Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   63 / 63
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /

Csak nyugodtan írj. Ha tudok, segítek.
(#) hbal válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 26, 2017 /

Jajaja, elnéztem. Bocsánat!
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Melyik szoftvert használod? BabyWare vagy WinLoad vagy más?
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Én inkább a WinLoad felé húzok, bár használtam már a másikat is.
De mivel a gagyi SP4000-et nem használom, így jó a WinLoad is.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Köszönöm! Akkor a winload-ot keresem.
(#) nagyfesz153 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Szia!
Ezidáig a fórumon látogató voltam, csak most regisztráltam, példaértékű a segítőkészséged, nekem hasonló a problémám azzal, hogy dsc1832-es központom van. Szintén problémám van a központ programozásával. Amennyiben jártas vagy dsc központban, megköszönném, ha a dsc1832-es kommunikátor beállítás menetét leírnád (szekciók beállítása, egyáltalán dsc központnál a két eszköz összilleszthető-e).
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Johnycorp válasza nagyfesz153 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Szia.

Köszönöm, igyekszem segíteni.
Válaszoltam neked a DSC-s topikban.
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Júl 9, 2017 /

Sziasztok!
Egy olyan általános dolgot kérdeznék, amit nagyon sokan félreérthetnek, vagy értenek is.
Szerintetek a központba beérkező riasztó kábelek árnyékolását (test pontját) a központba hova kell kötni? A 230V-os föld pontra vagy a központi panel AUX- pontjára?
Szerintem ezt jobb tisztázni! Láttam így is, meg úgy is! Most akkor melyik helyes? Kim hova köti?
(#) Barni87 válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 9, 2017 /

Szia! Az aux- pont nem áll kapcsolatban a valós földelés(védőnulla) ponttal, igy árnyékolásra használni nem sok éstelmét látom. A 230v-os hálózat PE pontját használva valós föld potenciálra lehet hozni az árnyékolásokat.
(#) hbal hozzászólása Júl 10, 2017 /

Sziasztok!
Paradox risztóközpontoknál PCS250 GSM modul használata esetén csak úgy van lehetőség bejövő SMS-ek továbbítására, ha előre meghatározom a telefonszámot ahonnan az SMS-ek fognak érkezni. Sajnos nagyon sokan használnak a risztórendszereikhez feltöltős SIM-et, a szolgáltatók pedig különböző számokról küldik az érvényességre, egyenlegre vonatkozó információkat, nem beszélve mostanság sokat emlegetett adategyeztetéshez szükséges kód-ról.
Van esetleg valakinek összesítve, hogy melyik szolgáltató milyen számokkal "dolgozik"?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) kisninja válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 11, 2017 /

Hát a mai iskola azt mondja, hogy az aux- ra kell kötni.
(#) pic_nagyistvan válasza kisninja hozzászólására (») Júl 12, 2017 /

Akkor most hogy is van ez a bekötés? Hova is kell hivatalosan kötni a riasztó kábelek árnyékolását? Kinek mi a tapasztalata?
(#) Johnycorp válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 12, 2017 /

Paradox központok esetében van erre kiképzett pont a panelen.
Ezt kell földelni, a fémdobozzal és a riasztókábelek árnyékolásával együtt.

A kötés egy pontban, célszerűen a fémdobozon van, nem hurkolunk egyik pontról a másikra, hanem csillagpontos a kialakítás így.
Nekem a hosszú évek alatt ez bevált.

Ha van konkrét központod, akkor annak a dokumentációját kell megnézni.
(#) Alen66 hozzászólása Szo, 15:34 /

Sziasztok!
Kérnék segítséget az alábbi problémával kapcsolatban.
Van egy régi riasztó rendszerem (Paradox központtal, talán 728+), több mint 10 éves, de eddig tökéletesen működött. Múlt héten a szobafestés miatt leszereltem az egyik mozgás érzékelőt (2-es zóna), előtte baypas-ra tettem azt a zónát. Ma visszaszereltem mindent, de a taszt-on (függőleges, szerintem Esprit) világít TRBL és 2-es gomb, valamint az 1-es gomb villog. Ha megnyomom a TRBL, akkor világít a 9-es (ez elvileg: "Tamper or zone wiring failure"). Nem lehet elhárítani a hibát és bekapcsolni a riasztót. A 2-es mozgás érzékelő belső led lámpája bekapcsolódik mozgás esetén. A taszt-on folyamatosan villágít a 2-es gomb.
(#) Barni87 válasza Alen66 hozzászólására (») Szo, 15:39 /

Szia!
Meg vannak-e a megfelelő helyen az ellenállások az érzékelőben?
Vissza van-e rakva rendesen a helyére az érzékelő előlapja?
(#) Alen66 válasza Barni87 hozzászólására (») Szo, 15:44 /

Szia!
Igen, mindent vissza raktam ahogy korábban volt, azaz amikor működött.
(#) levaitamas hozzászólása Hé, 8:28 /

Sziasztok!
Paradox RTX3-hoz gyárilag létezik, hogy 1 antennát adnak? A kollégám állítja nem volt a dobozában csak 1.
MG központok kettő antennásak. Ilyeneket már telepítettem, de RTX3-at még nem kellett. Ha kettő kell lehet kapni? Gondolom egy kb olyan hosszú tömör rézvezeték nem jó.
(#) Barni87 válasza levaitamas hozzászólására (») Hé, 8:57 / 1

Szia! Igen, 1db hajtott antennát adnak hozzá gyárilag. Ezzel is teljesen jó az adás/vétel. Ha szeretnél csinálhatsz hozzá, az antenna teljes hossza a fontos, ezzel van hangolva. Vagy rakhatsz hozzá külső antennát ami már gyárilag erre a fekire van hangolva. Itt pedig be kell kötni az árnyékolást is.
(#) levaitamas válasza Barni87 hozzászólására (») Hé, 10:28 /

Szia!
Köszi a választ. Mennyire befolyásolja a helyes működést az antenna kiegyenesítése?
(#) Barni87 válasza levaitamas hozzászólására (») Hé, 10:51 / 1

Elvileg nem befolyásolja, mert a teljes hossz adja a hangolást, de ha kiegyenesíted, akkor a burkolaton kívülre kerül és így borul a szabotázs védelem...
(#) dB_Thunder válasza Barni87 hozzászólására (») Hé, 11:12 / 1

Idézet:
„antenna teljes hossza a fontos, ezzel van hangolva”

Ez eléggé hiányos igazság!
Kb még egy tucat dolog beleszól a képletbe, de a Ti szinteken ezzel nem kell, és nem is tudtok foglalkozni! Én mondjuk egy gyári antennát javasolnék...
(#) Barni87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Hé, 12:34 /

Én nem azt állítottam, hogy "csak" az antenna hossza adja a megfelelő frekvencia adását/vételét. A panelon van még jópár alkatrész, ami ezt biztosítja. Csak azt írtam, hogy a hossza fontos. Volt már egy olyan esetem, hogy a tulaj költözött és vitte magával a rendszert. Azonban a pakolás alatt pár dolog eltűnt a rendszerből, köztük az RTX3 modul antennája. Rugóacélból hajtottam egyet minta alapján és azóta is teszi a dolgát. Azt sem állítottam, hogy jobb a "home made" a gyári tartozékoknál.
A hozzászólás módosítva: Hé, 12:35
Következő: »»   63 / 63
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 21. Pé
6:29:13
Jelenleg 128 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu