Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   104 / 104
(#) erbe hozzászólása Okt 30, 2023 / 1
 
El ne felejtsétek szezon előtt a klíma ellenőrzését!
(#) Villanymozdony hozzászólása Jan 19, 2024 /
 
Sziasztok!
Mennyire igaz az, hogy egy inverteres klíma vezérlője számolja a ki/be kapcsolások számát, és regisztrálja azt, hogy milyen hőmérsékéletviszonyok mellett használták? Kísérletezni akarok egy inverteres klímán, de nem szeretném tönkre tenni, műhelyklímaként hasznosítanám később.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 19, 2024 / 1
 
Ezt hol hallottad ? A kocsmában ? Miért csinálná ha egyiken sincs kiolvasási lehetőség ? És egyáltalán mi értelme volna ?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2024
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Köszi a gyors választ!
Pl biztonsági okokból, vagy hibás működés miatt ne nyírja ki saját magát mondjuk közeghiány esetén. De túlgondoltam, a lényeg hogy nincs probléma azzal, hogy ha párszor kiáll hibára a szenzorok piszkálása (azaz potikkal való helyettesítése) miatt.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Hibás működés -közeghiány esetén kiáll hibára és nem hajlandó elindulni .
(#) tamkov válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
El tudom képzelni hiszen már a parkside akku is tárol használati adatokat
(Én bármi "okosságot" csinálok, a naplózás alap, nagyban megkönnyíti a hibakeresést, fejlesztést)
Sok elektronikai eszköz tárol több kevesebb adatot akkor is, ha nincs publikus infó róla.
Egy klímánál is el tudom képzelni az üzemóra, ki-be kapcsolások száma, hibakódnapló tárolását.

Most rákeresve dobott a google kiolvasó eszközt: Gree szervíz eszköz - GT2A3Ac
De nincs lista hogy miket tud kiolvasni.
(#) dbase válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
25éves kondenzációs kazán soros portos konfigurációjából olvasható volt a hibás gyújtások száma, többi nem rémlik.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 31, 2024 /
 
Hali.

Valami megoldást szeretnék találni az átmeneti időben való fűtésre. Mivelhogy nem vagyok nagy meleg igényű ezért nem szeretnék begyújtani mert akkor ajtó ablak nyitni kell mert túl meleg lesz. Gondoltam infra fűtésre, de az meg csak egy oldalon érzem hogy melegít. Na meg nem ágy fölé nem javasolt a felhelyezés.
Gondoltam bedugok egy álló fűtést(tescoban láttam nem is olyan rég) és 2000w hajtja a levegőt. Előnye hogy mobil és viszonylag olcsó. Falra sem kell szerelni. Hátránya baromi hangos aludni meg nem fogok mellette és nem szabályoz semmit sem. Na meg fel is rúghatom ha nem vigyázok. Ezért benéztem a klímák felé és egy kicsit elbizonytalanodtam. Van olyan amit csak fűtésre találtak ki nekem tökéletesen elég lenne. Bővebben: Link
Ezek mennyire megfelelőek fűtésre? 3x3 méter pici szobát kell egy kicsit felmelegíteni hogy mégse legyen olyan fagyos a levegő. Valami hasonlót akarok a fürdőbe is berakni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
(#) tamkov válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Én anyumnak olajradiátort vettem hasonló célból, hogy ha csak kicsi meleg kell, ne kelljen begyújtani a cserépkályhába. Ennél van sugárzó hő is és némi konvekciós hőleadás is. A csak konvekciós fűtőtestnél gyakran rásegítenek ventilátorral így nagyobb légmozgás lehet, ami van akiknek -nekünk is- zavaró főleg kicsi helységben.
Fürdőbe valóban célszerűbb a fali, helyet sem foglal és ott a ventilátorzaj sem zavaró.
(Esetleg egy elektromos törölközőszárító, nem tudom mennyit fűt...)
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Linkeden nem klíma van, hanem fali hősugárzó...csak PTC fűtőtestes, mint ez .
(#) elactrofan válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Ez nem klíma mint ahogy uniman is írta. ebbe biztos hogy van ventilátor hasonlóval futom a fürdőt de elég hangos mókus kerék van benne
(#) antikzsolt válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Igen rájöttem hogy rossz a link. Írtam is rá választ sajnos valamiért nem kattintottam a küldés gombra. A fürdőbe elmegy úgy sem kell sokáig használni csak amíg felmelegszik a 6m2 3 méter belmagassággal.

tamkov köszi a tippet. Az olajradiátor valahogy kiment a fejemből. Ezer éve nem is láttam és el is felejtettem hogy létezik már. Szobába az sokkalta jobb lesz. Főleg van olyan ami 400w is tud üzemelni. 9m2 nem hiszem hogy kell több legalábbis nekem.
(#) Joe_001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Üdv!
Amit a linkben írtál az nem klíma, hanem fűtőtest. Ilyen teljesítményűeket raktunk fel Amszterdamban egy 50m2 es garzon fűtésére, tehát neked meg fog felelni fűtésre.
Remélem segítettem.
(#) antikzsolt válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Köszönöm a segítséget neked is és a többieknek is. A linken szereplő a fürdőbe fog kerülni. 1000w + időzítő 10-20 perces üzemidővel. Egy mechanikus relé sem drágább mint egy okos relé amit lehet már programozni. Az olaj radiátor a szobában a csendessége miatt jó lesz.
Következő: »»   104 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem