Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   10 / 399
(#) Parázs Gábor válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Hello
Szerintem ne vegyél QUDAT az urbanelektronikától.Egyébként még szerintem igy is hogy már egyet rendeltél olcsobban kihozod ha te épitesz.Mert ha jol tudom akkor az egycségcsomag 5500Ft+a száitás 1100Ft trafot nem számolom mert abbol mindenfélekében uj kell.Egyébként a 100VA-es még a monohoz is kevés.Szerintem a sztereohoz minimum 400VA-est vegyél.
(#) transzformátor hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Aha, gondolom akkor a teljesítmény is csökkenni fog. Ugye?

Csak én vasalós technikát alkalmazok a nyákozásban, és szokott olyan lenn, hogy nem tapad meg néhol a festék. Ez a vékonyabb részeknél lehet veszélyes.
Nem tudja valaki, hogy honnan lehet szerezni műnyomó papírt?
Mert akkor lehet, hogy megtapadna a festék.

Üdv!
(#) Gábor488 válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Na a műnyomó...... Én se tudok sehol A papír írószerbe azt se tudják mi az hogy műnyomó :no: :no: Nem hogy még áruljanak:no: :no: :no:
(#) Gábor488 válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Jah ha kicsi a trafo akko befúl az erősítő.... Én már láttam olyat úgy van mint mondjuk hogy megy félbe az erősítő látod hogy mennyire jár a hangszóró és adod a hangot de ugyan úgy jár csak jobban torzít és hallani lehet hogy a végfokba még van erő de a trafóból nem jön elég energia...... És még az is hogyha van valami led az erősítőbe és arról a tápról megy mint az erősítő akko amiko megy a mély olyan fél hangerőn is villog ütemre a ledd......
(#) Parázs Gábor válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Szia
Igy van ha kisebb teljesítményü a trafod, akkor nem jön ki belöle anyi.
(#) transzformátor hozzászólása Júl 19, 2007 /
 

Erről eszembe jutott az első házilag készített rádióm. Túl nagy hangszórót kell neki járatni kis teljesítményű táppal. Oda tettem ledet, a táp végébe, és tényleg ütemre villog! Legalább kaptam egy minimális szintű kivezérlésjelzőt!

150 eset kellet volna vennem? Azt szerintem nem kaptam volna, mert azt hiszem ott csak 100-asat, és 300-asat lehet kapni. (ahol vettem)

Mostmár akkor sajnos mindegy. Mondjuk egy 100W-os Quad, 100V/A-es trafóval koppanásgátló áramkörrel ellátva, mekkora teljesítményt kaphatok maximum?

A műnyomóról kéne indítani egy fórum témát! Ki kapott ilyet, ki nem, mivel helyettesítette, stb. Vélemény?

Üdv!
(#) Gábor488 válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Há a 100w-os quad olyan 80w-ot adna le szerintem de má az az utolsó 20w már nagyon könyörgő hangja lenne hogy fejezd má be aggyá nagyobb trafót ha ennyire hakarsz hajtani Na kb ilyen hangja lenne Akko nyitsz egy ilyen műnyomós topicot? Óvatosan mert már van nyákészítéses topic aztán.......
(#) transzformátor hozzászólása Júl 19, 2007 /
 

Lehet, hogy lepasszolom (eladom) valakinek, és építek egy újat! (tessék a 100W-os Quadot! )

Inkább nem nyitok.
Nézd meg ezt! Bővebben: Link
Itt írják, hogy írószerboltban nem, vizszont nyomdában lehet kapni műnyomót.
Én még Tiszalux matt papírral próbálkoztam, itt, ott nem maradt meg a festék, de a végén működött. Azt mondják, hogy a Tiszalux fényes, és a tojáspapír is jó!

Üdv!
(#) Gábor488 válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Jéé ide én is írtam látod Én kérdeztem hogy hol lehet kapni meg hogy mi vált be franky-nek Akko ne nyiss
(#) transzformátor hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Ja, tényleg! Bocs nem néztem a nevet!
(#) Gábor488 válasza transzformátor hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Gyááááá megvaaaaan rákerestem a hqnál és van bd249d Link én drágábban vettem a c-set mert az valami márkás volt.... ha nem fogja bírni akko ez lesz
(#) sound.man válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Szevasztok. Szeretnék építeni egy quad 405-öst. Már megvettem a hűtőbordát meg a trafót. Ahogy itt olvastam ezt a topic-ot azt írtátok hogy a bd249 nem bírja sokáig az 50 voltot. Ez igaz? Mit lehet ellene tenni?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy a végfokokat már csak össze kell raknom mert már ahhoz is meg van minden kivéve a műveleti erősítőt. Bocs mindenki hogy elfelejtettem.
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Szia
Ha már megvan minden akkor keres ugyanolyan tokozásű de erősebb tranzisztort vagy probálj venni D végü BD249-250-est (BD249D-BD250D) azok már 160V-sak.
(#) patexati válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Bd 250 az pnp quadba npn-ek kellenek nem egy ilyen egy olyan!
(#) Parázs Gábor válasza patexati hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Ja tényleg most figyelem hogy hülyeséget irtam ezer bocs mindenkitől.
(#) sound.man válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Azt amit Gábor488 írt?
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Nem én irtam hülyeséget.Mert a QUAD-ba tényleg csak NPN-esek a végtranyok.patexati javítot ki.kössz
(#) sound.man válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Én arra mondtam hogy d-s hogy nem c-set mert a c-s az talán kevesebb feszt bír. Amúgy láttam olyat hogy a quadba bd 250 volt meghajtó fokozatnak és ment fura.
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szia
Mértne menne a BD250 meghajtonak?Söt az nem baj ha nagyobb meghajto van az A-osztály miatt.
(#) patexati válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Meghajtónak persze,hogy elmegy de a vége nem lehet bd250!
(#) sound.man válasza patexati hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Hát igen. A végén csak npn tranyó lehet. Szinte akár milyen kapcsoló trnanyó jó hozzá úgy hallottam remélem jól
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szerintem is jó.A QUAD nem érzékeny a tranyokra.A gyári QUAD is a legigénytelebb félvezetőkből készült.Szoval nem válogat.
(#) videokartyab hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Építettem egy quad 405 erősítőt.Rákötöttem a tápfeszültséget meg mindent ami kell de csak először pukkan egyet a hangszóró aztán meg csak halkan búg.
Nem tudom hogy mi a baja nézegettem nem e melegszik de semmi.
Várom az ötleteket a megoldásra.
(#) Parázs Gábor válasza videokartyab hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Szia
De a bugáson kivül szól?
(#) videokartyab hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Egy kis segítséget kérnék
Építettem egy urbán féle quad 405-öst minden ok ha rákötök mindent nem füstöl nem melegszik csak éppen nem ad hangot csak morajlást halkan.A tápfeszültséggel sztem nincsen gond +-44V szürőkondi csak 470µF van 200V-os de én csak ki akarom próbálni hogy müködik e.Nincs e valami javaslatotok hogy mi lehet a gond.
Ja egyszer cserélnem kellett a bd 242c benne mert véletlenül kifelejtettem a szigetelést a csavar alól(nem a csillámot).Meglepő mikor rosszul volt összerakva akkor sem füstölt el semmi csak az egyik 242c és az egyik 5w ellenálás kicsit melegedett.De kicseréltem a végfokot és most ez a helyzet az ellenálást nem cseréltem mert nem égett le.
(#) Parázs Gábor válasza videokartyab hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szerintem a 470µF os kondi a baja.
(#) terko válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Sziasztok.Gábor igazad van. Őszintén szólva a tápfeszültség pufferkondinak a 470 mikro annyit ér mint halottnak a csók. Minimum 4700 kellene, de ahhoz hogy jól muzsikáljon 10.000 mikro kell (vagy 2*4700) a pozitív és negatív tápágba is. De mielőtt ezt megcsinálod javaslom, hogy nézd át a panelt, hogy adott helyre a megfelelő alkatrészt forrasztottad. Illetve nem árt lecsekkolni, a polaritásfüggő alkatrészeket. Továbbá az is előfordulhat hogy valahol forrasztási hibád van. Az Urbános panel nem szokott zárlatos illetve szakadásos lenni, de nem árt az áttekintés.
Tipp: én összeszerelés előtt szoktam lecsekkolni a nyákot, majd DMM-el kimérem az alkatrészeket, mielőtt beforrasztom, majd forrasztás után megnézem, hogy van-e kontakt az alkatrészláb és a vezető fólia között. Ha van akkor azt jól forrasztottam be.
(#) videokartyab válasza terko hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hello
Tisztában vagyok a kondi kicsi kapacitásával betervezve 2x10000µF van csak nem olyan könnyű ilyet és olcsón szerezni mert vidéken lakok.Úgy döntöttem hogy vasalok mégegy nyákott ás csinálok mégegyet csak azt már nagyobb precizitással.Meg valahonnan szereznem kell ZPD 15 zéner diódát mert eddig csak BZX 55c15volt benne.De kérdésem az ha minden oké akkor 470µF-el müködik e tudom hogy úgy torzitani fog meg stb de müködni fog e ugy????????
Ja elég amatőr vagyok mit értessz a lecsekkolás alatt.
(#) sound.man hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
A 470uf hogy kevés én is írtam amiko még nem volt áthelyezve csak valaki kitörölte
Következő: »»   10 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem