Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor

Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 78
(#) szamóca hozzászólása Pé, 13:41 /

Nagy áramú, csavaros kivezetésű kondenzátorokat lehet e horizontálisan szerelni, vagy csak vertikálisan? DIY megoldásoknál látni elfektetve, ritkán gyári megoldásnál is, de van e valami hátránya ennek az elfektetésnek? Belefutottam egy helyhiányba az óriásokkal, és csak így tudnám elhelyezni.
(#) pinyó39 válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 15:09 /

A szelep álljon "12"óránál és közvetlen elötte (pár mm) ne legyen elötte semmi. Én évtizedek óta szereltem így (is). Soha nem volt gubanc.
(#) szamóca válasza pinyó39 hozzászólására (») Pé, 15:24 /

Négy éve nekem is megy fekve két 60000µF /50V-os Spargue kondi a VF2-be gond nélkül, csak most formázom a Roederstein kondibankot, és egyik ilyen leírásban olvasom, hogy nem ajánlott a kondikat fektetve szerelni, de a miértekről nem ír.
(#) Skori válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 21:09 /

Ez a kb. 1997-ben (tehát kb. 20 éve) készült QUAD405 erősítőm.
A kondik fektetve vannak benne, semmi problémám nem volt vele, pedig nincs benne lágyindítás, a két toroid akkora árammal tölti a kondikat bekapcsoláskor, hogy horpad a hálózat
Igaz mostanában egy kicsi D osztályút hallgatok, így a QUAD pihen, de régebben rengeteget üzemelt.
(#) pinyó39 válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 21:43 /

Főleg ezeket a ROE-ket szokták fektetve szerelni, aminek az aljából egy menetes alu rúd áll ki. Régen az MM- ben is dolgoztam, a nagyobb serlegek belsejèben volt egy alu tüske, a műanyag zárókupakban is, a két tüske közészorult be peremezés után a komplett feltekercselt anód, katód fólia+szigetelés. A lötyit felszívta ez a komplett "tekercstest".
A hozzászólás módosítva: Pé, 21:45
(#) szamóca válasza Skori hozzászólására (») Pé, 21:48 /

Kösz mindenkinek! Elfektetem akkor.
Csak tudnám milyen problémáról tett említést a formázási leírás szerzője.
Ez is horpaszthat majd 4x27mF.
(#) szamóca válasza pinyó39 hozzászólására (») Pé, 21:51 /

Ez a sima változat.
(#) pinyó39 válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 22:20 /

Csak győzzed tölteni a trafókkal
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 19. Szo
0:00:30