Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   374 / 398
(#) mek-elek válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
A kitartás meghozza a gyümölcsét.
Azonban, ha jelútban vannak a wimák, azoknak egy hét legalább kell, mire megjönnek a mélyei, és a magasak kiegyenlítődnek ettől. Az idó a kondiknak dolgozik.
Hát uzsgyi zenét hallgatni.
Gratulálok a sikeredhez!
(#) szendi001 válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Gratulálok! Élvezd amíg szól. Ilyenkor szokott jönni a túl szakértése a nem létező hibáknak
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Üdv! Valaki tudna segíteni tekercs menetszámban? Ugyanis módosítottam az előző urban féle változatot és nem szeretném ujra azokat a nagy 17~20mm átmérőjű tekercseket alkalmazni. Egy kisebbre gondoltam mondjuk ilyenekre.És kb 10~12mm lenne. Mind a 3-mat állítva
(#) mcsubika hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
A mellékelt kapcsolású Quad-405 50 Voltos tápfesznél 8 Ohmos terhelésnél mekkora bemenő fesznél adja ki a 100 Wattot? Szóval arra vagyok kíváncsi milyen érzékeny a bemenete? Kapcsoláson R10 átkötés.
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Az átkötés közömbös az érzékenységre, ami 1,65 V.
(#) mcsubika hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
A 359. oldaltól olvastam a topic-ot, de nem találtam konkrét választ a gondolataimra. Megoldható lenne-e, hogy átméretezd a megfelelő alkatrészeket úgy ,hogy a kapcsolás bemenete 1 Voltos érzékenységű legyen? Nem szeretnék előerősítőt építeni, csak egy 22K-s poti lenne a hangerőnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) mcsubika válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Jan 27, 2019 / 1
 
Mellékletben megtalálod a tekercsek méretét. (Bal felső sarok.)
(#) penszel hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Elő fordult már valakivel? Az hogy bekapcsolom a Qvadot, elkezdem nyomi a zenét és valahogy tunyán szól! Eltünt a mély tartomány! Úgy szól mintha valamelyik hangfal polaritása fordítva lenne bekötve.
De ezt 2 szer is ellenőrizve rendbe volt. Direkt kiprobáltam azt is hogy, szándékosan cseréltem meg az
egyik hangfalon a polaritást, és evel se változot semmi! Ugyan ojan szarú szólt.
(#) Cinema válasza penszel hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Ennek több oka lehet.
Elsődlegesen a műsorforrás vacak, vagy a zenéje vacak.
Összekötő vezeték hibája, érintkezési hiba a csatlakozóknál, főleg a hidegpont szakadása okoz hasonlót.
Az erősítőn belül, tápegység hiba, kevés, vagy hiányzik valamelyik tápág.
Múló hülyeség, vagyis megfoghatatlan eredetű hiba, ami megszűnik,
hacsak nem a hangsugárzókban van hiba.

Üdv!
(#) penszel válasza Cinema hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Oké!
Ez is valami. Legaláb van ki induló pontom hol keresek híbát?!
Mert én már rosszabra gondoltam. Pld ellenálás, vagy tranzisztór, vagy más panelba lévő valamelyik alkatrész hibája.
Köszöntem a segítsget
(#) jrkiss hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Mitől lehet ,hogy a QUAD 405-nél a negatív tápfesz kint van a kimeneten.
(#) lóri válasza jrkiss hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Talán valamelyik végtranzisztor és környéke megadta magát. Érdemes megmérni, ha a tápfeszek megvannak.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Tiggey válasza jrkiss hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Ennyi infó tudatában azért mert nem vitted el szerelőhöz... Esetleg ha vennéd az energiát, és leírnád az előzményeket, érdemileg is hozzá lehetne szólni.
(#) jrkiss hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
teljesen új összeszerelés
(#) reloop válasza jrkiss hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Üdv! Végezz méréseket és behatároljuk a hibát.
(#) nemmondod hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Sziasztok.
Volt egy pár régi quad panelem, abbol építettem egy havernek egy erősítőt. Most cseréltem benne a végfokokat (2n3442) mert leégette valahogy. A kérdésem az hogy ez a két ellenállas (560 ohm) ennyire kell melegedjen (eléggé süt) ?

quad-405.jpg
    
(#) lóri válasza nemmondod hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Annyira pont jó.
(#) penszel hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy régóta aggasztó problémám Qvad 405 erősítőben.
A bemeneti jel érzékenységét szeretném módosítani, hogy legalább a számítógéprőr, vagy leptopról kilehessen nórmálisan vezérelni.
Erre született már egy nórmális, működőképes mególdás?
(#) CIROKL válasza penszel hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
(#) Cinema válasza nemmondod hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Tegyél bele 5W-os ellenállásokat, hosszútávon megéri, kicsit kiemelve hüvelytoldattal a paneltól elfér és az a hüvely is tartja. A rajz alapján egyébként lekövethető, hogy a fél-tápfeszültség esik a két sorosan kapcsolt 560Ohm-os ellenálláson, vagyis kb. 50V-jut a két ellenállásra. Az eldissziplált teljesítmény pedig, kb. 3W-nyi, ami jelentős melegedést okoz.

Üdv!
(#) Cinema válasza penszel hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Eredeti állapotában a QUAD végfok, kb. 500-600mV-os jellel teljesen kivezérelhető, ezt pedig egy LAPTOP, vagy a PC hangkimenete simán, lazán meg tudja hajtani.
Ha valamiért nem elég a hangerő, annak más oka lehet, azt meg kell keresni.

Üdv!
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Márc 15, 2019 / 1
 
Itt egy hangerőszabályzóval kiegészített változatot találsz.
Ilyen az enyém.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Alkotó válasza Cinema hozzászólására (») Márc 15, 2019 / 1
 
A rajzon nem az eredeti, hanem a B-Ludwigos módosítás van, aminek kb. 2 V a bemeneti érzékenysége.
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Ezt már ép írni akartam! De megelőztél köszönöm.
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Én ezt a módosítást már korábban megépítettem, egy kicsit más értékekkel.
De viszont eléggé rontott a hangképben. A kivezérlése viszont hibátlan volt!
Addig ezt észre se vettem, míg az egyik panelt próbaképen vissza nem álítottam az eredetire.
(#) Cinema válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Még ezt a 2V-ot is ki kell, hogy adja a PC-hangkártyája, vagy a LAPTOP fejhallgató kimenete.
Egyébként minden módosításnak vannak hátrányai, ez a Ludwig-féle nem a legjobb, bár sokan megépítették.
Én, ha QUAD-ot építenék, maradok az eredetinél, azaz, ami 1976-78-ban látott napvilágot, nálunk az 1981-es RT-Évkönyvben jelent meg. Nyilván kiegészítve az IC táp megfelelő hidegítésével és a panelekre alulról forrasztott 100V-os ELKO, valamint 5W-os 560Ohm-ok.
Ezen kiegészítésekkel megbízhatóan üzemelnek, más alakítás nem szükséges.

Üdv!
(#) Alkotó válasza Cinema hozzászólására (») Márc 15, 2019 / 1
 
Ezek így erősen saját véleményes megállapítások egy csokorba szedve.
Csak nagyon röviden, és szintén saját véleményem alapján gondolat.
1. A PC hangkártyákból többféle van. Az alaplapiak, és az átlagos -normál- hangkártyák kimenete nem ad le 2000 mV-ot. Én néha mérek ezekkel a kártyákkal, ezért a sajátomat megmértem, aminek kb. 1050 mV a maximális kimeneti feszültsége, e fölött már csonkol. Ezért igyekszem a mérési körülményeket úgy beállítani, hogy a vonali ki-be menetek maximálisan 1000 mV-ot lássanak.
2. A fejhallgató kimenetek egyszer sem biztos, hogy nagyobb feszültséget adnak. Ezek sokszor azonosak a vonali kimenettel -ami egyébként is viszonylag jól terhelhető-. Fejhallgató többfajta van, jellemzően ezek 30-60 R nagyságrendben mozognak. Ha külön erősítője is van a fejhallgató kimenetnek, akkor annak minősége befolyásolja az eredményt.
Pl. a telefonok és MP3 lejátszók kimeneti feszültsége tapasztalatom szerint 300-500 mV nagyságrendű, ami önmagában a legtöbb végfokozatot nem tudja kivezérelni.
3. A B.Ludwig nevéhez fűződő módosítás minősítésére még nem hallottam negatív kritikát. Itt konkrét célokat akart elérni a módosító, amit szerintem sikeresen meg is valósított. Nekem van saját példányom is, és nem érzem melléfogásnak. Az eredeti kapcsolásnak ettől még nem kell eltűnnie, de az eredetiség önmagában még egyáltalán nem jelent előnyt. Jellemzően az eredeti áramkör valamilyen anomáliája indítja el a módosítási gondolatot. Szerintem a konkrét esetben a fő cél a hangszóró impedancia csökkentése volt.
(#) Tiggey válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
T12 miért van ott?
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Így stabilabb a Zener árama, kisebb a feszültségingadozás az IC nagyobb kivezérlése során.
(#) Tiggey válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Érdekes szösszenet. ZY zénert használok, megfelelő előtéttel, stabil. Még PA végfokokban se láttam hasonló bonyolítást.
Következő: »»   374 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem