Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   185 / 244
(#) andras99 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
És az E800 hány wattot ad le 8Ohmon? Mert amit gyárilag megadnak újabban az nem hinném hogy igaz... Esetleg még jó lenne a TA600, de akkor meg minimális különbséggel már Crown XLi 800. De arra már végképp nincs keret, használtat meg nem szeretnék.
(#) Nagy Tamás válasza Davidd hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Megfogtál! Én azt hittem az egy ventis az újabb a spórolás jegyében.
A lényeg hogy nálam teszi a dolgát.
Üdv.:T
(#) Davidd válasza andras99 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Az e800as sokkal olcsobb mint a ta600as. Crownt nem ismerem. Kb az e800as az kb 250w rms korul 8 ohmon, lehet kicsit tobb. Ebben az arban az e800asnal nincs job ar/arany erosito
@ Nagy Tamas: Nezz fel a thomann.de re es ott is az uj szeria ket ventis.
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
A Crown az nagyon jó.
(#) Pixit101 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Üdv! Egy-két tanács érdekelne engem. Aktív hang(fal)sugárzó vásárlás előtt állok, jelenlegi kiszemelt az rcf art315a mk3. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, illetve jobb választás ebben az árkategóriában?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2014
(#) bencikusz válasza Pixit101 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nekem csak jó tapasztalataim vannak az RCF-fel. Nem fogsz benne csalódni!
(#) andras99 hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Tegyük fel hogy van egy 2x60wattos végfokom, egyik oldalára van kötve egy hangsugárzó. Namost ha a másik oldalára rákötöm a párját, akkor 3 vagy 6dB-lel lesz hangosabb? (Persze egyforma hangsugárzó, mindkét oldalon egyforma jel, stb.) Azt tudom hogy ha egy hangsugárzót mondjuk 60W helyett 120W-tal hajtok, akkor 3dB-lel lesz hangosabb, de a másik esetben nő a membránfelület is. Tudnátok linkelni valami leírást, vagy írni rövid magyarázatot?
(#) voodoo válasza andras99 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Szia.
Ez összetett kérdés. Nincs rá konkrétan egyszerű -legalábbis szerintem- magyarázat. Az, hogy mennyivel lesz hangosabb az például függ a mérendő (vagy hallgatandó) távolságától, milyenségétől (tehát a hangok) és a tér minőségétől. Például sokkal hangosabbnak érzékeljük, ha van mögöttünk még egy tégla fal (hány méterre, milyen magas stb) vagy csak egy sima pozdorja lap, netán semmi. Vagy füves placcon netán betonon próbálod ki ugyan azt. Vagy az egyik dobozhoz közelebb áll a hallgató, mint a másikhoz. Netán sztereó cucc lévén, hiába a távolabbi hangdobozból picit hangosabbnak tűnik valami hangszer hangja (így rögzítették). Akármi. Érted.

Ez annyira relatív, hogy minden szemszög (füllszög) kérdése. Persze valamennyivel hangosabb lesz.
Annyi biztos, hogy körülbelül (tehát csak körülbelül) az emberi fül logaritmikusan érzékeli a zenét hangosabbnak. Ez annyit jelent, hogy 1 watt zenénél hallunk mundjuk 1 egységet, ugyan ez 10wattnál már kétszer hangosabb a 100wattnál 3x, azaz 1000W-nál négyszer hangosabbnak halljuk. Persze ilyenkor már az is hozzá tartozik, hogy egy idő után megszokod a zenét, és már nem is tűnik annyira hangosnak (buli utáni sistergések a fejben.) Az hogy ez ilyenkor, tehát a hangsugárzók számának növelésével hány dB növekszik a hangerő, ez változó lehet.
(#) Valteri válasza voodoo hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Szia,
Abban az esetben, ha fázishelyesen összegződnek a hanghullámok a hangnyomás 3dB-lel nő. Természetesen ugyanazon jelről meghajtott hangszórók esetében . Mivel a sztereó csatornák nem pontosan ugyanazt az információt hordozzák, ezért gyakorlatban kevesebb lesz a hangnyomás növekedés.
(#) Pixit101 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Értem, köszi! Esetleg még valami...a 315-ösnek vagy a 712-esnek lehet több mély tartaléka?
(#) bencikusz válasza Pixit101 hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Az igazt megvallva nem használtam belőle 15"-est. Csak 10"-est meg 12"-est a 12"-esnek nagyon ütős mélyei voltak.
Így típus alapján nem tudom megmondani, de az adatlap szerint (ami nem meglepő) a 15-es mélyebbre megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2014
(#) Pixit101 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Aha, gondolkodom az újabb szériában mert abban igaz csak 12"-es mélyközép van, viszont már 700W-os és 129db
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2014
(#) bencikusz válasza Pixit101 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Ez is max 129dB-t tud. És még mélyebbre is megy. Nem akarlak egyikre se jobban rábeszélni, csak a tisztán látás kedvéért.
(#) Pixit101 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Hm egyik oldalon olvastam 128-at.. de akkor téves infó. Hát ebből az lesz akkor, hogy az üzletben egymás mellé a kettőt és had szóljon. Köszönöm a segítséget!
(#) andras99 hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!
A VoiceKraft LK618-12-nek kb. mekkora lehet a hangnyomása egy watton egy méterről mérve? Mondjuk 1kHz-en vagy átlagban, ki szeretném számolni a max. elérhető hangnyomást.
(#) steelbird válasza andras99 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
95 dB (Google)
(#) andras99 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ezt én is megtaláltam, de biztos nem ennyi. Azért kérdeztem, mert ilyen árkategóriában nem nagyon lehet elhinni amit írnak. (egyébként ez 2V-on megadott adat) De amúgy köszönöm a segítséget!
(#) Szpisti válasza andras99 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Pedig csak hidd el!
A VoiceKraft gyakorlatilag egy SnowSea termék, itt a gyári adatlapja. A 95 dB még alá is volt "hazudva"
Egyébként nem szabad hitetlenkedni, ferdeszemék nagyon jönnek felfelé hangszóró ügyben.
Nemrég az FsAudio sorozatból vettem két darab 10 colost, azokra is 97 dB/W/m -t írtak, és bizony tudják is !
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) bajtaig válasza andras99 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Majd ha kiszámoltad az elméleti max. hangnyomást , ne felejts el még 3 dB-t elvenni belőle a teljesítmény kompresszió miatt!
(#) andras99 válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsot! Ha szépen megkérlek el tudnád nekem magyarázni pontosan mi az?
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Mármint a teljesítmény kompresszió. Vagy túl nagy hülyeséget kérdeztem?
(#) andras99 hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Kissé kihalt ez a téma! Crown végfokot megrendeltem, majd beszámolok róla, hogy bírják a VoiceKraft-ok!
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
MEGJÖTT A VÉGFOK! Két szóval jellemezve NagyonJÓ! ) Összeszerelésre, minőségre, mindenre kiváló! A VoiceKraft-okban meg egyszer lekapcsolt a magasvédelem. Pedig házban nem is mertem kipróbálni maxon. A hűtése is marha jó, halkabb mint a laptop hűtése. Pedig az se valami hangos. Félig mertem tekerni a potit, 1,4V-ra volt állítva a bemeneti érzékenység, nem tudom mekkora jelet ad a hangkártya, gépen minden maximum alatt egy picivel volt. Képeket hamarosan. Mindenki aki gondolkozik rajta vegye meg! Plusz pont, hogy a gumilábakat külön adták hozzá, nem fix, így rackben pontosan 2U helyet foglal.

Szerk.: Még egy plusz pont: ugyan kék LED van rajta, de nem vakít.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2014
(#) andras99 hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Ez viszont már kérdés: racket megéri házilag készíteni vagy inkább vegyek gyárit? Az ABS-ből készültekről mi a vélemény? Mert elég könnyűek. Olcsóbb kategóriában gondolkodom.

Szerk.: A már említett végfok lenne benne, 4U magasságra gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza andras99 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Helló! Attól függ, mennyi pénz van rá, meg, hogy mennyi érzék hozzá. Ha jó minőségű kell, viszonlag olcsón lehet csináltatni, pl Zaj-nál, tajti case, hordáda.hu, stb, vagy ott van készre szerelt, "hagyományos" méret is, de egyedi méretet is csinálnak. Vagy, ha magad szeretnéd, elimex, piramis, stb-nél tudsz alkatrészeket is beszerezni.
Ha pl ez lenne az első komolyabb fával és aluval foglalkozó projekted, inkább megéri megvenni a gyárit. Bár, ez a te döntésed.
Az eredeti kérdésre: szvsz: inkább venni, és nem műanyagot. Az ilyenek 20tól 50-ig vannak az olcsó kategóriában.
(#) Syrax hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy Phonic Powerpod 740-es keverő-erősítőm. Ezeket az info-kat olvastam róla, és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

220W + 220W / 4 ohms amplifier for main L & R or
main / monitor (Bridge mono, 440W / 8 ohms)

Van két darab Behringer B1520-as top ládám, 8Ohm-osak. 200 (névleges)/400(zenei) wattosak. A kérdés az lenne, hogy erre az erősítőre ráköthetem -e őket, anélkül, hogy esetlegesen bulin megadná magát valamelyik hangfal. Limiter van benne, de természetesen, nem csavarnám odáig nekik. Eredetileg egy Skytek Pro1000-el hajtom őket, múlt héten 19 órán keresztül parkettán járattam, semmi bajuk. De hát ugyebár, örülünk, ha az lead oldalanként 150 wattot, ellentétben azzal, amit arról a végfokról írnak. Köszönöm a válaszaitokat előre is. További szép estét mindenkinek.
(#) andras99 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Nem szánnék rá sokat, olyan 20-25ezerFt-ra gondoltam. Tudnál esetleg konkrét típust ajánlani? Annyiféle van, számomra semmitmondó nevek, nem tudom melyik jó. Mélységre nem tudom mekkora kell mindjárt lemérem*. Viszont most belegondolva szerintem elég a 3U is talán ha számottevően olcsóbb. Egy valamit nem tudok: a végfok hátulján is van két "fül" amivel fel lehet fogatni, viszont egyik rackben sem láttam ilyenre kialakított helyet. Gondolom ha csak elöl fogatnám fel az nem lenne elég.

Mélységre kb. 31cm, de még elöl kilóg a két poti hátul meg a speakon csatlakozók.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2014
(#) Syrax hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Elnézést, elírtam, Skytec Pro 1000
(#) Nagy Tamás válasza andras99 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Szia! Én most készítek 15mm rétegelt lemezből egy 12U magas elöl -hátul nyitott Rack szekrényt. Kerekek nélkül anyagáron kb.25ezer. A 3 U szerintem feléből is kijönne.
Viszont legyen legalább 50cm mély! Soha sem tudni később milyen mély komponens kerül a tulajdonodba.
(#) mikrokapcsolo válasza andras99 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Kezdem visszafelé. Ha csak elöl fogatod fel, és az aljára teszed, akkor bőven elég, ha csak nem fogod fejre állítva dobálni. A szabványok a 2 4 6 ... U, amik olcsóbbak, vagyis, ha a te véged a kettő között van, akkor alulra megy, és fölé egy takaró előlap, vagy ha a tetején/alján nincs szellőző ( általában ilyeneken nem szokott lenni) akkor lehet pontosan hozzáillő racket is venni. Egyébként, ha jól emlékszem, az alapok 350 mélyek, az elöl kilógó fül, poti pedig a levehető/ nyitható részben elfér. Ilyen árban érdemes megnézni a használtakat is.
Találtam két helyet is, az egyik, a másik.
Következő: »»   185 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem