg a lényeg, üzem közben a zeneren "atom stabilan" 4,8 V kell legyen, hullámzás nélkül...
(#) Delinsky válasza Gafly hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Hát az 4,94V
(#) Gafly válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Ezmég mindig sokkal jobban benne van a tűrésben, mint 664 mV.
Ameddig a trimmerrel be lehet húzni a kimeneten a kerek 24 V-ot, megfelel.

Most jön a nagy kérdés: Amikor a kiemeneti feszültség hullámzik, ez is ugyanúgy hullámzik-e, vagy állandó?
(#) Delinsky válasza Gafly hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Nem áll meg a 24.00-nál. Ha kikapcsolom, a magnót, akkor szabadon választ 23.18.....58.....stb. Nem lehet, hogy a graetz a ludas a hullámzásban?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2023
(#) mcc válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Mérd meg, hogy C3-on mekkora a feszültség. Ha ez rendben van 38V körül, akkor C4-en is kéne mérni.
(#) Delinsky válasza mcc hozzászólására (») Aug 26, 2023 /
 
Köszi! Azt hiszem beállt!
(#) elektrorudi válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Mitől?
(#) Lázár Péter hozzászólása Szept 13, 2023 /
 
Üdv. Egy felettébb érdekes kérdéssel fordulnék most azokhoz akik ezt olvassák. Jelen állapotban pihen nálam javítási szándékkal 3db revox A77 magnó. Megvan ezen magnók szerviz adatai is. A három készülékből egyértelműen üresek a végfok panelek csatlakozói. Egyik készüléknél rá lett építve utólag egy házilagos ic-s panel helyettesítésképp a végfokpaneleket szerintem. Ennél az egy készüléknél van is hang, de eléggé minősíthetetlen. A másik két készülék meg se nyikkan. Viszont a tulaj szerint ezeknek a végfokpanelek nélkül is szólniuk kell füles üzemmódban legalább, hivatkozott egy állítólagos szerelőre. Én viszont kíváncsi volnék annak a véleményére aki már foglalkozott ilyen magnónak a szerelésével. Mert ha végfokpanel nélkül nincs hang akkor addig nincs értelme sehová se haladni még ezek nincsenek pótolva. Üres köröket kár lenne erőltetni alapon. Szóval a kérdés röviden, a revox a77 magnók végfokpanel nélkül is hangot kéne kiadjanak fülesen keresztül, avagy nem? Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) Massawa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Elötted van a dokumentácio, nézd meg honnan kap jelet a füles.
Következő: »»   110 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem