Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   108 / 117
(#) vargaf válasza freddyke hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Talán ez segít:
Eladó LCM3
(#) freddyke válasza vargaf hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Köszönöm. Azért nem találtam, mert arra számítottam az eredeti készítőnél után lehet rendelni, a bazáros oldalakat meg sem néztem. Sajnos a párezer forintos ár elé egy eggyest kell biggyeszteni, így már nem biztos, hogy annyira megtérül készen megvenni, inkább érdemes megépíteni.

Más: Kicsit off, de nem igazán van PC tápos téma a fórumon. Új tápot vennék. Topológiában a félhíd + LLC + SR + DC/DC és félhíd nélkül ugyanez között mi a különbség, melyik a műszakilag jobb megoldás? Két be quiet (FSP belsős) tápot hasonlítok össze (BN282, BN251). Pont ennek a kettőnek a PCB-jéről nem találok képet, de a 850W-os és 550W-os félhidas és 550W+850W félhíd nélküli modellekről van.
(#) vargaf válasza freddyke hozzászólására (») Feb 24, 2020 / 1
 
Az eredeti készítőnél csak rövid ideig lehetett vásárolni 2009 körül, az ára akkor is magas volt. A Piri Dániel ( deguss ) már rég nem foglalkozik vele, sőt az oldalt sem látogatja. Utána Leiszt Jani ( lhanzi ) felhasználó forgalmazta Pudics István engedélyével, de Ő sajnos évekkel ezelőtt meghalt. Az építéshez minden adott, ha valaki ért hozzá, sokan megtettük.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) latyakosa válasza freddyke hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Apróban bukkant már fel használtan pl 5e huf áron.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) latyakosa válasza freddyke hozzászólására (») Feb 24, 2020 / 1
 
Az LLC rövidítás egy rezonáns kapcsolóüzemű tápot takar.
Általában féhíd vagy teljes híd kialakítással.
Az SR a szinkron egyenirányítás rövidítése.
Mindkét táp (BN282, BN251) használja ezeket a hatékonyság növelő megoldásokat.
A talán leglényegesebb különbség a félhid és teljeshíd között, pl félhídnál 2 kapcsolóelem fele feszültséggel és dupla árammal dolgozik, a teljeshídnál 4 kapcsolóelem, dupla feszültség fele áram a félhídhoz képest.
Az utóbbi persze ezen "duplázás" miatt valamivel több alkatrészt tartalmaz.
Azt vedd ami neked jobban tettszik, olcsóbb vagy szimpatikusak.
(#) deebo válasza freddyke hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Ha konnektorba dugáskor szikrázik és ózonszag jön, azt jóeséllyel a hálózati feszt szűrő fóliakondi okozza, lehet, hogy az öcsipanelen, ami közvetleül a tápcsatlakozón.
(#) freddyke válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Köszönöm, hasznos magyarázat. Megtévesztő a gyártó adatközlése, javítanom kell magam. A megadott adatokból úgy tűnt, az egyik tápban nincs félhíd és helyettesítő megoldás sem. A belsőt kielemző tesztek (beleértve a képek forrását tartalmazó tesztet), a hosszú szövegben elásva írják, hogy az első verzió (is) félhidas. A túlárazott Platinum verzió és a 850W teljesítményű BN253 (BN251 nagyobb változata), valamint afeletti verziók egészhidasak.
(#) Zsoltony hozzászólása Ápr 23, 2020 /
 
Mindenkine szép napot! Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy egy ATX tápban lévő feszültség szabályzót (típus 2SK2850 8701) mivel lehetne felcserélni. A választ előre is köszönöm.
(#) uniman válasza Zsoltony hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Ezzel...?
(#) Zsoltony válasza uniman hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Ezek szerint, csak az első sor (2SK2850)a fontos? Mert egy kínai oldalon találtam sokat, csak a 8701 szám nem egyezett. Mégegyszer köszönöm.
(#) tothbela válasza Zsoltony hozzászólására (») Ápr 23, 2020 / 1
 
Mondjuk ez nem feszültség szabályzó, hanem mosfet. Felcserélni nincs értelme, inkább helyettesíteni ha nincs eredeti. Viszont először meg kell vizsgálni hogy valójában mi is ment tönkre abban a tápban, nehogy abba a hibába ess mint a kolléga a viccben (bár lehet hogy nem vicc).

-Jó napot! Szeretnék venni egy ilyen ledet, ugyanis elromlott!
-Mégis mibe kell? Biztos elromlott? Mert most hogy multiméterrel nézem nem zárlatos, nem szakadt, sőt ahogy látja még világít is.
-Biztos! Egy TV-ben volt, és ameddig a led világított, a TV is jó volt. Miután a led elromlott, tehát többet nem világított, azóta a TV sem kapcsol be. Biztos vagyok benne hoz ez okozta a problémát.
(#) antiktelefon válasza Zsoltony hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Kínából ne rendelj, mert hamisak a 2sk-k legtöbbször, akkor inkább keress a közeledben kapható kiváltót. De tényleg nem csak ez lesz a rossz, ha ez hibás.
Ez valami őskövület 2 ohm rdson-nal, egy IRFP460 szerintem simán jó helyette, csak tized akkora ellenállású.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2020
(#) ferci válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Simán nem jó helyette, mert az Udr max esetleg kevés lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2020
(#) Zsoltony válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
De milyennel lehetne helyettesíteni? Egy 18 V-os zéner kuka, de az helyett már van, és még tovább vizsgálódok. A mosfeet zárlatos, mert sípol akárhogy rakom a multiméter mérő kábeleit.
(#) tothbela válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Az eredeti közel kétszeres feszültség tűrésű, és negyed akkora GS és GD kapacitású.
(#) Zsoltony hozzászólása Ápr 23, 2020 /
 
Az előbb elfelejtett említeni, hogy szerintem azért mentek el az alkatrészek, mert a bemenő áram kapcsolója át volt kapcsolva 110 voltra.
(#) ferci válasza Zsoltony hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Akkor nem csoda - sacc dupla fesz ment tovább.
(#) tothbela válasza Zsoltony hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Ha a táp típusát leírod, akkor meg tudjuk nézni a kapcsolást. Ebből kideríthető milyen alkatrészek kerültek veszélybe a túlfeszültség miatt, valamint milyen elvárásoknak kell hogy megfeleljenek a csere alkatrészek.
(#) Zsoltony válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
A típusát fejből nem tudom, de a jövő héten kéznél lesz.
(#) Zsoltony válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Lefotóztam a táp adatait.
(#) Zsoltony válasza Zsoltony hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Lefotóztam még egy diódát is ami szakadást mutat mind a két irányba. Csak az a baj, hogy nem találok ilyen számút T2D 9N. T2D-és jelzésűt találtam, de a 9N-et nem. Közvetlen a 9N felett vonal van. Esetleg lehet más szám is a 9N helyet. Segítségeteket előre is köszönöm.

T2D 9N.jpg
    
(#) latyakosa válasza Zsoltony hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Meg tudod mutatni a táp melyik részén volt ez a dióda? Valószínüleg a kapcsolási rajz alapján az áramköri fukciót kiderítve meg lehet mondani milyen tulajdonságokkal bír és mivel lehet helyettesíteni ha valóban cserére szorul.
(#) ferci válasza Zsoltony hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Lehet az egy TVS dióda is és akkor multival nem fogod megmérni.... milyen alapon veszel ki valahonnan egy alkatrészt, ha nem tudod, mi az?
Legalább a környékét rajzold vissza ( tekercsvég, pár ellenállás és kondi ), ahol volt.
Primer vagy szekunder oldal, az se mindegy... ha szekunderben van, akkor valószínű, hogy shottky dióda.
(#) mugab válasza ferci hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Nem vak az a ló hanem bátor...
(#) ferci válasza mugab hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Így is lehet mondani..
(#) didyman válasza Zsoltony hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ez egy Panasonic zener dióda. Színkódos. A T2D a típusa, a 9N a kötegszáma. Semmit nem tudok róla, de a fentiek alapján kereshető.
(#) Zsoltony válasza didyman hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
És a köteg száma mit jelent?
(#) diginewl hozzászólása Aug 26, 2020 /
 
Tiszteletem!
Egy nagyon egyszerű kérdéssel fordulok Hozzátok:
Egy PC ATX tápegység kimeneti oldalán kijövő fekete vezetékek a 0V, elektromosan/fémesen össze van kötve a tápegységben a védőfölddel?
Ugyanez érvényes a PC alaplapokra is? Azaz a külső házra csatlakozó fémes külső érintkezők egy vezetéken vannak a számítógép belső fekete vezetékeinek 0V-jával?

Köszönettel: Jenő
(#) mugab válasza diginewl hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 1
 
Igen.
(#) diginewl válasza mugab hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Köszönöm a rövid tömör választ! Köszönöm a megerősítést.
Abban tudnál-e segíteni, hogy alaplapoknál hogyan tudnám ezt egy ismerősömnek bizonyítani? Válltig állítja, hogy a PC-ben a tápegység után a Földelés, és a belső nullavezető galvanikusan le van választva (egy FÉM PC számítógépben...). Amit mérek 0,5Ohm pedig a védelem értéke - hiába magyarázom neki, hogy a 0,5 Ohm a műszer vezetékeinek az ellenállása, alaplap nélkül is ezt mutatja. Az a baj, hogy osztja az észt ez ügyben, hogy ez így van le van választva a belső nulla földtől...
Pedig szerintem össze vannak vezetékezve simán...
Következő: »»   108 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem