Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla Moderato 1037 A-1 rádiós erősítő javítása
Lapozás: OK   1 / 4
(#) rockersrac hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
van egy Tesla Moderato 1037 A-1 rádiós erősítőm és az a baj,hogy a bal oldal recseg,de nagyon durván,hangja alig van.A jobb oldal kristály tisztán szól.És a bibi az hogy jövőhét szombaton használni szeretném az erősítőt! aki tud segítsen,mi lehet a baja és hogy tudom javítani(meg mennyiből)?
(#) Ricsi89 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hali
A potmétereket cserélném a helyedbe mind a 4-et. nekem is ilyen van, és nekem is szokott recsegni, de nem mindig. Én most nyáron tervezem a felújítását teljesen.
(#) rockersrac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
a potiknak semmi baja! valami más szállt el benne! mivel folyamatosan recseg,nem csak mikor állítok a potikon! de azért köszi!
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Találtam eredeti - hozzáadott - kapcsolási rajzot. Egyébként teljesen leszabályozott hangerőnél is recseg?
(#) GARFIELD13 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szia!
Először a hanfalakat cseréld meg, hogy ki lehessen zárni a hangfalhibát (ha már megtörtént, akkor nem szóltam).
Ha továbbra is az erősítő beteg, akkor nézd meg a végfokot, ha szemmel látható gond nincs, akkor az elejétől kezdj el méricskélni. Először nézd meg, hogy a táp mindkét csatornánál jó-e. Utánna tovább előre "etalonnak" ott a jó csatorna, amíg egyforma addig OK, ahol az eltérés ott kell cserélgetni. Kapcsolási rajz van esetleg hozzá?
Lehet kiszáradt kondenzátor, végfok tranzisztor, stb...
Üdv.
(#) Ricsi89 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Helló
A kapcsolási rajzot feltudnád tenni. Szükségem lenne nekem is rá. Anélkül nem merek belekezdeni a felújításába. Van egy két hibája és így nehéz lenne kijavítani.
(#) GARFIELD13 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Ha van rajzod hozzá, akkor tedd ide fel, mert azzal sokkal könnyebb dolga lesz a javításnál.
(#) GARFIELD13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Lassú vagyok
(#) Imi65 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Még ma megpróbálom beszenneltetni, de nincs itthon a szomszéd. Sajna a fényképező meg pont nála van.
(#) rockersrac válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
igen! sajnos :S
(#) rockersrac válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
én is gondoltam a végfok tranyókra,mivel méregettem őket és nem ugyanazon értékeket adták!pedig elvileg 2-2 nek egyforma értéket kellett volna adnija!(négy darab van belőle és kettesével ,, csatolva " hangfal hiba kizárva!
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
a végtranyókkal meg az a cumi h a 4 darab tranyó( sajna csak 2 esével árulják) 3000 ft körül van! :S de ha tud nekem valaki valami erőlködőt ami egyszerűen megvan és pl 9-10 volt körüli feszről megy akkor azt is várom szivesen! a kapcsolási rajzot meg télleg jó lenne ha feltennétek(már akinek van)
(#) GARFIELD13 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
A tranzisztorok előtt egyformát mértél a két csatornánál?
(#) rockersrac válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
azt hol kell? ehez nem igazán értek! :nemtudom:
(#) teodor válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Nézd meg a kapcsolókat is, a rajz mellékelve.

Rajz a következő oldalon, javított minőségben. Sebi
(#) GARFIELD13 válasza teodor hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Jó a rajz. Rajta van, hogy a tranzisztorok egyes lábain milyen feszültségeket kell mérni, ez alapján fogj neki a hibakeresésnek.
(#) rockersrac hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
megnéztem a tranyók hátulján lévő feliratot: Tesla KD333 T50 321 ez van ráírva. holnap bekapcsolom és megméregetem a feszkókat rajta!
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Nekem is van ilyen rádiós erősítőm, már nekem is meghaltak benne az eredeti végtranzisztorok, BD241-es tranzisztorokat tettem a helyére és tökéletesen működik
a végfokpanelen a munkapontbeállító potikat kellett utánállítani. BD241-nek kb 200Ft darabja most nyáron tervezem a teljes felújítását kezdve a tápegységgel. Amúgy ez egy nagyon megbízható konstrukció 27 évesen is tökéletesen működik van hozzá gyári kapcsolási rajzom eredeti, ha kell felteszem
(#) rockersrac válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
jó lenne ha fel tudnád tenni a kapcsolási rajzot! :worship: :worship:
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 5, 2008 / 4
 
Ez a legjobb minőség, amibe be tudom scannelni
remélem olvasható.
A tollas szaggatott vonal mögötti rész a végfokozat, szerintem neked úgyis csak ez a része kell.
ha meg cseréled a tranzisztorokat, akkor tökéletesen jó bele a BD 241 vagy 245 vagy 249-es sorozat. Mind a 4 végtranzisztor ugye NPN-es
Nekem BD 241 C van benne és gyönyörűen szól. +kicseréltem a pufferkondiját újra, és sokkal dinamikusabban szól így.
Ha van valami kérdésed, szívesen segítek, nagyon jól ismerem ezt az erősítőt.
Adj már egy ee-mail címet, mert 14 megás lett a kép, olyan jó minőségű, de ide max 2 megát lehet feltölteni
akkor elküldöm az e-mail-edre a kapcsrajzot
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
E-mailre nem tudom elküldeni mert nagy, ha lekicsinyítem, akkor nem látszanak jól rajta az értékek, ezért úgy döntöttem hagyom 1200dpi ben így nagyon jól látszik. Feltöltöttem egy oldalra, beteszem a linket, innen mindenki elérheti kiváló minőségben 2 részletben tudom csak feltenni. Aztán majd úgy kicsinyítitek, ahogy akarjátok

Íme a 2. fele:

http://www.sendspace.com/file/j95zpi








(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
És itt van az 1. fele:

http://www.sendspace.com/file/9ncqeb

(#) Sebi válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Köszönöm a fáradozásod!
Megküzdöttem a jpg-vel, de még mindig van mit tisztítani, mert sok szemetet generál. (ezért jobb a gif, azt egyszer javítod és nem nő a szemét rajta, meg a méret). Így már mehet a gyűjteménybe...
(az explorer nem nyitja meg, csak letölteni lehet)
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Nincsmit, legalább tudtam segíteni
(#) teodor válasza Sebi hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Pedig egyszer élesitettem rajta , IrfanView progit használok és ajánlom mindenkinek.
Különben a papir már elégé öreg ugy 22 éves.
(#) rockersrac válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
msnre felvennélek,ha van rá mód! egyéblént köszi mindenkinek a segítséget amit eddig nyújtott!
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
persze, nem gond vegyél fel:

dj_gubangabor@yahoo.de
(#) rockersrac hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
na úgy tünik hogy ma megjavításra kerül az erőlködő!
(#) Bohir hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Valaki esetleg tudna nekem valami adatlapfélét küldeni az erősítő minőségi jellemzőiről?
(frekvencia-átvitel, torzítás, meg ilyesmik)
kaptam egyet és érdekel hogy érdemes-e felújítani
tborbely@vipmail.hu
(#) rockersrac válasza Bohir hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
nekem nem rég lett kicserélve a végerősítő tranyó készlet(hátul a 4 végtranyó+ a bal oldali végtranyó vezérlők lettek cserélve) és szerintem nagyon szépen szól! nálam vagy dj double g nél lehet jelentkezni kapcsolási rajzér!(énnekem az övének a másolata van +)
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem