Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   192 / 192
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Szo, 21:11 /

Nem ez a lényeg, ha van rendesen vonal, a nagyfeszek valószinűleg jók.
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Szo, 21:32 /

A kepek.
(#) aki.baki hozzászólása Hé, 16:43 /

Kicseréltem a bc182-212 párokat 2db-ot és kicseréltem a bf258-ak 2db ellenállások mérve jók.
De ugyan az a helyzet. Felső részbe nem pozicionál de ha teszek a bemenetre jelet azt kirajzolja a félképernyőn rendesen. Érdekes jelenség. Több ötletem nincsen.
(#) Cinema válasza aki.baki hozzászólására (») Hé, 17:50 /

Nem zavarja véletlenül a közelében lévő hangszóró, vagy más mágneses anyag?
Mert a sugarat eltéríti a mágneses tér, az elektromágneses tér is zavarhatja. (Ezért van némelyik készülékben az kis trimmeres tekerő, amivel a sugarat vízszintesre lehet állítani, a helytől függően. - Ezt az áramkört iktasd ki, míg javítod a készüléket.)
Hacsak nem sérült meg a készülékben a katódsugárcső szállításkor, vagy hirtelen erős odaütődés valamihez, leejtés miatt is elmozdulhat az elektróda-rendszer a csövön beül és akkor annyi, az nem javítható.

Üdv!
(#) Allitolag666 válasza pucuka hozzászólására (») Hé, 17:53 /

Azt olvastam, hogy a bemeneti impedanciája az LO-70-nek 100kOhm ellenétben az általános 1MOhm-mal. Ehhez kell valamilyen különleges mérőfej?
(#) aki.baki válasza Cinema hozzászólására (») Hé, 18:26 /

Nincs mágneses tér a közelében. Ami a sugár vízszintesre állítható működik. Azzal nincsen gond. Nem dobáltam és 0 az eshetősége annak , hogy leszakadt ez elektróda kivezetése. Ha esetleg anyag elgyengülés okozhat ilyet akkor talán. De amikor a bemenetre jelet akasztok azt nem jelezné ki rendesen. De az is működik . Olyan mintha a függőleges helyzet állító potmétert tekerve a cső közepén visszafordulna a kijelzés. És van a potméter tekerésénél egy holtjáték amikor nem történik semmi láthatólag. Mindkét sugárral ez csinálja. A két sugarat lehet egymástól külön mozgatni ha bekapcsolom a 2 sugarat.
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Hé, 18:35 /

Az Y csatorna differenciál erősítő, végtranzisztorok kollektorán egymással ellenkező feszültségnek kell lenni bemeneti jel nélkül, pozíció tekerésekor véghelyzetek között.
Ezt is olvasd.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:36
Következő: »»   192 / 192
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:13:09
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu