| Fórum témák 
 
 » Több friss téma | 
				Épp ezt kérdeztem pár sorral ez előtt,  amúgy nem,  de ugyan úgy fog szólni? Mármint ereje nem feleződik vagy ilyesmi?						 
				A hangerőn nem észlelsz majd változást.						 
				Rendben, meg értettem, szerintem innen már menni fog! EZER HÁLÁM, NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM   Remélem nem okoztam nagy gondot ezzel.   
				Javaslom iktass be a hálózati feszültség egyik ágába egy 40-60W izzót, ha valami nem a tervnek megfelelően sikerülne elsőre, akkor az fog teljes fényerővel világítani, nem az erősítőd ég majd le. A mennyiben a jelforrásodat sztereóban szeretnéd rákötni, akkor a jobb és bal csatorna direkt összekötése nem szerencsés, egy-egy 1k körüli ellenállással kéne a közösítést elvégezni. Igény esetén lerajzolom. 
				Hát ha mégis, akkor írok, de most így is megfelel, remélem működik majd és köszönök még egyszer minden.						 
				A főpanelen a hangszórókimenetnél lévő relé meghúz? Ha nem, azt külön megvizsgáljuk. Az erősítő panelen van némítás funkció, annak az állapotát egy méréssorozattal lehetne felmérni. A biztos kiiktatása a Q504 kollektor-emitter összekötésével történhet, berajzoltam pirossal a panel közepén. A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014 
				Az a helyzet, hogy mérni nem tudok mert nincs kéznél műszerem. A kollektor emitter összekötését elvégeztem. Próbáljam meg most megszólaltatni?						 
				Könnyebben ajánlanám az áram alá helyezést, ha megnyugtatnál van izzó a hálózati feszültség egyik ágában. Természetesen a próba következik. Azt nem látom át, hogy a kimenetet leválasztó relék (az előbb említettem) mennyire vannak a hiányzó panelnek kiszolgáltatva. A meghúzásuk azért hallható, erről várom a beszámolódat. Mielőtt ezt is áthidalnád, még futnék egy kört mennyit lehetne a védelmi funkcióból megmenteni. 
				Nincs izzó, de ne aggódj.   Sajnálom, de nem igazán értem ezt a meghúzás dolgot. Nem tudnád picit konyha nyelven leírni?   
				Az átkötést megcsináltam, de nem szól így sem.						 
				A reléket sikerült megtalálni? A kapcsolásuk kattanó hanggal jár, amit az áram alá helyezés után pár másodpercen belül lehetne érzékelni. Akkor sincs gond, ha ez nem következik be, csak más lesz a feladat. 
				A bekapcsoló relére gondolsz? Mert a bekapcsolást megoldottam a kis tranzisztor emitter kollektor átkötésével.						 
				Ez a főpanelen van. Megtalálod a rajz alapján!? Istenkísértés tapasztalat és műszerezettség nélkül egy ilyen feladatot elvégezni, de ha nincs veszteni valód ám legyen... 
				Bocsi gond volt a géppel, meg van a relé, áram alá helyezéskor nem kattan. Mit tegyek vele?						 
				Az alábbi átkötéssel direkt aktiválhatod a relét. Ettől már illene megszólalnia.						 
				Ok, megcsinálom és mára már hagylak, nem akarlak zavarni. Majd írok a fejleményekről. Köszönöm.						 
				Na, összekötöttem, a relé be is kapcsol, de hang sajna még most sincs.						 
				Azt kéne tudni, amit elkészítettél mennyre hibátlan. Fotó esetleg? Egy multiméter is kéne, lássuk a végfok IC tápfeszültségét.						 
				Sajnos multiéterem nincs, csak egy régi analóg volt, de elromlott. A végfok ic-vel nem lehet hiba, mert működött z egész, csak az előlapi panelek lettek széttörve.						 
				'. képen a megmaradt hifi, 2. képen a bekapcs gomb az E C átkötésével, 3. kép a hangerő szabályzó pot.méter, 4. kép a pot.méter rákötése a rajzodon megjelölt helyekre továbbá a bemenetre és az 5. kép a tegnap leírt megoldás, a kondi és a relé lábának összekötése.						 
				Meg kéne például győződni, hogy ettől a beavatkozástól valóban eljut-e a tápfeszültség az STK nagyjelű erősítőjéhez. Ehhez voltmérőre van szükség. Annyit megtehetsz, hogy meghallgatod a hangszórókon van-e némi alapzaj. Az már biztató a végfok működése szempontjából. A CN503 csatlakozó 11, 13 lábait megérintve hallható búgás? 
				A Q504 átkötése elkészült, a fotóból nem tudom kivenni.						 | Bejelentkezés Hirdetés | 













