Fórum témák
» Több friss téma |
Hi!
A szilárdtest relé (led+optotriaac felépítésű, nem nullátmenetes) ugyanúgy működik mint a hagyományos relé? Konkrétan arra gondolok, hogy ha kikapcsolom, akkor megszakítja az áramkört (mint a mechanikus relé), vagy csak akkor kapcsol ki, hogyha az áram a tartóáram alá csökken (mint egy triaknál)? Előre is köszi!
Triac, tirisztor kikapcsolása mindig a tartóáram értéke alá csökkenéskor történik. Ez váltakozóáramú alkalmazásban a nullaátmenet környéke.
Mivel a váltóáramra tervezett szilárdtest-relé vagy triac, vagy antiparalel tirisztorpár kimenetű, így a fentiek rá is vonatkoznak.
Bővebben: Link a Triak mukodeserol,..
Segítségre lenne szükségem,egy szilárdtest relével kapcsolatban. A napokban vettem használtan egy (Opto
240D25) tipusút. Megpróbáltam használni, egy 230v, 60W-os izzóval,vezérelni pedig egy 555-ös monostabillal kb. 3 másodperces időzítéssel,a kimenetén 10v-al, aminek megfelelőnek kellene lennie. A relé hálózatra kapcsoláskor bekapcsol és a vezérléstől függetlenül folyamatosan úgy marad. A kérdésem az lenne , hogy hibás vagy pedig nemtudok valamit az eszköz megfelelő használatáról?
Erre nincs válasz, ötlet? Engem is érdekelne.
Ha így viselkedik, akkor hibás. Ha a vezérlőbemenete nem kap jelet, nem szabadna vezetnie. Ez akkor igaz, ha váltóáramot kap.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
Legegyszerűbben - levezem a vezérlést fizikailag - az egyik vezetéket leveszem.
Ha világít tovább is - rossz a relé Elalszik - rossz az ütemvezérlő Ez a 2 eset lehet ilyenkor. Na igen, azt nem is feltételeztem, hogy egyenáramot kapcsoltatnának. Oda másmilyen kell, van olyan is. A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
Oké, köszi. Nálam hasonló a gond, de DC-nél. De már utána olvastam és valószínűleg az a gond, hogy amit vettem csak AC-re jó, mivel DC-nél nincs színusz nulla soha nem fogja leválasztani.
Esetleg van ötlet olcsó DC SSR-re? Ebay, bármi, kiskínai olcsón adja, de amit találtam mind DC vezérelt AC relé. Arduino-s projectekhez kellene, de 12V és 24V stb egyenáram vezérléshez. Van hagyományos relém, azzal végülis megy, csak ugye kattog, és nagyobb méreileg is, úgyhogy roppant megörültem, amikor találtam SSR-t, csak nem tudtam ezt a kis trükkjét. Azt hittem ugyanaz, mint a sima relé csak optikai leválasztás a különbség. A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
Szia!
Aki keres az talál. Igaz, nehéz volt. Ráment 3 percem. Slim (beforrasztható) kivitel: HHG1D-0/0032F Relé formájú (beforrasztható): GJ-5FA-L Valamint csak általánosan ("solid state relay dc" szavakra keresve): Keresési találat Ezek mind a "kici, ócó" kategóriában vannak.
Szia!
Keresés: Bővebben: Link
Köszi szépen! A kicioccó azért picit erős, kb ez az (és a 10 darabos még olcsóbb):
5 relé ezeröcsi De kiindulásnak mindenképpen jók lesznek ha más nem típus stb-re! Egyébként az létezik, hogy a DC outos drágább, mint az AC, vagy csak nekem volt mázlim ? A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
Ha csak Arduinóval akarsz kapcsolgatni dolgokat, egy sima tranzisztor/optocsatoló nem jó? Amit venni akarsz, abban is az van...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
De igen, tökéletesen igazad van.
Rólam annyit kell tudni viszont, hogy én programozó vagyok, van némi minimális elektromos előképzettségem, mert nagypapám fizikatanár volt, szóval gyerekként tekercseltem, házkörüli elektromos munkák nem okoznak gondot, pákával is elbánok, viszont az áramköri elemeket esetén próbálok objetum alapon megközelíteni Ezért amennyire lehet, magasabb szintű komponensekből építkezem, a logikát mögé pedig a microcontroller programozása adja. Tudom ez egy igazi elektromos jeromos számára eléggé úgy hangzik, mint számomra azok a "programozási nyelvek" ahol egérrel összehúzogatod a kódot előregyártott modulokból, dehát ez van. Védelmemre mondom én megpróbáltam. Elolvastam 3 elektronika alapokról szóló könyvet, de egyszerűen nekem az "nem fér bele", hogy az analóg eszközök működése nem egzakt, tűréshatárok, csillapítások, fel-lefutó ágak, és hasonló fogalmak vannak. Nekem a fekete az #000, a fehér meg #FFF Na a lényeg, hogy emiatt én nem gondolkozom ellenállás csoportokban, optocsatoló, tranyó, triak stb alkalmazásban, csak ha az a legmagasabb szintű elem. Ha pedig mégis hozzá kell nyúlni, többnyire megpróbálok komponenseket (objektum) gyártani, pl. egyszer kiszámoltam, mi kell az 5V->3.3V -hoz, össze van forrasztva, lezsugorcsövezve, és leírtam a jegyzetembe de nekem onnantól az ott a modul, amit be kell rakni a Bt vagy Wifi elé (már nem is tudom melyik a 3.3-es) és csók. Arduino-t se kéne pl. használni, hiszen megvehető maga a chip, alig kell köré pár dolog és működik.
Meg aztán amikor 300ft-ból kijön a relé, mit mókoljon az ember? Persze az 1500-nál már megfontolandó, ha az alkatrészként kijön a harmadából, ötödéből esetleg.
Szerintem viszont jó, mert egyenfeszültségen váltóérintkezős relének is beköthető.
Hozzászólások áthelyezve a Feszültség komparátor témába.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |