Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 98
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Köszi!
(#) ludus hozzászólása Ápr 10, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy 24µF/250V motor indító kondinak (nem polarizált) valyon mennyi lehet az ESR-je? Az LCM3 25 ohmot mutat de az szerintem nem jó… A mért kapacitás az viszont jó…
Köszönöm a választ!
(#) StMiklos válasza ludus hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Szevasz!

Az alacsony ESR a nagy kapcsolási frekvenciák esetén szükséges a gyors áramleadás érdekében (értsd: alacsony belső soros ellenállás).
Ezek megjelenésével vált szükségessé a kondenzátorok ezen szempont alapján történő továbbfejlesztése.
De itt azért 25kHz és azt jóval meghaladó (100kHz) frekvenciákról és ahhoz szükséges rövid kapcsolási (és áramleadási) időkről van szó.
Vesd össze az 50Hz és az 50kHz periódus idejét. az 3 nagyságrend.
Minek is kellene 50Hz-es hálózaton alacsony ESR? Ez hálózaton használatos kondenzátor.

Üdv: StMiklos
(#) ludus válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Szia!
Értelek, köszönöm a kimerítő választ!
Üdv, Laci
(#) majkimester válasza ludus hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Most mértem 4db 16µF és 1db 20µF-os motor kondit LCM3-mal, a legnagyobb ESR 42 mOhm volt, a 25 Ohm nagyon sok szerintem.
(#) Ge Lee válasza ludus hozzászólására (») Csü, 7:48 /
 
Biztos hogy 1 ohm alatt van, ha 25 ohm akkor kuka, vagy rosszul mér az LCM3-ad ami szintén előfordulhat, az nekem úgy mér ESR-t hogy ahány mérés annyiféle érték, néha triplája az előzőnek. ESR gyors mérésre egy mezei filléres analóg mutatós (ott a topikjában) műszer a legjobb, pontosabb mérésre meg egy DE-5000 vagy hasonló, az LCM3 az inkább a játék kategória.
Következő: »»   98 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem