Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1524 előerősítő
 
Témaindító: krkic, idő: Júl 10, 2008
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Gimo27 válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
még holnap ügyködök vele valamit, mert álmos lettem, minden estre a loudness potit ki_iktatom ellenállással.
utána még valamit majd probálok előre is köszönök mindent.

*mod
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) fluki hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Help!!! Vettem egy tda 1524a kittet!!! Akkora alapzaja mint az állat!!! Már próbáltam elemmel külső táppal nagyobb pufferrel! :'( csak zúg kb. 1/3 poti hangerőig, de ha a basszus felesen áll mégjobban búg kezdem feladni a kittről annyit hogy ELModules em 50041 valaki segítsen pls!!!!!
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Ez lenne az?
Vajon hibátlanul építetted meg? Esetleg a huzalozás szedi össze a zajt? Milyen érzékenységű végerősítőt kötöttél rá?
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Quad405!!!!! Igen ő az!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
A két bementi pontot kösd egy-egy rövid huzaldarabbal a GND-re! Ettől mennyiben változik a zaja?
A forrasztás után lemostad a gyantamaradékot?
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A huzalozás lehet gyenge pont, 3mm átmérőjű az árnyékolt vezeték, este találtam a műhelyben 6-ost most az lesz a program, hogy csere! Lemosni???? Le keféltem egy viszonylag puha kefével.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Nos át vezetékeltem de semmi változás. viszont ,ha a jelet lezárom gnd-re az alapzaj megszűnik ,de csak a kimenő oldalon ,ha a bemeneti oldalt zárom akkor ugyan úgy búg! Ez milyen hiára utal?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) fluki hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Itt egy kép hátha segít feltárni a hibát!
(#) fluki hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Most már biztos ,hogy a tda panelen lesz a hiba, mert a áthidalom a be és kimeneti pontokat alapzaj nulla és kristály tiszta hang!!!! Tehát a kábelek rendben! De akkor hol keressem a hibát???
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A potikat vedd le a fémvázról, hátha földhurkot képez.
A tápláld egyelőre elemről, hogy annak hullámosságát is kizárhassuk.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Már túl vagyok rajta eredmény ugyan az ha elem ha külső táp.
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ha majd ott tartasz, hogy lecsavaroztad a fémházról, forgasd el, mennyire szórja meg a transzformátor.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Teljesen kívül van a házon akkor is gerjed!!
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A hálózati feszültségnek megfelelő búgást hallasz?
Testre zárt bemenettel hogyan reagál a hangerő és a mély állítására?
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Hálózati búgás. Ha a bemeneti oldalt zárom akkor nem változik semmi ,ha a kimeneti oldalt akkor csend. A mélyre nagyon durván búg ( mint amikor elszáll a quad végtanyó) és a potik is csak 1/3-tól reagálnak addig semmit nem módosítanak! Lehet az ic hibás?
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Csak a bemenetet zárd le!
Nézd át alaposan a panelt, nem hiányzik-e kondi a potik csúszkája és a test közül.
Ha elemről táplálva hálózati zavart szed össze, akkor valami építési hibát gyanítok.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Már átforrasztottam az összes lábat is ! Megvan minden alkatrész , át mértem minden lehetséges forr. pontot kontaktok megvannak! Csak nem tudom hol milyen ( mekkora ) feszt kéne találni. Találtam egy 7812-őt most már arról próbáltam, de nem változott semmi! Ha a bemeneti jelet zárom rövidre semmi változás nem tapasztalható! Ezért gyanakszom ,hogy az ic lehet "beteg" ?? Meg néztem az elkókat is ,hogy nem e fordítva raktam be , de nem . A kerámia kondit mindegy, hogy teszem be , ill a fólia kondikat? Ellenállásokat előtte külön kimértem és úgy raktam a helyükre. Már a sírás kerülget mert a házat meg már kifúrtam, ez meg b@szakszik!!!!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) fluki hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Előzmények közt olvastam, hogy a potikat tegyem messzebb a paneltől és a kerámia kondikat tegyem a potikra kipróbálom azt jelzek!
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Természetesen az IC hibát sem lehet kizárni, de akkor inkább nem szólna, vagy valamelyik szabályzó teljesen hatástalan maradna.
Itt az adatlapja. Az 5. oldalán találsz kimeneti egyenfeszültségeket a tápfeszültség függvényében, ezeket kimérheted.
(#) fluki hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! De eredménytelen minden kísérlet ! Egyenlőre feladom ezt a verziót, azt valszeg keresek egy működő kapcsolási rajzot aztán azzal megpróbálom egyszercsak! Természetesen nagyo szívesen fogadok működő kapcsolási rajzot!! Mégegyszer Köszi a segítséget!
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Az adatlapi ajánlástól nem tudok megbízhatóbbat. Azzal akár össze is vetheted a KIT-et.
Amúgy a TDA1524 felett elszállt már az idő, inkább LM1036-ot szokás helyette alkalmazni. Van témája, kidolgozott NYÁK-tervekkel.
(#) Tomi111 válasza fluki hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Üdv! Ilyet régen, kb 15-20 éve én is építettem. Nem volt jó. Quad 405 elé lett volna, de nagy alapzajt, suhogást, súgást vitt bele, amúgy működött minden funkciója. Több nyákot csináltam, a végén egy árnyékolt dobozba is beépítettem, mint a tv-k tunerjeit, de nem lett jobb.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Csak hallottam róla, de még annyira sem ismerem mint a tda-t! Olvastam ,hogy nem "járatja" ki rendesen a nagy végeket. Ez mennyire igaz?
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Az LM1036 800mVrms kimenő feszültsége a Quad405-höz kényelmesen elég.
(#) fluki válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Köszi szépen!!! Akkor a következő projekt adott!!!
(#) SlyChocolate hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok.
Kérdésem lenne a TDA 1524A-val kapcsolatban.
Egy monó STK 4030II végfok elé tenném be ami 20 centis mély hangszórót hajt meg.
Szerintetek lehet ezt az előfokot egy csatornában hajtani?
Úgy, hogy csak mély lenne kiemelve magas lehúzva balansz az aktív csatornára eltekerve.
Jelenleg ez van itthon ezért ebben gondolkodom.
Szerintetek hosszútávon használható így egy sztereó TDA 1524A ic?
(#) Ronin válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Miért ne lenne használható? Na ugye.
(#) SlyChocolate válasza Ronin hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Azt mondod nyugodtan kössem monó végfok elé semmi baja nem lesz?
Jól tudom a freki átmenete 20Hz-től 20KHz-ig?
Szóval subláda végfok el pont jó lehet hisz 20Hz-től már szól?
(#) Ronin válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Nem értem a kérdést. Mitől lenne baja ha csak az egyik csatornáját használod? Ha 20 csatornája lenne, és egyet használnál, akkor sem lehetne baja. Nem szub előerősítőnek van kitalálva, de ha csak ez van, akkor ezt használod.
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Szia! Hangváltónak sajnos kevés, hangerőszabályzónak pedig elég egy poti.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem