Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1175 / 1267
(#) norbi19231 hozzászólása Okt 13, 2017 1 /
 
Hello, tanácsot szeretnék kérni. Adott egy Sencor tv (Model:SLE 3255M4) Bekapcsoláskor kijön a felirat hogy Sencor aztán állandóan újraindul. Mi lehet a hibája?
Válaszaitokat előre is köszi!
(#) jdani hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Üdv. Van egy SONY CRT tv. A hibajelensége, hogy bekapcsoláskor olyan kép van rajta, mintha a sreen poti kicsit túl lenne tekerve. Vízszintes csikok mondjuk nem látszanak, de az egész kép zöldes, világos. Nagyítóval nézve világít mind a 3 szín. Érdekessége, hogy a screen potit tekerve a kép nem is változik. Ha minimumon van, ha maximumon, akkor is ugyanaz a kép. Egy kis idő után kikapcsol, és 5x villan fel a LED.
5 villogás: Unstable AKB (check starts after 30's, enable TT61
disable TT62)
Mi az az AKB?..
Mi lehet a gond?
Bővebben: Link
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Képcsőhiba
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Gyanakodtam rá, volt már egyszer ehez hasonló hibám, a 3 szín közül valamelyik zárlatos lett, de egy nagyobb árammal szét lehetett égetni a zárlatot.
Itt konkrétan mi lehet a gond?
(#) IQNUKU válasza jdani hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szia!

AKB/Automatic Kine Bias = fehér egyensúly automatika

Idézet:
„Itt konkrétan mi lehet a gond?”

A képcső katódjai nem egyformán öregednek. Túlzottan lezsibbadt valamelyik katód és az automatika már nem képes kikompenzálni az eltérést.
(#) jdani válasza IQNUKU hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szóval kuka?
(#) IQNUKU válasza jdani hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Valószínűleg igen, kuka. Sajnos ezeknek a csöveknek a regenerálása szinte reménytelen.
Eleve vékonyabb katódréteggel készítették (a régebbi csövekhez viszonyítva) és ez a használat során gyakorlatilag elfogy.
Minden mindegy alapon meg lehet kísérelni a regenerálást, de vérmes reményeket ne fűzz hozzá.
(#) Sanitatum hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy Venus CTV 55 TXT 2148-as tv javitason. A primer rész ment nyekre, a tranyó ami szaggatja a trafót, nagyfeszültségű kondi, illetve a hid előtt egy 2,2 ohmos ellenallas. Sémát nem találtam, sikerült beinditanom de az lenne a kérdésem, hogy miért pattoghat masodpercenként kb egyet a csere ellenállás (2ohm) és aztán a végén kiég (nem melegszik túl, hanem egyszerüen megreped a külseje és megszakad) Áthidalva rendesen megy, most betettem egy 0.33ast eddig még minden rendben, de érdekelne tapasztalatszerzésként
(#) Cinema válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Lehet ott még beteges kondenzátor hiba is, az eltérítő-körben.
A képcsövet esetleg meg lehetne fűteni a sorkimenőre tekert 2-3menet szigetelt vezetékkel, az eredeti fűtését pedig leforrasztani a panelról. Ez segíthet, vagy rosszabb lesz, meghal a képcső teljesen, vagy még nézhető marad egy ideig, de a készülék cseréjén gondolkodni kell.

Üdv!
(#) Pixi hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Lett új 450V-os kondi, azt is cseréltem, de azt hiszem lassan a feladás jön, mert túlnő rajtam ez a hibakeresés.
Benéztem a szervíz menübe, és nincs hibakód sem.
Azt most megnéztem, hogy a tápból a vezérlő panelra menő csatlakozónál ilyenkor az 5V is megszűnik.
(#) vilmos43 hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
sSzép estét!

mMa kaptam egy dDaewoo tv 52 cm-es TV-t. sSajna olyan helyen tárolták, hogy mágnes lehetett a kőözelében
hHogy lehet vissza álliítani, hogy rendes szín legyen? Kkicsit őössze van keveredve.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) stevepapa válasza vilmos43 hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Van benne egy úgynevezett "PTK" fekete szögletes 3 lábú "kütyü" azt cseréld és jó lesz. A hálózati bizti közelében megtalálod.
(#) vilmos43 válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
nNagyon szépen köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) IQNUKU válasza Pixi hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Tisztázni kellene, hogy maga az 5 voltot előállító táp áll le, vagy az 5 voltot igénylő valamelyik alkatrész, fokozat terhel be?
Fel kellene függeszteni a STBY 5 voltot előállító táprész (IC901, TOP264VG) működését, majd külső stabil 5 voltról megtáplálni (pl. labortápról) az elmenő részt.
(#) CT-3 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy VL-100-as kis Tv-t.
Hangja van képe sajna nincs.
Tulaj elmondás szerint 2 hónapja volt kép is,de "remegös"
Vagyis volt kép de az alja meg a teteje,"remegett"
Megköszönném ha megirnátok milyen tipushibái vannak a készüléknek és hogy lehet orvosolni.
Sajna nem vagyok szakértö,de rengeteg áramkört épitettem hobbyból,tehát nem ismeretlen a terület.
Köszi elöre is!
(#) mindenes válasza CT-3 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia! Gyomláld ki belőle az elektrolit kondikat tuti hogy "helyre jön".
(#) CT-3 válasza mindenes hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia!
Oké,köszönöm.valoszinüleg elleszek vele egy darabig.
(#) Pixi válasza IQNUKU hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A stabil 5V az megoldható, csak nem tudom mekkora áram igény van azon a részen. Ha kikötöm a csatalkozóból az 5V kábeleket, meg az egyik GND-t és úgy kapcsolom rá a vezérlő panelra az 5V-ot, akkor annak elvileg menni kell? Amúgy működés közben 5.1V, stand-by állapotban, ha távirányítóval kikapcsolom, akkor leesik 4.7V-ra.
(#) geniusmax hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kollégám részére kérem aki tud segítsen. Érdeklődöm hogy foglalkozik valaki a képen szereplő flash programozással? A Tv JVC LT-24HG45E amiben ez van és nagy valószínűséggel ez a hibás alkatrész mert szemmel láthatóan leforrasztották nem indul a készülék ( szervízben volt a tv) és nem használható. Tápfeszültségek rendben. A hiba jelenség, áram alá helyezve a standby led pirosan világít távirányítóra nem reagál, áram megszüntetésekor egy pillanatra a standby piros led kék villanás.

DSCN5445.JPG
    
(#) simi21 hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.Hozzám került egy LG 32LV3400-as LCD TV és a következő a hibajelensége: Bekapcsolás után 1-2 percig normálisan üzemel,majd utána egyik gombra sem reagál,sem a távirányítón sem pedig a tv-n.Valamikor pedig ha bekapcsolom egyből előjön a hiba.Mi vagy melyik panel okozhatja ezt?A válaszokat előre is köszönöm.
(#) IQNUKU válasza Pixi hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Mielőtt még bármit kikötnél, - ha még nem tetted -, cseréld ki a C912; C915; C951; C952 ; C934 kondenzátorokat.
Egyelőre csak a javasolt kondikat cseréld ki. Azután majd meglátjuk!
Ha mégiscsak kell a külső táp, én 4-5 A áramigényt saccolok.
(#) mindenes válasza geniusmax hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ha itt nem járnál sikerrel , irj egy pár szót ide: Bővebben: Link Sok sikert!
(#) Sanitatum hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok az előbb javitottam meg egy Grundig táphibás tv-t. Ezt produkálja és sehogy se tudok rájönni hogy miért... Ha az üvegre forditom vagy megbillentem akkor megjavul.. Probáltam megmozditani a demagot de semmi
(#) Sanitatum válasza Sanitatum hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Bocsi a zavarásért megoldottam. Forasztási hiba
(#) Moderátor hozzászólása lacibacsi hozzászólására (») Okt 26, 2017
 
Ennek a kérdésnek az Apróhirdetési rovatban van a helye, nem a fórumban!
(#) jdani hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Üdv.

Adott egy TV, ebben az esetben szerintem mindegy miylen TV. Áram alá helyezem, viszajelző nem világít, (megtudtam a TV hibáját, hgy még csak a visszajelző sem világít. Pél perc nem telt bele hogy kivettem a nyákot, véletlen megfogtam a lemágnesező PTC, és meleg volt. (bekapcsolás után hallatszott a lemágnesezés)
Ilyenkor ez normális hogy felmelegszik?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Igen!
De óvatosan nyúlkálj benne ,mert lehet,hogy a táp 300V-os puffere feltöltődött.
De amennyi TV javítós kérdésed van itt a témában,azt hinné az ember,hogy ez egyértelmű.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Sosem figyeltem meg, működését se nagyon tanulmányoztam.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A lemágnesezés a legtöbbször közvetlen a hálózati biztosíték és hálózati kapcsoló után van kötve.
Egyes TV-kben a lemágnesezés is kapcsolt,az itthoni Philips is ilyen felépítésű.Ez minden távirányítóval való bekapcsolás után is demagnetizál.
Ha meleg a PTC,akkor a biztosíték jó,tovább lehet menni a hibakereséssel.
(#) deer28 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Szép napot! Samsung cw-29z68p folyik a képe. Olyan mintha be lennék tépve pedig nem. Egyik pillanatról a másikra romlott el. Kérdésem az lenne, hogy érdemes e vele foglalkozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
Következő: »»   1175 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem