Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése

Témaindító: Thomas10100, idő: Júl 19, 2006
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   694 / 694
(#) proli007 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2018 / 1

Te jó ég! Ezt kialakítani tényleg már a horrort érinti?
(#) Massawa válasza proli007 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Nem a kialakitás a gond, hanem a sztereo kisértékü poti ( ha egyáltalán sikerül valahol felhajtani), s ráadásul teljesen felesleges. Mit old az meg jobban a sima potihoz képest?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2018
(#) ktamas66 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Az a probléma, hogy ilyenkor a FINE poti beállítási tartománya függ a COARSE állásától (magas kimenő feszültségnél csökken a finombeállítás tartománya).
(#) Massawa válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Azt nem hiszem, hiszen sorba van kötve a másikkal, és a kettö egyben határozza meg a szabályzási tartományt, lineárisan.
(#) proli007 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Én helipotot használok. Annak is van utálatos dolga, sokat kell tekerni. De nem az én igényem volt.
(#) ktamas66 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

De ez nem hit kérdése, utána kell számolni.
A megoldásodban már nem lesz lineáris mivel R1+R2 a képletben nem állandó.

Én tudom, ezért cseréltem én is ki 2 sima potira. Pofon egyszerü és gyors a kezelése. A helipothoz gyakran kurblirol álmodtam.
Az egyikbe én is egy hajdani TVböl származo áttételes gombot szereltem, de firditva mint a TV-kben. A külsö gomb 10x gyorsabban tekeri a tengekyt a belsö meg 1:1-ben.
De hát ezt mindenki döntse mit akar. Ma meg minden tápon ott a müszer valahogy csak beálitjuk a kimenö feszültséget.
(#) Massawa válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Azt is megteheted, söt ahogy mostani kis kinai tápban külön analog összegezön adják össze a két feszültséget, ( a Coarson 1-30 V, a Fine ehhez ad +/- 2 V-t.

Ne csináljunk már elefántot a bohábol.
(#) proli007 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Elviekben létezik három fordulatos helipot is. Csak senki nem gyártja. Pedig az lenne a megfelelő megoldás. Nekem van egy, akkora mint a mutató ujjam első perce. Ráadásul egy "trimmer" volt jelváltóban. A 10 fordulatosnál legjobb megoldás ha nincs a tengelyen forgatógomb. Akkor lehet egy újjal is pödörni. Nem szép, viszont célszerű.

Tudod hol vannak ilyenek, talán még könnyen szerezhetök is, igaz a többség 100 kOhmos és egy kis mechanikai munkát igényel.
A hajdani varikapos tunerek vezérlésére gyártott kis trimmerek. ( ugy néznek ki mint a mai hosszu helipotos trimmerek, csak azokon durva a menettengely).
Azoknak a tengelyén meglehetösen durva menetü ( nagy emelkedésü) csiga van 4-6 fordulat az egész tartomány.
Én valamikor tolopotikbol gyártottam, de ma már azok is eltüntek a piacrol. .
(#) ktamas66 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /

Kapható hármas meg ötös is csak az ára miatt olcsóbb az OPA-s megoldás.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 21:26 /

Proli LPSU3A50V-os tápjához készült panel alkatrészlistája szerkeszthető formában. Ha valaki mondjuk a HEStore kódokat is kibogarássza hozzá, akkor ezzel segíthet a többieknek.
(#) Lakay hozzászólása Kedd, 16:57 /

Sziasztok.

A panelből van még eladó darab?
(#) Bakman válasza Lakay hozzászólására (») Kedd, 17:43 /

Van, itt: Bővebben: Link.
(#) Alkotó válasza Lakay hozzászólására (») Kedd, 17:49 /

Ha esetleg az LPSU3A50V panelre gondolsz, akkor azt pontosítsd, hogy tudjalak tájékoztatni.
(#) Lakay válasza Alkotó hozzászólására (») Kedd, 18:02 /

Persze arra gondoltam. LPSU3A50V.
Következő: »»   694 / 694
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu