Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 75
(#) RobyBoy válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Ez a táp panel nem ehhez a véghez készült.Kiszedem a 10000uf-eseket,és a gyári 2200-asokat.Így marad 6600uf,meglátjuk változik e valami.A gyári pufferelés is érdekes egy picit mivel a panelen 2200uf-van,de miután kiszedtem,magára PCB-re 3300uf van írva.Mondjuk ha jól nézem a gyári rajzon 1000uf-van feltüntetve.Amit még észrevettem,hogy a TDA nincs síkba a panel szélével teljesen,így nem is feküdhet fel rendesen a bordára,még ha nem is láttam hézagot a szigetelő miatt.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Alkotó válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 1
 
A tokozás lábai hajlíthatóak. Odafigyeléssel és érzéssel jól deformálhatóak a lábak, tehát a kívánt pozícióba lehet hajlítani.
A puffer nagyságára jó támpont lehet az amperenkénti 1000-1500 uF.
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Szia! A hangsugárzó impedancia és a tápfeszültség közötti összefüggésről itt egy ábra.
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Köszi!
(#) Naszrai válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
7293 adatlapjan az abszolut maximum 10A az aramkorlat. Egy 4 ohmos hangfal lemehet akar 3 ohm ala is, ami 40v-nal bo 13 A.
(#) RobyBoy válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Így hogy be van ültetve kicsit nehézkes lenne az utólagos hajtogatás.A kiszedésen még vakarózok még egy picit,mert nem tudom mennyit bírnak ezek a kínai pcb-k.Ha más nem akkor marad a hűtőtömb,utána borda.
(#) RobyBoy válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Na jól van,hanyagolom egyenlőre a dolgot. KB minden ami "adott" volt ehhez a mini erősítőhöz,úgy néz ki nem lesz jó.4 ohmos hangfalam van, a +/- 40V sok.Házibulikra kellet volna kisegítő erősítőként,de semmi értelme ha elhalálozik,vagy lekapcsolgat.A hídba kötött variáción még gondolkodok,de akkor meg már építek még egy conductort,mert azt legalább tudom hogy jó,és bevált kütyü nálam.Igazából pont az építést akartam megúszni,mert meló mellett nem nagyon haladnék vele.A szilveszter meg közeleg....
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
A TDA7293-at és a TDA7294-et már jó ideje csak ±25 V-tal táplálom, a melegedéssel kapcsolatos problémák ezzel feledésbe is merültek. Ha 100 W-ra van igény, azt inkább összerakom tranzisztorokból.
Látom te is erre jutottál.
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Igen,keresek inkább valami más alternatívát. 100W körüli teljesítmény lenne a megfelelő,de ugye ez az IC alapból is csak elég szélsőséges értékek mellett(pl THD) tudja.A híddal meg az a baj hogy úgy tudom nehéz párba válogatni.Megmaradnak inkább pl olyan alkalomra ha egy nem kapható STK-t kell kiváltani gyorsba...
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Ez egy érdekes alkatrésze az amatőr világnak. Főleg kondit, de ellenállást, félvezetőt is többszörösen túlméretezünk - pénz, paripa, posztó mitse' számít, erről a szegény multiwatt15-ről meg az utolsó utáni bőrt is lenyúznánk
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Annyibol erdekes szamomra az eset, hogy +/-41v uresjarati tapfesszel hajtottam evekig 7294-et es volt hogy 4 ohm-os hangfalat hajtottam vele. Igaz, 2001-ben vasarolt 7294, lehet szamit valamit. De a lenyeg hogy a clip visszejelzes (kulon epitett) villogott gazdagon. De nem korlatozott semmire sem a 7294. Pc hutoborda volt az ic-ken, kozte szilikonpaszta es csillamlap. A bordakat 8cm-es ventillatorok fujtak. Birta.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
A határadatokat a gyártási szórás figyelembevételével állapítják meg, tehát létezhetnek ilyen példányok. A névleges hangsugárzó-impedancia is takarhat más valós értéket.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Ilyen tekintetben szerencsésebbnek, precízebbnek tartom az LM3886 és 3875 IC-k adatlapjait. Ott közölve van az átlagos maximális áram és a "limit", amit mindenképp elér az adott IC.
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Igazából nagyobb volt a reklámja mint a tudása ennek a kis TDA-nak. Legalábbis nálam.A 2db készre szerelt panel egészen 1600Ft-ba fájt nekem,gondoltam megér egy próbát.Amire nekem kell sajnos nem jó,de az árát akkor is megérte.Majd tényleg jó lesz valami STK helyére.Így lehet nem úszom meg egy újabb conductor építését,pedig igazából ez volt a vásárlási indok(no meg az időhiány).
(#) pinyó39 válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Vegyél még kettőt, hidalva 8 Ohmra már jól büfög.
(#) Naszrai válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Nezd mar meg az egyik panelt hogy 8 ohmra ki tudod-e hajtani. A 2db 4 ohmos hangfal sorba kotesevel. Kivancsi vagyok.
(#) RobyBoy válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
4 ohmra kell. Illetve év végéig már nem biztos hogy meg is érkezne.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) RobyBoy válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Ki fogom próbálni csak most már megint meló van.A próba után jelentkezem.
(#) frissadam hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Vásároltam ebay-ről TDA7293 párhuzamosított végfok paneleket. Milyen módon élednek ezek a panelek? Nyugalmi áram +/-42v esetén +170/370mA és +120/240mA a tápágakban ekkor 1-1 100 Ohm 8W ellenállás volt. Hangszórót kötöttem rá ezt követően jel nélkül és nem adott se zajt se bugást. Normális ez a magas és asszimetrikus nyugalmi áram ennél az IC-nél?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Szia! Linkeld be melyik panelről van szó, például lehet relé az egyik tápoldalra kötve.
A nyugalmi áram aszimmetriája nálam csak pár mA-t tett ki, az egytápos kísérletek kapcsán vizsgáltam annak idején.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Ebben az esetben csak a 100-200 mA a helyes.
Nézd meg az ellenállás értékét!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Tápáganként szimmetrikusan?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Pontos értékre már nem emlékszem, de 10 mA-nél biztosan kisebb a differencia és a pozitív oldal árama a nagyobb. Ez a stby és a mute bementek áramából adódik. A slave invertáló és neminvertáló bemeneteit a negatív tápra szokás kötni, de ezt az áramot jelentéktelennek tartom.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
A végeredmény 3 panelem van mind a 3 -100mA és +80mA nyugalmival működik. 1 darab tökéletes. 2 darab csak búg halkan és nem megy át rajt jel viszont táp nincs a kimenetén. Kérdés, hogy méréssel tudom e ellenőrizni , hogy mely ic-k jók vagy rosszak?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Mi okozta azt a változást amitől a korábban mért 370 mA áramfelvétel ennyire lecsökkent?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Nem tudom. 12v táppal ennyi. Lehet hogy nagy táppal felugrana. Viszont hibás vagy zárlatos IC-k-nél 12v-on is több lenne a nyugalmi. Nem tudom nem értem. Nincs ilyen téren tapasztalatom.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
A 12 V elég közel van a működőképesség határához, a master IC 9, 10 lábain mennyi a feszültség?
(#) Bandika_23 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!
D-audiotól rendeltem 2db KIT-et. A táp +- 40V 10000µF pufferrel. Indul szépen mindkét végfok. Körülbelül 2-3 perc járatás után az egyik végfok elkezd halkulni és torzítani. Először melegedésre gondoltam de nem is meleg a borda. Másik oldali végfoknak semmi ilyesmi problémája nincs. Mi lehet a gond?
Következő: »»   65 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem