Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   50 / 85
(#) merlingerin válasza nemszabad hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Szia!

Magyar cucc... m2m gyrtmány...

Bővebben: Link

Regisztráció után van infó hozzá...
(#) Kovabe válasza Namlugal hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
probáld meg a 3C3C
(#) Kovabe válasza Namlugal hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Vagy esetleg ezt: 3220242
(#) Namlugal hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Köszönöm az instrukciót, csak fordított sorrendben kell néznem a bin értékeket.403403 a helyes kód.
Köszi Kovabe!
(#) nemszabad válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Kifutó termékek közt megtaláltam, köszi szépen!
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségért fordulnék hozzátok!
Van itthon saját ingatlanom védelmére egy Paradox SP5500-ás központom, melynek 5 zónája teljes mértéken ki van használva, mindegyik zóna bemeneten van 1 db mozgásérzékelő. Szeretnék viszont bővítést végezni, mivel elkészült a tetőterünk és szükség lenne még további 4 zónára, és ha már bővítek, akkor feltennék egy külső szirénát is, melynek kellene a szabotázs miatt még egy zóna, meg talán lenne egy újabb kezelő is.

Mit ajánlanátok? Zónabővítő? Vagy kössek egy zónára 2 db érzékelőt sorba EOL-al? Mennyire "biztonságos" a sorba kötés egy zónára? Azért nem szeretnék sok hamis riasztást!

Szirénából olvastam, hogy nagyon sokan inkább a Signal PS szirénákat preferálják. Erről mik a tapasztalatotok?

Egyben utolsó kérdésem, hogy szeretnék a központra szerelni egy Satel GPRS-T1 kommunikátort csak SMS küldésre. Nem kell kivonuló szolgálat, elég ha csak nekem küldi az SMS üzeneteket. Szerintetek a táp bekötését hogy érdemes elvégezni? A központ AUX pontjára vagy az akkumulátorra kell kötni az eszközt?

Köszönöm előre is a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2016
(#) levaitamas válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Szia!
Ha szép megoldást szeretnél akkor tegyél fel egy ZX8SP bővítőt. Lehet ATZ-t is használni, de én nem szeretem pláne ha magamnak csinálnám. Egy zóna egy érzékelő. Könnyebb a hibakeresés. A Signal nem rossz nyugodtan tedd fel. Az akkura ne köss semmit! Nem ismerem a kommunikátort, de ha belefér az AUX terhelhetőségbe akkor természetesen kösd oda, ha nem akkor segédtáp.
(#) Johnycorp válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Szia!

Az SP5500 5 zónát tud alapból valóban, de az ATZ funkcióval pont duplázható.
Kár lenne egy zónabővítőre kidobálni a pénzt feleslegesen.
Az ATZ egy könnyen és jól beköthető megoldás, nincs benne semmi bonyolultság.

A szabotázs funkcióra zónát használni lehet, de ehhez is elég a központ ATZ-vel. Érdemes megnézni, hogy a jelenlegi érzékelők miként vannak kötve.
Az egyetlen igazán jó megoldás:
Az érzékelőkben vannak a zóna és az EOL ellenállások is. (alapból ugyebár ez az 1 + 1 kiloohm).
Az ATZ funkcióhoz is ez illik, ezért nem megfelelő bekötés esetén illik most helyreigazítani az egészet. Meghálálja magát a dolog és így a korrekt is.
Sajna jó pár igénytelenül kialakított megoldással találkoztam már.
De hát riasztót mindenki tud szerelni...

A kommunikátort az AUX-ra lehet kötni, amennyiben belefér a kezelőkkel, érzékelőkkel együtt bőven az AUX kimenet terhelhetőségébe.
(#) pic_nagyistvan válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Köszönöm a válaszotokat!

A rendszer én építettem és programoztam magamnak. Egészen jól sikerült, mivel nem volt még hamis riasztásom.
Az érzékelőket a telepítési utasításnak megfelelően kötöttem be, 1k-os ellenállásokkal, ahogy a doksiban le volt írva, különféle példákon keresztül bemutatva. A szabotázs is be van kötve, így ha valaki megbontja az érzékelőt (inaktivált állapotban is) riasztani kezd a központ.
Szerintem is inkább az ATZ lenne a jó megoldás esetemben, ki fogom próbálni, hogy mit szól hozzá a központ.

Ha jól értettem akkor a kommunikátort érdemes egy segédtápról meghajtani. De mi van áramszünet esetén? Vagy rosszul gondolom a segédtáp szerepét?
(#) Johnycorp válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Szia!

Akkor jó, ha rendben vannak a kötések és nincs vakriasztás. Gondolom, hogy telepítés és programozás után ki is próbáltad az ÖSSZES érzékelőt és mind riasztott bekapcsolás után.

Az ATZ egyáltalán nem ördöngösség, csak sokan félnek tőle mert nem képesek átlátni.
A központ jól kell, hogy viselje, ha az alábbiak teljesülnek (ha nem, akkor át kell kicsit szerelni):
Minden meglévő érzékelőben van 1kohm a kontaktussal párhuzamosan
Minden körben jelen van továbbá egy soros 1kohm (EOL)
Programban EOL engedélyezve van, tampe figyelés szintén a zónákhoz

Ekkor az új érzékelőkben már csak a 2,2kohm kell a kontaktussal párhuzamosan. Majd ezt a kört kell sorosan kötni a kívánt meglévő zónával.

Csatolok egy rajzot (régebben már raktam fel ide), melyen látható az ATZ bekötése magyarázattal is.
Meg egy másikat, amin egy Paradox SP sorozatú központ bekötése van. Ez is volt már fent, adhat némi információt neked is.

Amennyiben elakadtál, írj és segítek.
(#) levaitamas válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Idézet:
„Az ATZ egyáltalán nem ördöngösség, csak sokan félnek tőle mert nem képesek átlátni.”

Akkor miért van az, hogy SP7000 egyszerre jelzi az alaplapi zónával a virtuális párját? Nyílik az egyes zóna nyit a 17-es is. 2-es majd dobja a 18-t is. 17 nyit nem jelzi az egyest. Kétszer égtem az atz miatt, annyi pont elég volt. Központ kapcsaira tettem az ellenállásokat és akkor is hülyeséget csinált.
Szerintem ezt nem nagyon találta el a paradox. Egy nagyobb rendszer esetén pláne.
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Minden duplikált riasztói zóna úgy működik, (nem csak a Paradoxnál) hogy az alap zónával együtt a felső zóna is nyílik, ha szabotázst csinálsz. Logikus, mivel két zónát is szabotálsz egy érpáron. Ha nálad egyszerre nyílt ki két zóna az alsó, vagy felső helyett, normál működésnél, akkor rosszul építetted ki, és/vagy programoztad a funkciót. Soros ATZ esetén a működési elv a következő.
3 ellenállás van használva, egy soros 1k szabotázs, egy újabb 1k az alsó zónának, és egy 2.2k a felső zónának.
ha a körön 1k van, nincs nyitott zóna. Ha pont 2k, akkor nyitott az alsó zóna. Ha 3.2k, akkor nyitott a felső zóna. Ha 4.2, akkor mindkét zóna nyitott.
Szakadás esetén mindkét zóna átbillen szabotázsjelzésbe.
Az érzékelőkbe pedig a következő módon kell az ellenállásokat tenni:
Alsó zónára szánt érzékelőbe, két 1k. A felsőbe egyetlen 2.2k.
Az alsó zóna sorkapcsainál az egyik szabotázs kapcsoló átkötve a zóna egyik kapcsára, és a zóna kapcsokkal párhuzamosan a másik 1k (sima DEOL kötés) Az üres tamper kapocs, és az egy ellenállásos zóna kapocs a két zóna kimenet.
A első zóna szabotázs és az egyik zóna kapcsok sima rövidzárral összekötve, és a zóna kapcsok közé kerül a 2.2k (kvázi DEOL) szintén üres tamper és a túlsó zóna kapocs a zóna kimenet.
Egyszerű, mint a faék. De duplikálás esetén is érvényes (nálam legalább is) hogy egy eszköz egy kábel, és a soros összekötést a központnál csinálom és SOHA nem rakok ellenállást a központba, csakis az érzékelőkhöz. Így egyszerűsödik az egész, és átláthatóvá válik. Az esetleges hibakeresés is nagyon leegyszerűsödik, ugyanis minden mérhető a központnál egy multiméterrel.
AZ ATZ egyetlen hátránya az, hogy nem lesz megállapítható, hogy melyik két érzékelő okozott szabotázs jelzést, azt csak a központnál lehet kimérni. De ez a MABISZ szerint nem probléma, mivel megvalósult a szabotázs figyelés mindenhol.
A paradox tud párhuzamos ATZ-t is, ezt soha nem használtam, mert csak sima EOL hálózat lesz a rendszeren, ahol el kell használnom miatta egy külön zónát szabotázsnak, és ráadásul a hosszú szabotázskör nagyon érzékeny az időjárási körülményekre. Nem egy olyan döglött panelt láttam már, ahol a villámcsapás EMP impulzusa ölt meg úgy riasztót, hogy a nagy szabotázs kör zónája kinyiffant, viszont a többi hibátlanul ment. (ez azért is volt, mert sajnos a legtöbb telepítő nem köti a kábelárnyékolást lustaságból...)
Rengeteg ATZ bekötést csináltunk, mivel a megrendelők legnagyobb része árérzékeny, és egy bővítő ára is számított náluk. Én is jobban szeretem, ha egy eszköz tisztán egy zóna, és nincs duplikáció. De nehéz eladni a bővítőt pont azért, mert mindenki szeretne spórolni...
Tehát az ATZ működőképességét csak megerősíteni tudom, ha egyszer ki van jól építve, az menni fog mindig.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) Johnycorp válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Szia!

Teljesen egyetértek veled, az ATZ a leírtak szerint így kell, hogy működjön. Ezért is csatoltam az előző hozzászólásomhoz az ábrákat segítségnek.
A nem megfelelő működést a hiányzó EOL ellenállás okozza, vagy létező EOL ellenállás esetén a programban nincs bekapcsolva. Így a központ csak a két zóna ellenállást láthatja érzékeléskor. Hiba szokott még lenni, hogy mindenhova csak 1kohm ellenállás kerül.

Igen, valóban két érzékelő szabotázsköre egy hurok. De ez is sokkal jobb, mint a klasszikus, minden szabotázs egy körön módszer. "Karácsonyfa-világítás"

Nekem utoljára zóna probléma a Paradox igen régi Esprit 727, 737 és 747 központjainál volt. Ott előfordultak érdekes dolgok, tetézve a nem telejsen jól működő particionálással is.
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Én is egyetértek azzal amit leírtatok, de higgyétek el nem szabotázst ad hanem sima zóna nyitást.
Gondoltam hibára a kivitelezés során, ezért kötöttem be közvetlen a központ kapcsaira az ellenállásokat. A jelenség ugyan az volt. Ami még érdekes volt annál a két 7000-nél, borzasztó lassan és csak sokadik próbálkozásra tudok a mai napig csatlakozni és nagyon sokáig kommunikál a gépemmel. Akár lekérem az adatokat, akár fel akarok tölteni programot (307-el). Más központnál nem tapasztalok efféle jelenséget.
Próbáljak meg egy frissítést rájuk tolni?
Az árérzékenységet meg inkább hagyjuk..... Lassan nem éri meg hivatalosan riasztózni
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 28, 2016 / 1
 
Friss firmware szokott segíteni. Elképzelhető, hogy az az ominózus 7000 még jó régi firmware-es, és azok nem igazán szeretik az újabb kezelőket. Egy időben egy-két online áruház forgalmazott jó régi paneleket olyan áron, hogy olcsóbb volt, mint akkor a 6000-es. De azok mindegyike ha jól rémlett 2.xx verziósok voltak. Most tartanak az 5.21-nél.
A csatlakozási probléma nálam egyedül az amúgy is vacak 4000-nél szokott előjönni, ott sem mindenhol. Pedig nem gyári kábellel dolgozom, hanem "eredeti" Ebay-es FT232 chipes TTL kábellel. Bővebben: Link
A gyári 307 árából vettem ötöt
(#) Syn7h37ic válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Óóóó azok a régi szép panelek... Még a XX. századból.
(#) pic_nagyistvan válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Johnycorp köszönöm a válaszod és az ábrákat is. Sokat segített!
A mai nap kipróbáltam ATZ-vel 2 db érzékelő van sorban egy zónán, 1k + 1k és a második érzékelőben 2.2k ellenállás. Tökéletesen működik. Egy szépséghiba van, egyelőre csak a kábelt az első érzékelőtől a második érzékelőig vezettem, mivel a fali csövezés kezd megtelni, de ezt néhány nap múlva ki fogom javítani (nem volt itthon megfelelő méretű kábelcsatorna). Az emeletre vezető kábeleket falon kívüli csatornába fogom vezetni a központtól.
Viszont továbbra is lenne egy kérdésem. A kommunikátort hova érdemes kötni? Valahol olvastam, hogy az akkura, de van aki azt mondta, hogy az AUX-ra kell. Én attól félek, hogy +4db érzékelő meg +1db kezelő már nagyon le fogja terhelni az AUX-ot, és ezért hibát fog jelezni, mi több, túlterhelés miatt le fogja kapcsolni az AUX kimenetet.
Mi ajánlotok?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) Syn7h37ic válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
SP5500-nál a kommunikátor pozitív a Bell+, a negatív az Aux- legyen. A Bell+ pont egy másfél amperrel folyamatosan terhelhető tápkimenet.
(#) kapcsrajz hozzászólása Szept 3, 2016 /
 
Sziasztok !
Egy DSC ALEXOR pc9155 központnál a kezelő RF JAM hibát jelez. A leírás szerint " A vevőegység 20 másodpercig rádiófrekvenciás ütközést (zavart) érzékel, vagy hardver hiba lépett fel. " A központ már kb 3 éve üzemel ugyanezen a helyen hiba nélkül. A leírásban írt hardver hiba mi lehet ? A központot teljesen áramtalanítottam AC elvétellel és az akkumulátor kapcsainak lehúzásával. A hiba kb 10-15 perc múlva újra jelentkezett. Addig élesíthető , ki be kapcsolható volt a kp , és egy riasztást is csináltam vele. Merre induljak tovább, mi okozhat ilyen hibát ?
(#) Gafly válasza kapcsrajz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Első ötletem az lenne, hogy valaki a közelben beüzemelt egy másik (ugyanebben a sávban kommunikáló) rádiós eszközt...
(#) kapcsrajz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Én is gondoltam erre ,hogy valamelyik szomszéd felszereltetett valami 433 MHz-es eszközt. A két szomszéd azt mondta , hogy náluk semmi ilyen nem lett szerelve. A többiek kb 80-100 méterre vannak. De ezek nem csak akkor okoznának hibát amikor megnyomják az adójukat ? (amikor nyitják vagy csukják őket ? ) Mert itt folyamatosan előáll a hiba.
(#) Gafly válasza kapcsrajz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Vehettek akár egy Tescos hőmérőt is...
(#) kapcsrajz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Ez igaz. Szerinted, hogy tudnám ezt kimérni valahogy ?
(#) Gafly válasza kapcsrajz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Mérővevő/spektrum analizátor hiányában tekerd be alufóliába
(#) kapcsrajz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
De akár ki is kapcsolhatom.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2016
(#) Syn7h37ic válasza kapcsrajz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
RF zavar figyelés kikapcsolása az egyetlen megoldás. És alkalomadtán ellenőrizni, hogy rendesen megy az átvitel akár egy riasztás generálással.
Vagy egy router, vagy egy rádiós kapucsengő, vagy valamilyen konzumer rádiós holmi okozott RF szabotázs jelzést. Sajnos erre nincs orvosság, még másik márka esetén sem, a 868 sáv is kezd zavart sávvá válni.
Olyant is tapasztaltam már, hogy nem működött az istenért sem egy kapu távirányító, csak kb. 5-6 méterről. Aztán kiderült a probléma. A megrendelő szembe szomszédjának van egy ótvaros régi rádiós riasztórendszer maradványa ami olyan mértékben teleszórja az étert, hogy a környéken minden rádiós vezérlést lefúj. A slussz poén az, hogy azóta már van neki is egy normális rendszere, de elijesztésnek fennhagyták a kémény tetején azt a hulladék kétirányú szirénát, mert villog benne egy led... És nem hajlandó levenni, pedig az ő rendszerét is zavarja.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2016
(#) kapcsrajz válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Köszi. Akkor a 900 opciós kód 7 pontjában kikapcsolom az RF zavar érzékelést, csinálok egy tesztet és kiderül. Csak félek , hogy ha kell esetleg pont akkor nem fog riasztani.
(#) kapcsrajz válasza kapcsrajz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Ismét rá kellett jönnöm, hogy milyen jó a magyar telepítői fordítás.
Tehát ha más is így jár akkor 804-es szekció, 900 alszekció, 7 kapcsoló.
Így nincs ilyen hibajelzés, több tesztet is csináltam, tökéletesen működik. Remélem nem lesz gond későbbiekben sem. Azért ha a másik két szomszéd is otthon lesz , náluk is rákérdezek a dolgokra.
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Még mindig a Paradox 5500-as központtal kapcsolatban lenne kérdésem. Telepítői szempontokat figyelembe véve melyik kültéri szirénát ajánljátok jobban? Signal PS-128, vagy a SOLO-t?
Melyiket könnyebb paradoxra bekötni, telepíteni esetleg szervizelni?

Köszönöm előre is!
(#) Barni87 válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szia! Én a PS-128A mellett voksolnék. Kicsit formásabb mint a SOLO és rendelkezik állapotjelző leddel. Így a kedves betörni vágyó egyének is jól látják a riasztó meglétét és működését. Bekötésileg nincsen érdemi különbség.
Következő: »»   50 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem