Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   142 / 274
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
A felső jónak tűnik mert akkor nem kell szétszednem a meglévő áramköröket csak hozzátenni a tekercseket, a forgót és még a kondi+ ellenállás kombót a G1-es rácsra. Sajnos az előlapom így is "zsúfolt" ezért nem tudnék még egy potméter helyet kifaragni , most van a bekapcsoló / hangerő, és van a forgó kivezetése de ettől több tuti nem fér ki. A forgó kivezetése is olyan ha 0-ra van letekerve, akkor egy kapcsoló segítségével átáll a hátsó "input" -ra a rádió így szimpla erősítőként használható, amint a forgót elmozdítjuk, onnanstól sima rádióként viselkedik. Ez azért lett így beiktatva mert tényleg nem akartam már még egyszer megfúrni az előlapot.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Az első változatban ajánlom a visszacsattoló forgó és az anód közé tegyél egy 2 nf 400V -os kondit ,egy esetleges anódkőr zárlat elkerűléséhez.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Igaz mert a régebbi fém forgók képesek "végállásban" ütközni a fém házukkal.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Nem akarok kötekedni de az első az regeneratíva második az szuperregeneratív veveő. Majd a szakik kíjavítanak. A másdik egy hartleynek tűnik, az én tranziszotorosom is az. Szinte gyári minőségű szelektivitás és nagy érzékenység. Második ez miatt is jobb, csak a visszacsatolást én nem a kolektorom végzem ott nálam recsegett, de lehet elektroncsőnél nem fog. Ja és nagyobb az esély a sikerre a másodiknál.
(#) szikorapéter válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Az okés hogy nagyobb a "siker" a második megoldásnál de így is belepiszkáltam a gyári 37-es készítésű kapcsolásba, szeretnék valami abba a korba illő rádiókapcsolást is hozzátenni, nem az a lényeg hogy tű tisztán szóljon csak szóljon, működjön. Ennek nem az a legfőbb lényege hogy egy régi "után épített" rádió szépen szóljon, hanem hogy adja azt az érzetet amit akkoriban adott egy ilyesmi rádió.
(#) bigrobi válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Ez mind a kettő eggyen alapszik, van még sokféle oszcilátor az egész 1922 ben indult utjára. Te olyant építsél ami neked megfelel és a lényeg az öröm amit szerez egy ilyen rádió. Az első rajzoshoz hasonlóm volt és fantasztikussan múködött.
(#) bigrobi hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Már 4.5 volton minden fütyül az egészet kezthetem újról hogy 2.5 tól 6V ig jól müködjön. egyedül az erősitő része ami jó. Lehet kéne egy fojtótekercs a hang elé?
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Még van más ötletem is,ha az audion nem tetszik,át lehet alakitani az előerősitőt egy reflex kéthangoltkörös vevőre,itt is menetszám kb 100, 0,1-es huzal ,fel lehet használni egy csöves rádió KF trafóját is ,de a két tekercset külön kell tenni minnél távolabb egymástól.A b változathoz elég egy egyszerű pentóda,nem kell feltétlenül diodás.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018

reflex.jpg
    
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Így akkor jó lesz? Már csak annyi kérdésem maradt hogy régi rádióból bontott kettős forgót használok. Ha jól látom akkor a forgó háza mindkét kondi "közepe, tehát a kondik egyik oldala össze van kötve a házzal. Gondolom ez a fajta forgó kondi akkor nem jó nekem igaz?
(#) bigrobi válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
De lehet hasnzalni, de a visszacsatolásnak külön kondi kell. Nekem is olyan van, semmi gond vele.
(#) szikorapéter válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Bocs a kép lemaradt a hozzászólásomból...
(#) bigrobi válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Nem birod, 2 különálló forgókondi kell.
(#) szikorapéter válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Értem, akkor szétnézek hátha akad.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Az 1 megás negativ polarizációs ellenállásra sincs szűkség,azt csak akkor kell bekapcsolni,mikor a készülék erősitőnként működik,egyébként a polarizáció rádió állásban a másikon történik amelyik a 220 pikos kondival párhuzamos.
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Rendben,akkor kiszerelem, de akkor hogy készítsem el hozzá a rádiórész egy forgóval?
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Így tudnám jelen helyzetben megoldani , annyi kérdésem akadna még hogy a AF7 cső G1-nél lévő kondikat (pl az antenna bemenetén lévőket) elég 50V-os max feszültségű kondenzátorból felépíteni?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Mivel magas antennára megy, nem.
Meg hol kapsz 100pF/50V-ot?

De amíg nem villámlik és dörög, akár miért ne?
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Pont itt a baj hogy helyben csak 100pF/50V a max amit tartanak a boltban, esetleg szétnézek itthon, de elméletben ez a visszacsatolás nélküli megoldás amit én felvázoltam ez is működhet nem? Már csak egy tekercset kell hozzá tekerni. A többi része a rádiónak már kész hogy próbálhassam.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Akkor próbálgasd azzal ami van
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Ha már van kettős forgód akkor inkább épitsd meg a kéthangoltkörű reflexett,azt az egyszerű pentódást (b változat),az audion visszacsattolás nélkül sem érzékeny sem szelektiv nem lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Kettős a forgó de mint mondtam az a gond, hogy nincs a háztól elszigetelve egyik oldal sem így az egyik oldaluk össze van "kötve".
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Ha a közös forgórészt testelheted, akkor semmi gond.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Azt azért vedd figyelembe, hogy a két forgónak két külön funkciója van. Az egyikkel a rezgőkört hangolod a vételi frekvenciára, a másikkal a szükséges visszacsatolást állítod be. Ezt nem lehet közösen mozgatott forgóval elvégezni, akkor sem, ha elektromosan függetlenek lennének a forgó elemei.
(#) bigrobi hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Csinál úgy hogy potenciométerre valtoztatod a visszacsatolást.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Például igy,a poti elrontja a tekercs minőségét,és igy lehet szabájozni a visszacsattolást,párhuzamosan kötsz egy potenciométert a vsszacsattoló tekercssel.A forgó helyett teszel egy 500 p 400V kondit
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018

audion2.jpg
    
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Nekem mint írtam a legnagyobb gond hogy nem fér el még egy potméter a kütyü elején mert csak 2 hely volt, így csak a hálózati kapcsoló+hangerő poti , és az állomás kereső/input kapcsoló fért be.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Akkor építs bele szuper rádiót. Akkor csak két kezelő szervre lesz szükséged.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Akkor épits fel a két hangoltkörös reflexet,sokkal érzékenyeb lesz mint az audion és csak két kezelőszervre lesz szűkséged,hogy a kecske is jóllaknon és a káposzta is megmaradjon az lehetetlen.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Akkor beszerzem a megfelelő kondenzátort,majd holnap jelentkezem is.
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Persze hibrid változatot,én is beépitettem a Prince-be egy autórádióroncsból kibelezet URH fokozatot és hozzáillesztettem a skálahúr mechanikához,igy már megint rádióként szolgál a Prince.
Következő: »»   142 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem