Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla Moderato 1037 A-1 rádiós erősítő javítása
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Imi65 válasza Bohir hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Konkrét adatokat nem tudok prezentálni, de azért csodákra ne számítsz. Meg sem közelíti a HiFi elvárásokat. A félvezetős erősítők frekvencia átvitelével általában nem szokott igazán baj lenni, a teljesítménye 2x10-15W max, a torzítási adat meg nem túlságosan jellemzi a hangminőséget. Ha nem kell vele sokat bíbelődni, akkor felújíthatod, ha hibás (az erősítő), akkor max, ha kihívást látsz benne, a hangjáért semmiképp.
De ez az én véleményem.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Hello

Megvan az eredeti kiskönyve is a rádióserősítőnek
annak a hátulján benne van az össze műszaki adat
Bescannelem képként és elküldöm az e-mail címedre.

Abban részletesen is megtalálsz minden paramétert

üdv [Dj_Double_G]
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Hello

nekem mind a mai napig ez az egyik etalon erősítőm, 27 éves, de kifogástalan állapotban van, az egészet felújítottam és a hangminősége kiváló, az akkori HIFI cuccok között csúcsminőség volt, és mind a mai napig megállja a helyét, amúgy a teljesítménye bőven elegendő egy átlagos nappaliba (20nm) két közepes érzékenységű hangfallal is.
de két High End HIFI hangfallal pl EMINENCE, WHARFEDALE a hangerő a fájdalomküszöb határán mozog.
szerintem tehát nagyonis érdemes vele foglalkozni, de csak ha ért hozzá az illető, másképpen nem ajánlom.
(#) Ricsi89 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Helló
Nekem még gyári hangfalakkal van. Múltkor szétszedtem, hogy kiporoljam, de a hangszóró olyan szép állapotban van benne, mintha gyári lenne. És tényleg remekül szól.
(#) Steven19 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Helló! Tudol képet felrakni a gyári hangfalairól?? Azért érdekelne mert nem láttam. Nekem csak a rádióerősitő volt meg, de sajnos szétdaraboltam használható részekre mert tönkretettem az egyik végfokját régen úgy 5-6 éve. Nem próbáltam azóta sem helyrerakni. Eléggé jó hangja volt azt megkell emlitenem csak szerintem nem a megfelelő hangszóróim voltak hozzá.Akkor ha megkérhetlek rá lefotózod és felrakod a képeket a hangfalairól??
üdv Steven
(#) Ricsi89 válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
holnap csinálok róla képeket. leveszem az elejét is, hogy látszódjon a hangszóró is.
(#) Steven19 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Előre is kössz.
(#) rockersrac válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
nekem eddig a véleményem az róla hogy egy kiváló rádiós erősítő bár nekem a lemezjátszó része nincs meg mert tönkrement és így kaptam h csak a rádió meg az erősítő rész van leszámítva hogy a végfok tranyó vezérlőim elszáltak azon kívül semmi baj nem volt vele eddig! nagyon szépen szól! ide s tova 5 éve van meg és meg vagyok vele elégedve teljes mértékben!
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Nekem is megvannak az eredeti hangfalai, és kifogástalan állapotban, de én már azokat nem használom, amúgy 10W 4 Ohm osak és tényleg nagyon szépen szólnak.
27éve van meg az egész gyári cucc minden részével együtt és még a lemezjátszója is tökéletes
Nagyon vigyázok rá.
Már múzeális érték.
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Hát, a fene tudja. A közelembe sem volt ilyen, vagy 15 éve, de előtte jó párat javítottam. A lemezjátszójában - ha emlékeim nem csalnak - VK betét volt, ami akkortájt 50 HUF magasságában mozgott. Ez keramikus hangszedő, annak minden nyűgjével együtt. Annyi viszont bizonyos, hogy a HiFi-hez semmi köze. Az viszont igaz, hogy egy kiváló minőségű hangfal sokat javíthat az átlagkészülék hangján.
(#) Ricsi89 válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Na a megígért képek. Bocs a minőségért, még nem tudok normális képet csinálni. majd belejövök. Ja és a hangszórók 15W-osak. Meg van egy bazi nagy hangváltó a belsejében, és rengeteg kondi sorosan és párhuzamosan kötve.
(#) Steven19 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Helló!
Kössz a képeket. Nah ilyen hangfalakat sem láttam még. Frankó. Jó képek lettek ahhoz képest eléggé élesek szerintem.

üdv Steven
(#) Ricsi89 válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Közben rájöttem miért lettek ilyenek a képek. Manuál fókusz volt beállítva a telón, és nem auto, így nem volt rendesen ráfókuszálva.
(#) rockersrac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
az előfordul! XD
(#) Gyurika69 hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Sziasztok. Van egy Tesla Moderato 1037 A-1 rádiós erősitőm, és ha jól értettem az előbbieket akkor nekem is a végtranyó szált el. Hátul van a falon, 4db, és ez van ráirva KD 333 S60 321. Erre ugye három kábel megy rá. Egy a házra és kettő a csatlakozókra. Ugy romlott el, hogy a két csatlakozó rész üzem közben ösze lett érintve és azóta néma a készülék. A kérdésem az lenne, hogy Ha ezeket kicserélem úgy javitható-e, ill. milyet kell bele vennem és hol lehet ilyet kapni. Köszi a segítséget.
(#) rockersrac válasza Gyurika69 hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
nekem nem a végtranyóim száltak el hanem a bal oldali végtranyókat ,, vezérlő " tranyók száltak el! amúgy ha jól rémlik bd241c-t írt komám(ezúton is mégegyszer köszönet neki a segítségért!)de nekem a boltban ez helyett tip31c tipusú tranyókat kaptam.valaki olyan ismerőshöz vidd el aki ért az elektro technikához!(vagy ha te értesz hozzá az is jó - bár amit írtál nem erre utal[nem szemétségből mondom] amúgy sok sikert hozzá!
(#) Gyurika69 hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Helló. Ráéreztél, nem értek hozzá ezért is fordultam hozzátok.Nem igazán vagyok otthon a témában. Amúgy köszi a segítséget. Probálkozom, remélem még meg tudom csináltatni valahol.Kár lenne érte, mellette nőttem fel.
(#) rockersrac válasza Gyurika69 hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
nagyon kár lenne érte ha nem tudnád megcsináltatni! :/ sok sikert hozzá!
(#) Gubán_Gábor válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
a "komád" üzeni, hogy nincs mit a segítségért
Amúgy Gyurika 69-nek üzenem, hogy vegyen 4 db BD241C tranzisztort és keressen egy ismerőst, aki beforrasztja neki, ha szerencséd van, akkor jó lesz, de nem árt rámérni a tranzsztorokra is nameg a tápfeszre, de ajánlom egy hozzáértő ismerőshöz fordulj, mert nem árt érteni hozzá mielőtt nekiesel
ezek a cuccok már múzeális értékek
(#) Gyurika69 hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Oké. Megfogadom a tanácsotokat. Köszi mégegyszer a segítséget.
(#) Stampi válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szia!

Nekem a tápegység adta fel szolgálatot, a műszaki rajzzal sokat segítenél, mivel igen drágán javítanák.
(#) rockersrac válasza Stampi hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
fent van a telljes kapcsolási rajz itt a topicban!(talán a leg elejénél keresgélj) mi pontosan a baja a tápodnak?(mely része ment tönkre?
(#) Stampi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Köszi a reagálást, még nem szedtem szét, de bekapcsoláskor a kondiban maradt szula megvilágította a lámpát majd fokozatosan 0-ára ment minden. Láto Téged is érdekel az elektronika a SKYP-n részletesen megbeszélhetnénk.
(#) Stampi válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Szia!
Nekem szükségem lenne a rajzra, el tudnád küldeni?
(#) Ricsi89 válasza Stampi hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Helló
A biztosítékot nézted már? Olyan mintha a bekapcsolás pillanatában kiment volna. Így még feltöltötte a puffereket, majd azok szépen lassan kisültek.
(#) Stampi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Minden biztit megnéztem, renben van, kapcsolási rajz kéne.
(#) rockersrac hozzászólása Okt 5, 2008 /
 
hát hiába keres visszafelé,mert az a két link már nem él! :S de majd szólok Gábornak h tegye fel valahova v mi file megosztó tárhelyre ahonnan nem törlik ki! én próbáltam data.hu ra feltenni de feltöltés után azt írta ki hogy connection refused!
(#) Ricsi89 válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
pedig fent van a rajz, csak a második oldalon. PontosabbanITT
(#) rockersrac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
az lehet,csak hogy nézd meg a minőségét is! ami az én birtokomban van az jpg úúúgy 14016*9936*24 pixeles felbontással két részletben van meg az EREDETI kapcsolási rajz beszkennelve darabonként 14,5 mega körüli mérettel! ja! és kép nézegető programom átméretezésnél nem tud vele mit kezdeni!(meg néha amúgy sem!)ja és a jpg sokkal jobb minőségű mint a gif!
(#) Stampi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Köszi a segítséget, de ebből nem lett rajzom. Tud valaki segíteni tápegység ügyben? Infó bármi.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem