Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   184 / 244
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Most próbálom térbe elhelyezni, az első képen az a vasszerkezet csak a kábelek úttest fölötti átívelésére kellett?
Jók a képek, Köszi!
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Igen! Az jött a Műcsarnoktól. Az ott hátul, a művészbejárónál volt.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Kaptam még pár képet.
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Nagyon jók! Látom az aggregátor már tolta neki rendesen.
Nem is tudtam, hogy ezek a ledfalak ilyen átlátszóak?!
üdv
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Igen, ilyen átlátszók, később tömködtek mögé ilyen kis 10x10-es kis szivacsszerű lapokat.
(#) Davidd válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ilyen, ekkora tehnikával rendelkezésről csak álmodni tudok, ez valami hihetetlen mekkora cucc, mennyi pénz. Már az is rengeteg ami a két oldalra van fordítva nem beszélve a 2 front oszlopról valami hihetetlen. Már ha az oszlopnál járok miért van az hogy az oszlop alján van az a 3 kicsi? Láttam már máshol is.
(#) mikrokapcsolo válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ami a fedésről lóg le, azok a felsők, a K1-ek, a távolraszólók, az alsó 3 kara pedig a közelreszólók. Voltak még tornyok a színpadtól kb 50-60m-re is tornyok, azok az ún. delay tornyok, ott 8-8 K1-es volt, azon nem voltak karák.
(#) Davidd válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Igen ott késleltetés van, a távolságnak megfelelően. Innen jött nekem is az ötlet, ha kell topot tegyek a közönség sora mellé/oldalához, akkor azt késleltetve meghajtani. Milyen erősítő rackel mentek? Digitális végfokok?
(#) mikrokapcsolo válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Rékérdezek.
(#) Davidd válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Nem annyira fontos csak kérdezősködöm. Kíváncsi vagyok mi kell ennyi mindent hajtani.
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Pont ezt akartam még kérdezni, hogy mik voltak azok a tornyok, mert más koncerteken is láttam, engem is érdekel az erősítő.
Üdv
(#) Dióda hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Lehet hogy érdekes a kérdésem de ismeri valaki közelebbről a Voice Kraft termékeit?
Konkrétan a keverőerősítőik érdekelnének .
Esetleg valaki használ ilyent vagy látta már belülről?
Kinéztem egy példányt de nemnagyon van róla a neten semmi infó .

Bővebben: Link

Bármi infót szivesen vennék és megköszönöm.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Szia Dióda! Énszerintem a belinkelt keverő erősítő még a házibuli kategóriát sem súrolja.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Ezen hozzászólásom kapcsán, kiderítettem hogy az egyik hangváltóban a sárga színű kondenzátorok közül az egyik zárlatos/drót. Annyi lenne a kérdésem, hogy hogyan kell ezt kérni a boltban, hogy ez nekem hangváltóhoz kell.? Csak ennyi, hogy hangváltóhoz kell.?
(#) szamóca válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
6,8µF -os MKP tekercselt kondit kérsz 250VDC-re.
(#) andras99 hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza andras99 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Ha alaposabban megnézed a jól kiolvasható feliratokat, láthatod a JBL braziliai gyárában készült.
Ott nem szoktak hamisítgatni, legfeljebb annyi hogy a megszokott kiemelkedő JBL minőség helyett már itt is a fogyasztói társadalom elvei alapján terveznek és kiviteleznek.
Lásd az EON újabb szériák ...
(#) andras99 válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Valóban... Rámentem erre a bizonyos JBL Selenium weboldalra... Háát, dzsunka gagyi hulladékokat árulnak... Bár ahogy gondolom az az egész úgy kezdődött, hogy a Harman rátette a kezét a Seleniumra, és ez lett belőle. Szörnyű! JBL-nél az E-ON meg a JRX régebben az MRX széria tulajdonképpen játékszer horror áron sajnos. Bár szerintem mostanában nagyon elgagyisodott, az utolsó említésre méltó széria szerintem az SRX700-as volt.
(#) andras99 hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Eminence APT:50-es magasról vélemény? VoiceKraft LK618-12-be lenne hangzásjavítás céljából.
Kis OFF: Az első rendű váltás (kondi a magas előtt) ugye 6dB/okt. vágási meredekséget eredményez?
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Az egy nagyon jól sikerült kis magassugárzó, ha jól váltod akkor még elég jól terhelhető is. Mutatja jól sikerült voltát, hogy minimális különbséggel sokan gyártják, Fane stb de még a lengyelek is Jó hangú, magasra megy aránylag kis torzítással.
(#) andras99 válasza ozpecs hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Köszi! És az a jól váltani mit jelent? Mert ha jól tudom most a ládába 6dB/okt. 2800Hz felüláteresztő szűrő van, az biztos nem lesz jó. Majd valamikor Eminence mélyközepet is kap. Esetleg tudnál ajánlani valami jó kis 12" mélyközepet ami esetleg olcsóbb mint az Eminence, de jobb mint a gyári?
(#) gernerakos hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Üdv! Tudja valaki, hogy a Volt fesztivál kb mekkora teljesítménnyel megy?
Nagyon érdekelne!
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Ha megnézed a gyári adatlapot ott fennt van milyen váltási frelit ajánlanak neki min. 12dB-s váltással, tapasztalataim szerint meghálálja ha kb3-4 kHz között van legalább váltva (ebben az esetben a terhelhetősége is jobb. Nyilván ez nem minden mélyközéppel megoldható.
(#) andras99 hozzászólása Júl 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Igaz hogy már írtam, de mindig közbejött valami. Végfok vásárlás előtt állok, VoiceKraft LK618-12 hangsugárzókhoz. (Elvileg 200/400W-os.) Kinéztem a T-amp E400-ast és a Reloop DOMINAnCE 702-est, de nem tudok dönteni. A T-amp hidalható és van rajta parallel üzemmód de most számomra ez lényegtelen. Valaki akinek mindkettővel van tapasztalata? Esetleg más végfok is jöhet, a legeslegfelső határ olyan 50kHuf.
(#) sanyikiraly válasza andras99 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Üdv! Néztem belső fotókat a végfokokról, szerintem kis eltéréssel ugyan az a belsejük. Ez a végfokpanel van a Stage Line STA-700-ban, de a Jatec PAE-1600-ban is. Ha valami oknál fogva elromlik, csúnya rombolás rombolás megy végbe, a meghajtó tranyók szinte mindig felrobbannak. Szerintem inkább T-Amp E800 maximum nem hajtod ki teljesen, így marad tartalékod is.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2014

P8010008.jpg
    
(#) andras99 válasza sanyikiraly hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Köszi a választ! A mellékelt képen melyik típus látható?
(#) sanyikiraly válasza andras99 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Stage Line STA-700
(#) andras99 válasza sanyikiraly hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Háát, ez durva... Pedig gondolkodtam még ezen a végfokon is, de az ára miatt elvetettem. (Sajnos látszik hogy az ár nem mindig arányos a minőséggel.) Még egyszer köszönöm az infót!
(#) Nagy Tamás válasza andras99 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Üdv! Én T-amp e800 at használok kb1 éve. Teljes hangerőn 4 ohmon .Eddig semmi gubanc vele. Bár ez már az új szériás egy ventillátoros verzió.
(#) Davidd válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Szia, nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudtam hogy az újszériás a 2 ventillátoros, mert láttam teszten 4 ohm szinuszos mérésen 2x400W rms jött ki belőlle, de a hűtés miatt az egyventillátoros lekapcsolt egyszer.
Következő: »»   184 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem