Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VU meter probléma
Lapozás: OK   18 / 18
(#) kokozo válasza lóri hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
4094 ic-ből feszültség függően jön ki az áram elvileg, tehát ha nagyobb áramot szeretnél akkor egyszerűen megemeled a feszt 5V-ról 10V ra pl ekkor 5mA-ről felmegy az áram 20mA-re.
(#) lóri válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Értem, köszi. Nekem 5V-ról ment (és most is ennyiről megy), ez lehetett a kevés.
(#) kokozo válasza lóri hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Az enyém így néz ki jelenleg Bővebben: Link 5V-ról.
Nekem annyi a bajom vele, hogy sehol nem találok nagy átfogású log előerősítőt hozzá.
(#) lóri válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Jól néz ki. Szerintem Proli007 rajzol neked, ha megkéred. Amúgy tárolt minta alapján nem lehetne megoldani?
(#) pucuka válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
100 dB elég lesz?
Bővebben: Link
Vagy válogass.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) proli007 válasza lóri hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Köszönöm a bizalmat, de én nem vagyok ebben olyan biztos, mint Te.
Egy diszkrét elemekből felépített logaritmikus erősítő beállítása/működése meglehetősen kritikus. Nem véletlen, hogy Analog-Device, komplett IC-ket gyárt ilyen célra, ismereteim szerint elég ritka madár, borsos áron. Pld..
Minden estre definiálni kell a bementi tartomány igényét, és az szerint választani eszközt/módszert. Mert ha valamiben mikrokontroller működik, akkor célszerű a logaritmikus értéket számítással meghatározni. Ha az AD felbontása ehhez túl kicsi lenne, akkor lehet két különböző érzékenységű előfokozat, és ha az egyik túlvezérelt már, akkor a kisebb erősítésű fokozat digitális értékét figyelembe véve számolni..
(#) lóri válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Akkor egyszerűbb lehet egy táblázatból kiolvasni minden led-hez tartozó letárolt dB értéket. Ehhez elég lenne a Te mérőerősítőd is. De állítólag gyors uC kell hozzá....
(#) lóri válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Amúgy miért jó a log előerősítő?
(#) kokozo válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Bővebben: Link
A linken az lm3914/3915/3916 közötti különbségből is jól látszik, hogy a logaritmikus karakterisztikájú a sokkal halkabb hangokra is jelez illeszkedve a halláshoz. Minél több LED-ed van, erre annál jobban szükség lehet. És mivel az AD konverter csak 10 bites, (1023 egység) ami kicsi lenne logaritmus karakterisztikához érték alapján számoltatni, így a log erősítő a legjobb megoldás erre, de lehet hogy csak én szerintem.
(#) Massawa válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Attol is függ mennyi LEDEt akarsz meghajtani. 10-12 darabbal aligha tudsz 20 dB-nél nagyobb dinamikát kijelezni. 5-6 darab kell csak a +/- 3 dB-l tartományhoz ( ami az egész müszerben a legfontosabb tartomány), a többit meg izlés és feladat szerint el kell osztani.
Ezt, ha nagyon akarod, akkor meg lehet oldani egy mezei ellenállás osztoval is ( mint a nevezett IC-kben is).
Ha joval több LEDed van akkor érdemes a log erösitökön vagy processzorokon rágodni.
(#) kokozo válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Megtaláltam amit kerestem. Bővebben: Link
Itt a tökéletes példa, hogy miért kell log erősítő.
Stage Line VU 800 logaritmusos
American Audio Active DBM lineáris
(#) lóri válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Nekem csak 24 led van. Elég lenne nekem olyan kijelzés, mint a gyári magnókon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2018
(#) lóri válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ebben a témában is jól el lehet mélyülni.
(#) Massawa válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Hát igen söt a cim is elég félrevezetö, mert a VU méter az ilyen müszerek családjának csak egyetlen tagja ( rádásul a legbonyolultabb).
Szinte azt lehet mondani, hogy ahány ház annyi szokás. Ismerek olyan profi müszert aminek 10 skálája van és azokhoz megfelelö kijelzési algoritmus.
Otthoni használatra szinte kielégitö egy jol bekalibrált csucs indikátor ( peak meter - ami valoszinü, hogy ugy mutatna mint a DBM müszer a linken). Minden máshoz rengeteg egyébb dolog kell, hogy az a valosághoz közeli értékeket mutasson.
Azon a linken sem lineáris az also müszer, csak ugy néz ki. Egy lineáris müszernek legalább 60 dB átfogás kell ami az jelentené, hogy egy klasszikus AC voltmérön 1000V-s fokozatban 1 V-s osztások lennének azaz ugyanezt LED-l megcsinálni 1000 LED-t jelentene, ha minden voltot ki akarnál mérni.
(#) Massawa válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
A számolás aránylag egyszerü.
A 0 dB körül ki szoktak jelezni minden dB-t azaz +/-3 dB =7 LED
Sok esetben kijelzik a + 6 dB. (Dupla tulvezérlés) (8 LED)
Lefelé szabad a vásár a maradék 12 LEDet felosztod logaritmikusan 3 dB-nként.
-6
-9
-12
-15
-18
-21
-24
-27

Ez ad 27+6=33 dB dinamikai átfogást.
(#) lóri válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Uhh, akkor megmaradok a szakmámnál. Seprű, lapát.
(#) shield válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2018 / 1
 
Jó meglátás.
(#) lóri válasza shield hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Igazad van, de sajnos már elkészült.
(#) shield válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Olyat kell megépíteni változtatás nélkül, amit már valaki megépített és működik is. És még így is ejthetünk benne hibát.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) reloop válasza shield hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Figyeld az indító hozzászólás dátumát! Nekem is lassan esett le Ne kemislas sane settle.
(#) shield válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ilyen az április. Először nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, vagy a falat kaparjam kínomban.
(#) CT-3 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Adnátok linket,hol lehet vu-métereket kapni,lehet rosszul keresem de nem nagyon találok boltot.
Köszönöm!
(#) kokozo válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
(#) CT-3 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszi!Ja azt elfelejtettem beirni,hogy "mutató müszeresre"gondoltam.
Még ebben segitenél?Bizonyos külföldi oldalon sok van,én inkább itthon vennék.
Köszönöm a fáradozásod.
(#) StMiklos válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szevasz!

Akad azért.
https://www.arportal.hu/kereses/vu_m%c3%a9ter.html
Van ott voltmérő is, nekem akkuhoz kellene.
https://www.ebay.com/itm/DC-0-15A-85C1-Class-2-5-Analog-Amp-Panel-M...030409

Üdv: StMiklos
(#) CT-3 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszi
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem