Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag

Témaindító: korte, idő: Jún 22, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 69
(#) briki válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 4, 2018 / 1

(#) ricsi779 válasza briki hozzászólására (») Márc 4, 2018 /

Köszönöm a linkeket. És talán ez a könyv nincs meg valakinek? JAKAB ZOLTÁN : HÁZTARTÁSI HŰTŐBÚTOROK ÉS KOMFORT LÉGHŰTŐK.
Előre is köszönöm.
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /

Szia! Igazából úgy tudom, hogy nincs újabb. Hidd el, hogy az a két kötet az alap!
A HKVSZ gondozásában megjelent egy kiadvány a Beüzemelés és szivárgávizsgálat, ha jól emlékszem. Dr Jakab Úrnak még van a Háztartási hűtőbútorok és komfortléghűtők című könyve is.
Ezen kívül rengeteg lehet tanulni a külföldi szakirodalmakból és az egyes gyártók előírásaiból értekezéseiből. Javaslom továbbá a Youtube-ot, sajnos főleg angolul.
Régebbi szakkönyvek is vannak még, de azok tényleg régiek.
Talán említésre méltóak még az egyes hűtős szakiskolák jegyzetei is.

Remélem segítettem.
(#) StMiklos válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /

Szevasz!

Azt a könyvet legfeljebb antikváriumban kaphatod meg, mert az előző nyomás elfogyott (úgy 3 éve) és nem került újra nyomdába.
Tudod valakinek ki kellene fizetni a legalább 2-300 példány nyomdai költségét, hogy nekiálljanak.
Kb. ugyanez a Jakab I-II-vel, 6 éve lett nyomtatva egy adag, még mindig van belőle, áll a polcon, benne a pénz, évente kb. 25-öt adunk el.
Üdv: StMiklos
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 4, 2018 /

Hello
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az angol nyelv hiánya miatt keveset értek meg a külföldi videókból. De igyekszem azért.
Üdv: Ricsi779
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 6, 2018 /

Hello
Irtam a HKVSZ - nek, mind a két kötet meg van nekik. Dr Jakab Zoltán Kompresszoros hűtés I – II a harmadik és a háztartási hűtő bútrok is.Az előbbi 16000 az utóbbi meg 15000. Az a kérdésem, hogy maguk szerint melyik érné meg jobban? Minden féle kép kellene nekem az egyik,de nem tudom, hogy melyik. Valami tanácsod tudnának adni....?
(#) kope20 válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /

Szia!

Nekem Jakab I-II. könyv megvan djvu formában.
(#) ricsi779 válasza kope20 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /

Hello
Melyik kiadás? A 2006 - os meg van és ugye most engemet meg a 2011 - es érdekel.
Ha esetleg úgy van akkor eltudná küldeni a tartalom jegyzéket?
(#) kope20 válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /

Ez még régebbi. 2000-es.
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /

Ha megvan a 2006-os, akkor nem érdemes megvenned a 2011-est.
Valahol megvolt nekem a hűtőbútoros könyv is, de most nem találom.
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 7, 2018 /

Na és mivel újabb az újabb ? Kicsit másabbak a témakörök vagy az alaphoz van hozzáadva?
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /

A 2000-es meg van digitálisan, a 2006-os pedig könyvben. Túl sok minden nem változott, így gondolom a 2011-se lett tíz egynéhány fejezettel bővebb.
(#) RP hozzászólása Csü, 14:04 /

A Hitachi (52qh5 2 beltérivel) kompresszora csapágyas lett de kompresszor külön nem kapható. Van arra mód, hogy egy hasonló teljesítményű más gyártmányra le lehessen cserélni? Gondolom az inverter panellel együtt.(A kérdésből látszik, hogy nem értek a témához)
Következő: »»   69 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu