Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   61 / 61
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 24, 2017 /

Szia!
IP150 V3.01-et szeretném "butítani" amíg lehet. A paradox myhome nem ismeri fel. Egy régi 1.20-as modult ma regisztráltam, tehát biztosan a 3.01 a probléma.
Frissíteni nem szeretek, mert ahogy te is mondod, amíg jól működik nem szabad piszkálni. Nem is kellett eddig.
Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem nem fer dolog a paradox ezen húzása. Ha rendelkezem fix IP-vel vagy egyéb más DNS szolgáltatással, akkor miért fizessek vagy fizessen az ügyfél?
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 24, 2017 / 1

A 3.0-et még lehet downgrade-elni, addig csináld meg és regeld a régi PMH-ra, ameddig még lehet.
Ez egy nagyon aljas húzás volt a Paradox részéről, amióta tudom, azóta már kutattam más alternatívákat. Igaz még drágábbak valamivel, de a Satel, és a Texecom Premier IP cuccainak elérése ingyenes. Még a DSC is ingyenes, csak ott maga az Envisalink mocskos drága.
Az új változatot még nem próbáltam, úgy másfél hónapja próbáltam a 3.0-t, és az új PMH-t, semmi különbség, csak fizetős lett. Régi firmware, plusz az "alarmin" app droidra, és működik. az IP150 webes felületén kereszül dolgozik, de kell a service port is. Dyndns-el próbáltam azzal simán megy.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) symbolic hozzászólása Márc 25, 2017 /

Sziasztok. Próbáltam arduinot programozni a TTL konverterrel és az sem ment nálam. Most azt sejtem hogy a driver nem lesz jó. Leszedtem vagy 10-et már, de sehogy sem tudok TTL-en keresztül programozni...
Van esetleg valakinek egy feltelepített és működő TTL konverter drivere win7-re, amit el tud nekem küldeni?
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

chip típus? három féle van forgalomban.
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Hát érdekes. Levágtam a műanyag burkolatát és a chipen az égvilágon semmi nincs ráírva. Ahol vettem, ott azt írták hogy PL2303HX -es.
Addig eljutottam tegnap este, hogy a Winload Upgrade Software ablakában felismeri a központot (de nem frissítem inkább). De ha programozni akarom akár a Winloadban akár a Babyware-ban, ott már nem ismeri fel a központot, csak timeout-al megáll.
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Nekem gond nélkül megy win7 és win10 alatt is. Egy sima pl2303 drivert kell csak feldobni, ha nem ismeri fel. Win10 ráadásul meg is találja a neten ha automatikus felismerésre állítod.
Rx-Tx lábakat forgattad? Mert nem biztos, hogy jól van. Ha nem megy elsőre, akkor Rx-Tx lábak felcserélése és mennie kell.
Semmi extra beállítás 9600bps kell, tehát a full alap.
De láttam már széthullott win7-et, amin nem volt hajlandó semmi sem normálisan üzemelni. De meg tud bolondítani két hasonló eszköz hasonló drivere isegymást, anno pl. ütközött a premier drivere a technoalarm driverrel. Premier eltűntet, csak a hivatalos ft232 maradt fenn, és mindkettő ugyanazzal simán megy.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
(#) bence88 hozzászólása Márc 26, 2017 /

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a Satel rendszerről?
Eddig csak Paradoxot és DSCt telepítettem és az egyik kolléga ajánlotta a Satelt.
Erről a rendszerről semmit se tudok, ezért kérném, hogy írjátok meg tapasztalataitokat, ha van.
Erőre is köszi.
(#) Syn7h37ic válasza bence88 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Jók.
(#) bence88 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Köszi a választ!
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 27, 2017 /

Megjött a másik ttl konverter, ezzel végre tud már kapcsolódni a központ.
Köszönöm a segítséget!
Végre állhatok neki a programozásnak. Mivel ez lesz az első, még biztos láttok itt!
(#) symbolic hozzászólása Ápr 9, 2017 /

Hi,
A paradox kezelőjéhez lehet egy nyitásérzékelőt kötni a telepítői kézikönyv szerint. Ha ezt megteszem és a babyware-ben aktiválom ezt, akkor egy zónát elvesztek, hiába nem használom azt fizikálisan a központon. Ez normális szerintetek? Mert ha igen akkor tök mindegy, hogy a nyitásérzékelőt egy önálló zónára, vagy a kezelőre kötöm...
(#) aroxol válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /

SP7000?
(#) symbolic válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /

SP5500 + K35
(#) levaitamas válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /

Ne a központ bemenetét válaszd ki, hanem a K35-ét. Pl. ha nem duplikálsz zónát a rendszerben, akkor állítsd be a 6-os zónára és kész.
(#) symbolic válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /

Köszi, így már müxik. Most elakadtam egy pir bekötéssel is.
A mellékelt NV500 érzékelők vannak. Bekötöttem a kép alapján NC módban, ez egyértelmű. Így viszont a kezelő ha nincs mozgás akkor jelzi azt, hogy "zone open", ez nem jó.
Tehát most NO módban kellene bekötnöm, de NO csatlakozója nincs a PIR-nek. Hogy tudom ezt akkor bekötni? Vagy babyware-ben meg tudom fordítani ezt, hogy most mégse "zone open"-t írjon ki, ha nincs mozgás?
(#) Gafly válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Az általad feltett bekötési rajz alapján, nyugalmi helyzetben rövidzár van a központ kapcsain. A tamper működése esetén szakadás, a PIR működése (azaz riasztás) esetén pedik 1KOhm. Szerintem ezért mondja azt hogy "zone open" (bár hazudik, mert nem szakadt, hanem rövidzáras).
Próbáld meg a az ellenállást a 2-5 (COM-Tamper) közé kötni, az NC és a másik Tampert pedig a központra. Ekkor nyugalmi helyzetben 1KOhm-ot lát a központ, riasztás és Tamper esetében pedig szakadást, ami az NC működésnek felel meg.
De nem értek hozzá...
(#) levaitamas válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Ha DEOL-ban van kötve a rendszered, akkor a kezelői zónát is abba kell hogy kösd. A rajz alapján zárt ajtót feltételezve, az érzékelő söntöli az ellenállást és rövidzárat lát a központ.
Ha a kép alapján kötöd, jó lesz:

NC.jpg

(#) symbolic válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Köszönöm, amit mondtatok azzal így már jó lett!
(#) symbolic hozzászólása Ápr 11, 2017 /

Mégegy kérdésem felmerült. A mellékelt sziréna bekötést kell alkalmaznom, sajnos oda egy meglévő kábelt kellett felhasználnom, ami 4 eres csak. Ez alapján a sziréna egy zónát elhasznál. Ekkor a Babyware-ban a zonáknál mit kell beállítani neki? A zóna típusa: Azonnali? Terület pedig mindkettő (ha két terület van)? Vagy ti mit állítotok be neki?
Javaslatokat előre is köszönöm

szirena.jpg

(#) symbolic hozzászólása Csü, 22:02 /

Sziasztok!
Egy eco line gsm communicatorral hogy tudom beállítani azt, hogy sms-el, vagy egy hívással be tudjam élesíteni vagy hatástalanítani a rendszert?
Ha riasztás van akkor felhív, és ott tudom hatástalanítani. De ha elfelejtettem volna élesíteni, és telefonról szeretném, akkor arra van lehetőség ennél?
(#) symbolic válasza symbolic hozzászólására (») Pé, 12:01 /

Tárgytalan. Megtaláltam a trükköt, hogyan kell felhívni, hogy tudjam élesíteni/hatástalanítani.
(#) symbolic hozzászólása Pé, 12:05 /

Egyvalamiben viszont várnék ötleteket, javaslatokat tapasztaltabb Szakiktól!
Azt szeretném megcsinálni, hogyha elmegy a hálózati áram, akkor egy csendes riasztásként engem csak felhívjon, jelezze ezt.
Ötletként PGM-re gondolok, vagy egy relével egy sima zónát bekötök erre a célra, és áramkimaradás esetén a relé szakítja az ellenállást.
Szerintetek melyik a szebb megoldás? Illetve a PGM elég távol áll egyelőre tőlem, ezzel hogyan lehetne ezt megcsinálni?
Köszi az ötleteket!
(#) symbolic hozzászólása 12:16 /

Időközben megoldódott minden, már a teszt asztalról felkerült a rendszer a házba! Minden segítő fórumozónak köszönök mindent!
Egyvalami viszont felmerült bennem. A VDMP3 hangmodulban valaki lecserélte már a hangot? Ilyet lehetséges? Valakinek ebben van tapasztalata?
Következő: »»   61 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:26:32
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu